dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 272
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 5440
  1. #1981
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    No to lecimy z fotkami kolejny Granacik ze schodami
    schody jesion kolor calvados tak jak drzwi wewnętrzne
    jak już same wiecie z doświadczenia w fotografowaniu okien itp., kolory są inne niż w realu

    Widok z wiatrołapu


    Widok z góry


    Widok z góry na klatkę schodową


    A to nasze zabiegi mamy trzy w kształcie trójkąta
    jeden główny duży tak jakby podest do góry trójkąt i stopnie
    już prostokątne i w dół tak samo


    potem w dół trójkąt i stopnie prostokątne

  2. #1982
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Śliczne schody. A kolor najbardziej rzeczywisty to na tym ostatnim zdjęciu?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  3. #1983
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    nie, tam gdzie świeci słonko z okna taki jakby czerwonawy

  4. #1984

    Domyślnie

    MAGDA schody piekne, my bedziemy miec obkladane drewnem, ale zastanawia mnie twoj kolor - ciemne i przygaszone - REWELACJA. zdradz tajemnice jaki to kolor !!ja tez chce cos podobnego

  5. #1985

    Domyślnie

    MONIKA ja tez na poczatku postawilam scianke w kuchni, ale przy niepowiekszaniu domku to niepraktyczne, bo scianka nie bylaby w pelni wykorzystana - zbyt waskie przejscie miedzy szafkami !! dlatego u nas sciana zmiknela a w jej miejsce postawilismy slup, w ktorym bedzie stala lodowka...
    moja porada bedzie narysowanie sobie w zaleznosci od umiejetnosci
    1. schemat w programie do rysowania o wielkosci kuchni + prostokąty sugerujące konkretne szafki
    lub
    2. na papierze milimetrowym dokladne wymiary kuchni w skali i bawic sie "zzafkami" wycietymi z papieru
    po takiej zabawie mozna latwo okreslic ile zostaje miejsca na przejscie/obrot w kuchni
    mi pomoglo "magiczny trojkat" kuchni (lodowka - kuchenka - zlew) bedzie bardzo wygodny a przy tym i miejsca sporo, chocby po to zeby maksymalnie otworzyc szafki
    przy decyzji o braku skrytki - miejsca moze byc jeszcze wiecej
    sadze jednak ze za malo w niej miejsca na wyspe... chyba ze swiadomie zmniejszy sie i tak juz niewielkich rozmiarow salon.... no chyba, ze masz chatke wiegachna jak NINA

  6. #1986
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    misha555 kolor to calvados i ta fotka najbardziej
    oddaje kolor schodów


  7. #1987
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MonikaAndrzej

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    misha555 widziałam projekt Twojej kuchni. Jeśli będzie u mnie wyspa, to tak jak u Ciebie będzie wychodziła minimalnie na salon ( salon mam wydłużony o 1,5 metra niż w projekcie), ale wtedy postawioną już ściankę-wyburzę. Jeśli nie będzie wyspy to może narożna płyta grzewcza z okapem na ścianie wychodzącej na salon i ta ściana kończyłaby się lodówką, ale wtedy byłaby ścianka między salonem a kuchnią ( ale chyba zmniejszę tą ściankę na szer 60cm tak jak szafki). Wszystko jeszcze pewnie ulegnie zmianie parokrotnie ale mam nadzieję,że wybiorę najbardziej rozsądne wyjście. Trochę jestem zawiedziona wielkością kuchni w projekcie,jakoś wcześniej nie zdawałam sobie z tego sprawy a teraz kombinuję z ustawieniem.

  8. #1988

    Domyślnie

    MonikaAndrzej więc jesteście na takim samym etapie jak ja Z tym,że do mnie wchodzą do instalacji 20 albo po 21 kila dni
    Z tymi kontaktami to racja...ciężko podjąć decyzję już teraz, ale mój pan od kanalizacji i wodociągów radzi mi,żebym zrobiła jak najwięcej kontaktów, nawet jakbym miała potem je zastawić meblami itp. i najlepiej 2-3 gniazdkowe...to jest tato mojej przyjaciółki który siedzi w tym od lat więc wie co mówi
    Nam powiedział,że na pewno zamkniemy się w 5000zł. i też zrobi co chcemy, ja mysle,że to dobra cena...poza tym ma znajomości,więc załatwi wszystkie materiały taniej

    Iza teraz jak będziesz miała urlop to możesz dużo pozałatwiać...miłej zabawy z wyborem wszystkiego...ale nie zapomnij pochwalić się nam jak Ci idzie
    Ja dokładnie tak jak ty, nie mam spiżarki i mam zamiar tylko przedłuzyć ściankę od kominka Nie chcę zamykać kuchni,bo wtedy całe pomieszczenie czyli salon jest jaśniejszy

    Monika jak ja wybierałam drzwi i okna to był baaardzo duży wybór kolorów i wzorów...na pewno coś znajdziesz

    Magda schodki śliczne...gratulacje-piękne drzewo
    Ja myślę o takim kolorze i mniej więcej o takiej balustradzie...z tym,że chce mieć "półpiętro"

    ale tez podoba mi się połączenie drewna z metalowymi wstawkami jak tu

    z tym,że nie chciałabym przerw między schodami bo planuję pod schodami zabudować ta przestrzeń...jakaś szafka na buty czy coś
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  9. #1989
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MonikaAndrzej

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Dziewczyny, nie żebym sobie coś wymyślała albo sama problem stwarzała ale poważnie objechałam już wiele firm i mam problem z kolorem drzwi.Jedynie w firmie CAL kolor orzech odpowiada kolorowi moich okien, ale drzwi w tej firmie kosztują 5700 (bez naświetli) więc uważam,że to przesadna cena. Myślę,że nie będzie problemu z doborem drzwi jeśli zrezygnuję z drzwi dębowych na poczet stalowych. Tylko,że mi się podobają drzwi dębowe. Napisałam meila do Stobrawy z prośbą o próbki ich koloru palisander (ciekawe czy się odezwą?). Jak trzeba będzie to w ostateczności kupimy stalowe drzwi.

  10. #1990

    Domyślnie

    Monika jaki kolor masz okien?? Ja mahoń a drzwi mam palisander...jak złączyłam ze sobą próbki kolorów to trochę palisander był ciemniejszy...ale tylko dlatego,że mahoń ma takie czerwone prześwity...poza tym na pierwszy rzut oka nie widać różnicy wygląda na prawdę suuuper
    Ja wierzę,ci że jest problem z kolorami bo niby nazwa taka sama a w każdej firmie jest jednak inny odcień...przerabiałam to

    Ja też bardzo chciałam debowe drzwi, ale ceny mnie przeraziły zwłaszcza,że my mamy naświetle to cena wzrastała już dwukrotnie...ale tam gdzie zamówiłam drzwi, pan powiedział,że sosnowe czy mahoniowe są również trwałe...dla mnie metalowe odpadły od razu

    głowa do góry i ty znajdziesz te wymarzone...ps.na poprzedniej stronie podawałam komuś linki do stron firm z drzwiami...zajrzyj moze coś ci to pomoże
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  11. #1991

    Domyślnie

    Cytat Napisał MonikaAndrzej
    misha555 widziałam projekt Twojej kuchni. Jeśli będzie u mnie wyspa, to tak jak u Ciebie będzie wychodziła minimalnie na salon ( salon mam wydłużony o 1,5 metra niż w projekcie), ale wtedy postawioną już ściankę-wyburzę. Jeśli nie będzie wyspy to może narożna płyta grzewcza z okapem na ścianie wychodzącej na salon i ta ściana kończyłaby się lodówką, ale wtedy byłaby ścianka między salonem a kuchnią ( ale chyba zmniejszę tą ściankę na szer 60cm tak jak szafki). Wszystko jeszcze pewnie ulegnie zmianie parokrotnie ale mam nadzieję,że wybiorę najbardziej rozsądne wyjście. Trochę jestem zawiedziona wielkością kuchni w projekcie,jakoś wcześniej nie zdawałam sobie z tego sprawy a teraz kombinuję z ustawieniem.
    mi tez sie wydawalo na poczatku ze kuchnia i pokoj dzienny sa wielkosci mikro, ale w miare posuwania sie prac wykonczeniowych calosc optycznie sie powieksza a teraz wychodze z zalozenia, ze ta kuchnia i ten pokoj dzienny maja sluzyc zwlaszcza nam ... a nie np. gosciom, ilosc szafek i miejsca dla dzieciaczkow bedzie wystarczajaca, a przynajmniej powierzchni do sprzatania nie tak super duzo jesli masz powiekszony pokoj to nie masz sie co martwic

  12. #1992

    Domyślnie

    Cytat Napisał MonikaAndrzej
    Dziewczyny, nie żebym sobie coś wymyślała albo sama problem stwarzała ale poważnie objechałam już wiele firm i mam problem z kolorem drzwi.Jedynie w firmie CAL kolor orzech odpowiada kolorowi moich okien, ale drzwi w tej firmie kosztują 5700 (bez naświetli) więc uważam,że to przesadna cena. Myślę,że nie będzie problemu z doborem drzwi jeśli zrezygnuję z drzwi dębowych na poczet stalowych. Tylko,że mi się podobają drzwi dębowe. Napisałam meila do Stobrawy z prośbą o próbki ich koloru palisander (ciekawe czy się odezwą?). Jak trzeba będzie to w ostateczności kupimy stalowe drzwi.
    po naszych poszukiwania okazalo sie , ze firma STOBRAWA jest jedynie sprzedawca (nie producentem) drzwi, wiec zarabia sobie narzutami....
    producentem jest firma ART-TOM, a my kupilismy drzwi tej firmy przez sklady VOX (z montazem) i jestesmy bardzo zadowoleni z ceny.... co prawda czas oczekiwania ok. 8 tygodni, ale nam sie nie spieszylo, a juz za niedlugo beda juz u nas

  13. #1993
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Hydraulik skończył. Za rozprowadzenie kanalizacji i wody z materiałem zapłaciliśmy 4300 zł (2 500 robocizna, 1 800 materiał). Jakie Wy ponieśliście koszty za ten etap?

    W czwartek spotkanie z panią "od kuchni", ciekawe czy zaproponuje jakieś rewolucyjne rozwiązania? W czwartek najpewniej także spotkanie z elektrykiem ...
    I dalej to już tynki i elewacja.
    A w przyszłym tygodniu jeszcze pan od rekuperatora będzie rozprowadzał kanały.
    _________________
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  14. #1994
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MonikaAndrzej

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za wsparcie. Dziś dostałam meila ze Stobrawy, że wyślą mi próbki koloru palisander. Mam nadzieję,że to będzie to czego szukam. A co do kuchni, to dziś nawet przerabialiśmy obcję wyburzenia spiżarni. Pojadę chyba najpierw do salonu żeby zaprojektowali mi kuchnię, wycenili-i trzeba podjąć decyzję, bo męczy nas ta kuchnia okropnie.

  15. #1995

    Domyślnie

    Magda - piękne schody i kolor bardzo ciekawy. IZa - gratuluję kolejnego etapu, idziecie jak burza. Co do kolorów my wybraliśmy okna orzech i udało nam się dobrać drzwi - Gerda i bramę - Krispol. Ale faktycznie z nazwami i rzeczywistym kolorem może być problem.
    My właśnie jesteśmy w trakcie procesu decyzyjnego co do zmian - niestety dopiero ściany na żywca skłoniły nas do zmian - mamy spore pomieszczenie nad garażem (podwójnym) i teraz chcemy garderobę z sypialni (ta z balkonem), więc będziemy dziurę tłuc, a ponadto wejście do tego pomieszczenia mamy z łazienki, więc z lekka dziwnie Po naradach rodzinnych postanowiliśmy zmniejszyć łazienkę górna, szkoda, ale .... i zrobić korytarzyk do pomieszczenia nad garażem (z założenia ma to być męski pokój męża cokolwiek to znaczy). Proponuję wszystkim którzy sa na etapie adaptacji projektu aby myśleli, myśleli, myśleli, myśleli, myśleli .... długo co do zmian w projekcie i nie musieli potem zmianiać tego co już zrobione.
    Poza tym projektujemy sobie instalację elektryczną TRUDNE TO!!! a i tak pewnie będzie gniazdek za mało Macie może jakiś fajny pomysł jak oświetlić schody - my nie mamy nad schodami okna więc światło sensowne potrzebne. Czekam na Wasze pomysły i pozdrawiam!

  16. #1996

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie do tych ktorzy juz koncza budowe swojego Granaciku aby jesli to nie jest problem o przyblizony koszt budowy, pytam gdyz z mezem jestesmy na etapie zalatwiania wszelkich formalnosci i chcielibysmy wiedziec jaki jest mniej wiecej koszt budowy. Jak rowniez czy ktos z was buduje swoj domek w wielkopolsce? gdyz chcielibysmy zobaczyc go w realu. My bedziemy budowac z okolicy Poznania.
    pozdrawiam

  17. #1997
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Jutro spotkanie z elektrykiem ... jak rozmieścić te wszystkie gniazdka, kontakty, oświetlenie, zeby nie było za mało?
    Jutro także spotkanie z pierwszą potencjalną wykonawczynią kuchni.
    Dzisiaj troszkę zrobiliśmy rozeznania w panelach, jutro zamierzamy skupić się na kaflach, chociaż dzisiaj też widziałam kafle i gres, który mogłabym położyć w garażu, kotłowni i pralni.

    Ponieważ w całym domu mamy ogrzewanie podłogowe największym problemem będzie wybranie odpowiedniej podłogi, żeby i ładna, i niezbyt droga i nadająca się na podłogówkę była ... a mnie się marzyła piękna drewniana podłoga ...

    Dekarze skończą w sobotę. Wyobraźcie sobie że poprzednia ekipa, mało że uszkodziła okno dachowe to i kołnierz do niego ... tragedia ... za okno zapłacili, o kołnierzu dowiedziałam się wczoraj od dekarzy ... ehhh życie ..
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  18. #1998

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    Ponieważ w całym domu mamy ogrzewanie podłogowe największym problemem będzie wybranie odpowiedniej podłogi, żeby i ładna, i niezbyt droga i nadająca się na podłogówkę była ... a mnie się marzyła piękna drewniana podłoga ...
    Iza, ale przeciez mozna klasc drewno na podlogowke (jest nawet ciekawy watek na ten temat).
    Jezeli chodzi o gniazdka, to musisz juz miec jakis plan, co gdzie bedzie stalo. No i koniecznie w kazdym pokoju komputerowe i antenowe.

  19. #1999
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Niby można, tylko, że drewno słabo przewodzi ciepło, sama nie wiem może będzie za zimno ??
    Jesteśmy po ustaleniach z elektrykiem, kilka spraw nam podpowiedział. Ogólnie na tym etapie jestem zadowolona. Problem tylko mam przy oświetleniu salonu. Może Aniu mi coś podpowiesz z własnego doświadczenia, bo ja tak jak Ty mam dwa okna w salonie i planuję pod nimi postawić stół 70 x 140, dłuższym bokiem do ściany z oknami. Nad tym stołem będzie oczywiście lampa, najpewniej obniżona z 3 żarówkami. Problem mam z dalszą częścią salonu, nie wiem czy zrobić jeszcze jakieś oświetlenie (w sensie lampy wiszącej) na środku salonu, czy dać tylko lampę stojącą w tym rogu za oknem tarasowym i dodatkowo np. kinkiety na ścianie przy schodach, tam gdzie będzie komoda z TV?

    Aniu i jeszcze do Ciebie pytanie: jak ustawiasz stół w salonie i jaki Twoim zdaniem zmieści się dalej wypoczynek: sofa 2 plus 3 czy jakiś niewielki narożnik?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  20. #2000

    Domyślnie

    Witam
    Chcialabym sie dowiedziec czy posiadacie moze namiary na mishe555?
    Chcialabym sie z nia skontaktowac z uwagi iz bedziemy budowac nasz Granacik miejscowosc dalej i chcialabym sie z nia skontaktowac, a na forum jej ostatnio nie ma...
    z gory dziekuje

Strona 100 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony