dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 109 z 272
Pokaż wyniki od 2.161 do 2.180 z 5440
  1. #2161
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ani@
    Cytat Napisał Izulek
    Aniu a o co chodzi z tym wyłączeniem aktywności gniazdka, bo nie kumam niestety
    Iza, chodzi o to, by byl taki włacznik/wylacznik (taki jak do wlaczania swiatla) w domu. Ja mam go na dole kolo drzwi tarasowych (tuz obok gniazdka, dosłownie po drugiej stronie muru, aby nie trzeba bylo sie zastanawiac, gdzie jest wylacznik), tym wlacznikiem mozna wylaczyc gniazdko - chodzi o to, by na zewnatrz domu nie bylo gniazdek, ktore np. pod Wasza nieobecnosc w domu beda aktywne i w pewnym sensie "ogolnie dostepne"

    A co do spizarki, to ja nigdy nie jestem zwolenniczka rozwiazan "jedynie slusznych" Wiem, ze to co u mnie sprawdza sie rewelacyjnie, u kogos innego moze byc kula u nogi i vice versa
    No teraz to wszystko rozumiem Sorki , że taka nierozgarnięta jestem
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  2. #2162

    Domyślnie

    do EiG

    Super do Szczytna mam tylko 80 km. Godzina jazdy samochodem.

  3. #2163
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MonikaAndrzej

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Ani@, zdaję sobie sprawę jak bardzo przydatna jest spiżarka, ale wolę jednak z niej zrezygnować na rzecz większej kuchni, ponieważ moi członkowie rodziny uwielbiają spędzać czas na wspólnym przygotowaniu posiłków a wszelkie większe imprezy, święta odbywają się zawsze u nas i potrzebuję pomocników w kuchni. Ale każdy z nas ma inne upodobania i buduje oraz urządza domek wg potrzeb swojej rodziny. Pozadrawiam

  4. #2164

    Domyślnie

    chcialam dzisiaj pstryknac kilka fotek....... ale po pierwsze znow zapomnialam aparatu !!
    po drugie w kuchni mam taki jubel, ze sie w glowie nie miesci !! nasz fachowiec zaczal teraz przyspieszac z robota ale jest taki troche niedokonczony !! cos zaczyna, nie robi do samiuskiego konca, tylko zaczyna cos innego i tak sobie ciagnie kilka sroczek za ogon.... a mnie to wkurza
    wiec jeszcze kilka dni i pokaze nam nasze efekty
    wzorek u malego musze jeszcze poprawic, bo szablon, ktory kupilam w markecie byl zrobiony na zbyt grubej folli i farba sie porozmazywala na krawedziach...pewnie spedze kolejny caly dzionek na "wyprawkach" i poprawkach ...
    ale za to pokaze Wam efekt ostateczny

    zapomnialam przywitac tak wielu nowych naszych forumowiczow ale Was tu przybylo super !!! chwalcie sie Waszymi postepami (choc osobiscie wole juz byc przy koncowce tej drogi )

  5. #2165

    Domyślnie

    Ja jeszcze w sprawie kuchni. Mój typ. Jak nie zmienie zdania do czasu urządzania kuchni (a to pewno jeszcze trochę czasu ) to taką kuchnie chcę :


  6. #2166
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar EWA 28
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Głogów/ Nielubia
    Posty
    140
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Do Beaty i Piotra
    Czy to zdjącie kuchni to dokładnie kuchnia w granacie czy to tylko jakieś przykładowe zdjęcie ?

  7. #2167

    Domyślnie

    witam. jestem posiadaczem granacika ale ciągle się zastanawiam czy salon z kuchnia nie będzie za mały no i kominek w przejściu. Są dze ze kominek pownien być w takim miejscu gdzie będzie można sobie usiąść i odpocząć a nie w miejscu gdzie przechodzi się do kuchni. Proszę o opinię tych, którzy już wybudowali i jeżeli ktoś ma zdjęcia jak towyglada w rzeczywstości. Z góry dziękuję.

  8. #2168

    Domyślnie

    Cytat Napisał EWA 28
    Do Beaty i Piotra
    Czy to zdjącie kuchni to dokładnie kuchnia w granacie czy to tylko jakieś przykładowe zdjęcie ?
    To jest wnętrze domu Orzech z pracowni Krajobrazy -projektu tego samego architekta, który jest autorem Granata.

  9. #2169
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar EWA 28
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Głogów/ Nielubia
    Posty
    140
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał agajan
    witam. jestem posiadaczem granacika ale ciągle się zastanawiam czy salon z kuchnia nie będzie za mały no i kominek w przejściu. Są dze ze kominek pownien być w takim miejscu gdzie będzie można sobie usiąść i odpocząć a nie w miejscu gdzie przechodzi się do kuchni. Proszę o opinię tych, którzy już wybudowali i jeżeli ktoś ma zdjęcia jak towyglada w rzeczywstości. Z góry dziękuję.
    CENNE UWAGI!!!, MY JESZCZE NIE MAMY PROJEKTU , ALE JESTEŚMY ZDECYDOWANI - PRZEKONAJCIE MNIE ŻE JEST TO DOBRY WYBÓR I ŻE TEN DOM JEST NIE TYLKO PIĄKNY ALE I FUNKCJONALNY POD KAŻDYM WZGLĘDEM.
    DO WSZYSTKICH KTÓRZY MAJĄ SWOIEGO GRANACIKA - MACIE JAKIEŚ ZASTRZERZENIA????

  10. #2170
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Ewa 28, my nie możemy Ciebie przekonywać, że projekt Granat jest ok. Sama musisz wiedzieć czego oczekujesz od swojego domku...
    Ja moge mówic za siebie....projekt Granat jest bardzo funkcjonalnym projektem. Jest w nim to czego my szukalismy a więc i pokój na dole i spizarka i łazienka, do której nie wchodzi sie prosto z salonu...Jeszcze nie mieszkamy ale już widzę, że codzienność w domku to będzie to czego oczekiwalismy po tym projekcie.
    Ania, dziękuję za pomysł ze skrobaczką od płyty kuchennej do mycia okien. POLECAM, nic się nie rysuje a bardzo szybko schodzą wszelkiego rodzaju zastarzałe krople betonu czy wapna....
    Jednak mimo tego polecam również zasłanianie okien folią przed robotami mokrymi....

  11. #2171

    Domyślnie

    Witaj Ewa - coraz wiecej nas tu na forum, wiec od kazdego mozesz "sciagnac" inne porady/zastrzezenia/spostrzezenia itp. Jedynym wyjsciem, aby sie przekonac o funkcjonalnosci i prostocie w swojej uroczej formie Granata jest niestety przejscie przez wszytskie strony tego forum jest tu masa zdjec, pytan, odpowiedzi, projektow, porad i na pewno na wiekszosc swoich pytan znajdziesz tu posty a jesli jeszcze nie poruszylismy jakiegos tematu w ziazku z projektem - strzelaj
    mi sie nasuwa tylko jedno sprzestrzezenie - idealny domek dla rodzinki, ktora nie miewa gosci bardzo czesto na bardzo dlugo gora jest naprawde duza, nawet przy niepodnoszeniu scianki i niepowiekszaniu domku lub samego garazu, dol?? dol jest bardzo funkcjonalny, choc nie ogromny - dla mnie, mojego meza i juzniedlugo dwojeczki dzieciaczkow spooookoooojnie wystarczy

  12. #2172
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar EWA 28
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Głogów/ Nielubia
    Posty
    140
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    wiem , że nikt nie może zdecydować za mnie , ale każde wasze spostrzeżenie , każda uwaga - pomagają podjąć decyzją, raczej na całe życie. przeglądałam forum i dzięki Wam zwróciłam uwagę na wiele rzeczy na które sama bym nie wpadła. piszcie o wszystkim

  13. #2173
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Ewa, po to tu jestesmy.... żeby pisać o swoich błedach, coby następni właściciele projektu Granat mogli unikać tych błedów...
    Mischa, a gdzie kuchnia.....

  14. #2174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ani@
    gniazdka, ktore mamy na tarasie, dodatkowe gniazdko nad drzwiami, pod samym balkkonikiem), abym mogla wieszac swiateczne lampki (np. na balkonie)
    Ani@ dzieki twojej krotkiej wzmiance o tym gniazdku z przodu zaczelismy sie zastanawiac czy mimo skonczenia elewacji nie udaloby sie nam gdzies takowego umiescic...
    musimy pogadac z elektrykiem, moze pod balkonikiem uda sie jeszcze wyciagnac jakis kabelek, zeby moc podlaczyc conieco na swieta dzieki za podpowiedz, bo mamy gniazdka z tylu ale z przodu to nikt z nas nie pomyslal

    Wasiu no robie i robie te fotki i zrobic nie moge... zazwyczaj zapominam aparatu (chyba go sobie do samochodu wsadze i nie bede wyciagac...) ale w kuchni tez mamy straszny jubel, bo nasz fachowiec duzo rzczy zaczyna i nie zawsze konczy od razu...
    teraz zajac sie lazienkami wiec kuchnia musi poczekac na zamontowanie brakujacych szafek wiszacych i frontow...

    a moze reszta forumowiczow tez ma jakies fotki do wrzucenia ??

  15. #2175

    Domyślnie

    HEj Granatowcy , miło popatrzeć jak wasze domki coraz to piękniejsze, u nas troszke pomieszane szyki gośc od dachu nawalił i nie dotarł w tym tygodniu a mieliśmy już zamówionego gościa od okien drzwi i garażu na piatek i jest tak że mamy okna drzwi a nie ma dachu będzie dopiero kładł od poniedziałku

    A tak teraz wygląda

    Drzwi



    Przód


    Tył


    Taras

  16. #2176

    Domyślnie witam

    witam,
    zostalem rowniez z zona szczesliwym posiadaczem projektu granat.

    Budowe planujemy zaczac na wiosne przyszlego roku.

    Chetnie zobaczylibysmy domek na zywo. Jesli ktos by mial ochote go pokazac i przekazac nam jakies wskazowki to chetnie sie spotkamy.
    Jestesmy z okolic Poznania ale z dojazdem nie byloby problemu w okolicach Poznania i samego Poznania.

    Pozdrawiam wszystkich budujacych...
    Wojciech Maciejewski
    --------------------------------------
    Pozdrawiam
    Wojtek

  17. #2177

    Domyślnie

    Tak sobie czytamy i ogladamy jakie zmiany dokonaliscie w soich granacikach i musze powiedziec ze my tez mamy ich kilka , niestety niektorych nie da sie zrealizowac ze wzgledu na warunki zabudowy, ale napewno beda:
    - podpiwniczenie czesci domku
    - okno nad klatka schodowa
    - powiekszenie tarasu i calkowite jego zadaszenie
    - likwidacja skrytki , kosztem powiekszenia kuchni
    - czesciowe zasloniecie kuchni

    To chyba jedne z wiekszych zmian ktore planujemy zmienic. Mamy zatem prosbe czy moglibyscie nam przeslac zdjecia i rzuty piwnicy Ci co maja oczywiscie zrobione podpiwniczenie. Macie wyjscie na zewnatrz z piwnicy? My planujemy wejscie od ogrodu pod pomieszczeniem gospodarczym , rownolegle do domku w strone tarasu , oczywiscie zadaszone. A z domku wejscie do piwnicy z przedluzonej klatki schodowej, gdzie czesc z Was robila sobie schowek pod schodami .
    Pomieszczenie gospodarcze czesciowo zaadoptujemy na skrytke.
    --------------------------------------
    Pozdrawiam
    Wojtek

  18. #2178

    Domyślnie

    witam
    mam pytanko do rottik-a kidyś już pytałam - ile ytonga kupiliście?
    MonikaAndrzej też chyba z yonga budujecie?
    a tu nasze fundamenty
    [img][/img]
    i dziękuje za gratulacje

  19. #2179

    Domyślnie

    także chciałem spytać ile wam poszło kubików na ławę fundamentową?
    ile bloczków fundamentowych? sztuk oczywiście według projektu oryginalnego bez przeróbek

    proszę odpowiedzcie

  20. #2180

    Domyślnie

    siorka 74 jak sprawdzę na fakturze to Ci odpowiem oczywiście bo jest tyle na głowie że nie pamiętam

Strona 109 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony