dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 272
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 5440
  1. #421
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Ani@ - no to jutro czekamy na mnostwo fotek , nikt ostatnio nic nie wkleja a ja tak lubie oglądac- czekamy !!!!!!!!!!!!!!!

  2. #422
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Sutruh mam do Ciebie pytanie;
    jakiej firmy macie centrale rekuperatora? I gdzie robiłaś projekt instalacji tych wszystkich rur? Ja chyba jednak zdecyduje sie na rekuperator i własnie znalazłam ciekawą ofertę, muszę tylko ją sprawdzić. Odpowiedz mi prosze na pytanka

  3. #423

    Domyślnie

    Witam my dopiero mamy zamiar kuopić projekt Granatu, jakie zmiany masz w swoim Granacie? jakie masz schodu ponieważ słyszałem ze w projekcie nie ma schodów. I co śadzicie o przeniesienu spiżarki pod schody, czyli zrobienie kilku schodków w dół pod schody? czy jest tam wystarczająco dużo miejsca?
    Dziekuję wszystkim za pomocne uwagi.

    Acha, czy ktoś może buduje Granata w okolicach Wrocławia, bo chętnie byśmy przyjechali obejrzeć go w realu. Pozdrawiamy wszystkich

    [email protected]

  4. #424

    Domyślnie

    Witam my dopiero mamy zamiar kuopić projekt Granatu, jakie zmiany masz w swoim Granacie? jakie masz schodu ponieważ słyszałem ze w projekcie nie ma schodów. I co śadzicie o przeniesienu spiżarki pod schody, czyli zrobienie kilku schodków w dół pod schody? czy jest tam wystarczająco dużo miejsca?
    Dziekuję wszystkim za pomocne uwagi.

    Acha, czy ktoś może buduje Granata w okolicach Wrocławia, bo chętnie byśmy przyjechali obejrzeć go w realu. Pozdrawiamy wszystkich

    [email protected]

  5. #425
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Ani@ o przesunięciu drzwi od kotłowni w prawo, prawie do końca ściany - to już zdecydowaliśmy. Mimo tego jednak w tej kotłowni nie ma wiele możliwości. Wnęka w stronę pokoju - w naszym przypadku - niewiele daje . Piec na ekogroszek, najmniejszy który udało się znaleźć mojemu mężowi ma chyba ok 120 cm szerokości, być może zmieści się na ścianie tej z kominem. Pytanie jak będzie wygodnie z jego obsługą.
    A jeśli chodzi o przejście "po skosie", to mamy taki pomysł: primo komin nie będzie murowany tylko z prefabrykatów gotowych - będzie ciut węższy, secundo ścianę w łazience tą graniczącą z kotłownią być może "zetniemy" trochę po skosie ... czy to jakieś wyjście - nie wiem, mąż twierdzi, że będzie więcej swobodnego przejścia.

    Witamy Darka i Agatę - powodzenia w realizacji planów
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  6. #426

    Domyślnie

    Dziękujemy Iza za powitanie.
    Czekamy od szczęśliwych właścicieli Granata o opinię co do spiżarki pod schodami. Ja to widzę tak, że spiżarka by musiała być o 4 schodki niżej niż poziom parteru aby pod schodami było więcej miejsca.
    Czy możecie mi napisać jak szeroka jest klatka schodowa w projekcie bez zmian?
    Dzięki

  7. #427
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anna łach

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    4

    Domyślnie granat

    witam wszystkich którzy zdecydowali się na projekt domu granat!
    od jakiegoś czasu intensywnie czytam wszyskie informacje które wypisujecie na temat domku granat. postanowiłam podzielić się z wami swoimi przeżyciami związanymi z budową. wtamtym roku w marcu kupiliśmy działkę, i rozpoczęliśmy poszukiwania właściwego projektu.od razu spodobały mi się projekty z pracowni "krajobrazy", dlatego skupiłam się natych projektach a zwłaszcza rzucił mi sie w oczy GRANAT z garażem . 13 sierpnia zalaliśmy fundamenty. jeżeli chodzi o zmiany to zrobiliśmy cześciowe podpiwniczenie pod łażienką i pom gospodarczym. chcemy zrobić z pomieszczenia gospod. pralnie do której będzie wejście z łazienki, kuchnie myślałam częściowo zabudować ale nie wiem czy w ten sposób za bardzo jej nie zmniejsze. natomiast na górze myślałam zrobić suszarnię z tego pom nad garażęm.
    pozdrawiam
    ANIA

  8. #428
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    HEJ

    No nareszcie ktoś kto mieszka bliżej mnie - chodzi mi o Anię Łach - do Wadowic to niedaleko .Mam pytanko zaczeliscie budowe w tym reoku w sierpniu tak ??? bo nie wiem czy dobrze zrozumialam, my zaczelismy na poczatku lipca obecnie mamy wszystko gotowe pod deke i teraz 2 tygodnie przerwy bo nasz mistrz bierze urlop wraca 4 wrzesnia i wtedy sie zabieramy za strop a potem szybko scianki i wieźba zaplanowana na ok 20 wrzesnia .
    wklej jakies fotki

    DArek i Agata - witam srdecznie .My wlasnie robimy taka spizarke pod schodami , finalnie nie wiem ile wyjdzie schodów ( ale mysle ze ok 3-4)

    klatka nie jest zbyt szeroka a szkoda schody bedziemy miec lane zabiegowe bo inne nam tam nie wejda

    to narazie na tyle papa

  9. #429

    Domyślnie

    czesc Sylwia, dzięki za info, cieszymy sie że też robicie spiżarke bo może nam coś doradzicie w tym pomyśle.
    A jakie to są schody lane zabiegowe? bo niebardzo moge sobie skojarzyć. a czy mógłbym prosić o jakieś fotki jak wam wyszła spiżarka i jak wygląda wasza klatka schodowa?
    Pozdrawiam, papa

  10. #430

    Domyślnie

    aha, mamy jeszcze jedno pytanko do was szczęśliwi Granatowicze , czytaliśmy że częśc z was doświetla klatkę schodową, a gdzie umieszczacie okno które doświetla, czy jest to okno dachowe czy na ścianie, nie mamy jeszcze projektu więc troche nie widzimy tego.
    dzieki
    [email protected]

  11. #431
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    U nas ma być dachowe
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  12. #432

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    Ani@ o przesunięciu drzwi od kotłowni w prawo, prawie do końca ściany - to już zdecydowaliśmy. ..A jeśli chodzi o przejście "po skosie", to mamy taki pomysł: primo komin nie będzie murowany tylko z prefabrykatów gotowych - będzie ciut węższy, secundo ścianę w łazience tą graniczącą z kotłownią być może "zetniemy" trochę po skosie ... czy to jakieś wyjście - nie wiem, mąż twierdzi, że będzie więcej swobodnego przejścia.
    Ja mam komin systemowy, nie dosyc, ze jest "szczuplejszy" od murowanego (jak piszesz), to jest szczuplejszy do kwadratu przez to, ze zostal tam tylko jeden kanal went graw (do pieca) - bo bede miala rekuperator. Ale to niewiele zmienia Dzis sie dowiedzialam, ze jednak znalazl sie jeden piec, ktory zmiesci sie w istniejacej wnece bez potrzeby przesuwania drzwi garaz/kotlownia. Jesli chodzi o lazienke, to jest naprawde niewielka...moze warto sie jeszcze zastanowic nad tym "scieciem"


    O witam kolejna Granatowiczke! Czesc Aniu

  13. #433
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Ani@ napisz coś gdzie zamawiasz rekuperator. To znaczy jakiej firmy jest centrala no i jeżeli masz wycenę, to będę wdzięczna.....
    U mnie w mieście robią tylko Dospel a ja nie wiem czy jest ona dobra czy zła.... I znowu trudny wybór.....
    Dobranoc

  14. #434

    Domyślnie

    Wasiek, ja bede miala rekuperator z LinkAir - mają rekuperatory Bartosz. Wycena opiewa na 12 tys.

  15. #435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    U nas ma być dachowe
    Okna dachowe w klatce schodowej???? A czy nie pomyśleliście jakby będziecie chcieli myć okno dachowe to na czym będziecie stanięli i myli?? od schodu (przy zabiegowym) do okna dachowego będziecie mieli bardzo wysoko
    Pozdrawiam

  16. #436
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Damy radę znajomi też mają podobnie i spokojnie naprawdę da się umyć
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  17. #437
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek i Agata
    czesc Sylwia, dzięki za info, cieszymy sie że też robicie spiżarke bo może nam coś doradzicie w tym pomyśle.
    A jakie to są schody lane zabiegowe? bo niebardzo moge sobie skojarzyć. a czy mógłbym prosić o jakieś fotki jak wam wyszła spiżarka i jak wygląda wasza klatka schodowa?
    Pozdrawiam, papa
    podaj maila na moje gg 2545835 to przesle ci fotki schodów jakie planujemy zrobic, zdjecia klatki schodej dopiero musze zrobic, bo obecnie murarze robią sciane nośna w duzym pokoju a dzialowej jeszcze nie ma miedzy wiatrołapem a holem.

  18. #438
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anna łach

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cześć Sylwia 25!
    Tak naprwawde to mieszkam jakies 10 km od wadowic (kierunek sucha beskidzka). 26 lipca zalaliśmy ławice a 13 sierpnia fundamety, teraz musimy wyplantować koło domku, bo jak narazie to jest strasznie zbombardowana. niestety w tym roku zawiele już nie zrobimy, jeszcze wylewke nad piwniczką i schody do piwniczki. przez zimę chcemy kupić pustaki i na wiosnę ruszamy dalej.
    mam pytanie wprowadziliście jakieś zmiany w projekcie? jesli tak to jakie? jaka wyszła ta kuchnia, czy zostawiłaś ją otwartą na salon?
    niestety nie mam zadnych zdjęć z budowy.
    pozdrawiam
    ANIA

  19. #439
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Anna łach - zrobilismy niewielkie zmiany ,
    1. zrezygnowalismy ze spiżarki w kuchni ,
    2. robimy taką mini piwniczke pod schodami
    3. zmienilismy konstrukcje dachu nad garażem na jednospadowy tym samym nie bedzie tam pomieszczenia na gorze ,
    4. zmienilismy rozmiar drzwi garazowych na 2750/2250
    5. w miejscu wejscia do salonu zmniejszylismy otwór i wstawimy tam drzwi 90 , scianę dolozylam od strony salonu
    6. dokladam 40 cm sciany przy kominku w strone kuchni tak ze kuchnia bedzie czesciowo oslonięta
    7. wydłuzylismy garaz dokladając z przodu i z tyłu po 0,5 m i poszerzylismy o 1 metr

    troche tego jest ale nie sa to jakies bardzo znaczace zmiany

    Jelsi chodzi o kuchnie to przy usunieciu spiżarki wydaje mi sie taka akurat

  20. #440
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    No Sylwia, to ja myslałam, że zrobiliśmy duzo zmian ale widzę, że Ty tez jestes dobra....
    Tylko nie bardzo moge sobie wyobrazić jak to będzie wyglądało jak salon będzie z drzwiami..... Jak juz postawią ściankę nośną proszę o zdjęcia...
    Ja z kolei otworzyłam salon na korytarz, żeby jak najwięcej było przestrzeni...
    A tutaj przedstawiam widok kuchni i spiżarki. Troche nieład naokoło ale tak to juz jest na budowie.....



    i inna perspektywa....

Strona 22 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony