dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 272
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 5440
  1. #2041

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    A jak Wam podoba się takie wykończenie okien: ?.
    Iza, to wykonczenie okien wyglada dobrze, a jest to zasluga tego, ze wszystkie okna maja prawie taka sama wielkosc i (!) zachowana jest symetria.

    Co do tradycyjnych opasek, to ja zostawilam u siebie minimalna przerwe, co powoduje, ze okna wygladaja lekko - robilam z majstrem proby z litym styro, ale wtedy okna wygladaja zdecydowanie przyciezko. Ta przerwa to taki maly "myk', ale wizualnie efekt jest diametralnie rozny!

  2. #2042

    Domyślnie

    Właśnie osiągnęliśmy stan surowy "prawie" zamknięty, wczoraj zamontowano nam okna - niestety na żywo nie widziałam i tylko klamki od okien i klucz do drzwi wejściowych miałam szansę zobaczyć. Ale wierzę mężowi na słowo, że jest suuuper. No, więc okna są, drzwi wejściowe też, wstrzymaliśmy się z bramą do czasu tynków. No, a teraz to już będzie baaaaaaaardzo wolno się toczyć, bo kasa się skończyła i czas mieszkanie sprzedać A tak nam tu dobrze, gdyby nie mała powierzchnia. Ale jeszcze nasi rodzinni panowie planują elektrykę zrobić - podobno wiedzą jak to zrobić co napawa mnie zdumieniem bo dla mnie to magia mega - czarna.
    Co do kasy za stan surowy - to my mieliśmy kredytu 170 tys. i właśnie na tyle co wyżej napisałam starczyło.
    Iza - a to wykończenie bardzo fajne, ciekawe jak w Granacie na żywo by wyglądało, bo to jednak mały dom i chyba musi mieć "delikatne" wykończenie.

  3. #2043
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    No właśnie z tym wykończeniem opaskami to sama nie wiem. Bardzo podoba mi się ten domek, ale nie wiem jak wyglądałby granat w takim "ubranku"
    Aniu, a możesz wkleić zdjęcia swoich opasek? Szczególnie tych czterech okien : jadalnia i pokoje u góry.
    Zastanawiam się jeszcze jak wyglądałby granat bez żadnych opasek ...

    Beata, gratuluję stanu zamkniętego.
    Koniecznie dawaj zdjęcia Widzę, że Megabud się spisał

    U nas elektryk wchodzi w sobotę. Potem będzie trochę przerwy i pod koniec września ocieplenie zewnętrzne, bez tynku. Także mam prawie miesiąc na podjęcie decyzji co z tymi opaskami wokół okien.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  4. #2044
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MonikaAndrzej

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    beciaitomek co prawda u nas stan surowy nie jest jeszcze zamknięty, ale szacuję,że wyniesie nas tak jak u Ciebie w granicach 170tys. Koniecznie pokaż zdjęcia z budowy. U nas prace związane z kładzeniem dachówki zbliżają się do finału.Okna i brama na 20.09, niestety na drzwi jeszcze się nie zdecydowałam.

  5. #2045
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Miłe jak czytam, że nowe Granaty rosną jak grzyby po deszczu....
    Iza, co do tych opasek wokól okien na zdjęciu, to myślę jednak, że Granat ( projekt oryginalny ) jest troszkę za delikatny na takie wykończenie. Spokojnie możesz zrobić opaski wokól okien tych podwójnych i zostawić między nimi mała tylko przestrzeń. Tak ma zrobione Ania i ja też. Opaska jest 15cm i całkiem dobrze to wygląda.
    Tak to wygląda u mnie. Teraz są już parapety no i na oknach niem ajuz białych taśm... ale tynku niestety jeszcze nie ma...


  6. #2046

    Domyślnie

    MonikaAndrzej - zdjęcia bardzo bym chciała zamieścić, tylko jakoś zawsze mało czasu, żeby to opanować - ale obiecuję, że jak będę mieć zdjęcia okien to wkleję A Wy gdzie dokładnie budujecie - mój Tomek studiował w Koszalinie, a i mi zdarzyło się parę m-cy tam mieszkać - bardzo miło wspominam to miasto i ten czas
    Posiadaczek nowych okien pytam - kiedy zdzieracie te białe naklejki ochronne. Nina już nie ma, a Ty Iza? Wiem, że jak się nie zerwie w porę to potem ostre skrobanie tych taśm.
    Życząc miłego weekendu....
    Pozdrawiam

  7. #2047
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Taśmy wokół okien (na ramach) nie zrywałam, zrobię to po tynkach, natomiast z szyb chyba można by już zerwać te motylki Beata wie o czym mówię
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  8. #2048

    Domyślnie

    u nas tasma zniknela juz na drugi dzien po zamontoewaniu okien.... poprzednim razem w domku w ktorym obecnie mieszkamy zostawilismy zdzieranie tasmy na sam koniec.....do teraz przy myciu okien natrafiam na jakies resztki tasmy ktorej bez uzycia noza nie da sie zdrapac

    mam nadzieje, ze panowie od elewacji dpobrze zabezpiecza i ramy i okna, bo po ostaniej ekipie kilka lat temu sladow na oknach nie ylam w stanie usunac zadnym srodkiem chemicznym - dopiero noz pomogl, ale byla to zmudna robota

  9. #2049
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Dostałam drugi projekt kuchni. Tragedia. Nawet nie nadaje się do zaprezentowania. Chyba że w wątku największy kicz roku.
    Jak już zrobią tynki to pojadę do profesjonalnego studia a nie do stolarzy amatorów bez natchnienia .

    U nas taśmy jeszcze są ale co jakiś czas sprawdzam czy łatwo dają się oderwać.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  10. #2050

    Domyślnie mam pytanie

    Witam wszystkich budujących ten wspaniały domek jakim jest GRANAT. W środę zakupiłem projekt z nadzieją że nasze marzenie stanie się w końcu faktem MIEĆ Własny Dom.


    Jednak od zamiaru do finału długa i mozolna droga, ale wiem ze się uda.
    Mam pytanie do wszystkich osób mających już Granacika lub go budujących :chcielibyśmy z żoną obejrzeć ten domek na ŻYWO
    mieszkam w Głogowie woj dolnośląskie i jestem gotów pojechać kawałek drogi aby go zobaczyć, ale wiadomo nie do przesady
    mam nadzieje że znajdzie się jakaś osoba budująca ten Dom w mojej okolicy

    z góry dziękuję i życzę wytrwałości wszystkim budującym

  11. #2051
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MonikaAndrzej

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    beciaitomek, mieszkamy w 30-tysięcznym miasteczku Białogard oddalonym 28km od Koszalina. W zasadzie jesteśmy z tym miastem związani na co dzień. W 1999 ukończyłam studia na Politechnice Koszalińskiej(ekonomia) a obecnie mój małżonek studiuje w Koszalińskiej Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych.Pozdrawiam serdecznie.

  12. #2052

    Domyślnie

    Witam!! Dawno nic nie pisałam...jakoś brakło czasu ale znalazłam chwilę,żeby się pochwalić jakie u nas postępy

    A więc: na górze ścianki działowe stoją, na dole zrobione wylewki i ścianki też będą się od razu stawiać . Dopiero na 22 września (jak mój mąż będzie w Polsce) przyjedzie ekipa do kanalizacji i wodociągów i podciągną wszystko do domku...od razu geodeta to odbierze, studzienkę zrobią, liczniki i wszystko co jest niezbęde wszystko na gotowo!!! A w środku robi inny pan i on już zaczął,ale potem tylko podłączy się do tego co tamci podprowadzą do domu....

    Na około domu jest już piasek na wyrównanie, pod samym domem już teściu wszystko wyrównał i pod samym budynkiem już ubił,żeby lepiej mu się potem kładło kostkę
    ogólnie robota wre tylko,że ja tego jeszcze nie widziałam i nie mam na razie zdjęć ale już nie mogę doczekać się wyjazdu do Polski...pojeździmy po salonach kuchennych, może płytki wybierzemy do łazienek,a przynajmniej się zorientujemy w cenach i wzorach
    Zazdroszczę wam dziewczyny,że na bieżąco możecie oglądać wasze domki i jakie zaszły zmiany i postępy robót

    Jak tylko będę miała zdjęcia to wkleję kilka
    pozdrowienia!!
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  13. #2053

    Domyślnie

    Witam,
    Mamy prawomocne pozwolenie i ruszamy z budową za 2 tygodnie.
    Mamy dwie oferty na budowę domu ekipa z Nowego Sącza, która za postawienie budynku w stanie surowym otwartym z deskowanym dachem pokrytym papą – 36 tyś zł
    Druga oferta firmy z okolic W-wy, robi wrażenie solidniejszej, za postawienie budynku w stanie surowym otwartym z dachem pokrytym dachówkami bez deskowania tylko folia za 70 tyś. zł
    Budujemy na kredyt swój pierwszy dom i nie wiemy co wybrać. Będę wdzięczna za wszelkie opinie.
    Pozdrawiam,
    Aga

  14. #2054
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Aga, ja wybrałabym wersję pierwszą. Taką mam sama. Deskowanie to deskowanie a folia ..... też dobra ale niestety, jeszcze nie sprawdzona przez np. 30 lat. Poza tym różnica w cenie... za położenie dachówki zapłacisz jakieś 40 zł od metra a dach ma hmm... nie wiem ile, chyba z 200 metrów...to masz 8 tysiecy, czyli razem 44 tysiące...
    Dobrze się zastanówcie....i sami musicie podjąć decyzję.....

  15. #2055

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Wasiu za podpowiedź
    Pozdrawiam serdecznie

  16. #2056
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rozal

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie,

    Wybrałem projekt Granat w wersji bez garażu, odbicie lustrzane. Nieco nietypowe usytuowanie na działce - szczytem z oknami usytuowanym od frontu (z pewnych względów, które pewnie później będę miał okazję wyjaśnić).

    Jak na razie 2 dni temu dostałem zamówiony projekt, jestem na etapie jego analizy i planowania ewentualnych zmian w ramach adaptacji. Dlatego też przedzieram się od początku przez wątek. Dotarłem do strony 11 na razie ale postanowiłem "przeskoczyć" na koniec i sie przywitać .

  17. #2057
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    No to Witaj w naszym gronie....

  18. #2058

    Domyślnie

    ROZAL witamy witamy kolejnego Granatowca
    zyczy udanej i owocnej przeprawy przez caly watek... jak ja zaczynalam bylo chyba z 5 czy 6 stron ale teraz to na prawde spory wyczyn --> przeczytac i zapamietac

  19. #2059

    Domyślnie

    ehhh, a u nas praca wre az milo patrzec wciaz 3 ekipy, a mozna powiedziec ze prawie 4

    - elewacje?? teraz juz tylko musza wykonczyc ocieplenie nad oknem balkonowym i polozyc tynki
    - podjazd?? robi sie robi, ale ukladanie kostki to jak puzle - panowie sie bawia i bawia, ale za to ladnie im idzie moze mogliby troche przyspieszyc, ale.... jeszcze nie narzekam
    - wnetrza?? pokoj dzienny, gabinetowy i dwa mniejsze na gorze oraz caly korytarz juz pomalowane, teraz czas na sypialnie i kuchnie..... potem plytki i lazienki a podlogi na koncu..... sam koniec wrzesnia to montaz drzwi wewnetrznych oraz schodow, wiec do tego czadsu wiekszosc wnetrz musi byc wykonczona... chyba musze trzymac kciuki coraz mocniej, zeby sie udalo... trzymajcie ze mna
    - ogrod?? ano ogrod to wlasnie ta niby czwarta ekipa jak zwykle udalo nam sie po znajomosci zlatwic co nieco wiec sam projekt nie bedzie drogi a i Pani za przystepna cene zajmie sie nadzorem nad panami, ktorzy beda wkopywac roslinki

    nasz cel ?? wprowadzic sie do polowy pazdziernika... moze uda sie w rocznice wjechania koparki na dzialke?? to bylo 13. pazdziernika 2007..... przynajmniej tego dnia jest zrobione pierwsze zdjecie

  20. #2060

    Domyślnie

    ROZAL witaj w gronie granatowych

    misha super,że roboty idą...u mnie tez się coraz więcej zmienia...już nie mogę się doczekać, kiedy to wszystko zobaczę. Bo na razie to teściu tam działał!!
    Jak tylko będziesz miała chwilę czasu to dodaj jakieś zdjęcia, bo jesteśmy bardzo ciekawi
    Ja będę już za niecałe dwa tyg. w Polsce i porobię kilka zdjęć. Poza tym pojeździmy i spróbujemy zorientować się w cenach płytek na podłogi, do łazienek itp.
    Pozdrawiam ciepło wszystkich
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

Strona 103 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony