dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 272
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 5440
  1. #581
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    No, znowu cos innego w naszym Granciku....
    Piękne fotki długo ukrywane...hihihi
    Gosiapóźniej przejrzę czy mam wycene z Haba .. ale nie kojarzę. Mam teraz mętlik bo tyle propozycji, ....

  2. #582

    Domyślnie

    Witajcie znów
    już nie liczę jak długo nie udzielałam sie na forum, ale z ręką na sercu oświadczam, że jestem na bieżąco, ponieważ każdego dnia śledziłam wątek

    w końcu coś się u nas rusza !! działeczka ogrodzona...na razie drewnianymi palikami i sznurkiem, ale to już postęp Kierbud wybrany - niejaki pan Julian, dziennik budowy na biurku, a mąż zapewnia, że w czwartek geodeta przyjdzie wytyczyć fundamenty, a koło 20.października fachowiec, ktorego już wybraliśmy (choć nie dał nam jeszcze wyceny !! ) zacznie je stawiać

    w tym roku chcielibyśmy bardzo, żeby stanęly ściany, a za dach weźmiemy się na wiosne...mam nadzieję, że te plany wypalą i zima nie zaskoczy nas w tym roku na początku listopada !!!

    jak tylko coś się zacznie, spróbuje wkleić kilka fotek, choć pewnie dla Was wszytskich będących juz tak daleko z robotą naszego ślicznego Granacika nie będzie to za bardzo interesowało hihi

    pozdrawiam i lece nacieszyć oko pierwszym wpisem do Dziennika.
    Marta

  3. #583
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Fato, pytanie odnośnie schodów: czy poszerzałeś "klatkę schodową", czy jest tak jak w projekcie?

    U nas czekanie na uprawomocnienie się pozwolenia, za tydzień ogrodzimy działkę drutem leśnym , przyjedzie garaż-blaszak i przyczepa kempingowa. Ruszyć mamy po 15 października i też martwię się czy zima nas nie zaskoczy ...
    Trzymajmy kciuki misha555
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  4. #584
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Cześć Iza, miło, że jesteście juz do przodu. Ani sie obejrzycie a Granacik stał już będzie...
    Czy nie mieliście zaczynać na wiosnę?
    Pozdrawiam męża i bliźniaki.....
    U nas wszystko na razie stoi.... choroba.....
    Misha Tobie również życzę szybki ej budowy i ....miło znowu Was czytać....

  5. #585
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Mieliśmy, mieliśmy, ale coś mężowi się spieszy
    Dużo zdrowia dla Ciebie i męża, pozdrowienia dla Ewy i Artura.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  6. #586
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    A dziękuję, dziękuję przekażę im....ostatnio byli u nas....
    Dobrze, że szybciej zaczynacie bo ...... szybciej skończycie....

  7. #587

    Domyślnie

    oj widze ze choróbska wszędzie dokuczaja .....
    ja mam jakis okropny katar a moj synek wszystko na raz
    ale miejmy nadzieje ze wszyscy sie szybko wykurujemy, zeby ruszyc do boju

    Izulek czyzbysmy byly na tym samym etapie?? no to mam nadzieje ze bedziemy sie wymieniac doswiadczeniami na biezaco

    trzymajcie sie cieplutko

    Marta

  8. #588

    Domyślnie

    [quote="Izulek"]Fato, pytanie odnośnie schodów: czy poszerzałeś "klatkę schodową", czy jest tak jak w projekcie?

    Cześć u nas klatka schodowa jest może szersza niż w projekcie o około 7cm tak ,że niewiele . Natomiast zrobiliśmy mniej schodów zabiegowych na półklatce jest dokładnie cztery i wyszło całkiem zadowalająco.

  9. #589
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    [quote="fato"]
    Cytat Napisał Izulek
    Fato, pytanie odnośnie schodów: czy poszerzałeś "klatkę schodową", czy jest tak jak w projekcie?

    Cześć u nas klatka schodowa jest może szersza niż w projekcie o około 7cm tak ,że niewiele . Natomiast zrobiliśmy mniej schodów zabiegowych na półklatce jest dokładnie cztery i wyszło całkiem zadowalająco.
    Fato, to ja Ciebie trochę pomęczę tymi schodami . Początkowo myślałam żeby zrobić schody drewniane, o lekkiej konstrukcji, teraz jednak myślę o lanych, z tego względu iż zrezygnujemy ze spiżarni przy kuchni i chciałabym miejsce pod schodami wykorzystać na taki schowek (niekoniecznie spiżarnię, bo to strona południowa).
    Tak więc zeznaj proszę wszystko co wiesz nt. swoich schodów .
    Jak wysokie masz stopnie, jak głębokie, jakie wymiary mają te cztery stopnie zabiegowe. Czy na parterze musiałeś wydłużyć ścianę między salonem a klatką schodową, aby stopnie nie wychodziły na wejście do salonu. A może masz poprostu projekt tych schodów, choćby odręczny i możesz przesłać?

    Marta, tak najpewniej będziemy na podobnym etapie, więc wymiana doświadczeń jak najbardziej. Chociaż podejrzewam, że największą wiedzę będziemy czerpały od doświadczonych Granatowców.


    Wasiek, może i szybciej skończymy, któż to wie ... , wszystko zależy od pogody. Najpierw mieliśmy plan tylko fundament w tym roku, teraz rodzi się myśl poddana przez wykonawcę, żeby pociągnąć aż do stropu... wszystko przed nami ..
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  10. #590
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    No i tak trzymać,
    wszystko przed Nami......

  11. #591

    Domyślnie

    [quote]Fato, to ja Ciebie trochę pomęczę tymi schodami . Początkowo myślałam żeby zrobić schody drewniane, o lekkiej konstrukcji, teraz jednak myślę o lanych, z tego względu iż zrezygnujemy ze spiżarni przy kuchni i chciałabym miejsce pod schodami wykorzystać na taki schowek (niekoniecznie spiżarnię, bo to strona południowa).
    Tak więc zeznaj proszę wszystko co wiesz nt. swoich schodów .
    Jak wysokie masz stopnie, jak głębokie, jakie wymiary mają te cztery stopnie zabiegowe. Czy na parterze musiałeś wydłużyć ścianę między salonem a klatką schodową, aby stopnie nie wychodziły na wejście do salonu. A może masz poprostu projekt tych schodów, choćby odręczny i możesz przesłać?
    [/quot

    Oczywiście też pomyślałem ,że się przyda taki schowek pod schodami i dlatego są lane stopnie mają wysokości 17cm, głębokość 26cm, tych wymiarów zabiegowych Ci nie podam dziś gdyż nie znam wymiarów ale dlatego są cztery zrobione, żeby można było wchodzić normalnie bo przy 7 schodkach zabiegowych tak jak jest w projekcie musiałbym chodzić przy samej ścianie. Natomiast ściana pomiędzy salonem a klatką nie została przedłużona ponieważ ten schodek zmieścił się akurat przed wejściem zrobię fotkę to zobaczysz pozdrawiam.

  12. #592
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Fato, wielkie dzięki, czekam na fotkę.
    Super, że udało się z tych siedmiu zabiegowych zrobić cztery, bo ja też nie wyobrażałam sobie jak można wejść do góry, nie mówiąc już o zejściu na dół w tempie porannego zrywu
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  13. #593

    Domyślnie

    NO TO ZACZYNAMY NA DOBRE !!

    kupujemy blaszany garaż, zamawiamy stal, już mąż umówił się ze sprzedawcą na cenę Porothermu.... a właśnie, w jakich cenach jest teraz u Was Porotherm lub temu podobne?? czy poniżej 7,70 peelenów??

    Fato te schody są super, już wiem, że też takie chcę i że koniecznie muszę je omówić z murarzem......masz rację, że im więcej schodów tym bliżej ściany trzeba chodzić, a to chyba średnio wygodne.....a i dla dzieciaczków chyba lepiej, że schody są szersze no i schowek pod schodami oczywiście też bierzemy pod uwagę

    Dostaliśmy też dziś wycenę za postawienie: fundamentów, ścian zewnątrznych, wewnętrznych, stropu i kominów : 20.000 PLN. To chyba nieźle, co?? Tylko mnie nie straszcie, że przepłacimy, bo mąż jest już baaardzo zdecydowany!!!

    czuję się jakbym wyjeżdżała gdzieś na jakieś super-egzotyczne wakacje --> takie przyjemne podniecenie tym że już zaczynamy
    mam nadzieję, że skrzydełka nie opadną mi tak szybko.....

    Pozdrawiam serdecznie i czekam na więcej zdjęć Waszych domków....
    Marta

  14. #594
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Marta, Twoja cena jest super. Do tego wynegocjuj 10 tyś za więźbę z pokryciem ( albo i mniej ) i masz super cenę za stan surowy..
    No to witamy w gronie praktyków.....

  15. #595

    Domyślnie

    Wasiu dziękuję ale i tak mogę się uczyć tylko od mistrzów - od Was, którzy już zaczęliście, a właściwie juz końcycie i wiele doświadczeń jest za Wami, a którymi tak chętnie się dzielicie Dzieki

    Myślę, że ta cena spowodowana jest tym, że majster jest miejscowy...oby tylko za niską ceną nie szła niska jakość wykonania !!

    Myślisz, że 10.000 za dach jest możliwe do wynegocjowania?? będziemy się starać, ale to dopiero w przyszłym roku...nie sądzę,. żeby szło nam aż tak szybko, żeby więźbę, a tym bardziej pokrycie dachu położyć jeszcze w 2007
    chociaż?? jeśli będzie taka zima jak w ubiegłym roku??

  16. #596
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał misha555

    Myślisz, że 10.000 za dach jest możliwe do wynegocjowania?? będziemy się starać, ale to dopiero w przyszłym roku...nie sądzę,. żeby szło nam aż tak szybko, żeby więźbę, a tym bardziej pokrycie dachu położyć jeszcze w 2007
    chociaż?? jeśli będzie taka zima jak w ubiegłym roku??
    nie wiem jak u Was ale u nas wlasnie tyle mamy ustalone a nawet ciut mniej
    bo gosc liczy 40 zł za m2 dachu na gotowo czyli wiezba , dachówka , podbitka, orynnowanie i okna nic nas nie obchodzi
    ze wzgledu na to ze zmienilismy konsrukcje dachu nad garazem na jednospadowy to to wychodzi nam mniej wiecej 220-230 m2 dachu
    nie wiem ile normalnie tego jest w projekcie, cena za murarke tez super , my mamy ustalone max 20.000 zł a bedzie mniej ze względu ze nie robimy stropu nad garazem i fundamentów pod taras

    zycze szybkiego rozpoczecia POWODZENIA !!!!!!
    My dzis dzownilismy w gory gdzie zamawialismy wiezbe no i troche sie Panom opozni ze wzgledu na te powodzie co byly ( mieli jakis problemy z tatakiem)
    wiezba miala byc w tym tygodniu max w piatek a bedzie w przyszlym tygodniu w srode

    a tak poza tematem budowalnym
    dzis moja corcia byla pierwszy dzien w przedszkolu i bylo OK , mam nadzieje ze dalej tak bedzie i obedzie sie bez wiekszego stresu

  17. #597

    Domyślnie

    witam wszystkich serdecznie

    dzisiaj dzień pod znakiem montażu przydomowej oczyszczalni ścieków nigdy bym nie pomyślała, że ten temat wywoła u mnie tyle radości

    no proszę Martynka w przedszkolu, dzielna dziewczynka z niej a chodzi do tego samego przedszkola co Dominik? jak sobie przypomnę ile płaczu było przez pierwszy tydzień z Filipkiem to ciarki mi przez plecy przechodzą, dzisiaj to Filip cały dzień w przedszkolu by przesiedział i jeszcze by mu było mało dzisiaj idzie na pierwszą lekcje gry na pianinie, zobaczymy czy mu sie spodoba

    pozdrawiam, Gosia

  18. #598

    Domyślnie

    Cześć wszystkim.Mam do Was pytanko w związku z pomieszczeniem gospodarczym nad garażem na jakiej wysokości stawiacie ściankę kolankową. Tzn. zostawiacie tak jak w projekcie czy ją podwyższacie, a jak tak to o ile??? Pozdrawiam

  19. #599
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    My kładziemy dwa pustaki (ytong) to będzie 40cm

  20. #600

    Domyślnie

    My mamy 4 bloczki solbetu wszędzie dookoła ułożone i nad parterem domu i nad garażem.

Strona 30 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony