dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 198 z 272
Pokaż wyniki od 3.941 do 3.960 z 5440
  1. #3941

    Domyślnie

    Cytat Napisał klinkaa Zobacz post
    Więc skoro garaż ma stanowić magazyn opału może trzeba było pomyśleć o wejściu do kotłowni z garażu (kosztem garażu)
    zostalo tak jak jest w planie, czyli garaz jest "garazem" dla nas bedzie skladem opalu, i jest przejscie z garazu do kotlowni, ktore przesunelismy max w strone okna

  2. #3942
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał milaluka Zobacz post
    zostalo tak jak jest w planie, czyli garaz jest "garazem" dla nas bedzie skladem opalu, i jest przejscie z garazu do kotlowni, ktore przesunelismy max w strone okna
    Ale może warto byłoby pomyśleć o małej przeróbce teraz jeszcze masz szanse zepsuć trochę by zyskać więcej miejsca w kotłowni (przy czym nie wiem jakie macie ku temu możliwości). Warto się nad tym zastanowić.

  3. #3943

    Domyślnie

    Cytat Napisał klinkaa Zobacz post
    Więc skoro garaż ma stanowić magazyn opału może trzeba było pomyśleć o wejściu do kotłowni kosztem garażu tzn chodzi mi o zrobienie schodków w garażu.
    Dopiero teraz zrozumialam o co Ci chodzi jak dokladnie napisalas o co chodzi. ale nie jest to do konca rozwiazanie bo wejscie do kotlowni z garazu bedzie na pozionie garazu (nie ma tam roznicy wysokosci -tam nie potrzeba schodkow) ale jest miedzy korytarzem a kotlownia, rozumiecie o co mi chodzi -schodki, piec -jedno na drugim chyba...

  4. #3944
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez tommiberry ; 21-02-2011 o 17:31

  5. #3945
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał milaluka Zobacz post
    Dopiero teraz zrozumialam o co Ci chodzi jak dokladnie napisalas o co chodzi. ale nie jest to do konca rozwiazanie bo wejscie do kotlowni z garazu bedzie na pozionie garazu (nie ma tam roznicy wysokosci -tam nie potrzeba schodkow) ale jest miedzy korytarzem a kotlownia, rozumiecie o co mi chodzi -schodki, piec -jedno na drugim chyba...
    Ja mam z domu do garażu zrobiony wąski korytarzyk (kosztem kotłowni, która jest złączona z łazienką), kolejna zmiana o której kompletnie zapomniałam. I dlatego nie mogłyśmy się zrozumieć. Moja wina...

  6. #3946
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommiberry Zobacz post
    Podepnę sie do wątku-co to za drzewa? Sa to 4 drzewa z tego co widze sa to dwa gatunki.

    Prosze o pilną pomoc poniewaz musze okreslic gatunek drzewa aby uzyskac pozwolenie na ich wycinke:
    Drzewko 2 i 3 to na bank akacja i tu z wycinką chyba nie jest aż tak źle. Na drugi gatunek stawiam na dąb, ale nie jestem pewna.
    Ostatnio edytowane przez klinkaa ; 25-01-2011 o 18:47

  7. #3947
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał klinkaa Zobacz post
    Drzewko 2 i 3 to na bank akacja i tu z wycinką chyba nie jest aż tak źle. Na drugi gatunek stawiam na dąb, ale nie jestem pewna.
    Hmmm-dzieki.

    Zastanawiam sie bo drzewka 1 i 4 mają charakterystyczny jasno/zielonkawy nalot...

  8. #3948
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Nie znam się na drzewach, ale akacji jest u nas sporo, dlatego w tym przypadku jestem pewna.
    Większość drzew ma z północnej strony "nalot" to są porosty nawet kiedyś o tym w szkole nas uczyli jak się w lesie nie zgubić... hehe
    Ostatnio edytowane przez klinkaa ; 25-01-2011 o 19:09

  9. #3949
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Naczytałam się ostatnio na temat wentylacji. Jak macie rozwiązany ten problem w Waszych domach?

  10. #3950
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał klinkaa Zobacz post
    Nie znam się na drzewach, ale akacji jest u nas sporo, dlatego w tym przypadku jestem pewna.
    Większość drzew ma z północnej strony "nalot" to są porosty nawet kiedyś o tym w szkole nas uczyli jak się w lesie nie zgubić... hehe
    Na innym forum zasugerowano mi ze to o czym mówisz ze to Akacja- ze jest to wierzba krucha lub wierzba biala. Ale w sumie akacja mi do tego bardziej pasuje. TYlko czy akacje rosną takie wysokie?

  11. #3951

    Domyślnie

    to pierwsze zdj. to chyba olszyna

  12. #3952
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommiberry Zobacz post
    Na innym forum zasugerowano mi ze to o czym mówisz ze to Akacja- ze jest to wierzba krucha lub wierzba biala. Ale w sumie akacja mi do tego bardziej pasuje. TYlko czy akacje rosną takie wysokie?
    U mnie utrapieniem były brzozy-ogromna ilość samosiejek i odrostów z korzeni. Na sąsiedniej działce jest sporo akacji i to naprawdę pokaźnych rozmiarów.

  13. #3953
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    I tak sobie myślę, że może warto byłoby pogrzebać pod śniegiem i poszukać suchych liści ewentualnie żołędzi, Albo porozmawiaj z osobą od której kupiłeś działkę. Może to ułatwiłoby rozwiązać zagadkę...

  14. #3954

  15. #3955
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loxley
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Pless - Grass Lake
    Posty
    42

    Domyślnie

    Tommibery !!!!

    Prosze o pilną pomoc poniewaz musze okreslic gatunek drzewa aby uzyskac pozwolenie na ich wycinke:


    wystarczyło by jak byś do każdego drzewka zdjęcie 1 listka zrobiła ..... no ale . Mówiłaś że 2 gatunki , ja na moje "sherwoodowe" oko widzę 3 : na pewno akacja, potem olcha i ten z tymi paroma suchymi konarami to raczej dąb - ale na 100% cie potwierdzę. Co do pierwszych dwóch jestem raczej pewien.
    Aha !!! to 7 od góry też nie jestem pewien do końca ....
    Ostatnio edytowane przez loxley ; 25-01-2011 o 20:08

  16. #3956
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Problem jest taki-dzialka kupiona od gminy-wiec poprzedniego wlasciciela brak.

    Jutro rano musze zlozyc wniosek o pozwolenie na wyciecie.

    Tak naprawde chodzi o to abym sie tylko nie wyglupił ze to zupelnie inne drzewo. CHodzi tylko zeby bylo podobne bo nikt tego nie bedzie sprawdzał chyba.


    Nie ma zadnych lisci-leżą głęboko pod sniegiem-zgnile juz.

  17. #3957
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loxley
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Pless - Grass Lake
    Posty
    42

    Cool

    Cytat Napisał tommiberry Zobacz post
    Problem jest taki-dzialka kupiona od gminy-wiec poprzedniego wlasciciela brak.

    Jutro rano musze zlozyc wniosek o pozwolenie na wyciecie.

    Tak naprawde chodzi o to abym sie tylko nie wyglupił ze to zupelnie inne drzewo. CHodzi tylko zeby bylo podobne bo nikt tego nie bedzie sprawdzał chyba.


    Nie ma zadnych lisci-leżą głęboko pod sniegiem-zgnile juz.


    Jedno jest pewne ! ! ! Sosna ani świerk to nie jest !!!! Powiedz w urzędzie że to platany, to ich w czwartek rano masz na placu pozdrawiam

  18. #3958
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Loxley jakie sprawne oko, że zauważyłeś różnicę między 1 i 4. I zarazem jestem z siebie dumna, że rozpoznałam akację (potwierdziłeś moje przypuszczenia)

  19. #3959
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam
    Ostatnio edytowane przez tommiberry ; 21-02-2011 o 17:32

  20. #3960
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommiberry Zobacz post
    Witam

    Wiem ze to nie forum o drzewach ale to juz ostatni raz

    Co to za drzewo, liscie wykopalem spod sniegu. Drzewo ma okolo 300cm obwodu.
    Na moje oko to jest topola.

Strona 198 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony