dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 272
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 5440
  1. #701

    Domyślnie

    fato jak dla mnie BOMBA !!
    mam nadzieje, ze nasz murarz tez nie bedzie krecil nosem, jak mu pokaze wydrukowane zdjecie oraz wlasnorecznie wykonany na tej podstawie rysunek
    dzieki bardzo
    pozdrawiam
    Marta

  2. #702
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    fato jestes genialny
    pomożesz na pewno wielu nowym GRANATOWCOM

  3. #703
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Fato, dzięki za zdjęcie schodów. Skopiowane i czeka na wydruk Mam nadzieję, że nasi murarze będą wiedzieli o co chodzi .

    U mnie zaczęli murować fundament. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i zdążą zakończyć stan zerowy, ocieplić fundament i zrobić drenaż.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  4. #704
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Hej
    widze ze maly zastoj na forum, to ja troche fotek wrzuce - takie u nas postepy na dzień dzisiejszy




















  5. #705
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    No Sylwia, budowa postepuje bardzo ładnie do przodu....i juz masz przykryty dach, teraz tylko dachóweczka i masz juz ładnie. Z tego co pamietam to masz zamówiona taką samą dachówke jak ja Robena miedziana angobowana. Bardzo ładnie prezentuje się ta dachóweczka.... no i do mnie w końcu dotrą brakujące dachówki jeszcze w tym tygodniu....... mama nadzieję...
    Tak mnie dzisiaj zapewniał właściciel firmy.... czekam juz chyba ponad 2 m-ce.... Masz też bardzo ładnie wyrzeźbione krokwie i zrobioną nadbitke ( to jest to o czym my nie wiedzieliśmy jak zaczynalismy budowę, bo ja teraz zrobiłabym dokładnie tak samo jak Ty ) Wobec tego, że tak nie mam, będziemy musieli bujać się z dopasowaniem podbitki od krokwi do krokwi.....
    Mam pytanko - dlaczego masz niezaimpregnowaną więźbę? Czy może masz tylko solankę? Moja cała więźba jest bardzo zielona i własnoręcznie impregnowana przez mojego męża. Wprawdzie jak drewno przyjechało, to majster mówił nam, że ono jest zaimpregnowane - a wyglądało tak samo jak Twoje - ale jak przyszedł inspektor nadzoru to powiedział nam, że jak chcemy mieć zdrową więźbę przez wiele lat to najlepiej ją jeszcze raz dobrze pomalować impregnatem. I tak też zrobiliśmy. Lepiej dmuchać na zimne.
    Magda, Twoja budowa też szybciutko rośnie aż miło patrzec.... Pewnie zdążą przed zimą zamknąć dachem...już tak niewiele zostało....
    Gosia a co u Ciebie? Jak tam wykończenie w środku....

  6. #706
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Wasiek - racja więżba nie jest zaimppregnowana gdyz była dosc mokra jak ja przywieźli potem też padalo i ma duzą wilgotnośc , cieśla zaproponował nam inne rozwiązanie
    poniewaz jest mokra wiec wiele imregnatu teraz w nia nie wejdzie to na wiosne jak bedzie wyschnieta przyjada panowie i specjalnym pistoletem wysokocisnieniowym beda jaimregnowac od wewnatrz, łaty mam zaimpregnowane ale jakims impregnatem rózowym
    Wiem ze pownono sie impregnowac najpierw wieżbe ale nie bylo takiej mozliwosci ze wzgledu na ta wysoką wilgotnośc..
    mam nadzieje ze rozumiesz bo chyba zagmatwałam
    DZis skonczyli foliowac dach , jutro jeszcze garaż i beda wstawiac okna i potem przerwa ok tygodnia moze ciut wiecej bo oni ida na inna budowe ( sami tak zdecydowalismy ) bo chcemy zeby murarze teraz dokonczyli kominy , musza je podniesc jeszcze , wylac te pierscienie bedziemy okładac styropianem 2cm potem siatka klej i na to marmurit , potem jeszcze musza ocieplic te boczki od gibla balkonowego zeby potem tylko tam zrobic elewacje, powinni skonczyc w piatek albo sobote i bedziemy czekac na ukladanie dachówki
    Tak to wyszło ze wzgledu na to ze wszystkie wykonczenia do dachów ( gąsiory, boczne itd ) bedziemy miec dopiero w piatek wiec tak by ciesla byl bez roboty a tak za ten czas zrobi u kogos innego

  7. #707
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Sylwia, rozumiem....dobre rozwiązanie ale niezapomnijcie później tego zrobić....mój mąż też impregnował to takim pistoletem.......
    naprawdę szybko to Wam idzie....
    U mnie powoli, powoli......ale też do przodu.....

  8. #708

    Domyślnie

    hej
    a u mnie w środku na razie cisza do 17 listopada, kiedy przyjdą nam robić tynki niby 1,5 tygodnia im to zajmie, póżniej kładziemy ogrzewanie i następna ekipa do wylewania pasadzek i palimy w kominku z dwa tygodnie żeby wszystko ładnie powysychało i ... wreszcie sie zacznie najwspanialszy etap budowy - wybór płytek , kolorów, nie mogę się już doczekać
    na razie jesteśmy pełni optymizmu, że sylwestra 2007/2008 spędzimy we wlasnym domku - zobaczymy czy się nam to uda

    czasami koledzy z pracy zaglądaja na to forum, a bardzo nam pomogli

    DZIĘKI CHŁOPAKI ZA INSTALACJE ELEKTRYCZNĄ

    pozdrawiam, Gosia

  9. #709

    Domyślnie

    Hej hej
    a u nas stan ZERO gotowy

    a oto dokumentacja :



    praca wre


    na pierwszym planie nasz 2-stanowiskowy garaz



    od poniedzialku-wtorku ekipa wraca i beda stawiac juz mury ale sie ciesze, w koncu bede mogla sprobowac tak realnie wyobrazic sobie wielkosc i rozklad pomieszczen

    meczy mnie bardzo jedna rzecz.....wydaje mi sie ze kuchnia nie bedzie za duza (nie rezygnowalismy ze skrytki), a bardzo nie chcialabym miec zlewu pod oknem.....czy ktos z was wymyslil juz sobie rozklad kuchni?? moze jakies zdjecia, rysunki lub opisy umiescicie?? bardzo by mi to pomoglo.......

    sutruh widze ze plan ambitny, ale raczej do zrealizowania...zycze szybkiej i porzadnej pracy i trzymam mocno kciuki za powodzenie i zrobienie zaj....tej imprezki slwestrowej w nowym domku oczywiscie fotki umiescisz, prawda ??

    pozdrawiam wszystkich

  10. #710
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Misha super, gratuluję osiągnięcia stanu zero
    i po cichu zazdroszczę trochę ... u nas murują fundamenty, a pogoda niestety nie sprzyja...
    Mam do Ciebie pytanie:
    Jaki układ prysznica, umywalki i kibelka rozplanowałaś w malej łazience na dole?
    Co do kuchni to ja zrezygnuję ze spiżarki i na tej ścianie z kominem planuję dac kuchenkę (znaczy płytę)., potem w narożniku szafka i dalej zlewozmywak - właśnie tak aby nie wyszedł pod oknem ... dalej blat roboczy do końca i za zakrętem jedna szafka i lodówka. Tak to sobie na razie wyobrażam, ale nadal szukam inspiracji ...
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  11. #711

    Domyślnie

    Izulek tak na prawde to murarze wejda do nas pod warunkim ze temperatura bedzie powyzej -3st. ............a widze, ze ma sie robic raczej zimniej niz cieplej no ale pozytywne myslenie moze czasem pomc

    lazienka..........o matko..........w ogole jeszcze nie myslalam tak na powaznie o rozkladzie.....na gorze i owszem, ale na dole? nie przejmowalam sie tym za bardzo az do teraz.....maz wymyslil, ze do przyszlych swiat bozego narodzenia chcialby sie wprowadzic, a to oznacza podjecie miliona decyzji..... troche mnie to przeraza. kanalize juz i tak nam wyprowadzili z fundamentow........w kuchnie np. rure wyprowadzili pod oknem !! mimo ze tysiac razy zaznaczalam, ze ani mysle zmywac przy oknie!! no ale.....czego sama nie przypilnuje, tego juz nikt za mnie nie zrobi...trudno trzeba bedzie kombinowac
    wracajac do lazienki...w projekcie nie jest to tak tragiczne rozwiazanie, mysle ze tak to pewnie u nas zostanie (zwlaszcza ze nie mozemy sobie pozwolic na zmniejszenie pom.gosp.) z reszta zobaczymy jak juz stana sciany....

    a kuchnia?? juz zastanawialam sie nawet zeby zlew dac naroznikowy (chyba nawet praktyczniej byloby w narozniku zewnetrznym, a przy skrytce plyte - wywiew okapu blizej komina) ale jakos nie mam koncepcji - nie potrafie przewidziec czy naroznikowy zlew bedzie praktyczny??

    ale sie rozpisalam hi hi
    a konkretow zadnych......
    Izulek jak cos mi przyjdzie do glowy, na pewno zaraz napisze
    pozdrawiam

  12. #712

    Domyślnie

    Izulek tak na prawde to murarze wejda do nas pod warunkim ze temperatura bedzie powyzej -3st. ............a widze, ze ma sie robic raczej zimniej niz cieplej no ale pozytywne myslenie moze czasem pomc

    lazienka..........o matko..........w ogole jeszcze nie myslalam tak na powaznie o rozkladzie.....na gorze i owszem, ale na dole? nie przejmowalam sie tym za bardzo az do teraz.....maz wymyslil, ze do przyszlych swiat bozego narodzenia chcialby sie wprowadzic, a to oznacza podjecie miliona decyzji..... troche mnie to przeraza. kanalize juz i tak nam wyprowadzili z fundamentow........w kuchnie np. rure wyprowadzili pod oknem !! mimo ze tysiac razy zaznaczalam, ze ani mysle zmywac przy oknie!! no ale.....czego sama nie przypilnuje, tego juz nikt za mnie nie zrobi...trudno trzeba bedzie kombinowac
    wracajac do lazienki...w projekcie nie jest to tak tragiczne rozwiazanie, mysle ze tak to pewnie u nas zostanie (zwlaszcza ze nie mozemy sobie pozwolic na zmniejszenie pom.gosp.) z reszta zobaczymy jak juz stana sciany....

    a kuchnia?? juz zastanawialam sie nawet zeby zlew dac naroznikowy (chyba nawet praktyczniej byloby w narozniku zewnetrznym, a przy skrytce plyte - wywiew okapu blizej komina) ale jakos nie mam koncepcji - nie potrafie przewidziec czy naroznikowy zlew bedzie praktyczny??

    ale sie rozpisalam hi hi
    a konkretow zadnych......
    Izulek jak cos mi przyjdzie do glowy, na pewno zaraz napisze
    pozdrawiam

  13. #713

    Domyślnie

    aaaaaaaaa

    i chcialabym tylko dodac, ze nasz murarz jest super facetem.
    przez miesiac - zanim kupilismy projekt i dalismy go do architekta, zeby naniosl zmiany i adaptacje - probowalam meza przerobic na podniesienie sciany kolankowej o 1 pustak.......i nic.....zaparl sie i koniec.

    Wczoraj natomiast okazalo sie, ze nasz murarz ma wiekszy wplyw na mojego meza przekonal go ze przy jego wzroscie (1,90m) ciezko mu bedzie poruszac sie po poddaszu bez podniesienia sciany kolankowej

    czy to nie fajny facet?? czyta w moich myslach ciekawe, czy bedzie potrafil zrobic schody wg projektu przygotowanego przez fato .....

  14. #714
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    MIsha wydaje mi się że zlew w narożniku może być niewygodny. Nie używałam takiego u nikogo ze znajomych, ale tak mi się wydaje ...
    Łazienka na dole ...hmmm mój mąż twierdzi że taki układ jest ok. Ja natomiast wolałabym mniej "tramwajowato". Przeniosłabym umywalkę na przeciwległą ścianę, nie wiem tylko czy tak nie było by zbyt ciasno.
    A na górną łazienkę na razie nie mam pomysłów. A jakie Ty masz plany w górnej łazience?
    No i gratuluję Ci murarza
    U nas też będziemy podnosić ściankę kolankową - o jeden może dwa pustaki. NIe wiem czy te 2 to nie było by za dużo.
    A nad garażem robicie ściankę kolankową robicie? Bo my planujemy podzielić to pomieszczenie na dwa, zrobić ściankę na 2 pustaki i wejścia zarówno z łazienki jak i z sypialni.
    Ciekawa jestem tylko czy nie zaburzy to proporcji i ogólnego wyglądu domku
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  15. #715

    Domyślnie

    Izulek ta kuchnie to ja musze gruntownie przemyslec, ale jakos tak ani czasu ani weny w taka pogode nie mam.....

    lazienka na gorze??
    od wejscia z korytarza planujemy po prawej wanne narozna asymetryczna - dluzszy bok po scianie od korytarza, pod skosem nic, na przeciwko wanny bardziej pod skosem sedes a obok narozny prysznic (jeszcze nie wiem, czy zobic brodzik, czy raczej murowany caly prysznic z drzwiami....) na przeciw wejscia sa drzwi do pralnio-garderoby, obok tych drzwi chcemy zrobic drzwi do sypialni......tak dla wygody i odrobiny prywatnosci przed dziecmi
    a obok komina blizej wejscia z korytarza na scianie po lewej - umywalke z wielkim lustrem. pod skosem myslalam o dluuuuugiej szafce niskiej....moze nawet zabudowanej

    to pomieszczenie nad garazem u nas bedzie raczej spore, bo garaz dwustanowiskowy powiekszony jeszcze o metr zeby oprocz dlugosci samochodow jakies regaly weszly na przeciw bramy. a oprocz tego majster radzi, zeby tez kolankowa sciane tam o jeden pustak podniesc, wiec powierchni bedzie sporo. myslalam o przedzieleniu, ale wtedy za duzo drzwi nam sie z sypialni zrobi, bo uparlismy sie na bezposrednie wejscie z sypialni do lazienki (mimo, ze przeciez z korytarza tez jest bliziutko )
    tak wiec chyba to bedzie jedno wielkie lotnicho - przechowalnio-pralnio-garderoba.
    tez sie balam ze jak powiekszymy garaz - co sie naturalnie wiazalo z wyzszym dachem na garazem - dom stanie sie taka dluga stodola, ale na projekcie nie wyglada to tak tragicznie
    wiem tylko, ze chcialabym postawic scianki z regipsu albo czegokolwiek pod skosami tak o wysokosci 1-1,2m. tam pod skosem powierzchnia i tak nie bedzie wykorzystana - za nisko - a ja cholernie boje sie pajakow - tak przynajmniej nie bede ich ogladac w naroznikach miedzy podlaga a skosnymi scianami a reszte ewentualnego "robactwa" latwiej da sie wytepic przy katach prostych

    uciekam do spania, bo rano znow trzeba wstac do pracy.....
    dobranoc
    marta

  16. #716

    Domyślnie

    misha555 dzięki, imprezka będzie na pewno w nowym domku, pewnie bez kolorów na ścianach i wypasionego wnętrza, ale tynki piękne będą i posadzka taż (obym tylko nie zapeszyła )

    wczoraj zakończył sie u nas casting na tynkarzy - wygrał pan który podał nam cenę 23zł za m2 i obiecał, że po telefonie od nas po dwóch dniach wchodzi z ekipą
    różnych rzeczy się naczytałam na forum, ale z drugiej strony może ten akurat jest słowny i zrobi tak jak mówił zobaczymy, w naszej sytuacji kilka dni opóźnienia i do d..y wszystkie terminy i plany

    Sylwia gdzie sie podziewasz??? w dzienniku nic w komentarzach też, wracaj koleżanko moja i to szybko

  17. #717
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Wczoraj lało niesamowicie cały dzionek, ale murarz dzielnie murował
    łuk nad dzrwiami balkonowymi (oby to sie trzymało)
    dzisiaj piękne słonko i dalszy ciąg murowania ścianki szczytowej nad garażem
    cieśla miał wejść w piątek ale, że moim rodzicom magik-stolarz
    poprzekręcał wymiary więźby troche sie to opóźni to przyszłego tygodnia

    Zlew w narożniku super sprawa, miałam takowy w mieszkanku, był wyższy od mebli przy myciu garów stało sie prosto i wygodnie można się przymierzyć
    w salonie Mebli Gawin.

    A kuchenka będzie stała koło spiżarki żeby nie ciągnąc rury od pochłaniacza po całej kuchni, i chce własnie meble zakończyć lodówką zabudowaną
    ale mam czas do przyszłego roku więc plany się mogą pozmieniać

    Tu możecie podglądnąc jak wygląda tylko w tym wysokim narożniku miałam
    zlew a tu zwykły blat


  18. #718
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    ale sie wątek ozywił

    u nas dzieje sie ale po mału , kna dachowe beda wprawiac jutro i jak sie uda to zastartuja jutro z dachówka , wszystko zalezy od tego o ktorej ja przywioza ze skladu

    Dzis murarze robili scianki dzialowe na górze

    2magda5 - ja wlasnie mysle nad zlewozmywakiem w roku w tym po prawej stronie od okna a polewej chce miec zabuowany róg i tam chce mic piekarnik a obok tego plyte, nie umiem wytłumaczyc jak dlatego niebawem wkleje zdjecia tylko musze u znajomej pstryknac bo ma podobne rozwiazanie

    misha555 -gratuluje stanu zero - teraz to poleci !!!!!!!!!

    sutruh - jestem , jestem , dziękuje za przywołanie mnie do pionu czekamy na zdjęcia , cos malo nam wklejasz!!!!

    wasiek - a u Ciebie jak ????

    pozdrawiam

  19. #719
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Sylwia chyba kumam bo mój domek stoi dokładnie jak twój
    patrząc na wprost okna w kuchni po lewej spiżarka i kominek
    po prawej okno w salonie

    i po lewej w rogu kuchenka po prawej w rogu zlewozmywak


    [/url]

  20. #720

    Domyślnie

    ja mam odwrotnie niż Wy magda i sylwia ale wiem o co chodzi.....i wlasnie zastanawiam sie nad podobnym rozwizaniem z tym zlewem naroznikowym...
    sylwia a jak widzisz u znajomych funkcjonalnosc takiego rozwiazania? czy to nie jest niewygodne?? super by bylo gdybys umiescila zdjecie albo rysunek odreczny twojego pomyslu...moze i ja tez takie zrobie??

    nie wiem, czy ktos z was ogladal prognoze pogody (od niedawna z niecierpliwoscia czekam na takie wiesci) ale nie zapowiada sie rozowo na najblizsze pare dni

    Oby u ciebie sylwia jutro nie padalo

    pozdrawiam
    Marta

Strona 36 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony