dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 272
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 5440
  1. #641
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Sylwia,
    pisałam post w pośpiechu i pewnie dlatego jest niezrozumiały
    Chodzi mi o spadek na naszej działce, tzn. różnica poziomu zero (wytyczonego przez geodetów) pomiędzy lewą stroną domu (u nas garaż) a prawą stroną jest ok 60-70 cm, mamy górkę z prawej strony, czego nie było widać "gołym okiem".
    Wieczorem wkleję zdjęcia do albumu.

    I jeszcze jedno. Nasz kierownik budowy stwierdził, że w takiej sytuacji najlepiej zdjąć humus i ławy nie będą wkopywane w grunt, tylko szalowane na tym poziomie. Wykonawca twierdzi, że możemy się wkopać na 40 cm. Grunt jest gliniasty i podobno na takim gruncie nie powinno się szalować ław, tylko je wkopywać.... sama nie wiem
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  2. #642
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Witam budowlańców jutro zalewamy strop to już będzie połowa domku
    tylko kurde kasa się kurczy a ja chcę okna jeszcze!?!?!?!


    U nas będzie 3 pustaki YTONG (60 cm) + wieniec + murłata = 1 metr

  3. #643

    Domyślnie SPRZEDAM PROJEKT DOMU Z PRACOWNI IGN PO OKAZYJNEJ CENIE

    Witam wszystkich zainteresowanych zakupem projektu domu z pracowni IGN. Mam do sprzedania projekt domu Salsa (niestety za szeroki na moją działkę). Istnieje możliwośc zamiany na inny projekt w tej samej cenie. Cena atrakcyjna. e-mail: [email protected]

  4. #644
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał queene
    sylwia 25ile podnosiliscie scianke kolankowa w stosunku do projektu ?? bo wydaje mi sie ze sporo ciekawa jestem jak to dalej bedzie wyglądac
    podnosilismy o 1 pustaka czyli 24 cm

    wielkiej roznicy w wygladzie nie bedzie

  5. #645
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za zyczenia dla naszego roczniaka... Już po imprezie....dziennik równiez uzupełniony....
    Izulek, gratulacje..... przyspieszenie ostre....
    Sylwia, duzo podniesliście te ścianke kolankową....hmmm myslę, że to jednak może miec wpływ na ogólny widok Granata. Pamietaj, że do tych 5 pustaków dojdzie jeszcze wieniec i murłata....zastanówcie sie jeszcze..... w projekcie są 3 pustaki...
    Magda , tak to już jest z tą kasą podczas budowy....wypływa tak szybko i niby nie wiadomo dokąd.... ..... a domek rosnie....
    Gosia a co u Ciebie? Cos nie odzywasz się?
    queene jaki w końcu wybraliście projekt?

  6. #646
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Sylwia, duzo podniesliście te ścianke kolankową....hmmm myslę, że to jednak może miec wpływ na ogólny widok Granata. Pamietaj, że do tych 5 pustaków dojdzie jeszcze wieniec i murłata....zastanówcie sie jeszcze..... w projekcie są 3 pustaki...
    Nie wiem czemu piszesz ze 3 pustaki , bo wlasnie sprawdzalam w projekcie i pisze tam 100cm czyli w przypadku moich pustaków to jest 4x24cm do tego dolozylismy 1 czyli jest 120 cm , wieńca nie robimy , bo tak nam powiedzial nasz prowadzący architekt i kierownik budowy ( mielismy tylko zrobic porzadne zbrojenie i lekko szersze murki miedzy scianką kolankowa ( te wylewane nie wiem jak sie to nazywa) i stwierdzil ze na taka wieżbe wieniec nie jest konieczny wiec do tego dochodzi tyko murłata .
    Ni chce za bardzo dyskutowac na ten temat bo po porosu sie na tym nie znam i szczerze mowiac nie wtracam sie do tego ( jak tak zadecydowali to tak bedzie ) Ciesla tez jest poiformowany o tym ze jest to podniesione o 1 pustak i odpowiednio przeliczyl więźbę.


    tak wiec jak tak zrobili i kierownik budowy przyjechal sprawdzil i ocenil ze Ok to .... poprostu sie nie znam na tym


    a tak apropos wieźby to o 13 przyjechała na dziełke i w czwartek wchodzą robic , mam nadzieje ze taka piekna pogoda jak dzis utrzyma sie dłuuuuuuuugoooo

  7. #647
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Sylwia, masz racje ja tez sie na tym nie znam....
    mówię tylko o wizualnej części, chociaż jak ma byc 100cm to akurat wychodzą 3 pustaki + 20cm wieńca i + 14cm murłaty daje nam 106cm wysokości ścianki kolankowej. Jak Ty nie będziesz miała wieńca, to ok, rzeczywiście podnieśliście tylko o jeden pustak. Będzie ok, skoro Wasz kierownik tak mówi...w końcu on tez jest od tego, żeby podpowiadać dobre rozwiazania, no nie?
    Co do więźby to trzymam kciuki, żeby i u Ciebie i u mnie była pogoda bo najprawdopodobniej w przyszłą środę mają wejść do mnie i robic mi ocieplenie. W związku z tym zamawiam dla nas dobrą pogodę przez najbliższe dwa tygodnie.....

  8. #648
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Wasiek - pod tymi zamówieniami na pogodę podpisuję sie wszystkimi swoimi kończynami hahaha

    Ma byc i Juz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  9. #649
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Dołączam się do życzeń o dobrą pogodę
    Dzisiaj zdjęli humus i chyba (bo jeszcze nie byliśmy na budowie) wykopali pod ławy.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  10. #650
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    załozyłam dziennik , opisałam powklejałam fotki i od dzis bedę na bieżąco serdecznie zapraszam

  11. #651
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    I znowu wtorek zmarnowany brak prądu w betoniarni i strop nie zalany,
    ale dzisiaj już zalewają dobrze, że słoneczko pięknie świeci

  12. #652
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek
    queene jaki w końcu wybraliście projekt?
    ciągle sie waham ...mam jeszcze chwile czasu bo nowy plan przestrzenny troche mnie spowalnia ale dokumentacja w toku wizualnie bardziej podoba mi sie ten parterowy BARWNY z mojego posta...ale wiem ze praKtyczniejszy bedzie GRANAT....mysle ze jak wreszcie wybiore sie do sylwia25 i obejrze go w realu to podejmiemy decyzje
    a swoją drogą mąż zabronił mi kupować kolejnych katalogów z projektami..ciekawe czemu

  13. #653

    Domyślnie

    Cześć wszystkim mam do Was pytanko jak Wam wyszedł komin ten z przodu domku, chodzi mi dokładnie o to jak on wygląda przy lukarni czy nie przeszkadza jak woda spływa z dachu. Mieści się on akurat na koszu lukarni i boję się ,że będzie po kominie leciała woda do środka. Jak ktoś może to prosiłbym o fotki jak to wygląda (najlepiej z bliska).

  14. #654

    Domyślnie

    Witamy wszystkich!

    U nas bez zmian czekamy na pozwolenie - to już drugi miesiąc...

    Gosia jak postępy czekamy na fotki... czytaliśmy na blogu ale nie widzimy nadal stronki.


    Czekamy!

    Pozdrowienia dla mocno pracujących GRANATOWCÓW!




    Daniel i Gosia

  15. #655
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Mam pytanie czy zna ktos z Was program w ktorym mozna zrobic wizualizacje domu???
    Mam wielki problem bo mam pare dni na decyzję jaki kolor podbitki
    Dachówk abedzie Roben miedziana średzka falista i kurcze nei wiem
    okna napewno kolor a jaki ??????/ nie wiem
    chciałam mahoń i dzrzwi i brame garazowa tezale maz twoerdzi ze za ciemne
    doradźcie plisssssssssssss bo nie wiem
    jakbym wzieła okna i drzwi Złoty dąb to będzie pasować????
    no nie umiem sobie wyobrazic tej dachówki i nie umiem dobrac tego koloru podbitki

    Wasiek - ty masz chyba taką sama dachówke , ale widziałam ze okna masz białe - a jaką masz podbitke??????/

  16. #656
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    sylwia 25 sprawdz moze w temacie ELEWACJE na forum tam jest sporo zdjec domów

  17. #657

    Domyślnie

    Cytat Napisał fato
    Cześć wszystkim mam do Was pytanko jak Wam wyszedł komin ten z przodu domku, chodzi mi dokładnie o to jak on wygląda przy lukarni czy nie przeszkadza jak woda spływa z dachu. Mieści się on akurat na koszu lukarni i boję się ,że będzie po kominie leciała woda do środka. Jak ktoś może to prosiłbym o fotki jak to wygląda (najlepiej z bliska).
    Ponawiam swą prośbę bardzo Was proszę, ci oczywiście którzy już wybudowali aby pokazali fotki ze szczególną uwagą na ten komin przy lukarni.

  18. #658
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Sylwia, mała zmyłka z moimi oknami....
    Moje okna to złoty dąb obustronne. Na razie nie zrywaliśmy taśmy ochronnej i dlatego to Cie zmyliło. Drzwi tez już prawie zamówiłam złoty dąb. I nie masz się co zastanawiać bo ten kolor bardzo pasuje do naszej dachówki. Mam pytanko, czy Ty masz już dachówkę u siebie na budowie czy jeszcze w składzie? Pytam, bo ja nadal czekam na brakującą dachówkę i nie mogę się doczekać...
    Fato, komin jak nic wychodzi w koszu i będą problemy z wodą, która niestety będzie tam się gromadziła. Ja obróciłam komin i uniknęłam ( mam nadzieję ) tego problemu. Jak chcesz zobaczyć jak to wygląda u mnie to zajrzyj do mojego dziennika bo tam mam zdjecia komina w zbliżeniu.

  19. #659

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek
    Sylwia, mała zmyłka z moimi oknami....
    Moje okna to złoty dąb obustronne. Na razie nie zrywaliśmy taśmy ochronnej i dlatego to Cie zmyliło. Drzwi tez już prawie zamówiłam złoty dąb. I nie masz się co zastanawiać bo ten kolor bardzo pasuje do naszej dachówki. Mam pytanko, czy Ty masz już dachówkę u siebie na budowie czy jeszcze w składzie? Pytam, bo ja nadal czekam na brakującą dachówkę i nie mogę się doczekać...
    Fato, komin jak nic wychodzi w koszu i będą problemy z wodą, która niestety będzie tam się gromadziła. Ja obróciłam komin i uniknęłam ( mam nadzieję ) tego problemu. Jak chcesz zobaczyć jak to wygląda u mnie to zajrzyj do mojego dziennika bo tam mam zdjecia komina w zbliżeniu.
    dziękuje Ci za odpowiedz wasiek i pozdrawiam. Hmmmm czyli mam teraz problem!!

  20. #660

    Domyślnie

    witajcie! dawno nic nie pisałam, ale jakoś czas ucieka nie wiadomo gdzie i kiedy. Ale jest trochę zmian - kupiliśmy projekt i za tydzień odbieramy zaadaptowany od architekta - dodaliśmy garaż 2-stanowiskowy i okno nad schodami i drzwi w garażu na tył domu. no, a teraz jeszcze formalności, ekipa i heja aż miło papatrzeć na Wasze rosnące granaty. Izulek - piękne wykopy widać, że się dzieje. Pozdrawiam wszystkich i do napisania

Strona 33 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony