dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 272
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 5440
  1. #2021

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    Mam takie ceny na prace wykończeniowe: sama robocizna:
    ocieplenie zewnętrzne, styro plus tynk baranek 1,5 - 45 zł/m2
    parapety zewnętrzne z klinkieru - 50zł / szt
    opaski wokół okien - 100 zł/szt
    ocieplenie poddasza kompleksowo z malowaniem na kolor - 65 zł/m2
    cekolowanie ścian po tynkach, gruntowanie, malowanie - 25 zł/m2
    kafelkowanie - kafle duże 45x45 - 35zł/m2, potem ok. 40-50 zł za pozostałe. Mozaika - 80zł/m2.
    Obudowa wanny - 100 zł z montażem baterii i podłączeniem.

    Co o tym myślicie?
    IZA nasze ceny to:
    ocieplenie zewnętrzne, styro plus tynk baranek 1,5 - 40 zł/m2
    ocieplenie poddasza kompleksowo z malowaniem na kolor - 55 zł/m2
    kafelki - podobne ceny, choc lazienkowe sprawy mamy ustalone za calosc wykonania....

  2. #2022
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Czyli nie jest aż tak źle , może uda mi się wynegocjować niższą cenę za ocieplenie poddasza. Chociaż prawdę mówiąc dzisiaj rozmawiałam z kolegą, który kładł nam kafelki w kuchni w naszym mieszkaniu i mówi że ceny są przyzwoite.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  3. #2023
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Z tych prac co nas czekają do zrobienia i zrobione przez ekipę to:

    klej, siatka, tynk na scianę - 35zł m2
    położenie kafli - 40zł m2
    gruntowanie, gipsowanie, gładzenie ścian - 6 zł m2
    połozenie płyt G-K - 20zł m2
    ocieplanie wełną poddasza praca własna
    ceny widać wszedzie zróżnicowane

  4. #2024
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Magda, a skąd Ty masz takie ceny???
    Jeden kraj a jakie rozbieżności. 6 zł za tyle czynności??? U nas za samo malowanie chcą 10 zł od metra. A za gładzie tak jak pisałam wyżej 20 zł. Po targach można zjechać do 18zł za metr. Normalnie wolna amerykanka....
    No i stąd też duże rozbiezności w kosztach budowy tego samego projektu. Jeden z nas wyda 500 tysięcy, bo wszystko robią fachowcy, którzy się wysoko cenią a drugi zbuduje za 250 tysięcy bo znalazł normalnych w cenach fachowców albo dużo prac wykonuje we własnym zakresie - tak jak jest to u nas ... ale i tak wydałam juz ponad 400 tysięcy na te dwa nasze budynki.... duuuuużo.......Za wiele rzeczy przepłaciłam...np styropian kupowałam w czasie, kiedy cena dochodziła do 200 zł za metr3. A teraz? Styropian jest w cenie 130zł i to jest cena normalna ale wtedy był taki buuum i płacić trzeba było jak chciało sie robić.

  5. #2025
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Ekipa od tynków gipsowych maszynowych brała 14zł za m2(bez materiału)
    a te 6zł brała inna dwuosobowa ekipa, która właśnie tyle wzieła za gruntowanie, szlifowanie i łatanie dziur w tynkach, więc trzeba szukać i rozpytywać a "fachowców" bierzemy z polecenia tych ekip, które
    kończyły u nas

  6. #2026
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    asia0012

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    misha555 dzieki za powitanie i szybka odpowiedz tyle kasy bedziemy miec jak sprzedamy dom w gorach.wiec jak ktos chce kupic dom na wypady w gory to sie polecam a ceny robocizny rzeczywiscie maja duza rozbierznosc mnie dali wizytowke tynkarze biora tynkowanie srodek 15 zl ,a zewnatrz styropian plus baranek 25 zl i jeszcze do negocjacji u nas bardzo droga jest plyta i fundamenty a cp pustak ceramiczny znalazlam po 2,80 szt ten duzy
    plus przywoz

  7. #2027
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Urlop się skończył. były wycieczki po sklepach z panelami i płytkami. Pewne pomysły już mam:
    łazienka dolna - Opoczno Organic orange-crem kafelki, wc i umywalka chyba Koło (ze względu na umywalkę), kabina chyba Poolspa albo Gemy.
    Łazienka górna - Cersanit Symfonia kafelki, wc i umywalki - Roca Dama Senso, wanna Ravak albo Rosa II albo Gentiana (mężowi bardziej się podoba)
    Kotłownia, pralnia - jeszcze nie wybrane, ale coś dostępnego w Obi, Castoramie itp.
    Kuchnia - Tubądzin homme - białe (nie chcę małych kafelek 10x10), albo ewentualnie na ścianach coś takiego jak blat kuchenny tylko cieńszy. Dzisiaj znalazłam coś co chciałabym mieć na 100 % na ścianie w kuchni: płytki włoskie albo hiszpańskie Saloni Ceramica Nirvana Relieve Beige lub Crem. Rewelacja
    panele na górę: Quick step dąb stary naturalny satynowy seria elegance http://www.quick-step.com/europe/pl/...or/402730.aspx,
    w salonie najpewniej będzie jatoba http://www.quick-step.com/europe/pl/...or/404524.aspx, w pokoju na dole jeszcze nie wiem, ale zapewne też panele quick step, bo mają fajne odcienie.

    Podobał mi się też jakiś gres chiński (rewelacyjna cena 57 zł/m2, ale jaka
    jakość ?) ale był tylko w rozmiarze 60x60 i zastanawiam się jakby wyglądały takie duże kafle w kuchni w wiatrołapie i holu??
    Jak myślicie??
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  8. #2028
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Iza, przecież ja takie częściowo juz mam...
    60x60 cała otwarta przestrzeń na dole. W korytarzu pod schodami, w wiatrołapie i w salonie... w kuchni te same płytki ale 30x60 troche dla odmiany... Mam nadzieję, że będzie to dobrze wyglądać..

  9. #2029
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    No tak tylko u Ciebie przestrzeń trochę większa u nas korytarz i wiatrołap zamknięty i szerokość tylko 1,80 m.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  10. #2030
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Iza, moi budowlańcy dali plamę i korytarz zostawili taki jak w projekcie czyli ja też mam tylko 180cm a powinnam miec 200 cm.....
    Ale teraz cieszę się, że tak wyszło, bo przynajmniej mam płytki 60x 60 i fajnie to wyglada....Są tylko trzy płytki w korytarzu....

  11. #2031
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    No tak, to by się zgadzało.
    A ja dzisiaj byłam w kolejnym salonie z płytkami i chyba zdecyduję się na czeski gres Bohemia Gres http://www.bohemiagres.cz/pl/poland/...defile-lappato. Są delikatnie beżowe w prążki bardzo delikatne. Wykończenie lappato to jest jakby półpoler, nie są śliskie tak jak polerowane np. z Nowej Gali Marmi Moderni czy Stone Life, ale mają delikatny połysk.

    Dzisiaj też byłam na budowie niedaleko nas, gdzie są kładzione tynki cementowo-wapienne i chyba zdecydujemy się na tą ekipę, chociaż trzeba czekać do początku października. Przejechałam ręką po tych położonych tynkach i mówię Wam, jakbym prawie dotykała lustra, gładko, żadnych ziarenek piasku, nierówności ... szok. Mąż sprawdzał łatą i nie ma odchyleń, wszystkie okna i kąty też super.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  12. #2032

    Domyślnie

    U nas postęp dostaliśmy wreszcie mapki budowlane.
    Czyli w przyszłym tygodniu rusza adaptacja, projekt wjazdu i warunki przyłączenia do mediów. Tak liczę, że pewno pozwolenie dostaniemy w prezencie świątecznym...

    Mógłby mi ktoś napisać w jaki sposób wyprowadzona jest wentylacja z łazienki na dole?

  13. #2033

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek
    Koleżanki, które już mieszkacie ( Ania, Gosia powiedzcie mi co macie na schodkach przed domkiem? Jestem włąśnie na etapie wyboru i przyznam szczerze, że nie wiem co tam położyć.....
    Czekam na propozycje....
    Nina, mowie Ci, ze aby mieszkac, spokojnie wystarczą gustownie wylane betonowe stopnie W kazdym razie mi. Na razie -> czytaj brak kasy . A w planach mam po prostu plytki klinkierowe, najprawdopodobniej w kolorze dachu, aby nie mnożyć kolorow na zewnatrz (czyli bardzo popularny kolor klinkieru) - dach mam miedz angobowana, plytki na stopnie chcialabym z noskiem (te z ryflowaniem zamist noska srednio mi sie podobaja - kojarza mi sie bardzo biurowo).
    A propos Sublime - sliczna kolekcja, taka lekko nostalgiczna, piekna bedzie Wasza lazienka!

    Asia0012 - witaj . Ja mieszkam w W-wie i niestety okna polaciowe bardzo sie brudza. Po umyciu wszystkich obustronnie (poza tym klatkowym ) po najblizszym deszczu juz byly slady. Jezeli chodzi o to okno na klatce, to wlasnie wczoraj staralam sie je umyc mopem spryskanym plynem do mycia okien nie oszukujmy sie - nie jest to latwe, ani do konca sluteczne, jednak okna "za chiny" bym sie nie pozbyla - genialnie doswietla tak gore, jak doł, naprawde rewelacja. Jezeli bedziesz miala taka mozliwosc, moze rzeczywiscie warto rozwazyc takie onko zwykle, choc moze to troche dziwnie wygladac na elewacji (bo byloby to onko prawdopodobnie poziome).

    Iza, ja mam tynki cementowo- wapienne zacierane piaskiem kwarcowym (ten piasek jest drobniutki jak maka) i jestem bardzo zadowolona
    A Twoje plytki tez bardzo ladne - takie jasne swietne sa do naszego granatowego wnetrza

    Beata_Piotr - u nas jest rekuperacja, wiec lazienka jest po prostu podlaczona do systemu wywiewnego.

  14. #2034

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Mam pytanko do osob ktore juz koncza budowe swojego domku, czy sami zaopatrywaliscie sie w materialy do budowy czy zlecaliscie kupno firmie?
    Jak rowniez chcialabym sie dowiedziec ile kosztowalo postawienie stanu surowego zamknietego budowanego z porothermu a ile z siporexu. Pytam z uwagi iz nie bardzo wiem na jaki system budowy sie zdecydowac jedni zachwalaja siporex inny natomiast porotherm. Patrzac na ceny widze ze porotherm wychodzi troche taniej co przy takiej ilosci materialu jest widoczne, dlatego chcialabym miec orientacyjne porownanie
    Dziekuje i pozdrawiam

  15. #2035
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Aniu, nie wiem czy te tynki były zacierane piaskiem czy nie, ale były gładkie wczoraj byłam u sąsiada, miał kładzione tynki - ale bez porównania gorzej to wyszło.

    Anmaciejewska
    my budowaliśmy z porothermu, praktycznie bez zmian (poszerzony garaż o metr, podniesiona ścianka nad garażem), stan surowy zamknięty bez instalacji to około 170 tys.
    Materiały kupowaliśmy sami.

    Mam do Was wszystkich prośbę. Dopiero teraz będziemy robić (w sensie wylewać) taras i schody wejściowe - są tylko fundamenty. Jak prawidłowo wykonać teraz ten taras i schody? W sensie czy bezpośrednio bloczki i beton na górze mają przylegać do ściany domu, czy robi się jakieś dylatacje, czy jakieś izolacje poziome, papa, dysperbit?
    Trochę nie ufam wykonawcy (ale musi to zrobić, bo zostało mu zapłacone - robił mury) więc wolę podpytać.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  16. #2036

    Domyślnie koszt stanu surowego

    Ja budowałem z suporexu i koszt stanu surowego zamknietego razem z przyłączami wody, kanalizacji, prądu i gazu wyniósł mnie 150 tyś. zł. (dachówka ceramiczna, pustaki 24cm na klej).

  17. #2037
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Wkleiłam w dzienniku projekt kuchni, napewno nie ostateczny
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  18. #2038
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    A jak Wam podoba się takie wykończenie okien: ?



    Myślimy o tego rodzaju opaskach ze względu na te okna w salonie i na piętrze, te które są obok siebie. Między nimi jest dość wąsko i gdyby zrobić taką tradycyjną opaskę, to między nimi zostaje około 3,4 cm i nie wiem jakby to wyglądało. A tak gdyby zrobić tego typu opaski to między tymi oknami poprostu były by takie poziome jak po obu stronach okien.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  19. #2039

    Domyślnie

    czy to jest wogóle GRANAT? czy dach zmieniliście na czterospadowy?
    Renia

  20. #2040
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Nie to jest jakiś inny projekt. zdjęcie wkleiłam jako przykład, dostałam je od naszego wykonawcy
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

Strona 102 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony