dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 199 z 272
Pokaż wyniki od 3.961 do 3.980 z 5440
  1. #3961
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Byłam dzisiaj odebrać wycenę okien. Mam 4 wersje, ale dwie z nich są godne uwagi. Może ktoś z Was ma któreś okna. Pierwsze to profil Royal z Thermoplast zrobił mi wycenę 10.300zł oraz profil Veka Libris KNS za 8800zł (z oknami do garażu i dzielonymi oknami na poddaszu oraz małym okienkiem na klatce schodowej). Okna jednostronnie barwione. Ceny z montażem.



    .
    Ostatnio edytowane przez klinkaa ; 26-01-2011 o 17:22

  2. #3962
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    No i... jak zobaczyłam cenę okna balkonowego z łukiem to już mi się go odechciało. Brak łuku przeżyję, wolę za tą różnicę w cenie pralkę kupić.

  3. #3963
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wasal

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    07-120
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał klinkaa Zobacz post
    Byłam dzisiaj odebrać wycenę okien. Mam 4 wersje, ale dwie z nich są godne uwagi. Może ktoś z Was ma któreś okna. Pierwsze to profil Royal z Thermoplast zrobił mi wycenę 10.300zł oraz profil Veka z Wodzisławia Śląskiego za 8800zł (z oknami do garażu i dzielonymi oknami na poddaszu oraz małym okienkiem na klatce schodowej). Okna jednostronnie barwione. Ceny z montażem.
    !


    .
    możesz podać dokładniej za jakie okna jest to cena

  4. #3964
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasal Zobacz post
    możesz podać dokładniej za jakie okna jest to cena
    chodzi Ci o wymiary okien?

  5. #3965
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wasal

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    07-120
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał klinkaa Zobacz post
    chodzi Ci o wymiary okien?
    czy wszystkie okna z projektu + dachowe?

  6. #3966
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasal Zobacz post
    czy wszystkie okna z projektu + dachowe?
    Bez dachowych, okna w projekcie plus okno na stryszku nad garażem (nie wiem czy było w projekcie), wąskie okienko na klatce schodowej, a okna w pokojach na poddaszu będą dwuskrzydłowe. W cenę wliczone są też te drzwi balkonowe z łukiem. Ponieważ kotłownię mam połączoną z łazienką jest jedno okno tylko trochę szersze.

  7. #3967

    Domyślnie

    Cytat Napisał klinkaa Zobacz post
    No i... jak zobaczyłam cenę okna balkonowego z łukiem to już mi się go odechciało. Brak łuku przeżyję, wolę za tą różnicę w cenie pralkę kupić.
    i ile takie okno/drzwi balkonowe kosztuje???

  8. #3968
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dzieki za info na temat drzewa.
    Orientujecie sie czy to prawda ze topolę mozna wyciąć bez zezwolenia?

  9. #3969
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arfaniel

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Ja też interesuje się „Granacikiem” . Obecnie jestem na etapie kupna działki. Mam małą prośbę mianowicie chciałbym jeżeli to oczywiście możliwe aby ktoś wysłał mi kilka zdjęć na maila i proszę również o kosztorys. Projekt bardzo nam się podoba ale zastanawiamy się czy salon nie będzie za mały. Dlatego mile widziane były by żuty waszych „Granatów”. Jeżeli ktoś nie chce się dzielić takimi informacjami to OK. Wszystko rozumiem i mam nadzieję że nikogo nie uraziłem. Jeszcze mój mail: [email protected]
    PS. Jeżeli ktoś zechciał by podzielić się co by zmienił po zakończeniu budowy to również proszę pisać.

  10. #3970
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Arfaniel, sorki ale wystarczy poczytać kilka stron wcześniej gdzie są opisy co kto zmienił, i jak sie mieszka w granacie.....a i tak jak kupisz juz projekt to dopiero wtedy nasuną ci się też wątpliwości co do rozkładu w granacie. Jest też bardzo dużo zdjęć wstawianych przez zamieszkałych już granatowców......... troszkę wytrwałości i ....czasu na czytanie a będziesz wiedział wszystko czego chcesz się dowiedzieć, bo forum to prawdziwa skarbnica wiedzy....
    Pozdrawiam

  11. #3971
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał milaluka Zobacz post
    i ile takie okno/drzwi balkonowe kosztuje???
    Przy wycenie razem z montażem kosztuje 2-2,5tyś (plus montaż)- zwykłe połowę ceny. Pamiętaj też (ja dowiedziałam się całkiem niedawno), że kupując towar z usługą płacisz 8%podatku, kupując same okna 23%. (W sumie Vat zawsze można odliczyć)









    0

  12. #3972
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek Zobacz post
    Arfaniel, sorki ale wystarczy poczytać kilka stron wcześniej gdzie są opisy co kto zmienił, i jak sie mieszka w granacie.....a i tak jak kupisz juz projekt to dopiero wtedy nasuną ci się też wątpliwości co do rozkładu w granacie. Jest też bardzo dużo zdjęć wstawianych przez zamieszkałych już granatowców......... troszkę wytrwałości i ....czasu na czytanie a będziesz wiedział wszystko czego chcesz się dowiedzieć, bo forum to prawdziwa skarbnica wiedzy....
    Pozdrawiam
    Witam Cię Arfaniel. Niestety Wasiek ma rację. Przeczytaj kilka ostatnich stron. Jestem tam o sposobach na powiększenie salonu. Ja dwa lata błądziłam po internecie szukając zdjęć naszego domu zanim znalazłam to forum. A jeśli chcesz mieć jeszcze lepszy pogląd jak wygląda na żywo Granat napisz gdzie mieszkasz. A nuż w okolicy stoi już taki dom.

  13. #3973
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loxley
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Pless - Grass Lake
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommiberry Zobacz post
    Dzieki za info na temat drzewa.
    Orientujecie sie czy to prawda ze topolę mozna wyciąć bez zezwolenia?
    Orientujemy się . NIE. przynajmniej u mnie .....

  14. #3974
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    OK-Dzieki wam za info.

  15. #3975

    Domyślnie

    [QUOTE=klinkaa;4532269]Przy wycenie razem z montażem kosztuje 2-2,5tyś (plus montaż)- zwykłe połowę ceny. Pamiętaj też (ja dowiedziałam się całkiem niedawno), że kupując towar z usługą płacisz 8%podatku, kupując same okna 23%. (W sumie Vat zawsze można odliczyć )





    My też zrezygnowaliśmy z okna balkonowego z łukiem poniewaz dowiedzielismy sie jaka jest różnica cenowa.
    Ostatnio edytowane przez kkwiat ; 26-01-2011 o 22:23

  16. #3976
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wasal

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    07-120
    Posty
    39

    Domyślnie

    Ile potrzeba cegły na kominy, i jaki jest jej koszt + wklady ceramiczne?

  17. #3977
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasal Zobacz post
    Ile potrzeba cegły na kominy, i jaki jest jej koszt + wklady ceramiczne?
    Nie jestem w stanie odpowiedzieć dokładnie, ze względu na to, że brat prowadzi budowę przez "płot" i część materiałów wymieniamy między sobą w zależności od aktualnej potrzeby. Prawdopodobnie było to ok. 2tyś cegły pełnej (cena 0,9-1,3 zł) i wkład kominowy mamy tylko w jednym kominie. Ja kupowałam go po 100zł za metr-czyli 3szt (ale cena była już wtedy wyższa ok 120zł/m). Wyczystka, trójnik i jakiś skraplacz kosztowały 300zł ich łączna długość to pewnie coś koło 1 m-może mniej nie jestem teraz w stanie tego sprawdzić. Długość komina sprawdź w projekcie ja mam piwnicę więc był trochę wyższy. W piwnicy robiliśmy obudowę komina z tego pustaka do obudowy komina, ale zrezygnowaliśmy z tego. No i jeszcze wełna i klej w sumie sto parę złoty. Zapomniałabym o cegle klinkierowej kupiliśmy paletę czyli 415 szt zapłaciliśmy prawie tysiąc zł (a to i tak nie dużo)-trochę tej cegły nam zostało. Do tego cement do murowania komina z klinkieru (jakiś specjalny) i barwnik zapłaciłam 50zł. Końcówkę na komin kupiliśmy ceramiczną zapłaciliśmy 170zł. W sumie pewnie jakieś 4,5 tyś. Za same materiały. Podobno za murowanie klinkieru biorą tyle co koszt cegły klinkierowej.

  18. #3978
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkwiat Zobacz post
    My też zrezygnowaliśmy z okna balkonowego z łukiem poniewaz dowiedzielismy sie jaka jest różnica cenowa.
    Liczyłam się z wyższą ceną, ale 100% to za dużo. Tylko teraz łuk będziemy musieli skuwać...

  19. #3979
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wasal

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    07-120
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał klinkaa Zobacz post
    Nie jestem w stanie odpowiedzieć dokładnie, ze względu na to, że brat prowadzi budowę przez "płot" i część materiałów wymieniamy między sobą w zależności od aktualnej potrzeby. Prawdopodobnie było to ok. 2tyś cegły pełnej (cena 0,9-1,3 zł) i wkład kominowy mamy tylko w jednym kominie. Ja kupowałam go po 100zł za metr-czyli 3szt (ale cena była już wtedy wyższa ok 120zł/m). Wyczystka, trójnik i jakiś skraplacz kosztowały 300zł ich łączna długość to pewnie coś koło 1 m-może mniej nie jestem teraz w stanie tego sprawdzić. Długość komina sprawdź w projekcie ja mam piwnicę więc był trochę wyższy. W piwnicy robiliśmy obudowę komina z tego pustaka do obudowy komina, ale zrezygnowaliśmy z tego. No i jeszcze wełna i klej w sumie sto parę złoty. Zapomniałabym o cegle klinkierowej kupiliśmy paletę czyli 415 szt zapłaciliśmy prawie tysiąc zł (a to i tak nie dużo)-trochę tej cegły nam zostało. Do tego cement do murowania komina z klinkieru (jakiś specjalny) i barwnik zapłaciłam 50zł. Końcówkę na komin kupiliśmy ceramiczną zapłaciliśmy 170zł. W sumie pewnie jakieś 4,5 tyś. Za same materiały. Podobno za murowanie klinkieru biorą tyle co koszt cegły klinkierowej.
    Dzięki wielkie za odpowiedz, tylko zastanawia mnie długość wkładu ceramicznego- tylko 3 metry?
    komin chyba ma ok 8 m

  20. #3980
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasal Zobacz post
    Dzięki wielkie za odpowiedz, tylko zastanawia mnie długość wkładu ceramicznego- tylko 3 metry?
    komin chyba ma ok 8 m
    Może nie jasno się wyraziłam. Pisałam o cenie za metr. Na metr wchodzą 3 szt po 33cm. Tak więc jeśli piszesz o 8 metrach kupisz 24 elementy. Idąc dalej cena metra w tej chwili pewnie kolo 120zł x 8m = 960zł

Strona 199 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony