dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 99 z 272
Pokaż wyniki od 1.961 do 1.980 z 5440
  1. #1961
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    kasiulakp płytki kosztowały 63 zł za m2 ale dali 15% upustu
    kupowaliśmy praktycznie na cały dom w jednej firme

    misha555 płytki do kotłowni, garażu i spiżarki kupowaliśmy najtańsze z możliwych po ok 13 za metr do garażu były po 24zł
    bo zabrakło tych tańszych (Leroy Merlin)



    U nas gładzenie ścian i gruntowanie w poniedziałek
    pochwalę sie schodami,
    mam już drzwi wewnętrzne ale mąż uparł się,
    że po pierwszym malowaniu będziemy montować,
    tak majstry otwory porobili, że musimy zmniejszać
    po około 10 cm bo są za wysokie, teraz mąż z córą
    na urlopie i prace będą sie po mału ciągnęły

    a dostałam projekt kuchni kolory koszmarne na wizualizacji
    ma być wiśnia

  2. #1962

    Domyślnie

    MAGDA widze ze macie praktycznie identyczne ustawienie kuchni tylko wasz projekt to lustrzane odbicie...
    my wyrzucilismy lodowke w ten slup, ktory moze kojarzysz z wizualizacji jaka wrzucilam kilka stron temu, ale w miejscu gdzie ty masz lodowke my bedziemy miec szafke wysoko na 130 - wiec calkiem podobnie
    szafki gorne mam inne, ale to z racji tego ze inne meble wybralam

    widze ze na dole masz szafki w innych wymiarach niz ja.... czy mialas te meble robione na zamowienie? moja pierwsza wizja byla troszke inna niz w rzeczywistosci wyszla..... zabraklo 3 cm zeby wrzuci cargo przy zmywarce chyba za grube tynki zrobili, albo gdzies im uciekly 3 cm w porownaniu do projektu i bede musiala sie zadowolic otwarta docinana szafeczko-poleczka (nie robilismy mebli na zamoweinie...) mozesz podac jakie kolejne szafki sa w tym ukladzie u ciebie??

  3. #1963
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EDZIULA

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2

    Domyślnie GRANAT

    Właśnie dołączyłam do grona Granatowiczów. Osoby z okolic Zielonej Góry, które mają już wybudowanego swojego wymarzonego GRANATA proszę o wiadomość, czy można przyjechać i zobaczyć go w realu. Pozdrawiam i mam nadzieję, że znajdzie się taka osoba.

  4. #1964
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    misha555 wymiary to:
    lodówka(60) - szafka szuflady(100) - zmywarka(45) - zlew(50) -
    narożna(60x100) - kuchenka(60) - cargo(30) - szafka(40)

    Kuchnia robiona na zamówienie przez firmę, robili u siostry i u mamy, oczywiście konkurencyjna była ze sklepami typu BRW lub IKEA
    za wzór wzięłam meble z BRW Capital 35th Avenue

  5. #1965

    Domyślnie

    czyli jednak masz inny wymiar kuchni miedzy scianami wzdluz okna....
    u ciebie wychodzi 315 a u nas 332 !! w projekcie jest chyba 335... i nam tych 3 zabraklo, zeby waskie 15cm cargo wrzucic.... zamawialismy gotowe wlasnie z BRW... maz bardzo probowal sie upierac przy tej kolekcji, wedlug wzoru ktorej zamowilas meble, ale w koncu dal mi wolna reke i wybralam inna serie Twoja tez mi sie bardzo podoba

    mam nadzieje, ze juz za jakies 2-4 tygodnin bedzie zamontowana, to wrzuce fotki jak wyszlo

  6. #1966
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Ale może zdradzisz, które meble wybrałaś?

    Jeszcze takie mam z kuchni projekty, my też kombinowaliśmy bo pierwsze wymiary były bez tynków i uciekło nam ok 6cm
    może ktoś się doczyta, kafelkarze mieli problem




  7. #1967
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Dach się robi ekipa "nowych" dekarzy pracuje jak burza. Kierownik był wczoraj, widział i jest zadowolony a to nas cieszy.

    A dzisiaj wchodzi hydraulik. Wczoraj o 20.00 musiałam pojechać na budowę na spotkanie z nim, i określić co gdzie ma być. I chyba wszystko ustaliłam.
    Łazienka dolna: po prawej pod oknem kabina prysznicowa, po prawej geberit (ale schowany w ścianę, żeby nie było półki nad nim, no i nie będzie wtedy tak wystawać daleko na łazienkę), po lewej stronie umywalka, tak pomiędzy kabiną a wc, żeby się nie obijać. Dodatkowo w kotłowni umywalka, wyprowadzenie kranika na zewnątrz za garażem.
    Górna łazienka - bardzo podobna do rozmieszczenia u Mishy555: po prawej stronie pod skosem (ale odsunięta, zarówno od ścianki kolankowej jak i od ściany, będzie tam półka z kafelek) wanna asymetryczna - dłuższa część na ścianie od schodów.
    Na przeciwległej ścianie, tak jak u Mishy ścianka oddzielająca prysznic, za tą ścianką wc.
    Na ścianie po lewej dwie umywalki na blacie albo z kafelek albo na szafkach, nie wiem jeszcze.
    Problem mam tylko z umiejscowieniem grzejnika .... macie pomysł ??
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  8. #1968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    Na ścianie po lewej dwie umywalki na blacie albo z kafelek albo na szafkach, nie wiem jeszcze.
    Problem mam tylko z umiejscowieniem grzejnika .... macie pomysł ??
    IZA czy ty zmienialas ustawienie komina?? bo u nas na dwie umywalki nie ma miejsca na scianie po lewej..... no chyba ze na kominie......... albo w tej wnece, ale u nas jest tam tylko 132x30 wiec zdecydowalismy sie na 1 umywalke ale za to dosc duuuza - 80cm

    grzejnik? u nas jest na scianie, przy ktorej jest wanna (pomiedzy drzwiami a wanna) - moze to ci pomoze

  9. #1969

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2magda5
    Ale może zdradzisz, które meble wybrałaś?
    ano u nas padlo na BRW modern line Diona Wenge + MDF RAL 1013 na 2 fronty do gornych szafek... niestety nie moge pokazac projektu, poniewaz nie robilismy - wiedzialam ze to zajmie duzo czasu w salonie wiec w domku wyrysowalismy to sobie sami po wczesniejszym baaaaardzo dokladnym obmierzeniu kuchni

  10. #1970
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał misha555
    Cytat Napisał Izulek
    Na ścianie po lewej dwie umywalki na blacie albo z kafelek albo na szafkach, nie wiem jeszcze.
    Problem mam tylko z umiejscowieniem grzejnika .... macie pomysł ??
    IZA czy ty zmienialas ustawienie komina?? bo u nas na dwie umywalki nie ma miejsca na scianie po lewej..... no chyba ze na kominie......... albo w tej wnece, ale u nas jest tam tylko 132x30 wiec zdecydowalismy sie na 1 umywalke ale za to dosc duuuza - 80cm

    grzejnik? u nas jest na scianie, przy ktorej jest wanna (pomiedzy drzwiami a wanna) - moze to ci pomoze
    MIsha my nie mamy tego komina w łazience, ponieważ mamy pompę ciepła, i komin jest tylko jeden - od kominka.
    Grzejnik obok wanny - dobry pomysł, tylko gdzie wtedy wieszak na ręczniki?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  11. #1971

    Domyślnie

    Iza a ty będziesz miała zwykły grzejnik w łazience czy drabinkę?? Bo drabinkę właściwie można wszędzie wcisnąć...są węższe i szersze!

    misha tak jak obiecałam dodaję "rysunek" jak myślałam nad rozmieszczeniem górnej łazienki (nie jest artystką więc nie za ciekawe jest to co zamieszczę,ale chodzi o to,żeby mniej więcej było wiadomo co gdzie będzie )


    A teraz wyjaśnię kolory :
    Czarny to komin,
    czerwony- kabina prysznicowa (pewnie będzie półokrągła a nie kwadratowa...aha...i my nie mamy drzwi do pomieszczenia nad garażem dlatego tam będzie prysznic)
    żółty- toaleta
    zielony- umywalka
    niebieski- wanna (tez jeszcze nie wiem czy będzie prostokątna czy taka narożna...ale na pewno będzie w rogu)
    I myslałam,żeby między wanną i umywalką zrobić małą ściankę, taką którą będzie stopniami zakończona o ile wiecie co mam na myśli

    A u Was jak się otwierają drzwi? u mnie jak na załączonym wyżej obrazku

    Już za tydzień będziemy w Polsce na kilka dni i znów zobaczę mojego granacika ależ się cieszę!!
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  12. #1972

    Domyślnie

    Zapomniałam dodać,że koło ubikacji (żółty kolor) jest grzejnik drabina

    To jeszcze nie na 100% tak będzie...wciąż sie zastanawiam i rozmyślam jak było by najlepiej, bo potem już tego nie będę mogła zmienić...a na dole nie mieści się nam kabina prysznicowa dlatego musimy ją wstawić gdzieś w górnej łazience, a tam jest chyba najlepsze miejsce
    Jak myślicie...tak będzie dobrze??
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  13. #1973

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    MIsha my nie mamy tego komina w łazience, ponieważ mamy pompę ciepła, i komin jest tylko jeden - od kominka.
    Grzejnik obok wanny - dobry pomysł, tylko gdzie wtedy wieszak na ręczniki?
    aaaaa... teraz rozumiem skad te 2 umywalki
    nie no w takim przypadku tez mielibysmy pewnie inne ustawienie i pewnie 2 umywalki... bo tak wygodniej, zwlaszcza rano, kiedy cala rodzina wstaje o tej samej porze

  14. #1974

    Domyślnie

    KASIA skoro nie macie zadnych innych drzwi w lazience to mozecie sobie i ze 3 mozliwosci ustawienia lazienki troche zazdroszcze, bo u nas praktycznie nie bylo innej mozliwosci niz dodanie scianki miedzi prysznicem a kibelkiem, ale my mamy 3 pary drzwi cos za cos

    a twoje ustawienie calkiem logiczne i wygodne, przede wszytskim duzo miejsca - mozecie jeszcze bidet gdzies wcisnac...... mi marzyl sie prysznic murowany zakrecony w slimaka, taki bez drzwi.... no ale z braku miejsca zostalismy przy standardowej kabinie naroznej i tez jest ok tez jest przestrzennie

    u nas drzwi lazienkowe i na dole i na gorze otwieraja sie na zewnatrz:
    1. teraz w obecnym domu tez tak mamy i mi sie kojarzy, ze chyba najczesciej takie ustawienie wystepuje....
    2. szkoda miejsca w lazience - jednak na drzwi trzeba zostawic kilka cm...

  15. #1975

    Domyślnie

    misha ja właśnie brałam już różne wersje pod uwagę...ale chyba ta najbardziej mi pasuje ale jak będę teraz w Polsce to mam sie spotkać z panem fachowcem i jeszcze raz dokładnie zobaczę ile mam miejsca na ścianie na której są drzwi, po lewej stronie...może właśnie zmieszczą się tam dwie umywalki...zresztą to też zależy od rozmiarów wanny ale już tak mniej więcej na oko mogę to stwierdzić

    Mam nadzieję,że i u mnie się ruszy wszystko...już niebawem wchodzą panowie zrobić podbitkę no i oczywiście w środku instalacje i ścianki działowe

    kiedy ja będę na takim etapie jak wy...no ale cóż my mamy trochę trudniejszą sytuację...na odległość jest ciężko...rodzice pomagają ile mogą ale oni też muszą zarabiać na siebie
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  16. #1976
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Siedzę w pracy jak na szpilkach własnie montują mi schody
    odliczam godziny i minuty do 15:30, wcześniej sie zrywam
    jestem okropnie niecierpliwie ciekawa co zastanę

    wczoraj sprzątałam cały dół po gipsiarzach moje sciany są przepięknie białe
    (panowie pozamiatali i skrobali) ja umayłam pierwszy raz podłogi z pyłu
    to chyba najgorsza robota w wykańczaniówce - gładzenie ścian

    rada dla granatowiczów, których czeka gipsowanie ścian -zaklejajcie wszystko co sie da włącznie z oknami - my na to nie wpadliśmy

  17. #1977
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    niuniek26

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3

    Domyślnie granat

    Czesc!!!zamierzamy rozpoczac budowe granatu na wiosne 2009, mamy juz wszystkie papierki,mam pytanie do budujacych ten domek lub juz mieszkajacych:ile kosztuje calosc budowy?bardzo prosze o odpowiedzi poniewaz nie wiemy jaka kwota kredytu bedzie wystarczajaca, z gory dziekujemy i pozdrawiamy

  18. #1978
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    U nas hydraulik działa nadal. Kanalizacja już cała rozprowadzona, dzisiaj "leci" z wodą. Jutro ma skończyć . Następnie wejdzie elektryk. To dopiero wyzwanie, wiedzieć na tym etapie co i gdzie ma być, gdzie ma się włączać, wyłączać, świecić, przełączać .
    Potem wejdą tynkarze. A 1 września ocieplenie zewnętrzne (ale bez tynku - ten na wiosnę).
    Od dzisiaj mamy 2 tygodnie urlopu, więc chcemy rozeznać się w kafelkach, armaturze, bateriach, podłogach, zrobić projekt kuchni ...

    Magda czekamy na zdjęcie schodów. A z jakiego drewna robicie?

    Nina gdzie się podziewasz? Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie ze zdrowiem w porządku Pozdrawiam
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  19. #1979
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MonikaAndrzej

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Iza, u nas też był elektryk w sobotę, przyszedł wycenić robociznę.Dla mnie to również abstrakcja planowanie na tym etapie gdzie ma być oświetlenie. Ale damy radę.Gość nawet nie zaglądał w projekt, oglądnął dom i stwierdził, że skasuje nas za robociznę 3500-4000zł i zrobi co tylko sobie zażyczymy.Czekamy jeszcze na wycenę z dwóch innych miejsc. Narazie zastanawiam się cały czas nad kuchnią, oddzieliłam ją ścianką od salonu i wydaje się być jakaś mała.Nie wiem czy nie wyburzyć tej ścianki. Pewnie znowu wymyślę coś nowego.Może zrobię wyspę? Jak ktoś ma już mebelki w Granacikowej kuchni to proszę o załączenie.Może natchną nas czyjeś rozwiązania. No i cały czas szukam drzwi i bramy garażowej w kolorze okien.Uparłam się na ciemne okna i ciężko z drzwiami w tym kolorze, poza tym wszystkie kolory trzeba widzieć w realu, bo kolor kolorowi nie równy, co z tego,że taka sama nazwa jak okazuje się, że to zupełnie inny kolor. Ale nic to, uważam,że mimo wszystko idzie nam jak z płatka i oby tak dalej. Na mieszkanie mamy dwóch kupców i czekamy, który pierwszy wyskoczy z zadatkiem. Prawdopodobnie koło środy podpiszemy umowę przedwstępną. Pozdrawiam wszystkich Granatowców.

  20. #1980
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Monika, a w jakim kolorze Ty chcesz okna? I dlaczego taki problem z doborem bramy i drzwi? Ciemny kolor to orzech, mahoń, dąb bagienny a do tych kolorów można dobrać i drzwi i bramę. No może za wyjątkiem tego ostatniego koloru.
    Ja miałam podobny pomysł ze ścianką w kuchni, ale zrezygnowałam. Ja nie mam spiżarki, a tą ściankę na której będzie kominek trochę wydłużyłam i za tą ścianką planuję płytę grzewczą. Zresztą gdzieś wcześniej pisałam jaki mniej więcej będzie układ szafek w kuchni.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

Strona 99 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony