dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 272
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 5440
  1. #2001

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    Może Aniu mi coś podpowiesz z własnego doświadczenia, bo ja tak jak Ty mam dwa okna w salonie i planuję pod nimi postawić stół 70 x 140, dłuższym bokiem do ściany z oknami. Nad tym stołem będzie oczywiście lampa, najpewniej obniżona z 3 żarówkami. Problem mam z dalszą częścią salonu, nie wiem czy zrobić jeszcze jakieś oświetlenie (w sensie lampy wiszącej) na środku salonu, czy dać tylko lampę stojącą w tym rogu za oknem tarasowym i dodatkowo np. kinkiety na ścianie przy schodach, tam gdzie będzie komoda z TV?

    Aniu i jeszcze do Ciebie pytanie: jak ustawiasz stół w salonie i jaki Twoim zdaniem zmieści się dalej wypoczynek: sofa 2 plus 3 czy jakiś niewielki narożnik?
    Iza, my mamy stol 75x120 ustawiony krotszym bokiem do sciany z oknami. Stol stoi centralnie miedzy oknami i na tej wysokosci wyprowadzone jest gorne oswietlenie (nad stol). W pokoju nie mam juz swiatla gornego, w ogole to za takim nie przepadam, bo nie robi klimatu. To nad stolem wlaczam, jak musze (jak juz nic nie widac przy swieczkach ).
    Poza tym oswietleniem nad stolem mam lampe sufitowa z malym kloszem nad ciagiem kuchennym -centralnie nad zlewem (tak, by nie zaslaniac plecami swiatla). Gorne szafki (mam tylko na scianie szczytowej - z dwoma oknami) to witryny (4szt), w srodku jest oswietlenie i to zrodlo swiatla polaczone z oswietleniem podszafkowym lubie najbardziej).
    Lampa sufitowa w duzym pokoju jest moim zdaniem zbedna przy tej powierzchni. Ja mam dodatkowo wyprowadzone kable pod dwa kinkiety (po jednym na kazdej ze scian - dzielacej od schodow i tej, na ktorej jest okno balkonowe) jednak nie mam jeszcze tam nic zamontowanego, bo nijak nie moge znalezc kinkietow, ktore mialby podstawe z czarnego metalu. W sklapach tylko srebro lub zloto. W kazdym razie ta centralie nad stolem umieszczona lampa jest tez lampa centralnie usytuowana na calej powierzchni pokoj/kuchnia i doskonale sobie radzi z oswietleniem calosci.
    Odnosnie sofy/naroznika to ja planuje (caly czas nie mamy ) mala sofe (dl. 175cm) i jeszcze fotel sie tam zmiesci (na scianie z drzwiami balkonowymi. Naroznik mialam w poprzednim mieszkaniu i po prostu teraz chce odmiany, choc to miejsce az sie prosi wlasnie o maly naroznik.

  2. #2002
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Dzięki Aniu za podpowiedzi. Ja wczoraj jak miałam zaplanować to górne oświetlenie w salonie to nie mogłam się zdecydować, bo na pewno chcę mieć lampę centralnie nad stołem i właśnie nie pasowało mi już żadne oświetlenie z sufitu nad tą częścią powiedzmy salonową.
    Pomyślałam sobie, że w rogu, gdzie jest okno tarasowe będzie stała lampa (w tym rogu z dłuższą ścianą oczywiście), najchętniej jakaś na długim pałąku sięgająca nad mały stolik, który będzie przy kanapie. No i jakieś kinkiety. Na razie "stanęło" na dwóch kinkietach na tej ścianie dzielącej od schodów.
    Ale Twój pomysł rozmieszczenia kinkietów też jest interesujący. Podpowiedz jeszcze (albo pokaż zdjęcia ) w których dokładnie miejscach planujesz te kinkiety.
    Ja generalnie nie lubię narożników i wolałabym zestaw 3+2 ewentualnie 3+1, bo podejrzewam, że ten pierwszy się nie zmieści niestety
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  3. #2003
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Właśnie doczytałam, że u Ciebie stół stoi krótszym bokiem do ściany z oknami, ja też początkowo tak planowałam, ale nie wiem, czy wtedy stół nie będzie zbyt "wychodził"w stronę wejścia do salonu, no i czy nie "zatarasuje" przejścia do kuchni
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  4. #2004

    Domyślnie

    Halo dziewczyny (i nieliczni Panowie tutaj )
    w koncu weekend i mozna spokojnie usiasc do kompa ...
    widze, że IZA zaczyna "urzadzac" domek
    to i ja moze troszku podpowiem - jesli mozna...

    1. oswietlenie:
    lampa gorna centralnie w pokoju.... chyba z przyzwyczajenia no i moze troszke przez WAS bo mowilyscie ze slup miedzy kuchnia a salonem moze spowodowac ze pokoj nie bedzie tak jasny.... ale bedzie pasowac wiec jestem zadowolona
    na scianie oddzielajacej salon od schodow mamy taka zabudowe delikatna i tam nad tv beda halogenki
    kinkiety mam zaplanowane 3: jeden na scianie z drzwiami balkonowymi, drugi na scianie zewnetrznej i trzeci w tej samej linni co drugi ale blizej okna (tego miedzy salonem a kuchnia)
    w kuchni lampa centralna oraz halogeny na podwieszanym suficie (szer sufitu podwieszanego to 60cm, wiec swiatlo bedzie padalo na szafki ) pewnie bedzie tez jakies male podwietlenie podszafkowe, ale to pozniej jesli stwierdzimy ze obecne bedzie zbyt slabe lub za malo dekoracyjno-nastrojowe

    2. planujemy naroznik o taki

    jeszcze tylko zastanawiamy sie nad kolorystyka...

    3. a stol bedzie stal krotszym bokiem do slupa (wiec tam lampka stolowa, bo w slupie bedzie kontakt) a dluzszym w strone pokoju, w ten sposob zadne z przejsc kuchennych nie bedzie zablokowane

  5. #2005

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    Właśnie doczytałam, że u Ciebie stół stoi krótszym bokiem do ściany z oknami, ja też początkowo tak planowałam, ale nie wiem, czy wtedy stół nie będzie zbyt "wychodził"w stronę wejścia do salonu, no i czy nie "zatarasuje" przejścia do kuchni
    Nie, absolutnie stol nie tarasuje przejscia, jest jeszcze naprawde duuuzo miejsca, takze gdy wpada wiecej osob odsuwamy stol od sciany, aby moc dostawic krzesla i dalej jest luuuz. Zreszta sama zobaczysz (nawet biorac pod uwage, ze masz dluzszy stol)
    Co do kinkietow, to niestety nie mam co pokazywac, poniewaz widac jedynie smetnie wiszacy drucik, natomiast z drugiej strony (sciana pokoj/schody) jest tymczasowo przysloniety przez ksiazki . Oba kinkiety znajduja sie centralnie na scianach. Tez bede miala w rogu lampe do poczytania (i nie tylko).

    Misha - bardzo ladny naroznik! A gdzie on bedzie u Ciebie stal?

  6. #2006

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ani@
    Misha - bardzo ladny naroznik! A gdzie on bedzie u Ciebie stal?
    Ani@ bedzie stal w pokoju dziennym w narozniku - idealnie zmiesci sie pomiedzy oknem balkonowym a oknem pomiedzy tym pokojem a kuchnia (choc u nas to okno jest w pokoju ) - ty masz o ile dobrze pamietam zmiane z 1 na 2 okna.... i dlatego ta sciana jest krotsza ... u nas natomiast naroznik wchodzi idealnie

  7. #2007
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Witam,
    już wróciłam z wakacji i czytam nasze forum a tu duzo zmian. Jak miło się czyta, że praca wre....
    Magda, mam identyczny projekt kuchni tylko bez górnych szafek no i ostatnia szafka bedzie mniejsza i pod blatem. Ale niestety, nic innego nie można wymysleć.... Schody wyszły bardzo fajnie i widzę teraz jak wyglądają ażurowe schody przy dwóch pełnych ścianach po bokach....Fakt, istnieje wtedy większa możliwość ustawienia mebli w salonie....

  8. #2008

    Domyślnie

    Nina! Jak tam zdrowko? Mam nadzieje, ze jest poprawa... a kiedy masz badanie (kiedy trzymac kciuki?)

    Magda, zerknelam na proj kuchni - mala sugestia - bedzie jeszcze ladniej, jak uchwyty beda identycznie zorientowane

  9. #2009
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Ani@ nawet nie zauważyłam - dzięki, ale to pomerdało sie gościowi jak robił ten projekt,

    Schody są super ale powiem wam żeby coś w całości wnieść np. łóżko to ściany poobijane

    Ja szukam narożnika maks 230x140 żeby mi nie wszedł w paradę z krzesłem pod oknem a narazie to zaszalałam i kupiłam większość lam ( zamówiłam )
    fajna stronka http://www.salonoswietleniowy.pl/

  10. #2010
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Mam takie ceny na prace wykończeniowe: sama robocizna:
    ocieplenie zewnętrzne, styro plus tynk baranek 1,5 - 45 zł/m2
    parapety zewnętrzne z klinkieru - 50zł / szt
    opaski wokół okien - 100 zł/szt
    ocieplenie poddasza kompleksowo z malowaniem na kolor - 65 zł/m2
    cekolowanie ścian po tynkach, gruntowanie, malowanie - 25 zł/m2
    kafelkowanie - kafle duże 45x45 - 35zł/m2, potem ok. 40-50 zł za pozostałe. Mozaika - 80zł/m2.
    Obudowa wanny - 100 zł z montażem baterii i podłączeniem.

    Co o tym myślicie?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  11. #2011
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Iza, ja mam fachowca, który będzie mi robił łazienkę po 40 dyszki za położenie metra kafelek. Kafle będą duże bo 32,7 x59,8 i nie ma to żadnego znaczenia. Do tego też zrobi mi tynk strukturalny na ścianię nad kafelkami ale za ile to do tego jeszcze nie doszlismy. Mam nadzieję, że dogadam sie z nim. Dobry i spokojny człowiek, który ma złe doswiadczenie z inwestorami. Robił ostatnio z kolega 700 metrów tynku tradycyjnego czyli ręcznego cementowo-wapiennego i Pan inwestor nie zapłacił im, bo między łatą a scianą przeszła mu strona gazety. Czyli odchył od pionu był milimetrowy!!!!
    To co ja mam powiedzieć, jak u nas fachowiec złamał ścianę na prawie 2cm????
    Cene ocieplenia masz bardzo dobrą. U nas krzyczą 60 dyszek za całość. cekolowanie, gruntowanie i malowanie to też dobra cena. Jak szukałam ostatnio kogoś do gładzi w salonie, to wszyscy zaczynali od 20 zł za metr gładzi. Bez gruntowania i malowania.

  12. #2012
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek
    Cene ocieplenia masz bardzo dobrą. U nas krzyczą 60 dyszek za całość. cekolowanie, gruntowanie i malowanie to też dobra cena. Jak szukałam ostatnio kogoś do gładzi w salonie, to wszyscy zaczynali od 20 zł za metr gładzi. Bez gruntowania i malowania.
    Masz na myśli cenę za ocieplenie zewnętrzne ?
    A jak z poddaszem? 65 zł może być?

    Jak zdrówko? Zdjęcia z urlopu widziałam, śliczne. Wnusio urósł.
    Przy okazji zapytam: czy byli u Was w odwiedzinach Andrzej i Monika z Pruszcza?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  13. #2013

    Domyślnie

    Witam!!
    Wróciłam z Polski po krótkim urlopie...byłam bardzo zajęta, więc nic nie odpoczęłam...najpierw wesele 500km.od domu potem kilka spraw na budowie i z powrotem do Irlandii
    ale już mamy pozałatwiane kilka spraw, zmieniłam ustawienie łazienki, pokazałam panu od ścianek działowych gdzie ma postawić dodatkowe ścianki, mój mąż załatwił podłączenie kanalizacji...tzn.dzwonił do gościa i się umówił a teściu załatwi to w tym tyg. No a potem będziemy znów we wrześniu...mąż będzie aż 12 dni więc cały ten czas poświęci budowie i trzeba będzie uruchomić drugą transze kredytu bo roboty będą postępować w tempie błyskawicy...co mnie baaardzo cieszy

    Dziewczyny ile zapłaciłyście za podłączenie kanalizacji i wodociągów?? My zapłacimy 5000zł. za studzienkę i podłączenie wszystkiego do domu a w środku to już inny pan i on weźmie....no właśnie...jeszcze nie wiemy ile z tym,że te 5000zł. to cała robocizna i materiały,nas już nic nie obchodzi (sąsiad który buduje obok nas granata nam polecił bo u niego właśnie tak robili i jest zadowolony)
    Dajcie znać jak u was było bo nie wiem ile może wziąć facet który będzie robił w środku a nie chcę,żeby z nas zdarł dzięki
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  14. #2014

    Domyślnie DACHÓWKA

    Witam Was Granatowiczki i Granatowcy !
    Ja niestety czynnie nie uczestnicze na forum (ciągły deficyt czasu) ale jak już mam wolną chwilę to lubię sobie poczytać i pooglądać Wasze zdjęcia.
    Ja właśnie jestem na etapie zamawiania dachówki do swojego granata i w związku z tym mam pytanko do 2Magda5
    Jaka dachówka jest u Ciebie - czyżby Roben kolor antracyt ???

  15. #2015
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Witam, dachówka Roben ale czarna z połyskiem ten większy rozmiar
    falista plus

  16. #2016
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Hej
    Iza niestety, w cenach robót poddasza nie orientowałam się zupełnie bo to będzie robił mój mąż zimą. Zdrówko - hmmm, tak sobie, cały czas czekam na badanie oka i jeszcze troszkę sobie poczekam...leki biorę ale poprawy jako takiej nie widzę... ...czyli źle widzę....
    Wnusio rosnie jak na drożdżach a i drugie wnuczatko tez daje powoli o sobie znać....
    Budowa....powoli jak zawsze ale cały czas do przodu. Kończy się robic salon z kuchnią-gładzie dopiero niestety.....
    Zamówiłam płytki do łazienki - Tubądzin Sublime - no i znowu sobie czekam. Miały byc szybko ale okazuje się, że tak samo jak przy Nowej Gali .....produkcja na zamówienie....Mała łazienka będzie w tych płytkach...
    Co do wizyty Andrzeja i Moniki, to tak, byli u nas obejrzeli domek i ciekawa jestem jakie zmiany zrobią u siebie... No i jak im dalej idzie, wiesz coś?
    Koleżanki, które już mieszkacie ( Ania, Gosia powiedzcie mi co macie na schodkach przed domkiem? Jestem włąśnie na etapie wyboru i przyznam szczerze, że nie wiem co tam położyć.....
    Czekam na propozycje....

  17. #2017
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    asia0012

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam wszystkich

  18. #2018
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    asia0012

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam my tez zaczynamy budowac ten domek na gornym slasku,narazie czekamy na ekspertyze ze szkod gorniczych ciekawa jestem czy jesst ktos ze slaska my robimy indywidualny projekt ale mamy nieduze zmiany tak jak niektorzy z was o metr powiekrzylismy sciane od salonu ,garaz tez 0 metr i bedzie podniesiona scianka garazu i to wszystko ciekawa jestem czy kuchnia nie bedzie za mala i jeszcze to okno na klatce schodowej jak go myc?????????ja bym chyba wolala w scianie u nas sie szybko brudza oknajeszcze ppomyslimy nad tym
    ciekawa tez jestem ile kosztuje budowa tego domku prosze o odpowiedz tych ktorzy w tym roku budowali z gory dziekuje. bo nie wiemy ile kasy szykowac chcielibysmy budowac systemem gospodarczym

  19. #2019

    Domyślnie

    witaj asia
    apropos okna na klatce schodowej w scianie - jest to po prostu niemozliwe - chyba ze malusie okno zaraz przy schodach.... akurat w miejscu gdzie od srodka chcialoby sie widziec okno niesety wypada strop no chyba ze Wam jakis projektant poprzelicza sily, naprezenia i wytrzmalosci tak ze wstawienie okna w tym miejscu nie bedzie problemem - ale szczerze w to watpie....
    jak myc TO okno dachowe?? nie mam pojecia, ale chyba sprobuje kupic taka smywaczke do okna (z jednej strony gabka, z drugiej gumka do zbierania wody) na dluuugim wysiegniku zeby na drabinie nie cudowac

    koszt budowy - kogo zapytasz kazdemu inaczej wychodzi, zalezy od Was z czego, skad material i jak drodzy robotnicy - no chyba ze wlasnymi rekami postawicie Granacika
    ja mysle ze calosc to tak ponizej 300 kPLN moze sie nie udac.....

  20. #2020

    Domyślnie

    a u nas sie dzieje a dzieje

    3 ekipy na raz pracuja !!!!

    dzis maz zakupil farby, czesc plytek juz mamy, wiec od poniedzialku srodeczek zacznie sie diametralnie zmieniac

    kostka na podjezdzie i dookola domku juz zaczyna sie przebijac sposrod ziemi i piasku choc panowie nie grzesza praca z szybkoscia blyskawicy - oby sie niskie tempo przelozylo na dobra, porzadna robote

    domek juz po dach oblozony styropianem teraz nam zrobia z niego wielgachna biedrone a pozniej juz tylko siatke, klej no i TYNK !!! kolor Colorado z Ceresitu + ciemniejsze ramki dookola okien...

    nie mam zadnych zdjec niestety sama nawet nie widuje postepow, bo ciagle siedze w pracy... szkolenia i nadgodziny.... kiedy to sie skonczy ?? !!

    Wasiu zycze coraz szybszego powrotu do pelnego zdrowka !!

Strona 101 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony