dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 189 z 272
Pokaż wyniki od 3.761 do 3.780 z 5440
  1. #3761
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirela99 Zobacz post
    Baaardzo zadowolona jesten z dodatkowego pomieszczenia gospodarczego,
    A gdzie masz to pomeiszczenie-pod schodami?

  2. #3762
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Lukasz.I
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    zachodnopomorskie
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących projekt Granat. Buduje ten ładny domek od roku, niestety z powodu braku czasu, pewnie i zapału, nie prowadzę dziennika budowy. Mimo wszystko śledzę dość regularnie forum, co pomogło mi z pewnością w wprowadzeniu kilku zmian:

    1. Likwidacja spiżarki oraz okrągłego okienka.
    2. Podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak (dom +garaż)
    3. Przesunięcie komina w pomieszczeniu gospodarczym, maksymalnie w stronę garażu, posiadam piec z podajnikiem gabarytowo dość duży, gdybym nie przesuną komina podajnik miałbym w drzwiach. Projekt zakłada piec gazowy.
    4. Powiększenie holu kosztem wiatrołapu
    Załączam kilka zdjęć mojego domu.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3..jpg
Wyświetleń:	669
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	31799   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2..jpg
Wyświetleń:	653
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	31800   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1..jpg
Wyświetleń:	654
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	31801  

  3. #3763
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz.I Zobacz post
    Witam wszystkich budujących projekt Granat. Buduje ten ładny domek od roku, niestety z powodu braku czasu, pewnie i zapału, nie prowadzę dziennika budowy. Mimo wszystko śledzę dość regularnie forum, co pomogło mi z pewnością w wprowadzeniu kilku zmian:

    2. Podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak (dom +garaż)
    4. Powiększenie holu kosztem wiatrołapu
    Załączam kilka zdjęć mojego domu.
    Pozdrawiam

    Witam Lukasz

    Fajnie ze jestes juz na tak dalekim etapie budowy domu-ja swój dom w takim stanie bede mial najpredzej za dwa lata.

    Mam do ciebie prosbe-mozesz wrzucic jakies zdjecie tego pomieszczenia nad garazem? Masz chyba identyczne jak ja chce zrobic tzn podniesc caly dom o jeden pustak na sciance kolankowej.

    Prośba również o wrzucenie fotki i opisanie powiekszania holu-poniewaz pierwszy raz sie stykam z takim pomyslem w tym projekcie.

    Jeszcze jedno pytanie-napsiales ze budujesz ten dom od roku, a widze ze masz juz stan surowy zamkniety. Mozesz powiedziec ile czasu zajelo ci wybudowanie Stanu Surowego zamknietego od czasu kiedy dzialka stała pusta. TZn chodzi mi o czas budowy (stan surowy +stan otawrt+stan zamkniety).

    Pytam poniewaz zaastanawiam sie czy jesli zaczne budowac na poczatku przyszlego roku dom, to czy do konca roku 2011 bede mial stan surowy zamkniety(metodą gospodarczą)

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez tommiberry ; 24-11-2010 o 18:13

  4. #3764
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommiberry Zobacz post
    A gdzie masz to pomeiszczenie-pod schodami?
    Nie, mówię o ten dobudówce z tyłu garażu.
    Aha - zaczęliśmy budować we wrześniu zeszłego roku, otwarty był w listopadzie a zamknięty w kwietniu.
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  5. #3765
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirela99 Zobacz post
    Aha - zaczęliśmy budować we wrześniu zeszłego roku, otwarty był w listopadzie a zamknięty w kwietniu.
    Czyli zaczeliscie od zero budowac we wrzesniu 2009. Do listopada 2009 zbudowaliscie stan surowy otwarty (fundamenty, partert,1pietro,dach). Do kwietnia 2010 mieliscie stan zamknięty??

  6. #3766
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Tak. W tym było około 4 miesiące przerwy.
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  7. #3767
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    No to naprawde super tempo-mieliscie jedna ekipe która to wszystko robila? czy budowaliscie systemem gospodarczym?

  8. #3768
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Lukasz.I
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    zachodnopomorskie
    Posty
    4

    Post

    Cytat Napisał tommiberry Zobacz post
    Witam Lukasz

    Fajnie ze jestes juz na tak dalekim etapie budowy domu-ja swój dom w takim stanie bede mial najpredzej za dwa lata.

    Mam do ciebie prosbe-mozesz wrzucic jakies zdjecie tego pomieszczenia nad garazem? Masz chyba identyczne jak ja chce zrobic tzn podniesc caly dom o jeden pustak na sciance kolankowej.

    Prośba również o wrzucenie fotki i opisanie powiekszania holu-poniewaz pierwszy raz sie stykam z takim pomyslem w tym projekcie.

    Jeszcze jedno pytanie-napsiales ze budujesz ten dom od roku, a widze ze masz juz stan surowy zamkniety. Mozesz powiedziec ile czasu zajelo ci wybudowanie Stanu Surowego zamknietego od czasu kiedy dzialka stała pusta. TZn chodzi mi o czas budowy (stan surowy +stan otawrt+stan zamkniety).

    Pytam poniewaz zaastanawiam sie czy jesli zaczne budowac na poczatku przyszlego roku dom, to czy do konca roku 2011 bede mial stan surowy zamkniety(metodą gospodarczą)

    Pozdrawiam
    Jeśli chodzi o zdjęcia pomieszczenia nad garażem, oraz holu to postaram się zamieścić w sobotę. Natomiast wiatrolap pomniejszyłem na rzecz holu, wynika to z doświadczenia, obecnie w domu, którym mieszkam posiadam takie rozwiązanie. Jest to miejsce chyba najchłodniejsze w budynku tak, więc postanowiłem zminimalizować jego powierzchnię.

    Budowę rozpoczęliśmy dokładnie w połowie listopada zeszłego roku, jednak jak pewnie pamiętasz ostatnia zima była i śnieżna i mroźna. Tak, więc prace z powodu pogody wydłużyły się do połowy marca, mam na myśli stan surowy otwarty. Wszystkie inne prace, to znaczy, zamknięcie budynku, instalacje, posadzki, tynki, ocieplenie (poddasze oraz mury), wykonałem do października bieżącego roku. Natomiast na dzień dzisiejszy jestem na etapie robienia łazienek, to znaczy kierowniczką tego etapu jest moja żona.

    Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na twoje pytanie, odnośnie tego czy w ciągu jednego roku będziesz wstanie wybudować dom metoda gospodarczą. Wszystko zależy od tego, jaką suma dysponujesz i jak sprawna ekipę zatrudnisz.

    Pozdrawiam

  9. #3769
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dzieki Lukasz za odpowiedz. A mozesz powiedziec ile cie kosztowalo wybudowanie domu do stanu surowego zamknietego badz otwartego takim tempem?

  10. #3770
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar croolewna
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    189
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Post

    Tomiberry ,
    Co do wykuszu - nie liczyłam dokładnie kosztów. Oprócz kosztu ścianek dochodzą okna - zamiast 1 okna wejdą 3 mniejsze (90cm), płytki na balkonie nad wykuszem, barierka i okna balkonowe na poddaszu.
    Garaż będzie dłuższy o ok. 1 m od domu, drzwi zmieszczą się na bocznej ściance powstałej przez wydłuzenie.

    Mój entuzjazn odnośnie budowy ukróciły problemy z uzyskaniem kredytu mam nadzieje że mimo wszystko sie uda..

  11. #3771

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Jestem nowa na waszym forum i od kilku dni czytam o GRANATACH, które budujecie. My jesteśmy dopiero na etapie kupna projektu i zdecydowaliśmy się na Granata.
    Bardzo bym chciała nawiązać kontakt z kimś z województwa łódzkiego, kto buduje lub mieszka już w GRANACIE i zobaczyć ten domek w realu.
    Mam nadzieję że jest tu ktoś taki, kto pokaże swojego Granacika początkującym inwestorom.
    Ostatnio edytowane przez Caroline&Tom ; 27-11-2010 o 14:55

  12. #3772
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    beniagol@o2.pl

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    opatów
    Kod pocztowy
    27-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz.I Zobacz post
    Witam wszystkich budujących projekt Granat. Buduje ten ładny domek od roku, niestety z powodu braku czasu, pewnie i zapału, nie prowadzę dziennika budowy. Mimo wszystko śledzę dość regularnie forum, co pomogło mi z pewnością w wprowadzeniu kilku zmian:

    1. Likwidacja spiżarki oraz okrągłego okienka.
    2. Podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak (dom +garaż)
    3. Przesunięcie komina w pomieszczeniu gospodarczym, maksymalnie w stronę garażu, posiadam piec z podajnikiem gabarytowo dość duży, gdybym nie przesuną komina podajnik miałbym w drzwiach. Projekt zakłada piec gazowy.
    4. Powiększenie holu kosztem wiatrołapu
    Załączam kilka zdjęć mojego domu.
    Pozdrawiam
    mam pytanie do Łukasza ile kosztowały zmiany do projektu i czy przesunięcie komina w pomieszczeniu gospodarczym spowodowały to że dach został podzielony na dwie prawie równe częśći ,w projekcie od strony garażu jest znacznie mniejsza .Granat w tym wydaniu bardzo mi się podoba

  13. #3773
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    beniagol@o2.pl

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    opatów
    Kod pocztowy
    27-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Jeszcze jedno Łukaszu mógłbyś przesłać mi dziennik budowy Granata ,z jakiego pustaka budowałeś ile wyniósł Ciebie stan surowy zamknięty i zdjęcie przodu domu.

  14. #3774

    Domyślnie

    Niedługo wybieram się do architekta w celu adaptacji projektu, w związku z tym pojawiły się u mnie takie pytania:
    Czy na etapie adaptacji projektu trzeba nanieść na projekt takie zmiany jak poszerzenie otworów okiennych bądź drzwiowych?Czy może to zrobić kierownik budowy i wpisać do dziennika budowy?
    Jeśli chodzi o schody, to czy mogę je sama zaprojektować czy musi to zrobić osoba z uprawnieniami budowlanymi?
    Pewnie będę miała jeszcze więcej pytań,bo to dopiero początek moich zmagań w celu realizacji marzenia o Granaciku

  15. #3775
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Lukasz.I
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    zachodnopomorskie
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeszcze jedno Łukaszu mógłbyś przesłać mi dziennik budowy Granata ,z jakiego pustaka budowałeś ile wyniósł Ciebie stan surowy zamknięty i zdjęcie przodu domu.
    Witam
    Zmiany, które wprowadziłem nie wymagały ingerencji projektanta, zmiany naniosła osoba,która wykonała dla mnie projekt budowlany. Zmiany wliczone były w cenę projektu budowlanego, za który zapłaciłem wraz z projektem przydomowej oczyszczalni ścieków, oraz projektem przyłącza elektrycznego 3,500 tys.

    Natomiast, co do komina, to przesunięcie go maksymalnie w stronę garażu spowodowało raczej większa asymetrie dachu, jeśli brać jako punkt odniesienia ten komin(widać to na zdjęciu).

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b..jpg
Wyświetleń:	412
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	32341   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e..jpg
Wyświetleń:	443
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	32342   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d..jpg
Wyświetleń:	453
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	32343   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a..jpg
Wyświetleń:	395
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	32344   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	g..jpg
Wyświetleń:	464
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	32345  


  16. #3776

    Domyślnie :)

    Ostatnio edytowane przez Iwlonka ; 28-03-2012 o 11:57

  17. #3777
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar croolewna
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    189
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Założyłam dziennik budowy ale nie mogę znaleźć informacji jak wkleić link do niego pod moje posty.. pomóżcie, laik jestem..

  18. #3778
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    enya1984

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dzisiaj z mężem w końcu po długich "przeprawach" oficjalnie staliśmy się posiadaczami działeczki Z tej euforii od razu kupiliśmy projekt A więc już chyba oficjalnie dołączamy do Waszego grona. Dziękujemy za cenne rady, w miarę możliwości też będziemy się starać opisywać wzmagania budowlane i oczywiście zamieszczać zdjęcia.
    Pozdrawiamy

  19. #3779

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ściankę kolankową to chciałem sprecyzować, że mam tak: strop + 3 pustaki + wieniec. Można było źle zrozumieć moje wcześniejsze posty, że jeszcze dodatkowo mam 3 pustaki, to oczywiście byłoby szkaradztwo.

    Co do pytania Claudi o wykusz to moja ściana w salonie jest wystarczająco długa bo mój granat ma 9,5 m szerokości.

    Mam pytanie do wszystkich. Mam ogrzewanie podłogowe i chciałbym wiedzieć czy można na to położyć najzwyklejsze na świecie panele??

  20. #3780
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ania_84

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Sobolew
    Kod pocztowy
    08-460
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, od jakiegoś czasu śledzę forum GRANAT, ponieważ mamy zamiar budować taki domek. mam tylko pytanie do "wasiek" jakie wymiary ma Wasz salon z kuchnią? proszę o kontakt [email protected]

Strona 189 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony