dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 134 z 272
Pokaż wyniki od 2.661 do 2.680 z 5440
  1. #2661

    Domyślnie

    My w sobotę dopiero jedziemy orientować się w cenach materiałów. Nie mamy jeszcze nic i nie mamy ekipy. Również pozdrawiam

  2. #2662

    Domyślnie

    Witajcie

    W najblizszym czasie najprawdopodobniej dolacze do budujacych Granata.
    Projekt jak dla mnie idealny. dla pewnosci obejrzalem jeszcze kilkaset innych i zadnemu nie udalo sie go pobic.

    Mam do Was pytanie. Czy ktos dysponuje i bylby tak uprzejmy i udostepnił plan ciągów kanalizacyjnych na parterze?
    Potrzebuje tego na gwałt.
    Juz tlumacze dlaczego.

    Otóż na ulicy przy ktorej bede budowal lada moment bedzie kladziona nowa nawierzchnia. A wiec jezeli nie wyrobie sie z podlaczeniem kanalizacji to wtedy albo czekam 3 lata albo wykladam 30 tys. kaucji za to, ze bede mogl sie w ogole dotknac do nowego asfaltu.
    Projektant, ktory bedzie projektowal przylacze potrzebuje oprocz rzutu parteru (ktory jest ogolnodostepny) wlasnie tego przebiegu ciagow kanalizacyjnych.

    Nie kupilem jeszcze projektu dlatego wlasnie prosze Was.

    Bede niezmiernie wdzieczny za pomoc.

    Pozdrawiam serdecznie.
    Michał

  3. #2663

    Domyślnie Re: Ile suporexu na GRANATA?

    Witam

    Ja budowałam z YTONGA z fabryki z Sieradza-obecnie najlepsze bloczki.
    Bloczki 11,5cm- 416 sztuk, 36,5cm- 32 sztuki oraz 24cm -1776sztuk.
    Polecam Firmę z Krakowa " BUDMET" mi przywieżli bloczki do Wroclawia i wyszło taniej łącznie z transportem i rozladunkiem niz w okolicznych Hurtowniach o 3000.

    POzdrawiam
    Motoazja

  4. #2664

    Domyślnie

    A oto nasz dach a granaciku... jeszcze nie skończony ale cieszy oko ... bo powoli brakuje nam siły ... powoli i do przodu

    Pozdrawiam,

  5. #2665
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Witam nowych Granatowiczów ale trochę was się uzbierało

    U nas akcja PANELE (no prawie) zakończona brakuje listew ale to pryszcz

    średni pokój na górze


    najmniejszy


    pokój z balkonem


    barierka po małym liftingu zamocowana


    i kafle na balkonie takie same będą na tarasie

  6. #2666

    Domyślnie

    Magda, ale u was jest ślicznie
    Nie mogę się doczekac kiedy u nas będą zakończone instalacje i mokre prace...

  7. #2667

  8. #2668
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Agaba 15 czerwca będzie 2 lata odkąd wbiliśmy łopatę a zleciały nie wiadomo
    kiedy, u nas lipiec z przeprowadzką jak najbardziej aktualny

  9. #2669
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Magda, ślicznie u Was tak domowo
    Panele na górze macie wszędzie takie same?
    Jak układaliście, tzn. prostopadle czy równolegle do wejść do pokoi?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  10. #2670

    Domyślnie

    no dziewczyny... miło wiedzieć,że jeszcze jakiś "stary" forumowicz zagląda tutaj. Ja patrze codziennie, ale niestety nie ma u mnie żadnych istotnych zmian więc nic nie piszę.Poza tym sa poruszane tematy które my już daaaawno przerabialiśmy a ja tak lubię oglądać wnętrza i wasze pomysły

    Iza o co chodzi z tym fotosikiem, bo ja chyba nie w temacie

    Pozdrówki dla nowych i starych garnatowców
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  11. #2671
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Iza panele w pokojach takie same Akacja chyba classena równolegle układane do drzwi,

    fotosik miał być bezpłatny - szkoda trochę tych zdjęć co zablokowali ale jest
    photobucket.com prosty program i bezpłatny


    kasiulka ja też zaglądam ale właśnie jest tylu nowych zapaleńców że tylko piszą o bloczkach dachach........
    a unas powoli powoli urządzamy się w sobote będą pierwsze meble u córki w pokoju już wkretarkę ładuję

  12. #2672

    Domyślnie

    Ja też zaglądam codziennie na forum.. mam nowy nałóg ..i fajnie jest oglądać wnętrza.. .. wtedy jest taka silna motywacja do działania

  13. #2673

    Domyślnie

    Ja niestety chyba też mam jakiś nałóg - mimo, iż zdecydowaliśmy się na inny projekt tzn. MAKARY z Archetonu, ale sympatia do Granata pozostała hi,hi,hi
    Projekt zmieniliśmy ze względu na bardziej "elastyczny" rozkład pomieszczeń no i piwnicę której brakuje Granatowi, ale w sumie w charakterze są to bardzo podobne domki......Wciąż jednak korzystam z rad Granatowiczów!! Pozdrawiam wszystkich a mniej zdecydowanych zapraszam do obejrzenia Makarego...kto wie może będziemy się wspólnie dzielić doświadczeniami z budowy......
    Renia

  14. #2674

    Domyślnie

    Witam serdecznie nowych i dawnych forumowiczów Granata. Chyba większość z nas jest w nałogu forum, a już na pewno nałogowo zachwyca się Granatem i ja rónież do nich należę. Niestety nie mogę się pochwalić postępującymi pracami na budowie bo jestem w trakcie papierologii i myślę że będzie tak jeszcze conajmniej do wakacji...Podziwiam wszelkie zdjęcia wnętrz tak jak u Magdy i naprawdę nie mogę się doczekać kiedy to ja będę urządzać swoje gniazdko. Na szczęście jestem cierpliwa i może jakoś dam radę to wszystko znieść. Na razie serdecznie pozdrawiam wszystkich, tych którzy już mieszkają w Granacie oraz tych którzy się dopiero decydują na budowę...Drodzy dawni forumowicze Wasiek, Ania Misha proszę was o jakieś wskazówki dotyczące Granata bo w niedługim czasie zajmę się adaptacją i chciałabym jak najlepiej rozplanować Mój Domek. Napiszę Wam co planuję zmienić i proszę o rady:
    - usuwam ścianę między salonem a schodami a na klatce schodowej zamiast okna dachowego chciałabym dać okno w murze - czy jest taka możliwość, czy ktoś zdecydował się na takie rozwiązanie???Czy okno nie będzie zaciemnione dachem???
    - kosztem dolnego pokoju ( ok 30 cm przesuwam ścianę ) robię korytarzyk do garażu a kotłownię zamykam na dom - wejście od garażu - zastanawiam się czy pokoik na dole nie będzie za mały???
    - za radę Niny - Waśka odwracam komin w spiżarce tak by był jednocześnie ścianką - ciekawa jestem czy ktoś nie zmieniając wielkości domu tak zrobił no i jak wtedy wygląda pokoik z tym odwróconym kominem na poddaszu?Czy garderoba utworzona jest pojemna?
    - likwiduję okna dachowe ale powiększam okna do drzwi balkonowych na poddaszu ( podobnie jak Nina tylko robię pojedyncze okna ) i planuję zrobienie balkonu? Czy drzwi balkonowe nie zajmą zbyt wiele miejsca w pokojach?I jeszcze pytanie do Niny - dlaczego nie zrobiłaś drugiego balkonu - z tego co widziałam na zdjęciach masz podwójne drzwi balkonowe w pokojach a co z wyjściem???
    - i ostatnie pytanie odnośnie pomieszczenia nad garażem - planuję wydłużyć garaż o 1.20 i poszerzyć o 0,5 m - czy ktoś wprowadził taką zmianę no i czy to pomieszczenie będzie się nadawał do tego żeby je podzielić na 2 - pralnię z wyjściem z łazienki no i garderobę z wyjściem z sypialni???A może lepiej podnieść ściankę koloankową ale o ile???Czy 1 pustak wystarczy???
    Przepraszam za tak dużą ilość pytań ale wiem że forumowicze są świetnie zorientowani a do tego bardzo chętni żeby się dzielić doświadczeniami.
    Będę niezwykle wdzięczna za wszelkie informacje a jeszcze bardziej za zdjęcia ( mój email [email protected] ) Serdecznie pozdrawiam wszystkich Ewa

  15. #2675

    Domyślnie

    witam

    prosze o podanie ceny granata stan surowy otwarty zadaszony bo mam ekipe do pracy i chca wybudowac za 170 tys z porotermu i dach kryty dachowka musze im szybko odpowiedzie jesli ktos teraz budowal prosze szybko odpisac dzieki

  16. #2676
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rarka

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mam pytanie do renaty i marcina w sprawie MAKAREGO. Na jakim jesteście etapie budowy? czy prowadzicie dziennik? jesli macie jakieś zdjęcia czy moglibyście przesłać na maila... [email protected]
    my załatwiamy decycje o zabudowie i musimy ostatecznie decydować sie na projekt gdzie budujecie wasz dom?

  17. #2677

    Domyślnie

    jesteśmy po uzgodnieniach zmian do projektu i czekamy na adaptację. Domek jest fajny widzieliśmy na żywo!! zdjęcia z budowy znajdziesz na forum Makarego (wpisz w google projekt Makary i powinineś znaleźć) Kosztorys jest grubo przesadzony bo obejmuje średnie ceny z IV kwartału 2007 r- więc z okresu największego boomu cenowego w Polsce. Mamy kosztorys i większość tych cen jest grubo przesadzona......budujemy na lubelszczyźnie
    Co przesądziło , że wybraliśmy Makarego a nie Granata?!! przede wszystkim odrębne wejście do kuchni czego nie dało się w Granacie zrobić, piwnica, usytuowanie kominów bardziej korzystne i mające wpływ na tanie grzanie domu, w Granacie np. ściana komina jest ścianą spiżarni- to nonsens architektoniczny! spiżarnia jest po to aby przechowywać min jakąś żywność więc moim zdaniem nie powinna być ogrzewana. Wiatrołap też jest większy i daje możliwość zabudowania szafą wnękową co nie jest możliwe w Granacie bo jest za wąski...a szafa w wiatrołapie to dla mnie priorytet...nie chcę mieć nawalonych , wygniecionych płaszczy na wieszaku i wiecznego bałaganu... jeszcze parę szczegółów się znalazło które przeważyły na korzyść Makarego.
    Renia

  18. #2678

    Domyślnie

    jesteśmy po uzgodnieniach zmian do projektu i czekamy na adaptację. Domek jest fajny widzieliśmy na żywo!! zdjęcia z budowy znajdziesz na forum Makarego (wpisz w google projekt Makary i powinineś znaleźć) Kosztorys jest grubo przesadzony bo obejmuje średnie ceny z IV kwartału 2007 r- więc z okresu największego boomu cenowego w Polsce. Mamy kosztorys i większość tych cen jest grubo przesadzona......budujemy na lubelszczyźnie
    Co przesądziło , że wybraliśmy Makarego a nie Granata?!! przede wszystkim odrębne wejście do kuchni czego nie dało się w Granacie zrobić, piwnica, usytuowanie kominów bardziej korzystne i mające wpływ na tanie grzanie domu, w Granacie np. ściana komina jest ścianą spiżarni- to nonsens architektoniczny! spiżarnia jest po to aby przechowywać min jakąś żywność więc moim zdaniem nie powinna być ogrzewana. Wiatrołap też jest większy i daje możliwość zabudowania szafą wnękową co nie jest możliwe w Granacie bo jest za wąski...a szafa w wiatrołapie to dla mnie priorytet...nie chcę mieć nawalonych , wygniecionych płaszczy na wieszaku i wiecznego bałaganu... jeszcze parę szczegółów się znalazło które przeważyły na korzyść Makarego.
    Renia

  19. #2679
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Marchewka, odpowiem Ci na Twoje pytanie odnośnie okien balkonowych na górze. Tak, mamy podwójne okna balkonowe i nawet w pierwotnym projekcie był balkon wspólny dla dwóch górnych pokoi. W trakcie budowy zrezygnowalismy z budowy balkonu z dwóch ważnych przyczyn. Po pierwsze:
    - balkon zacieniał salon. Okna salonowe mamy od wschodu i balkon niestety, dawałby duzo cienia a po to przecież powiększylismy okna salonowe, żeby własnie wpadało nam do salonu jak najwięcej światła. Po drugie...po co nam balkon, jak i tak nikt na niego nie bedzie wychodził, bo na górze sa tylko sypialnie dla nas i dla dzieci, kiedy do nas przyjadą. Po trzecie, po co nam dodatkowy kłopot z zaciekającym balkonem.. Po czawrte już niedługo będzie duży taras i każdy będzie siedział na tarasie a nie na balkonie no i ostatnie...po co wyrzucać pieniądze, kiedy nikt z tego nie bedzie korzystał????
    Na oknach tarasowych będą barierki, coby moje wnusie nie wypadły latem jak balkon bedzie otwarty....
    Mam nadzieję, że jasno wyłozyłam swoje powody likwidacji balkonu...
    Pozdrawiam
    wszystkich...
    Nina



  20. #2680

    Domyślnie

    wszystkim wątpiącym lub zastanawiającym się jakich zmian dokonać w projekcie polecam lekturę tematu na forum muratora -Wnętrza- tematu założonego przez OZZIE " Czego w urządzaniu domu nie zrobilibyście ponownie"....naprawdę świetny temat!!!!
    Rady osób króre już mieszkają w swoich domkach i na codzień doskwierają im błędy które popełnili bądź przy wyborze projektu, bądź na etapie wykonania są dla nas na wagę złota, tak naprawdę uświadamiają co naprawdę jest potrzebne z czego można zrezygnować, w co warto inwestować i uruchamiają naszą wyobraźnię co do rzeczy których na etapie wyboru projektu nie jesteśmy w stanie przewidzieć a o niektórych nawet pomyśleć!!
    Renia

Strona 134 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony