dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 139 z 272
Pokaż wyniki od 2.761 do 2.780 z 5440
  1. #2761
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maNOW

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    DO teresa i krzysztof MY JESTEŚMY Z OKOLIC ŁODZI TZN OK 40 KM TEZ ZAMIERZAMY BUDOWAĆ GRANACIKA MAMY PROJEKT ALE Z KOLEI NIEDALEKO NAS KTOS BUDUJE TEN DOM WIDZIELIŚMY GO NA ŻYWO NIE BYŁO WŁAŚCICIELA TYLKO PRACOWNICY WIEC ZA DUŻO SIE OD NICH NIE DOWIEDZIELIŚMY JAKIE ZMIANY BYŁY DOKONANE ALE JEZELI CHODZI O NASZE WRAŻENIA TO JESTEŚMY ZACHWYCENI POZDRAWIAM
    [/quote]

  2. #2762
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MonikaAndrzej

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Witam serdecznie po dłuższej przerwie spowodowanej przeprowadzką i brakiem internetu. Od 01.03.2009 mieszkamy w naszym Granaciku i cieszymy się się,że najgorsze mamy już za sobą. Na zewnątrz został nam do położenia puc, natomiast wewnątrz mamy do pomalowania dwa pokoje na górze i jesteśmy w trakcie montażu drzwi wewnętrznych. Dziś mój mąż sadził tuje przed domem, więc można uznać,że ruszyły prace ogrodowe.Myślę,że nasze zmagania potrwają prawdopodobnie dłużej niż planowaliśmy ale zaistniały pewne niespodziewane okoliczności, które zaburzą zapewne harmonogram wydatkowania naszego zmierzającego ku końcowi budżetu. Największy czekający nas wydatek to polbruk i niestety na razie nie mamy go w planach. Postaram się umieścić po Świętach parę zdjęć. Zainteresowanych zapraszam do zwiedzania moich wnętrz w dzienniku.

  3. #2763

    Domyślnie

    Witam! Od jakiegoś miesiaca pilnie śledze to forum, nawet kosztem snu! Z mężem też mamy zamiar budować GRANATA(bez garażu). Na razie jesteśmy na etapie kupowania projektu, i myślimy nad małymi zmianami. Koniecznie chcę zostawić spiżarnię, ale zastanawiam się, czy nie będzie tam za ciepło, bo przecież w ścianie jest komin...? Gdzie można go przesunąć? Może ktoś robił zmiany w tym elemencie i mógłby podpowiedzieć. Kominek oczywiście ma zostać (marzenie mojego męża )
    I jeszcze małe pytanie - czy ktoś buduje lub wybudował Granata w okolicach Lubina, (Legnica, Głogów, Polkwoice) lub Rawicza (leszna)? Chcielibyśmy zobaczyć go na zywo, jeśli byłaby taka możliwosć>
    pozdrawiam
    Myślę, że będę jeszcze cześciej tu zaglądać.
    Aga

  4. #2764

    Domyślnie

    Nosean teraz często do budowy kominów używa się systemów kominowych np.schiedel czy leier czy inny. Przy tego typu zastosowaniach nie ma żadnego ciepła, ściana od strony komina jest poprostu zimna.

    U nas geodeta wyznaczył budynek. Zgłosiłam budowę. Tylko czekamy na ekipę, żeby kopać fundamenty-albo uda im się zacząć jeszcze w kwietniu, a jak nie to już na pewno po dłuższym weekendzie majowym.

  5. #2765

    Domyślnie

    dziękuję kamelko. będę szukać tego typu urządzeń. Myślę, że architekt też mi coś podpowie.
    A czy ktoś buduje niedaleko mnie Granata? -okolice jak wyżej.

    Z budowniczym pozdrowieniem
    Aga

  6. #2766

    Domyślnie

    nosean jest wiele osób które buduja granata w tych okolocach... np.ja ale na dzien dzisiejszy nie moge sie z toba umówić z racji miejsca mojego tymczasowego zamieszkania... po prostu jak przyjeżdżam do Polski to mam za dużo na głowie, a i tak już wiele osób do mnie pisze...
    W późniejszym terminie nie ma problemu, ale to kiedyś umówimy się tu na forum
    pozdrawiam cieplutko
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  7. #2767
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewelihs20

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    nam tez sie podobal Granat ale... gdy moj maz znalazl projekt MOMENT odrazu zmienilismy zdanie i bedziemy teraz go buowac bardzo polecam i pozdrawiam
    zostawiam link
    http://galeriaprojektow.pl/kr_moment.htm

  8. #2768
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar asiulaiprzemo
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Glisno
    Kod pocztowy
    69-210
    Posty
    67

    Domyślnie

    do ewelihs20 ja również zastanawiałam sie nad tym projektem ale mój mąż kategorycznei odmówił, odradzano nam domek w którym garaż "wtopiony" jest w dom, niestety po dłuższym zastanowieniu dałam sie przekonać że pokoje zlokalizowane bezpośrednio nad garazem to mało bezpieczny pomysł. Wiem wiem dziś są technologie na bardzo wysokim poziomie ale te spaliny i inne samochodowe sprawy jakoś pod pokojem to raczej nei gwarantuje spokoju a w granacie nad garazem jest pralnio-suszarnia. Acha chcialam również zwrócić uwagę an konstrukcje dachu, Granat ma prostą i co za tym idzie o wiele tańszą niz projekt MOMENT.
    Pozdrawiam i życzę cierpliwosci w wyborach, dzięki wszystkiemu My już nie mamy wątpliwości. A tak zeby było czym sie pochwalić to wczoraj zabezpieczyliśmy materiał na schody (deski dębowe okorowane i czoła pomalowane, poskładane w sztapel suszą sie i czekają na obróbkę) hiiii dużo pracy ale zawsze to taniej niż kupić gotowy materiał.

  9. #2769
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Obejrzałam sobie projekt Moment, jest właściwie dość podobny, zmieniłabym układ na górze, no i faktycznie dach będzie więcej kosztował niż w Granacie.

    U nas wstępne wyceny stolarzy.
    Schody dębowe - 8,5 tys, - pierwszy stolarz,
    Schody dębowe, 11 par drzwi wewnętrznych (ramiak dębowy), 7 parapetów wewnętrznych dębowych - 22 tys. za wszystko. wychodzi 1100 za drzwi, 8 500 za schody i 200 za parapet. Co myślicie? Drzwi będą takie:
    http://www.invado.pl/produkty/pl/2/5/43/ - domino 5, a do wiatrołapu domino 6.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  10. #2770
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewelihs20

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    co do pokoi nad garazem sie nie przejmuje (najwyzej bede zalowac??) pewnie wszystko wyjdzie w praniu zaluje tylko ze tak malo osob go buduje bo nie moge nigdzie zasiagnac porad i jestem troche skolowana co do lazieni mieszczacej sie po drugiej stronie domu a nie np nad kuchnia czy jakos tak nie wiem czy to bedzie dobre rozwiazanie poniewaz woda i wszysto bylby polaczone prosze o pomoc w tej dziedzinie z gory bede wdzieczna i pozdrawiam granatowiczow
    co do dachu to beda niewiele rozniace sie koszta (mam znajomosci w tym fachu )

  11. #2771

    Domyślnie

    Izulek drzwi mi się bardzo podobają...

  12. #2772
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    minio77

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Radom (okolice)
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Panie i Panów.
    Mam przyjemność dołączyć do budowniczych pięknego domku wg. projektu "Granat". Dzięki Wam i lekturze tego forum dokonałem kilku zmian w projekcie - raczej kosmetycznych i kilka dni temu złożyłem dokumenty do starostwa o uzyskanie pozwolenia na budowę. Mam nadzieję zacząć budowę jeszcze przed wakacjami. Będę budował w okolicy Radomia i stąd moje pytanie: czy ktoś może buduje taki domek w mojej bliższej i dalszej okolicy bo bardzo chciałbym zobaczyć ten domek na żywo.

    Pozdrawiam

  13. #2773

    Domyślnie

    hej wszystkim!
    Potrzebuję szybką informację jak robiliście opaski wokół okien? Czy przyklejaliście gotowe elementy ze styropianu kupione gdzieś w sklepie budowlanym czy sami robotnicy wycinali takie ramki? Ja znalazłam na allegro ale kosztują ponad 36zł za metr... czy w jakimś markecie można to kupić i za jaką cenę?
    Ja chcę takie jak ma Fato
    na tej stronce są jego zdjęcia: http://forum.muratordom.pl/granat,t64468-2220.htm
    mam nadzieję,że fato się nie pogniewa jak zrobię sobie coś podobnego
    please o szybką odpowiedź!!
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  14. #2774

    Domyślnie

    aha... zapomniała dodać,że od dzisiaj weszli panowie "ocieplacze" domu, od razu ocieplą poddasze i elewację
    na razie nie będę zdradzać kolory domku i elementów dekoracyjnych na elewacji, ale jak będą już zdjęcia to szybko się pochwalę
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  15. #2775

    Domyślnie powiekszenie GRANATA

    Do kanguros...przepraszam ze teraz ,ale mamy duzo na glowie budowa, slub,obrona mojej pracy. Ale juz mowie co zrobilismy. Poszerzylismy garaz o metr i tylna strone garazu zrownalismy z domem .Podwyzszylismy tez sciany kolankowe i zamiast malego sttrychu nad garazem mam pralnio suszarnie od strony lazienki i garderobe od strony sypialni. Niby nic takiego a ze 124 metrow zrobilo sie 159 .
    pozdrawiam wszytskich

  16. #2776
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Kasia, my robilismy opaski wokół okien naklejając poprostu paski z cieńszego styropianu. Z tym, że u nas są wokół okien od parapetu do parapetu.
    Pozdrawiam
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  17. #2777

    Domyślnie Granat w świętokrzyskiem?

    Czy ktoś buduje GRANACIKA w świętokrzyskiem?

    Mam jeszcze jedno pytanko
    Czy byłaby możliwość zrobienia takiego wejścia w Granacie?Takie trochę popchnięte w dom
    Cos takiego jak w tym domku:
    http://www.extradom.pl/projekt-domu-...araz=&strona=9

    ps.widziałam granacika z dachem czterospadowym...porażka...uwieżcie
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  18. #2778
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xatia

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hej! Witam wszystkich Granatowiczow Jestem fanka tego projektu juz od jakiegos czasu, kiedys nawet juz pisalam w tym watku. Teraz moge sie pochwalic, ze sie zdecydowalismy i jestesmy szczesliwymi posiadaczami projektu Granat! Teraz walczymy z papierkologia, ale mam nadzieje, ze jeszcze w tym roku ruszymy z budowa.
    Powiem Wam, ze ilekroc wpadam tu, zeby cos poczytac, to ogarnia mnie przerazenie jak malo wiem!!!! Jest tyle zmian, ktorych mozna dokonac... itd, itp.
    Na dzien dzisiejszy mysle jak rozwiazac sprawe z kotlownia, bo nie chcemy ogrzewac domu gazem, tylko chcemy CO. Bylabym wdzieczna za porady jak powiekszyc kotlownie, ewentualnie jakies inne rozwiazanie odnosnie gdzie skladowac opal... Wiem, ze byla juz o tym mowa w tym watku, moze ktos mnie nakieruje przynajmniej, na ktorej stronce szukac... Ten watek to skarbnica wiedzy, tylko trzeba bardzo duzo czasu, zeby wszystko znalezc.
    Pozdrawiam wszystkich Granatowiczów.
    P.S. Czy ktos wybudowal moze Granata na Podkarpaciu? Bardzo chcielibysmy go obejrzec na zywo.

  19. #2779

    Domyślnie

    hej my teraz budujemy w slaskim zeby miec gdzie skladowac opal powiekrzylismy garaz jest rowny z domem zobaczymy jak to bedzie wygladac narazie mamy fundamenty i wyglada na bardzo malutki domek a ja chcialam spytac gdzie umiesciliscie skrzynke z wszystkimi kablami i bezpiecznikami ?

  20. #2780

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich tak się zastanawiam nad dachem i pomyślałem sobie ze może by tak gąty bitumiczne sprawić ,co wy sądzicie o takim dachu a może ktoś taki dach ma na swoim granacie chętnie bym sobie fotkę obejrzał . Pozdrowienia dla wszystkich

Strona 139 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony