dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 132 z 272
Pokaż wyniki od 2.621 do 2.640 z 5440
  1. #2621

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi ale saxys niestety w miom przypadku piwnica odpada bo planuję budowę na dość podmokłym terenie a nie chciałabym walczyć całe życie z żywiołem w piwnicy. Za to Leszek dziękuję za ciekawe rozplanowanie parteru ale też niestety niezbyt praktyczne tzn. kotłownia tn długi korytarzyk nadal wychodzi bezpośrednio na prawie salon. Gdyby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to czekam. I mam jeszcze jedno pytanie:jaki drut jest potrzebny do budowy granata, jaki jest w projekcie bo jeszcze go nie zakupiłam. Na razie dzisiaj nabyłam pustaki na mój wymarzony granacik Planuję zalewać fundamenty jak zdobędę wszystkie pozwolenia czyli dopiero gdzieś na początku jesieni...mam nadzieję.Pozdrawiam serdecznie wszystkich wielbicieli Granata EWA

  2. #2622

    Domyślnie

    witajcie
    my bubujemy na slasku za prad placilismy 2100 zl ,a mapki i wyznaczenie budynku na dzialce razem 1700 zl jesli chodzi o drut to mamy 6 ,14, 18 ,ale u nas jest wiecej bo mamy szkody gornicze . nasz granat jest po zmianach i mamy garazu sciany rowne z domem zeby bylo gdzie chowac opal i do kotlowni bedziemy wchodzic przez garaz mamy tez dzwignieta gore garazu i wyszlo nam pomieszczenie 30 m a chcialam spytac z czego budujecie my porotem lub maxzaczynamy jak zginie snieg po ile u was jest porotem i max?

  3. #2623

    Domyślnie

    Witaj Asia67 dzięki za informację o drucie jeśli możesz to napisz jeszcze jakie ilości są potrzebne...My budujemy z maxa i w moim rejonie cena wraz z transportem to 2.45 za szt. Zakupiłam pustaki teraz bo mąż straszył podwyżką ale tak naprawdę to nikt nie jest w stanie przewidzieć co się wydarzy na rynku. A powiedz Asiu czy robicie okna dachowe bo my się mocno zastanawiamy czy nie zrezygnować a zostawić tylko w łazience no i ewentualnie na klatce schodowej. Mam jeszcze pytanie do Wasiek - jak sobie dobrze przypominam to wy też zrezygnowaliście z okien dachowych - czy to dobre rozwiązanie???Pozdrawiam i życzę kolorowych snów o Granaciku Ewa

  4. #2624
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar EWA 28
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Głogów/ Nielubia
    Posty
    140
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Leszek, ja też mam nadzieję że to jakaś pomyłka , jest to nowo powstajęce osiedle, wiec może tu jest jakiś problem - zobaczymy !!! Czekamy jeszcze na odpowiedż z elektrowni naszych przyszłych sąsiadów - składali wniosek po nas i jeszcze czekają na odpowiedż

  5. #2625
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar EWA 28
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Głogów/ Nielubia
    Posty
    140
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    agajan już któryś raz słyszałam o tym banku , że ponoć ma najlepsze oferty - chyba faktycznie czas sie wybrać po bankach ,żeby popytaś co i jak

  6. #2626
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Marchewka, faktycznie my zrezygnowalismy z okien dachowych w pokojach. Pozostalo okno w łazience i na korytarzu. Natomiast w pokojach powiekszylismy otwory okienne i wszędzie mamy okna balkonowe. Jest bardzo widno, tym bardziej, że pokoje te mamy od wschodu. Dzisiaj podjelibysmy taka sama decyzję.
    Pozdrawiam
    Nina

  7. #2627

    Domyślnie

    witaj marchewka ja mam duzo wiecej stali ze wzgledu na szkody gornicze i tak 6 -450 kg ,14 -140 kg ,18 -620 kg .nasz architekt powiedzial ze z oknami dachowymi to tylko klopoty i nie bedziemy miec tych okien my tez powiekrzylismy okna i beda balkony a na klatce schodowej tez bedzie okno tylko na scianie i duzo nad garazem a lazienka bedzie bez okna . my zaczynamy jak tylko snieg zginie narazie kupilismy deski szalunkowe i stemplemamy a ile kupiliscie tych masow my bedziemy miec dom 16 na 8 u nas sztuka kosztuje najtaniej 2,60 plus dowoz u was taniej napisz ile sztuk kupilas pa

  8. #2628

    Domyślnie

    Nina serdeczne gratulacje z okazji powiększenia rodzinki Twój granacik będzie w sam raz na przyjmowanie wnuków
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  9. #2629

    Domyślnie

    Witam Wasiek dziękuję za radę my też prawdopodobnie zrezygnujemy z okien dachowych tylko jak przekonać męża do zrobienia drugiego balkonu i wstawienia drzwi balkonowych ??? To się raczej nie uda ale może uda się powiększyć okna...Ty Wasiek mimo wszystko masz powiększony domek więc
    te pokoje są u Ciebie większe a u mnie mini ale jak dlamojej małej rodzinki - 3 osobowej na razie wystarczy...Asiu dzięki za informację o stali a jeśli chodzi o maxy to wiem że na granacik potrzebne jest ok 3 tys. pełnych czyli tych 29 cm, jakieś 1,5 tys 24 cm, no i jeszcze K2 ale zapomniałam jaką ilośc. Przeszukaj forum jak się nie mylę to Ani@ podawała kiedyś ilości. Mam jeszcze jedno pytanie czy to prawda że za adaptację projektu ze zmianami płaci się ok 3 tys. ( tzn. większymi ścianami np. przesuwanie ścian ) Ja to było u Was Granatowcy - proszę o radę
    I ostatnie pytanie do Ania&Darek znalazłam Wasze rozplanowanie parteru jest bardzo ciekawe i wg mnie super rozplanowana kotłownia jest tylko jeden problem czy komin nie jest zbyt daleko od szczytu i jak to wygląda w rzeczywistości. A czy Wy powiększaliście granat tzn ściany zewnętrzne Proszę o informacje a gdyby się też udało to może jakieś zdjęcia z realizacji Mój adres to [email protected] Serdecznie pozdrawiam i będę wdzięczna za wszystkie porady gdyż w sprawach budowlanych jestem nowicjuszką Miłej Nocy Granatowicze

  10. #2630

    Domyślnie

    witam wszystkich, do Marchewka 80 ja w swoim granacie sprawę kotłowni rozwiązałem poprzez wydłużenie garażu i trochę domu przez co zyskałem nawet sporo miejsca na kotłownie ,która umieszczona jest na za garażem. Wiąże się z tym sporo zmian ale teraz do kotłowni mam wejście przez garaż .Na razie wszystko mam na papierku, jak tylko uda mi się to wstawię rzuty.
    Pytanie do budujących granata- ile wam poszło suporka na domek tak mniej więcej proszę o odpowiedź na forum lub na meila [email protected]

  11. #2631

    Domyślnie

    Do agajan mozesz mi poiwedziec jaki duzy macie domek? Znaczy ile metrow kwadratowych.

    Dzieki
    pozdrawiam
    Aneta

  12. #2632

    Domyślnie

    Dzień Dobry Granatowi Pozdrawiam w kolejnym dniu zmagań o własne gniazdko. Do marek kielce uważam że kotłownia w garażu jest również świetnym pomysłem i jeśli możesz to bardzo proszę o wstawienie rzutów. ja też biorę pod uwagę powiększenie garażu ale mój mąż twierdzi że dom straci swój urok. A Marku jakie jeszcze wprowadziłeś zmiany do granata i ile kosztowała Cię adaptacja. Będę wdzięczna za każdą informację. Mój mąż załatwił dziś wstępne mapki. Marku jeszcze jedno na jakim jesteś etapie budowy i czy budujesz w Kielcach. A może zgodziłbyś się żeby odwiedzićTwoją budowę??? Pozdrawiam Ewa

  13. #2633

    Domyślnie

    Nie doczytałam się marek kielce - przecież napisałeś że masz wszystko na papierku więc pewnie budowę bedziesz zaczynał na wiosnę. Z niecierpliwością czekam na rzuty. Nie wiem czy zrozumiałam ale zdaje się że poszerzyłeś również dom co u mnie nie wchodzi w grę ale chętnie zobaczę Twoje zmiany Jeszcze raz pozdrawiam Ewa

  14. #2634

    Domyślnie

    do Marchewka80
    mogłabyś mi podac strone forum gdzie znalazłas Ani&Darka parter

  15. #2635

    Domyślnie

    Witam Leszek jak się nie mylę to 18 Pozdrawiam

  16. #2636

    Domyślnie

    Do asia67 nie wiem czy dobrym pomysłem jest rezygnować z okna w łazience, moi teściowie nie mają okna w łazience i jest koszmar pomijam, że jest ciemno, ale wilgoć ręczniki śmierdzą stęchlizną i nie wysychają. Pozdrawiam!!!

  17. #2637

    Domyślnie Granat

    Witam wszystkich. Dołączamy -ja i mój mąż Darek do grupy wielbicieli i budowniczych Granata.Obecnie nasz projekt jest u architekta i podlega adaptacji- już trzeci miesiąc .Nasz Granat będzie częściowo podpiwniczony, zmiany niewielkie- likwidacja spiżarki, obrócenie komina, powiększenie okien i drzwi na taras, dodanie nowych okien nad klatką i pomieszczeniem nad garażem, podniesienie ścianki kolankowej.Za adaptację płacimy 3200 zł, przynajmniej na tyle się umówiliśmy.W tym oczywiście projekty przyłączy i oczyszczalni ścieków- bo i to nas niestety czeka. Architekt załatwia za nas wszystkie papierki, tylko elektrownię załatwiałam sama. Nie mamy jeszcze żadnych materiałów. Będziemy budować z pustaka ceramicznego, a ściany wewnątrz z silikatów.Mam nadzieję,że na wiosnę uda nam się zacząć. Cieszę się,że budowniczych przybywa. W gromadzie raźniej! Pozdrawiam wszystkich.

  18. #2638
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emi8013

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    51
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Witam.Śledzę wątek od dłuższego czasu-i za każdym razem natrafiam na czyjś fajny pomysł i myslę że wykorzystam go u siebie!Jesteśmy właścicielami projektu Granacika i na wiosnę mamy nadzieję ruszyć z budową.W tej chwili nasz kierownik budowy,jest w trakcie załatwiania Pnb,nieobyło się oczywiście bez problemów już na początku,ale chyba mało kto ich nie miał.Działkę kupiliśmy na końcu ulicy osiedla domków jednorodzinnych,pewni,że z uzbrojeniem nie będzie problemów(przecież w końcu to nie środek lasu),a okazało się że w nie mają w planach podłącza.Ale wszystko jest na dobrej drodze i na początku miesiąca ma się wyjasnić.A no i nasza działka ma dwa stanowiska archeologiczne Mam nadzieje,że wszystko będzie dobrze,bo z Granacika nie zrezygnuję,za dużo się go tu na oglądałam Pozdrawiam serdecznie i czytam was dalej

  19. #2639

    Domyślnie

    Witam serdecznie cieszę się że nowi Granatowcy się dołączają Witamy, witamy... Mam ogromną prośbę do wszystkich którzy budowali Granat w oryginalnych rozmiarach z garażem a dodatkowo budowali z maxa. Bardzo proszę o spis ilości pustaków o wymiarze 29, 25 i 12. Proszę o podanie również ilości cegły pełnej i klinkierówki na kominy oraz przybliżone ilości stali. Chciałabym w niedługim czasie zakupić większość materiałów bo pewnie na wiosnę znów ceny będą szaleć...Z góry dziękuję za każdą informację Pozdrawiam Ewa

  20. #2640

    Domyślnie

    do marchewka 80
    Jak zauważyłaś słusznie jeszcze nie wystartowałem z budową bo planu zagospodarowania niema w gminie i robimy to inwidualnie a to musi potrwać, ale może uda się załatwić pozwolenie do maja .Za adaptacje nie wiem ile będzie bo domek nam rysuje projektant i nanosi nasze uwagi od razu na rysunek za całość wyjdzie na pewno ponad 3 000 zł
    a co do zmian to długo by pisać najważniejsze to kotłownia ,razem z kominem,
    wykurz w salonie i podniesienie ściany kolankowej o 2 pustaki i cała masa innych małych zmian pozdrawiam

Strona 132 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony