dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 272
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 5440
  1. #501
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Magda, współczuję i wiem co czujesz....
    U mnie przecież dach się robi i robi i robi..... pogoda tez miała na to wszystko niebagatelny wpływ.... jak pada to tak jak nie murują u Ciebie i tak i nie wejdą u mnie na dach.... i koparka też nie mogła wjechać....
    Ale ja mam nadzieję po dzisiejszym dniu, że jutro już nie będzie padać i w sobotę w końcu wjedzie mi koparka na budowę, bo wodę chcę mieć juz poprowadzoną!!!!

  2. #502
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    U mnie jest tak miękko, że koparka by nie wjechała od rana sucho i mam nadzieję, że tak pozostanie w niedziele wpadne i zobaczę dzisiejszy postęp prac oby już nadproża połozyli dzisiaj tak by w pniedziałek poszli do moich rodziców kłaść strop a u nas będzię schło.

    Tak Wasiek deszcz u inwestorów budowlanych to największe przekleństwo ja też chciałabym w tym roku zadaszyć

  3. #503
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    A my już dzisiaj mieliśmy podpisac umowę z ekipą bud. na 55 000 pln a tu nagle mój mąż wczoraj od kolegi dowiedział się że szwagier kolegi ma firmę budowlaną, no i pojechał wieczorem do tego gościa, pogadali, mąż obejrzał jego prace (ale głównie wykończeniówkę - tynki zewn, wewn, ogrodzenia, dachy) i mamy problem.
    Nie widzieliśmy jego "roboty" murarskiej ani ciesielsko-dekarskiej w trakcie prac.
    Cenowo jest konkurencyjny bo za murarkę, więźbę, i położenie dachówki chce 35 000 pln netto.
    I teraz mamy problem
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  4. #504
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Nasza wycena
    murarka 22 tys (ściany zew, nośne, strop, ściany szczyt)
    osobno 25 zł za m2 ścian działowych
    więźba 13,700 zł bez podbitki

  5. #505
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Wyceny innych ekip - każda z osobna:
    murarz - 29 000
    cieśla - 9 000
    dekarz - 40 do 50 zł za m kw. plus 150 - 250 za każde okno dachowe

    Godzina 17 00 już niedługo a my nadal nie mozemy się zdecydować którą ekipę wybrać
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    Wyceny innych ekip - każda z osobna:
    murarz - 29 000
    cieśla - 9 000
    dekarz - 40 do 50 zł za m kw. plus 150 - 250 za każde okno dachowe

    Godzina 17 00 już niedługo a my nadal nie mozemy się zdecydować którą ekipę wybrać
    Witam Izulek, włąśnie Ciebie kibicuję
    My też mieliśmy taki sam problem i w końcu wybraliśmy najdroższego (19tys z grudnia) i nie załowalismy bo była to dobra ekipa i nie musieliśmy go pilnować i nic nie załatwialiśmy podczas budowy materiały (opróc pustaków, cegieł i krokwi) i majster dostarczyił jeśli cos zabrakło.
    P.S. Ile bedziecie mile okna dachowe???
    Pozdrowienia od Tymiwiczów dla Granatowców

  7. #507
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Okien będziemy mieć 7 szt
    Problem jest w tym, że pracę tej droższej ekipy widzieliśmy i my i nasz kolega z pracy, który zna się co nieco na budowlance.
    Druga ekipa (ta tańsza), nie mam pojęcia czy jest gorsza. Mój mąż widział położony przez nią dach, zrobioną wykonczeniówkę (kafelki, tynki wewnętrzne, zewnętrzne), ogrodzenie. Rozmawiał z szefem i sądzi, że poradzą sobie, twierdzi (mój mąż), że widać facet zna się na rzeczy, sensownie mówi...
    kurcze, nie mogłam wczoraj z nim jechać, może było by mi łatwiej, a tak odpowiedzialność za podjęcie decyzji spada tylko n a męża .
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  8. #508
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    No i mąż właśnie pojechał obejrzeć kolejne prace tego tańszego fachowca, nie to nie na moją głowę .... a pomyśleć że to dopiero początek drogi
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  9. #509
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    HEJ
    ja oszaleje, glowa mi peka a na dworze dalej leje ......................


    juz kiedys pisalam ale napisze jeszcze raz

    fundamenty , sciany, strop, i szczytowe sciany razem z dzialowymi , kominami i schodami 20 tys.

    wiezba i dach , lacznie z podbitka i rynnami i oknami dachowymi 40 zł / m2 czyli ok 10 tys.

    niech wreszcie przestanie padac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Izulek - powodzenia w podjeciu decyzji , napewno bedzie sluszna !!!!

  10. #510

    Domyślnie

    Izo, jak macie spotkac się z wykonawcą to lepiej jest mąż razem z Tobą bo to rażniej miedzy sobo podpowiedzą bo my to jak idziemy spodkać się z wykonawcą to razem.
    7 x 200zł = 1400 zł to dużo

  11. #511
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Z tego co piszecie 55 000 pln to dużo za dużo ...
    czyli 35 000 chyba jest ok.
    Za niższą ceną tego drugiego fachowca przemawia fakt, że jest z dalszych okolic, więc i cena inna niż w centrum.
    Jola i Jarek - my też staramy się razem, ale nie zawsze tak się udaje ...
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  12. #512

    Domyślnie

    Droższy nie zawsze możby lepszy ale i tańszy może być lepszy i dobrze robi niż ten droższy. To fakt że im dalej od miasta to tym tanszy i rzeczyfiście stara sie dobrze wykonać i jest bardziej przychylni do inwestora niż tego miejcowego, bo my już mieliśmy podobny przykład ze studniarzem, blacharzem, wykonawcą ogrodzenia juz nie mówiąc o naszym majstrze bo jest miejscowy i dobrze robi.

  13. #513
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola i Jarek
    Droższy nie zawsze możby lepszy ale i tańszy może być lepszy i dobrze robi niż ten droższy. To fakt że im dalej od miasta to tym tanszy i rzeczyfiście stara sie dobrze wykonać i jest bardziej przychylni do inwestora niż tego miejcowego, bo my już mieliśmy podobny przykład ze studniarzem, blacharzem, wykonawcą ogrodzenia juz nie mówiąc o naszym majstrze bo jest miejscowy i dobrze robi.
    Masz świętą rację - teraz tylko trzymajcie kciuki żebyśmy dobrze wybrali . Decyzja zapadnie o 16.00 , bo na 16.30 byliśmy umówieni na podpisanie umowy z droższą ekipą, więc MUSIMY się zdecydować.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  14. #514

    Domyślnie

    no to macie bardzo mało czasu i myślę że lepiej trche jeszcze rozglądać za innymi wykonawcami a z tym co chce 55tys można zadwonić i odłożyc np do poniedziałku (jeśli oczywiście jest taka możliwość) i powiedzieć mu np ze ma dzisiaj akurat nagły służbowy wyjazd i wtedy byście mieli dużo czasu na rozgladania się za innym

  15. #515
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Nie do wykonania spotkanie z nim przekładaliśmy już dwa razy (wyjazdy służbowe ), poza tym oprócz tych dwóch ekip mielismy jeszcze 4 wyceny, ale nie godne uwagi, więc tak naprawdę na polu bitwy zostają tylko ci dwaj panowie
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  16. #516

    Domyślnie

    powodzenia w podejmowaniu decyzji aby to był stzrał w dziesiątę taki jak my mieliśmy i trzymamy za Was

  17. #517
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Iza, czy już po spotkaniu? Jaki wybór? Daj znać

  18. #518
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Tak, już po spotkaniu - mąż był sam i zadecydował - bierzemy "szwagra" kolegi męża z pracy - czyli tańszego.
    Mąż widział jego kolejne prace, rozmawiał z właścicielami domu, mam nadzieję, że wybór jest dobry i nie zawiedziemy się.
    Najgorszą sprawą był telefon do majstra, z którym byliśmy dzisiaj umówieni na podpisanie umowy. Strasznie się zezłościł, rzucił słuchawką przykro mi, tak zwyczajnie po ludzku, nie lubię tego typu sytuacji, ale cóż ... życie weryfikuje nasze decyzje.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  19. #519
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Tak już w życiu bywa, że szukamy najlepszego wyjścia dla siebie.... A Pan no cóż..... 55 tys ....poleciało...... i musi szukac następnego inwestora....
    A tak swoją drogą, to bardzo dużo chciał za postawienie domu 125 metrowego...
    Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok.....

  20. #520
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Dzięki
    No właśnie nam też się wydawało to sporą kwotą, ale dwie wyceny mieliśmy w podobnej cenie 53 000 pln jedna i 56 000 pln druga. Trzecia to kosmos - 60 000 pln netto.
    Pytaliśmy naszego kier budowy i stwierdził że ok 40 000 pln to jest ok.
    Teraz tylko pozostaje czekanie na pozwolenie i zbieranie materiałów ....
    no i wycieczka do banku
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

Strona 26 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony