dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 201 z 272
Pokaż wyniki od 4.001 do 4.020 z 5440
  1. #4001
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Tomm ja czekałam na pozwolenie 44 dni
    Witaj Clea w naszym skromnym gronie
    Wasal -szukaj i jeszcze raz szukaj....oszczędzaj na samym początku,też tak miałam z terivą
    Ostatnio edytowane przez Claudii ; 28-01-2011 o 20:17

  2. #4002
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loxley
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Pless - Grass Lake
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Clea Zobacz post
    Witam, my również należymy do grona szczęśliwych posiadaczy projektu. Jesteśmy na etapie papierkologi i moje pytanie do Was ile płaciliście za wykonanie projektu zjazdu z drogi powiatowej na działkę prywatną ??
    Ja nie płaciłem NIC ! Miałem to już w cenie adaptacji projektu, czyli 1700PLN

  3. #4003
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Od jakiegoś czasu zastanawiam się gdzie w domu zrobić garderobę. Myślałam nawet, żeby zamiast górnej łazienki (wychowana w bloku z jedną łazienką w dodatku łącznie z ubikacją nie odczuwałam potrzeby ich większej ilości tym bardziej, że na dole będzie łazienka z Wc i dodatkowo Wc) wybito mi to z głowy. Wczoraj wpadłam na pomysł podzielenia pomieszczenia na garażu tak, żeby zmieściła się tam pralnia (będzie z oknem) oraz garderoba do której będzie się wchodzić przez pralnię. Fajnie rysuje się coś na papierze,ale byłam dzisiaj na budowie i mam wrażenie, że nie byłby to aż tak głupi pomysł. Chyba, że macie lepszy. Dołączę Wam obrazek zrobiony w paincie. Jest straszny, ale chyba wszystko na nim widać. Co o tym myślicie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pralnia-Garderoba&#.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	5,3 KB
ID:	40433  

  4. #4004
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    enya1984

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał klinkaa Zobacz post
    Od jakiegoś czasu zastanawiam się gdzie w domu zrobić garderobę. Myślałam nawet, żeby zamiast górnej łazienki (wychowana w bloku z jedną łazienką w dodatku łącznie z ubikacją nie odczuwałam potrzeby ich większej ilości tym bardziej, że na dole będzie łazienka z Wc i dodatkowo Wc) wybito mi to z głowy. Wczoraj wpadłam na pomysł podzielenia pomieszczenia na garażu tak, żeby zmieściła się tam pralnia (będzie z oknem) oraz garderoba do której będzie się wchodzić przez pralnię. Fajnie rysuje się coś na papierze,ale byłam dzisiaj na budowie i mam wrażenie, że nie byłby to aż tak głupi pomysł. Chyba, że macie lepszy. Dołączę Wam obrazek zrobiony w paincie. Jest straszny, ale chyba wszystko na nim widać. Co o tym myślicie?
    Może nie mam lepszego pomysłu ale gdybym budowała Granata z garażem zrobiłabym wejście do garderoby z sypialni bez przechodzenia przed pralne wydaje mi się ze tak chyba byłoby lepiej i wygodniej. A i myślę ze z drugiej łazienki nie powinnaś rezygnować. Weź pod uwagę to że w bloku nie trzeba schodzić po schodach na dół żeby iść do łazienki.... to taka moja małe sugestie ale oczywiście nie wszyscy muszą się z nimi zgadzać
    pozdrawiam

  5. #4005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Clea Zobacz post
    Witam, my również należymy do grona szczęśliwych posiadaczy projektu. Jesteśmy na etapie papierkologi i moje pytanie do Was ile płaciliście za wykonanie projektu zjazdu z drogi powiatowej na działkę prywatną ??
    ZEby byla jasnosc-projekt zjazdu z drogi nie jest konieczny. Mozesz go zrobic w kazdej chwili i tylko wtedy kiedy chcesz utwardzic droge wjazdową, czyli np zrobic ją z kostki. Jesli chcesz wysypać sobie na wjeździe żwir, to nie musisz robic zadnych projektów. I ja wlasnie tak podszedlem do tematu ze narazie nie robie zadnego zjazdu-jak bedzie konieczne to sobie wysypię żwirem. A za 5 lat jak skoncze budowe domu moze poloze sobie kostke. JEsZcze jedna istotna kwestia-jesli pod planowanym wjazdem przebiega np woda, prąd-to w przypadku awarii i np.pękniecia rury, wodociągi rozwalają ci twój piękny wjazd z kostki i nie są zobowiązani na jego powrotne poskladanie po naprawieniu rury.
    Do tego architekt jeszcze zaproponowal mi "uzgodnienie zjazdu z drogi", które mialo kosztowac 200zl. A wyglada to tak ze na mapce musisz narysowac tylko brame i furtke i zlozyc wniosek w urzędzie gminy. Po tygodniu masz to uzgodnienie zjazdu na drogę gminną, które kosztuje 200zl (ale to tylko w przypadku kiedy masz zjazd ze swojej posesji na drogę gminy itp)

    Dzieki pozostalym za info na temat Pozwolenia na Budowę--z tego co widze w praktyce nie trwa to krócej niz 30 dni...
    Ostatnio edytowane przez tommiberry ; 29-01-2011 o 07:53

  6. #4006
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Tomm trochę Cię skoryguję .... zjazd jest konieczny jeśli wymagają tego przepisy.
    Nadgorliwy pracownik w starostwie przy oddawaniu papierów zapytał czy mam uzgodniony wjazd.Zrobiłam wielkie oczy o co kaman.Wysłał mnie do zarządu dróg powiatowych aby z nimi to załatwić a oni powiedzieli ,że ma się puknąć w łeb bo to nie ich droga tylko gminna.Zjazdy dokonuje się jak mają styczność z drogą powiatową.

    Clea, pan Adam zrobi Ci zjazd ,to jest drobiazg i pewnie będzie w cenie
    Ostatnio edytowane przez Claudii ; 29-01-2011 o 08:19

  7. #4007
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Claudii-albo mnie nie zrozumialas albo ja nie jasno napisalem.
    -uzgodnienie zjazdu na drogę gminną/powiatową jest konieczne
    -projekt zjazdu NIE, o ile nie chcesz go utwardzac poprzez polozenie kostki itp, jak sobie wyspiesz żwir to nic nie musisz z tym robic.

    TO są dwie odrębne kwestie...

    PS.Ja mam zjazd na drogę gminną i musialem uzgadniac zjazd.
    Ostatnio edytowane przez tommiberry ; 29-01-2011 o 09:21

  8. #4008
    SYMPATYK FORUM (min. 10) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar klinkaa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Turek
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał enya1984 Zobacz post
    Może nie mam lepszego pomysłu ale gdybym budowała Granata z garażem zrobiłabym wejście do garderoby z sypialni bez przechodzenia przed pralne wydaje mi się ze tak chyba byłoby lepiej i wygodniej. A i myślę ze z drugiej łazienki nie powinnaś rezygnować. Weź pod uwagę to że w bloku nie trzeba schodzić po schodach na dół żeby iść do łazienki.... to taka moja małe sugestie ale oczywiście nie wszyscy muszą się z nimi zgadzać
    pozdrawiam
    Dziękuje za podpowiedź. Z pomysłu zastąpienia łazienki garderobą już zrezygnowałam. Jeśli chodzi o drzwi z sypialni do garderoby to faktycznie dużo praktyczniejsze, ale w tej chwili musiałabym kuć ścianę- co i tak nie jest dużym problemem bo nie ma jeszcze tynków. Po za tym martwiłam się o wilgotne powietrze z pralni która wchodziłaby do garderoby. To rozwiązałoby problem.

  9. #4009
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ja to sobie tak wymyslilem:
    - Pomieszczenie nad garazem przedzielę na pół. Z tym ze ciut wieksza polowa po stronie pralni.
    - Wejscie jedno ze strony lazienki a drugie z sypialni.
    -scianka kolankowa nad garazem powiekszona o 1 pustak (25cm)
    -okno dachowe w pralni-tak aby mozna bylo uchylic i aby wilgoci nie bylo w tym pomieszczeniu
    -byc moze zrobie drzwi przesuwne na sciance oddzielającej te dwa pomieszczenia tak aby mozna bylo wejsc z pralni do garderoby
    -a scianke oddzielającą te dwa pomieszczenia chyba wykonam z karton/gipsu tak aby nie zajmowala miejsca w tym pomieszczeniu

  10. #4010
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Clea

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    72
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tommiberry dzięki za podpowiedź, może i nam uda się tylko żwirkiem podsypać. Pójdziemy do urzędu się wypytać co i jak.
    Na oferteo napisałam zapytanie o projektanta i jeden mi odpisał, że taki projekt będzie kosztował 1500zł a nadzór nad budową zjazdu 500.............chyba oszaleli

  11. #4011
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ja na twoim miejscu bym dal sobie spokój z robieniem juz docelowego podjadu-przeciez tam jeszcze będą kopać, jeździć ciezki sprzęt-zniszczą ci. Tak mi sie wydaje.

    NA oferteo i tego typu portalach jest drogo-takie moje spostrzezenie do tej pory
    Ostatnio edytowane przez tommiberry ; 29-01-2011 o 11:03

  12. #4012

    Domyślnie

    My za projekt zjazdu z drogi powiatowej na dzialke placilismy 1000zl, u nas bylo to wymagane.(może dlatego ze na mapkach przy drodze idzie niby kanał niby rów ktorego w rzeczywistosci nie ma)

  13. #4013
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ezoc

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Sawin
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Wszystkich Serdecznie
    Wraz z żoną jesteśmy na etapie wyboru projektu i coraz bardziej skłaniamy się na projekt "Granat" chcielibyśmy jednak wiedzieć jak domek wygląda w środku, najbardziej interesuje nas poddasze. Jeśli ktoś byłby na tyle łaskawy przesłać nam kilka fotek bylibyśmy bardzo wdzięczni. tutaj podaję e-mail [email protected]
    Pozdrawiam i z góry ziękuję.

  14. #4014
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    enya1984

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ezoc Zobacz post
    Witam Wszystkich Serdecznie
    Wraz z żoną jesteśmy na etapie wyboru projektu i coraz bardziej skłaniamy się na projekt "Granat" chcielibyśmy jednak wiedzieć jak domek wygląda w środku, najbardziej interesuje nas poddasze. Jeśli ktoś byłby na tyle łaskawy przesłać nam kilka fotek bylibyśmy bardzo wdzięczni. tutaj podaję e-mail [email protected]
    Pozdrawiam i z góry ziękuję.
    Zarówno tutaj na forum na poprzednich stronach, i w dziennikach budowy jak i na stronie extradom.pl jest bardzo dużo zdjęć z wnętrz Granata zamieszczonych przez budujących i już mieszkających.
    Pozdrawiam

  15. #4015
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Witam,
    dla wszystkich zastanawiajacych się jak podzielić górę nad garażem......jest wiele zdjęć i opisów mieszkających już granatowców, którzy doskonale to rozwiązali....więc po co się zastanawiać i tracić czas .....zerknijcie i sami zobaczcie jak to wygląda w praktyce.....odsyłam do IZULEK i nie tylko.......ma to świetnie rozwiązane, uwierzcie mi - widziałam i sama lepiej bym tego nie wymysliła, bo ...........nie ma innego optymalnego wyjścia..........i pamietajcie ...lepiej jest uczyc się na cudzych błędach niż na swoich....tylko czasami trzeba poczytać....

  16. #4016
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Clea

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    72
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Marta... czyli 1000zł was to kosztowało, sporo. My w warunkach zabudowy jednym z punktów mamy plan zjazdu i też chyba nas to nie ominie. Droga jest na lekkim zakręcie i mam nadzieję, że nie będzie z tym problemu. A bez tego projektu nie ruszymy dalej

  17. #4017
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Clea

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    72
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Taka myśl mnie natknęła, chcemy podnieść ścianę kolankową o 2 pustaki i wydłużyć garaż z tyłu do czoła domu. Nie ma tych zmian w pozwoleniu na zmiany z Krajobrazów. Czy kotś z Was występował z prośbą o te zmiany w BP? I czy za to są jakieś dodatkowe opłaty?

  18. #4018
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Clea Zobacz post
    Taka myśl mnie natknęła, chcemy podnieść ścianę kolankową o 2 pustaki i wydłużyć garaż z tyłu do czoła domu. Nie ma tych zmian w pozwoleniu na zmiany z Krajobrazów. Czy kotś z Was występował z prośbą o te zmiany w BP? I czy za to są jakieś dodatkowe opłaty?
    Wiekszosc z tych biur wydaje darmowe pozwolenie na wszystkie zmiany jakie chcesz. Ja bralem chyba z PPROJEKT i tam mi tak powiedzieli. Inna kwestia jest taka ze takie zmiany w niektórych gminach mozna równiez wprowadzic na etapie budowy (wpis w dzienniku budowy przez kierbuda)

  19. #4019
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Clea

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    72
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A ja już sobie znalazłam odp na pyt na stronie Krajobrazów : "Zgoda na inne zmiany wydawana jest na wniosek inwestora lub osoby adaptujacej bezpłatnie." Czyli nie ma problemu...................ufff

  20. #4020
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rysiek2011
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    43
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Clea
    dzwoniłem do krajobrazów, jak będziesz miała chęć na jakieś zmiany w trakcie budowy to też nie robią problemów. Przynajmniej tak zapewniali.

Strona 201 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony