dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 272
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 5440
  1. #601

    Domyślnie

    witam
    Chciałam wrócić do schodów. Czy nie lepiej i wygodniej byłoby zamienić te cztery stopnie na prosty spocznik

  2. #602

    Domyślnie

    Cytat Napisał siorka74
    witam
    Chciałam wrócić do schodów. Czy nie lepiej i wygodniej byłoby zamienić te cztery stopnie na prosty spocznik
    Tak lepiej ---- ale w ten sposób nie mieścisz się ze schodami ja tak miałem narysowane i wchodziłem pół metra w korytarz u góry już było chyba z 10 sposobów przez murarzy opatentowanych i ten był najlepszy. Pozdrawiam.
    Ps. chyba że zrobisz schodki po 19 cm wysokie to ci się troszki zmniejszy:

  3. #603
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Fato, a ja raz jeszcze poproszę o wymiary tych stopni zabiegowych - a może masz jakiś szkic?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  4. #604
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    O chyba domy już pobudowane?
    My czekamy jak nam łaskawie zaczną strop robić a tymczasem staliśmy się właścicielami pięknych kolektorów próżniowych .

  5. #605
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Hej

    My mamy przerwe bo murarskie sprawy pokonczone i czekamy na wieźbe - ma byc w srode a za tydzień w poniedzialek ma wejsc cieśla

    zrobia wieźbę i potem murarze podmuruja co trzeba , scianki dzilowe na dole beda robic po rozszałowaniu deki czyli kolo 20 października

    mam nadzieje ze pogoda nam dopie jak beda robic dach

    zycze wszystkim powodzenia i milego weekendu !!!!!!

  6. #606
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Miło czytać, że u kogos praca wre.....
    U mnie niestety, wszystko stoi, pracownicy nawalili na całej linii i szukam następnych..

  7. #607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    Fato, a ja raz jeszcze poproszę o wymiary tych stopni zabiegowych - a może masz jakiś szkic?
    Przepraszam Cię Izulek ale jestem tak zaganiany teraz tą moją budową ,że nie mam na nic czasu. Już trzeci dzień roszalowujemy stropy i jest to barrrrrrdzo ciężka sprawa. Moja ekipa murarska chyba chciała mi zrobić na złość tak poprzymocowali pasy ,że się nie da wogóle odbić desek-w każdą deskę gwóźdź. A jeśli chodzi o wszelkie wymiary i fotki to zrobię w niedzielę jak będę miał chwilkę. pozdrawiam

  8. #608
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Witam w niedzielny wieczór

    Moje dzieciatka spia a ja .......... odpoczywam i wyciagam nasz temat z drugiej stronki

    Milej nocki
    DOBRANOC

  9. #609
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Nie ma to jak dobry duszek, który pilnuje coby nasz wątek za daleko nie poleciał.....
    U mnie pada, pada,pada i robota stoi.....

  10. #610

    Domyślnie

    wiecie co ostatnio mamy za dużo czasu na myślenie i doszliśmy do wniosku, że nigdy już więcej nie będziemy budować domu z poddaszem użytkowym
    trochę za późno nas dopadła ta refleksja, o jakieś 1,5 roku
    przeglądaliśmy projekty i znaleźliśmy!!!



    i tył



  11. #611

    Domyślnie

    Witam sutruch, ładny domek, a co to za projekt i z jakiej pracowni?? Poproszę o stronę internetową, szkoda że już za późno

  12. #612
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Domek cudny.

    Sutruh a jak tam twój album na onecie? Bałagan w środku nie sfotografowany, pokażesz nam cosik ze środka czy tajemnica "handlowa" przy wykańczaniu.

  13. #613
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał sutruh
    , że nigdy już więcej nie będziemy budować domu z poddaszem użytkowym
    bardzo ciekawa mysl, tym bardziej ze ja sama jestem na etapie szukania czegoś parterowego w zamian za granata...mozesz ją rozwinąć ??
    myślę o:


  14. #614
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

  15. #615

    Domyślnie

    queene podała link do zdjęcia, dzięki

    gdybyśmy wybierali teraz projekt to był by parterowy, ponieważ:
    1. pieniądze na strop, wieniec, beton, schody, bloczki na ścianke kolankową, bloczki na ściany działowe poszłyby na super ekstra wykończenie domu (na to wszystko poszło około 20.000 bez robocizny, chyba, że o czymś nie pamiętam)
    2. już byśmy mieszkali!!!!
    3. na pewno byśmy mieszkali w swoim domu!!!

    a napisałam, że nie będziemy więcej budować domu z poddaszem bo kto wie może sprzedamy Granata i wybudujemy Ramzesa przecież pierwszy dom buduje sie dla wroga, a dopiero trzeci dla siebie czy jak ta metafora idzie, nie pamiętam


    pozdrawiam, Gosia

    ps. te wywody to pewnie ze zmęczenia budową domu i z pragnienia zamieszkania w nim wreszcie

  16. #616

    Domyślnie

    Sutruch, wcale nie prawda że będzie tańszy, ze względu na większa podstawa domu parterowego pójdzie na to więcej na ławy fundamentowe, fundament na płyty betonowe podłogi (a więc więcej betonu), więcej pójdzie na lany strop + zbrojenie, więcej dzrewa na krokwie jak dach czterospadowy to więcej na odpady materiałów dachowych, gąsiory i kosze, (większa powiechrznia dachu) na pewno drożej niż waszego Granata czy naszego Tymka
    Pozdrawiam

  17. #617

    Domyślnie

    my tez zastanawialismy sie na budowa domku parterowego IRMA II, ale rzeczywiscie po przeliczeniach okazalo się, że koszty budowy są zbliżone, a domek zajmowałby dużo więcej miejsca na działce...więc został GRANAT

    a u nas wytyczone są fundamenty - teraz tylko czekać jak 22 października wejdzie murarz i zacznie je kopać, stawiać, zalewać itp. itd. Z tego co nam wiadomo murarz jest bardzo słowny i nie spóźnia się, więc mamy wielką nadzieję, że nie zmieni swoich przyzwyczajeń na naszej działeczce

    teraz mamy troszkę czasu na pozałatwianie ostatnich papierkowych spraw, wycenę, kosztorys i złożenie wniosku o kredyt...
    czy teraz da sie budowac bez kredytu?? takie czasy, że chyba nie za bardzo...

    Oj mój maluszek cos dziś marudzi - ząbki wychodzą...lecę go poprzytulać do snu.

    Pozdrawiam i dobrej nocy

  18. #618
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    powierzchnia zabudowy domku z mojego postu jest tylko 25m2 większa niz granata z podwójnym garażem domek z postu sutruh jest większy o jakies 45 m2

  19. #619

    Domyślnie

    Magda środek granata to żadna tajemnica tylko, że na razie cały czas jest temat z wykończeniem ocieplenia zewnętrznego w środku nic się nie zmienia, ale od wczoraj szukam ekipy do kładzenia tynku gipsowego maszynowo, niby na drugą połowe listopada sie wstępnie umawiam zobaczymy czy wyrobimy się z instalacjami jeżeli się uda to w listopadzie pokaże Wam bielutkie ściany i sufity
    wczoraj zrobiliśmy końcowe zakupy pod elektrykę, wydaje mi się, że mamy wszystko, ale to dopiero przy montażu sie okaże
    no i oczyszczalnia też zamontowana tzn. wkopana
    a do łazienki dolnej brakuje nam tylko płytek, co chwilę podobaja mi się inne, dlatego czekam do ostatniego momentu z zakupem
    jak na razie budowa kręci się pomału, powoli, ale coś się dzieje i jest ok.

    pozdrawiam, Gosia

  20. #620

    Domyślnie

    a jak rozwiązaliście ogrzewanie w salonie, my nie mamy podłogówki tylko grzejniki i nie zabardzo podoba mi się ich rozmieszczenie z jednej strony wypoczynku będzie grzejniki i z drugiej, macie może jakiś pomysł co zrobić aby jednego z grzejników nie było???

Strona 31 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony