dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 272
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 5440
  1. #461
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Ani@ super fotki - wstaw jeszcze parę zdjęć

    U nas: dzisiaj złożyliśmy (właściwie nasz kierownik) wniosek o pozwolenie na budowę. Teraz czekamy
    Mamy na razie jedną wycenę: 55 000 zł za stan surowy z dachem (więźba i dachówka), czekamy na pozostałe.
    A, i zrobiliśmy badania geotechnicze. Wody sączą się na 1,0 m i 1,3 m. Także najpewniej zbierzemy humus i będziemy szalować ławy na gruncie. Budynek będzie wyniesiony ok 0,90 cm nad poziom terenu. Ciekawe jakie to będą koszty ....
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  2. #462
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Izulek - tak dla porownania napiszę ci jakie u nas na południiu sa koszty
    Tak wiec nie mamy firmy tylko murarza ktory sama sobie dopiera pomocników w miare wlasnych potrzeb - przy fundamentach bylo ich 5 a przy murowaniu scian tylko 2 ale i tak im sprawnie poszlo i jemu placimy za wszystko od ziemi do scian wyciagnietych pod wieżbe z kominami i sciankami dzialowymi 20 tys
    a na wieżbe i dach mamy mala firme i powiedzieli 40 zł za m2 dachu na gotowo czyli wieżba , dachówk aorynnowanie , frezowanie strzechy ( końce więźby ) czyli nic nas nie obchodzi czyli wyjdzie to ok 10 tys , co lacznmie daje 30 tys

    Posprawdzajcie to dobrze zeby nie dac sie naciągnąć

    aha my mamy dosc spory spadek terenu na dzilce w stosunku co do drogi i tez mamy domek podniesziony troche co prawda tylko 20 cm powyzej poziomu drogi jest pkt zero ale tak czy tak mamy wysoko fundamenty i bedziemy musieli sporo nadsypac- wyrównac ogród

  3. #463
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    podbijam bo wątek upadł na drugą stronke

    nowe fotki w albumie

    milej nocki

  4. #464
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Wiecie co jest wspaniałe w budowaniu , chociaż jeszcze na dobre nie zaczęliśmy? Poznaje się wspaniałych ludzi pozdrowienia dla Waśki i Jej męża i podziękowania za gościnę. Pozdrowienia dla Ewy i Artura

    Mamy kolejną wycenę: murarz - 29.000 pln -w tym fundament, ocieplenie fundamentu, ściany zewn, wewn., kominy, taras, schody. Doliczając cieślę, deskowanie, dekarza wychodzi 53 400 pln, czyli niewiele mniej niż poprzednia wycena.
    Czekamy na kolejne
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  5. #465
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anna łach

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam wszyskich!
    Czy ktoś z Was może mi napisać jaki wyszedł kosztorys dachu naszego kochanego granacika? bardzo mi się podoba dachówka romańska, kolor grafitowy, czy ktoś zdecydował się na ten rodzaj dachówki?
    pozdrawiam
    ANIA

  6. #466
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Coś cichutko......
    No to wkleję zdjęcie z wizytacji.......
    Tak się bawią dzieci granatowców i nie tylko, na piasku przeznaczonym do tynków wewnętrznych.....
    Izulek, chyba mogę?...... Aparat właśnie wrócił z wojaży zagranicznych ....


  7. #467
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    No w końcu końcu końcu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Budujemyyyyyyyyyyyy



    strona d ogrodu


    wejście do domu

  8. #468
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Ekipa iście burżujska zaczynają o 8 kończą około 16, chłopaki robią na godziny.
    Zdjęcia zrobiłam po 7 godzinach ich pracy tempo chyba dobre? Do wtorku ma być do stropu, potem tydzień przerwy i wracają strop układać

  9. #469
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Magda, jeżeli możesz to wybierz wielkość zdjęcia taki jak ja wklejam. Czyli nacisnij na to małe okienko gdzie pisze powiększ i wtedy skopiuj adres tego zdjęcia i wklej. Nie będzie wtedy takie duże....
    A budowa suuuuper rosnie ci szybko... i tak trzymać....

  10. #470

    Domyślnie

    WITAMY!
    WLASNIEKUPILISMY PROJEKT GRANAT I JESTESMY W TRAKCIE ROBIENIA DOKUMENTACJI. POZDRAWIAMY WSZYSTKICH!

  11. #471

    Domyślnie

    Magda, gratulacje, fajnie, ze ruszyliscie z kopyta

    Ja jestem WSCIEKŁA i niestety niedlugo zaloze oddzielny watek o Creatonie ciagle nie moge uwierzć w jaki sposob traktowani sa klienci tej firmy...masakra!
    Prawdopodobnie przez klopoty z reklamacja nie zdazymy polozyc dachowki do 9 wrzesnia (kiedy to wyjezdza na miesiac pan, ktory robi wiezbe, obrobki blacharskie, no i wlasnie te dachowe mial klasc ). Takze elektryk, hydraulik i firma od reku wchodza z instalacjami do domu przykrytego folia
    Mam nadzieje, ze u Was jest weselej

  12. #472

    Domyślnie

    wreszcie znaleźliśmy krajan z okolic Wrocławia i już się umówiliśmy na oglądanie ich budowy. Dziękujemy bardzo 2magda5 za zaproszenie. A co się okazało staną dwa GRANACIKI w odległości 1,5 km od siebie. Małe zagłębie GRANACIKA .
    Pozdrawiamy

  13. #473
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Tak niesamowity zbieg okoliczności, w jakich godzinach wasi murarze budowali? Nasi dzis wpadli o 7 a o 14:30 juz sie zbierali rozpusta na całego, troche to wkurzające, że tak skaczą po tych budowach

  14. #474
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    U nas trwa czekanie na pozwolenie na budowę.
    Zdecydowaliśmy się także na ekipę. W poniedziałek najpewniej umówimy się na podpisanie umowy. Cena 55 pln, ale jest szansa na upust.
    Wyliczyliśmy, że umawianie się osobno z murarzem, cieślą i dekarzem wychodzi porównywalnie, a odpada nam dogrywanie terminów, słuchanie jak to ktoś poprzedni coś sknocił .
    Na ostatnią wycenę czekamy będzie w poniedziałek, ale nie sądzę żeby było to mniej niż 55 000 pln.
    Ekipa, która baaaardzo nam się podobała jest niestety zbyt droga - 60 000 pln netto, z tym że nie mamy gwarancji ceny, bo "wie Pani do wiosny ... to trudno powiedzieć, wiec szacunkowo to 60 000 pln)
    To tyle u nas
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  15. #475
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    GRANATOWCY WITAM WE WRZEŚNIU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Oby u wszystkich prace budowlane szly zgodnie z założeniami !!!!!!

  16. #476
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Dzisiaj jade na kontrole co po dwóch dniach murazre zrobili, fotki porobię i potem wrzuce, pochmurno, wietrznie i zimno brr jak prawie całe lato ten wrzesień się zaczynął oby nie lało

  17. #477
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Hej,
    a ja przez dwa dni szukałam koparki coby mi doły pokopała na placu - pod POŚ i wodę i rury na ogrzewanie z garażu. Każdy zajęty niemiłosiernie.......
    No, ale w końcu dzisiaj udało się Pan koparkowy powiedział, że we wtorek lub środę przyjedzie do mnie i wykopie. Cena 75zł za godzinę ale minimum to 4 godziny.....Zobaczymy, w czwartek ma wejść hydraulik.....

  18. #478
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    No to mamy fotki dwa dni roboty murarzy wg mnie podobne widoki jak w czwartek (panowie w soboty nie murują)


    patrząc od lewej okno garaż, kotłownia i łazienka


    przesunięte okno salon-kuchnia


    okno w kuchni

    reszta domku na etapie: o coś widać tylko co?

  19. #479

    Domyślnie

    Czesc Ani@

    jesteśmy w trakcie budowy naszego granatu, fundamenty mamy juz zalane i zastanawiamy sie nad instalacja rekuperatora w domu. Czy macie juz go zainstalowanego i czy mozecie sie podzielic uwagami na jego temat?
    Jestesmy z okolic warszawy i jesli to nie jest duzy problem to chcielibysmy wpasc do Was na budowe i obejrzec ta instalacje.

    Z gory dziekujemy za odpowiedz
    Kasia i Kamil

  20. #480

    Domyślnie

    Hej Kamelko, u nas instalatorzy od reku wchodza w okolicach 10-15 wrzesnia, jezeli jednak chcielibyscie wpasc wczesniej - zapraszam, jezeli po zakonczeniu robot inst. - to tez wpadajcie . Odezwijcie sie na PW to ustalimy szczegoly.
    ps. Jak wczesniej wspominalam rekuperacje robimy z firmy LinkAir

Strona 24 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony