dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 272 z 272
Pokaż wyniki od 5.421 do 5.440 z 5440
  1. #5421
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    GosiaGrzesiek-wszystko zalezy jaki bedziecie robic wariant. Ja wybralem najdrozszy czyli
    -więźba skręcana
    -deskowania pełne
    -papa
    -dachówka ceramiczna
    U mnie dach zrobii za 15tys (robocizna) w tym obrobka kominów i wsyzstko inne prócz podbitki.

    Jezeli zrezygnowalbym z deskowania i papy to bylo by taniej jakies 4tys na samej robociznie. Więc cena cenie nie równa-wszystko zalezy co dostaniesz za ta kase.
    Ostatnio edytowane przez tommiberry ; 19-08-2015 o 06:08

  2. #5422
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Hej.

    czy móglby ktos pokazac jak macie rozwiazana kwestie obnizonego sufitu w salonie i kuchni oraz jego oswietlenia? Najlepiej fotki

  3. #5423

    Domyślnie

    Witamy chcialibysmy poruszyc jeszcze raz temat nieszczesnego komina w koszu, atchitekt zostawil go w tym samym miejscu zmniejszajac jego wymiary zewnetrzne, budowlaniec stwierdzil ze nic to nie da, moze ktoś wpadl na lepszy pomysl?

  4. #5424

  5. #5425
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kazio483

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Iwiny
    Kod pocztowy
    52-151
    Posty
    8

    Domyślnie

    poszukaj dobrego blacharza, dla jego uszczelnienia.
    Polecam, wykonał poprawkę i wyjaśnił mi w czym jest ukryty probleman Marek Obuchowski 781-280-686.
    Miłego dnia. Kazik

  6. #5426
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek1982
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Newtownabbey / Gdynia / Karsin
    Kod pocztowy
    81-597
    Posty
    19

    Domyślnie

    WItam!
    Jestem na etapie instalacji. Mamy już zrobioną elektryke. Ile Was kosztowały instalacje wod-kan i ogrzewanie?
    Ogrzewanie częściowo podłogowe, częściowo standardowe grzejniki.
    Jakieś podpowiedzi czego się wystrzegać? Jakich materiałów użyć?

  7. #5427

    Domyślnie Komin

    U nas przekręcili komin o 90 stopni i trochę przesunęli wgłąb kuchni. Komin robi teraz jako ścianka spiżarni - a u góry zbudujemy pomiędzy dachem i kominem szafę wnękową. Kierownik budowy powiedział że zgłosi to do jakiegoś związku architektów za taki babol....

  8. #5428
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mircial
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My już mieszkamy pierwsze święta i pierwszy sylwester w nowym domku Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	124.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	342069  
    Spadające Gwiazdy Trafiają W Ręce Tych Którzy Spoglądają W Niebo…

  9. #5429
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Tez juz mieszkam

  10. #5430

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów, rozpoczeliśmy prace, mamy juz wylane fundamenty i ściany fundamentów i od razu pojawily sie wątpliwosci czy ściany są proste. Chodzi o ścianę garażu i ścianę tyłu domu oraz kątmiędzy nimi. Narazie nie chcę panikować co prawda kąt jest i wymiary też niby grają ale czy to możliwe źeby taka "krzywa" sytuacja byla efektem złudzenia optycznego? Jakie byly wasze wrażenia, czy mieliściepodobne odczucia? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160401_173321.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	351695

  11. #5431

  12. #5432

  13. #5433
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek1982
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Newtownabbey / Gdynia / Karsin
    Kod pocztowy
    81-597
    Posty
    19

    Domyślnie

    Czesc mi sie wydaje zeszytami jest ok. Dla pewności zmierz przekątne garażu, powinny byc takie same. Upewnij sie na tym etapie ze wszystkie kąty sa zachowane bo jeśli ekipa źle zrobiła, jest jeszcze czas na poprawę. Pozniej jak juz bedą stały mury to bedzie gorsza sprawa.
    My jestesmy obecnie na etapie tynków wewnętrznych, za miesiąc wchodzi hydraulik i robimy wodę i ogrzewanie.
    Ja na Twoim miejscu jeśli miałbym choć troche niepewności, zleciłbym pomiar innej ekipie niż tej która robiła fundamenty. Powodzenia!

  14. #5434
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kazio483

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Iwiny
    Kod pocztowy
    52-151
    Posty
    8

    Domyślnie

    'pojawily sie wątpliwości czy ściany są proste'
    moja rada:
    1/ zwracasz uwagę na drobiazgi.
    2/ pow. garażu powinna być niższa od domu o ok. 19 cm.
    2/ ekipa budowlana powinna wyprowadzić pow. fundamentów domu, gdyż muszą mieć zero budowlane. Wyprowadzenie zera, powinni zrobić na pierwszej warstwie.
    3/ na tym etapie geometrii fundamentów niewiele poradzisz. Ekipa budowlanych, poradzi co dalej.
    4/ od środka fundamentów, powinieneś przygotować odcinki folij kubełkowej do ułożenia. Nie widzę otworów: na doprowadzenie instalacji powietrza, kanalizacji, wody i gazu.

    Tyle możesz zrobić na tym etapie budowy.

    Miłego dnia. Kazik.

  15. #5435

    Domyślnie

    marek 1982 zazdroszcze Cj etapu, juz z górki, my dzisiaj zasypalismy fundamenty, okazalo sie ze jednak złudzenie, pomierzone i wszystko jest ok������ jeżeli chodzi o otwory to są, nie ma tylko gazu gdyż będziemy mieli kocioł na eko groszek (brak gazociągu)

  16. #5436
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek1982
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Newtownabbey / Gdynia / Karsin
    Kod pocztowy
    81-597
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam. Mógłby ktoś z forumowiczów kto ukończył budowę granata wysłać mi kosztorys etapu wykończeniowego? Interesuje mnie jakiego rzędu są to pieniądze, chce to sobie jakiś uśrednić bo wiem ze mozna kupic płytki za 20zl m2 i za 200zl....
    mam juz gotowe instalacje i posadzki został dach do ocieplenia i cała wykonczeniowka.

  17. #5437
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    temat widze umarl 2 lata temu

  18. #5438
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Hej, temat umarł bo wszyscy już mieszkają w swoich Granatach i się cieszą ...
    Nam mieszka się bardzo dobrze a Tobie?

  19. #5439

    Domyślnie

    Niestety nie wszyscy jeszcze mieszkają została wykończeniówka...

  20. #5440

    Domyślnie

    Przypomnienie. Witam serdecznie. Zakończyłem budowę Granata w Zgorzelcu. Przy zakupie drzwi wybraliśmy nie ten odcień orzecha i został mi komplet drzwi wewnętrznych. Wymiary drzwi jak w projekcie. Drzwi to Porta NOVA okleina Protadur orzech 5 wzór 6.1 dwie pary jedne do pomieszczenia gospodarczego (prawe) drugie do holu z wiatrołapu (lewe 90), wzór 6.2 do pokojów na górze i do pokoju na dole, wzór 6.5 do łazienek, jedne drzwi 70 wzór 6.1 do pomieszczenia pod schodami (lewe 70). Wszystkie drzwi mają podcięcia wentylacyjne ( mam wentylację nawiewno-wywiewną z rekuperacją. Ościerznice to Porta Clasic regulowane. Drzwi są bez klamek i zamków, wykorzystałem w swoich takich samych tylko orzech 4. Drzwi są zapakowane z gwarancjami. Zainteresowanych proszę o kontakt na [email protected]. tel. 602292596. Cena do uzgodnienia.Dużo taniej niż w hurtowniach.

Strona 272 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony