dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 149 z 272
Pokaż wyniki od 2.961 do 2.980 z 5440
  1. #2961
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emi8013

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    51
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Witam.My również jesteśmy na etapie układania stropu i pomału zamawiamy ekipę na wieźbę.Jakie robiliście tynki?Maszynowe czy zwykłe?Ile mniej wiecej trwa nałożenie zwykłych?

  2. #2962

    Domyślnie

    My jesteśmy umówieni na sobotę z panem tynkarzem. Mamy dogadywać szczegóły. Będziemy robić tynki maszynowe ale cementowo - wapienne . Wstępna cena to 24 zł za m2 - dość przystępnie myślę. Takie tynki robi się ok tygodnia a takie ręczne z pewnością dłużej w zależności od tego ilu panów przy nich robi.

  3. #2963
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Czy ktoś buduje Granata podpiwniczonego ?ciekawi mnie rozwiązanie różnicy poziomów.
    Czy strop nad parterem i garażem jest na tej samej wysokości ?
    U mnie przez te piwnice to trochę kombinowania jest.Strop nad garażem mam niżej o 2 pustaki niż strop nad parterem,z łazienki na stryszek będą 3 schodki po 15cm.W projekcie są 2 schodki po 17 cm ale nie rozumiem dlaczego,skoro stropy chyba są na tej samej wysokości.Sama nie wiem jak to będzie u mnie wyglądało,dowiem się dopiero jak położą dach.Zresztą widać na moich fotkach jaki mam wysoki parter,jeszcze sporo ziemi nadsypiemy i powinno być git ! Powiem ,że ciężko się buduję taki dom z doprojektowanymi piwnicamy,wiele rozwiązań trzeba wymyślić samemu bo są poza projektem. Wykonawca musi mieć wyobraźnię .Mój murarz na szczęście jest bardzo mądry i obcykany w tych sprawach i mówi ,że wszystko będzie dobrze tzn jest dobrze i mam się nie zadręczać

  4. #2964

    Domyślnie

    hej my mamy za tynki 21 zl cementowo -gipsowe , a wylewki 11 zl jeszcze do ugadania my nie mamy schodkow miedzy domem a strychem nam to wyrownalia elektryk od calosci 10 tysiecy z materialem

  5. #2965

    Domyślnie

    My też nie mamy schodków wszystko jest na jednym poziomie

  6. #2966
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar asiulaiprzemo
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Glisno
    Kod pocztowy
    69-210
    Posty
    67

    Domyślnie panie z nadzoru

    hejka!!!
    własnie wczoraj byłya u nas pewna pani inspektor, moja mama oczywiscie, była poptrzyła i pochwaliła Nasz kierownik budowy załamał nas bo powiedzieł zebyśmy już szukali jakiegoś źródła ze żwirem bo potrzeby będą ogromne do obsypania fundamentów hmmmm no cóż jak mus to mus
    [img][/img]

  7. #2967

    Domyślnie

    Jak miło patrzec jak nowe Granaty mną się do góry
    U nas po wielkich analizach za i przeciw oraz finansowych wybraliśmy:
    - kominek ZUZIA 19kw bok prawy
    -piec kondensacyjny De Dietrich MCR II 24 S .
    Mam nadzieję, że wybór okaże się OK i wszystko będzie działać jak należy
    Pozdrawiam

  8. #2968

    Domyślnie

    witam budowal ktoś ściany zewnętrzne z pustaków eder bo ja zamierzam polecacie je czy lepiej nie

  9. #2969

    Domyślnie

    Witam wszystkich nowych Granatowiczów

    U mnie pomału idzie wszystko do przodu... dzisiaj zaczynają kłaść płytki w holu... strasznie boję się efektu... jak będą wyglądać schody i jak będą się komponować z podłogą. W dodatku salon będzie z takich samych płytek, z tym że w tym większym rozmiarze...
    jak skończą hol, wezmą się za salon i dokończenie małej łazienki i pomieszczenia gospodarczego a dopiero w październiku górna łazienka. Zmienił się fachowiec, który będzie robił łazienkę na górze więc muszę wytłumaczyć mu co i jak... ale w Polsce będę dopiero w październiku. Za to mam nadzieję,że inne roboty się ruszą... np. zamontujemy w końcu drzwi wewnętrzne i uda się przykleić na elewacje sztukaterie czyli ramki nad okna i drzwi
    jak już będą schody to czym prędzej się pochwalę
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  10. #2970

    Domyślnie

    Kasia czy możesz zdradzić szerokość otworu drzwi wejściowych? lub szer. drzwi ?

  11. #2971

    Domyślnie

    DaMa nie pamiętam dokładnie, ale chyba 120 albo 130. Na pewno ta dostawka ma 30cm. a same drzwi albo 100 albo 90cm.
    pozdrawiam
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  12. #2972

    Domyślnie

    Dzieki Kasia damy rade

    Widziałem je ostatnio z bliska (przejeżdżaliśmy) wizualnie powiększają cały front - piękne .

  13. #2973

    Domyślnie

    Cytat Napisał Claudii
    Czy ktoś buduje Granata podpiwniczonego ?ciekawi mnie rozwiązanie różnicy poziomów.
    Czy strop nad parterem i garażem jest na tej samej wysokości ?
    U mnie przez te piwnice to trochę kombinowania jest.Strop nad garażem mam niżej o 2 pustaki niż strop nad parterem,z łazienki na stryszek będą 3 schodki po 15cm.W projekcie są 2 schodki po 17 cm ale nie rozumiem dlaczego,skoro stropy chyba są na tej samej wysokości.Sama nie wiem jak to będzie u mnie wyglądało,dowiem się dopiero jak położą dach.Zresztą widać na moich fotkach jaki mam wysoki parter,jeszcze sporo ziemi nadsypiemy i powinno być git ! Powiem ,że ciężko się buduję taki dom z doprojektowanymi piwnicamy,wiele rozwiązań trzeba wymyślić samemu bo są poza projektem. Wykonawca musi mieć wyobraźnię .Mój murarz na szczęście jest bardzo mądry i obcykany w tych sprawach i mówi ,że wszystko będzie dobrze tzn jest dobrze i mam się nie zadręczać
    Witam, my budujemy podpiwniczonego Granata na Pomorzu. Klatka schodowa do piwnicy będzie w miejscu pom. gospodarczego, z garażu będą też drzwi na ogród, ponieważ nie mamy osobnych drzwi do piwnicy z zewnątrz. Różnica poziomów między stropami nad garażem i nad parterem będzie na 2 pustaki. Kuchnia będzie w miejscu małego pokoju.

  14. #2974
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emi8013

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    51
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    OOOO jak fajnie,nie tylko ja będę miała kuchnię w miejscu małego pokoju

  15. #2975

    Domyślnie

    Witam , apropo kuchni , ja mam zamiar mieć kuchnie jak w projekcie razem .ze spiżarkom i tu moja prożba może ktoś ma jakieś aktualne zdjęcie tak aby zobaczyc wielkośc kuchni i rozataw mebelków

  16. #2976

    Domyślnie

    Mam pytanie do tych którzy już wybudowali swój domek. Chodzi mi o okragłe okienko. jaka jest róznica w cenie między okragłym a kwadratowym bądz prostokatnym w tym miejscu. Nie chcialabym rezygnowac z okragłego ale muszę ograniczac koszty więc jest to dla mnie wazne. No i musze zdecydowac bo w przyszłym tygodniu będą murowac sciany i nie chciałabym potem poprawiać. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

  17. #2977
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek kielce
    Witam , apropo kuchni , ja mam zamiar mieć kuchnie jak w projekcie razem .ze spiżarkom i tu moja prożba może ktoś ma jakieś aktualne zdjęcie tak aby zobaczyc wielkośc kuchni i rozataw mebelków
    oto moja kuchnia, jest dość dużo miejsca na szafki ale zlikwidowaliśmy spiżarnię w to miejsce (za tą ścianką działową)stanie lodówka z podwójnymi drzwiami,ukryję tam też kuchenkę z okapem żeby goście z salonu nie widzieli co pichcę i zmieści się jeszcze szafka narożna
    Zabudowa kuchenna będzie w kształcie litery"U"na mebelki to jeszcze musisz poczekać...
    Czyli zaplecze kuchenne będzie schowane w to miejsce,gdzie miała być spiżarka aby tego syfu nie eksponować na salon.W centralnej części kuchni będą mebelki.Zastanawiam się jeszcze nad zlewem,w projekcie jest pod oknem ,czy to dobre rozwiązanie ?

    w rogu od strony salonu będzie kominek

  18. #2978
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar EWA 28
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Głogów/ Nielubia
    Posty
    140
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Witam ! wszystkich po dłuższej przerwie, nic się nie działo wiec nie miałam co pisać , ale czytałam Was uważnie. Teraz juz mam się czym pochwalić, w piątek 7 sierpnia 2009 r. odebraliśmy POZWOLENIE NA BUDOWĘ serduszka sie radują , choć jeszcze długa droga przed nami, jeden maleńki krok juz do przodu - chciałabym powiedzieć że teraz to juz z górki, ale to chyba nie odpowiednie okreslenie. Teraz trzeba odwiedzić firmy budowlane i porozmawiać o kosztach , to już mniej przyjemne , ale nie do uniknienia

  19. #2979
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Hej wszystkim, u nas już budowa na ukończeniu (o ile kiedykolwiek będzie wszystko ukończone).
    Mamy schody prawie gotowe, drzwi wewnętrzne, podłogi za wyjątkiem salonu, szafę w wiatrołapie i garderobie, prawie skończone łazienki, pomalowane ściany oprócz salonu i jutro montują kuchnię.

    Chcemy przeprowadzić się około 22 sierpnia.

    W dzienniku trochę zdjęć
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  20. #2980

    Domyślnie

    No i w końcu doczekaliśmy się aktualnych zdjęć od Izy
    Piękne drzwi... takich jeszcze nie widziałam, śliczne... i kolor też suuuper. Obudowę kominka będę miała podobną, z tym,że chciałabym przedłużyć kawałek kamienia żeby można było usiąść koło kominka, no i nie wiem co z półeczkami bo chyba mi się nie zmieszczą albo... ach sama nie wiem. Zobaczymy jak przyjdzie fachowiec, obliczy wszystko i coś zaproponuje...
    U nas dopiero dzisiaj wszedł pan od kafli w wiatrołapie i holu...
    Pan od instalacji elektrycznych miał 2 miesiące temu, pozakładać gniazdka, ale zachorował i już drugi miesiąc leże w łóżku... problemy z kręgosłupem. Na szczęście to znajomy, i na pewno dokończy co zaczął i nie oszuka nas
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

Strona 149 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony