dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 272
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 5440
  1. #761
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Słuchajcie, właśnie wróciłam ze spaceru wieczornego z moim pieskiem. Wcale sie nie zanosi, żeby ten przedwczesny atak zimy szybko miał się skończyć a przynajmniej tutaj na północy. Zmarzłam pomimo czapki i rekawiczek.....brrrrr Po powrocie spojrzałam na termometr za oknem - w tej chwili u mnie na 5 pietrze jest -5 stopni, na dole na pewno jest o wiele zimniej.......

  2. #762
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Ale miałam co czytać wieczorkiem
    U nas gotowe fundamenty, taras, jutro robią wejście. Bloczki posmarowane dysperbitem.
    Jeszcze tylko ocieplą fundament, zrobią drenaż, rozłożą kanalizę i zasypią i przerwa do wiosny....
    Więcej niestety się nie uda w tym roku, ale na wiosnę mam nadzieję szybko zacząć i cieszyć się z postępów.
    U nas na razie nie pada, temperatura na parterze -3 stopnie. Prognozy na przyszły tydzień są obiecujące
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  3. #763
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Izulek - no wlasnie prognozy obiecujace niby od poniedziałku oby oby, bo u mne od 16 nasypało z 20 cm sniegu i dalej przybywa a temperatura na 1 pietrze -1,5 st.wiec nimy nie tak zimno ... ale drogi zasypane niektore nawet nie przejezdne
    Moj mąz kierowca ( mamy firme trasnportowa ) co prawda jezdzi osobowym samochodem ale jak wyjechal o 10 rano tak jeszcze nie wrocil a zrobil tylko 500 km
    normalnie ta trase robi w 7 godzin a tu ponad 12 i jeszcze z 1,5 godz do domu

  4. #764

    Domyślnie

    Nina a wiesz, że miałam też ekipę do tynków za 20 zł, tylko że na druga połowe stycznia, jak mi przykro było niby 3zł różnicy, ale razy metry na ścianach i sufitach ponad 1.000 zł różnicy

    dzisiaj będziemy mieli wkład kominkowy, mam nadzieje że jutro będzie pierwsze rozpalanie

  5. #765

    Domyślnie

    hahahhahahaha
    teraz dopiero przeczytałam kolejną stronkę z Waszej wczorajszej rozmowy Nina niestety jedynie w pracy mam teraz internet, ale Wam zazdroszczę że możecie sobie porozmawiać a nie jak ja pisać bez echa

    Marta ty chyba szybciej odemnie zamieszkasz w granacie , gratuluje ekipy, hahahah nie przysypał mnie śnieg bo go w ogóle u nas nie ma jak na razie

    Sylwina nie mam kryzysu budowlanego sobie wymyśłiłaś

    czkało mi sie z wieczorka, ale nie wiedziałam że to przez WAS





    ale duże zdjęcie!!! no dobra też trochę zajmiemy miejsca
    ta blondyna to ja Gosia ,a ten obok to mój najwspanialszy mężczyzna świata - Piotruś to głównie on jest naszym wykonawcą, inwestorem, robi zapasy materiałowe i ta budowa też jest głównie przez niego, mieszkał od zawsze w blokowisku i marzył o domku no i niedługo spełni się jego marzenie

    ściskam Was Wszystkich gorąco, pa

  6. #766
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Witajcie!
    HA Gosia przynajmniej cie zmobilizowałysmy do pisania hahaha
    tak jak jestes w pracy to pisz duzo !!!!

    U mnie roboty dachowe STOP bo dzis wyglada u mnie tak :







    nic tylko siedzić i ryczec

  7. #767

    Domyślnie

    cześć Sylwia , a gg wyłączone

    jaka piękna zima u Ciebie, nie martw się zaraz pewnie przyjdzie odwilż i będzie po śniegu

  8. #768
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Gosia - jestem po formacie i nie mam twojego GG napisz do mnie juz jestem dostepna

  9. #769
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie



    CO ZA PIEP........
    NASTĘPNA EKIPA SZLAK NIECH ICH TRAFI
    KUR......



    sorki Ja wam dziewczyny naprawde współczuje tego śniegu i że prace stanęły zapalnowane i chociaż z tego podu wasze ekipy jakąś wymówke maja

    ale u nas jest 4 na plusie a ta banda pieprzonych ciesli zrobiła sobie wolne
    bo o 7 rano było 0
    mogli przyjechać troszke później

  10. #770
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    2magda5 - wspólczuje !!!! ale powiedz to sa Ci sieśle co robili teraz u Twoich rodziców???? czy cos mi sie pomyliło

  11. #771

    Domyślnie

    Witam, po przerwie, ale sie dzieje, juz 13 strona naszego granatowania

    U mnie tez od dzis tynkarz przestal zacierac piaskiem kwarcowym, bo juz jest za chlodno.
    Poza tym tynki cale zrobione (poza garazem - zostawiamy go na pozniej), zostalo jeszcze zatarcie tym piaskiem.
    Teraz panowie robia izolacje na chudej podlodze, w nastepnym tyg hydraulik.

    Jezeli chodzi o wnetrza, to juz sobie dawno wszystko zaplanowalam tylko...co chwila zmieniam zdanie w nocy snia mi sie wirujace kafelki, kuchnie, zestawienia kolorystyczne, masakrrrrra maz w ogle nic nie chce slyszec o wykonczeniowce, JUZ jest przeze mnie zameczony, zreszta tak jak pan z pobliskiego salonu z glazura i terakota - jestem tam srednio 2-3 razy w tyg i maz nawet ostatnio cos bąknął, że to co robie, to sie nazywa dręczenie czlowieka
    Ta mala lazienka jest naprawde mala uparlam sie na kibelek i umywalke na stelazu, w zwiazku z czym umywalka musi byc naprawde nieduza (jej glebokosc powinna sie miescic w granicach 25-30cm). Ciekawe, czy w ogle bedzie sie dalo umyc w tym dlonie?
    Zamowilam juz kafelki do gornej i dolnej lazienki, mam wybrany gres na schody, taras, a takze do wiatrolapu, hallu, tego korytarzyka do kotlowni, kotlowni i garazu - zreszta wszedzie beda te same. Tylko jeszcze sie glowie nad kuchennymi kafelkami, bo ostatnio dostalam newsa, ktory moze calkiem zmienic moja kuchenna koncepcje dot. mebli ...jak skonczy sie ta budowa popadne w apatie, jak nic

  12. #772
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Ania ja może nudna jestem , ale rozmieściłaś urządzenia tak jak na projekcie?
    Ja już jestem przerażona wykończeniówką
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  13. #773

    Domyślnie

    Izulek - nie, no co Ty - nudna! - teraz to moj zywiol -> na dole mam identycznie jak w projekcie - kabina spora - 90x90 z murowanym kafelkami brodzikiem. Potem kibelek na stelazu i umywalka na stelazu. jasne, stonowane kolory, zero dekorow. Stelaze od kibelka i umywalki utworza poleczke, ponad ktora bedzie spore lustro - bedzie zajmowalo cala przestrzen od kabiny do sciany. Probowalam cos kombinowac - ustawic kibelek na niskiej sciance prostopadlej (ktora tworzylaby jednoczescie bok prysznica), ale kibelki sa dluzsze niz szersze, take mijaloby sie to - w przypadku tej lazienki - z celem.
    Na gorze tez w zasadzie bez zmian. Tylko wanna prostokatna, umywalka i kiebelek tam gdzie w proj. Zdecydowalam sie tam tez ostatecznie na prysznic, zobacze, jak sie bedzie sprawdzal - bedzie to otwarta deszczownia (tu zaszalalam - strasznie mi sie podobala hansgrohe i nie moglam sobie odpuscic) w tym rogu ktory sciana tworzy z kominem - na scianie komina bedzie jedna stala scianka szklana i nic wiecej. Jak sie nie bedzie sprawdzalo, to dodam jeszcze dwie , choc kusi mnie taka otwarta "kabina"

    Ps. Gosia - przesympatycznie wygladacie. Pozdrowienia od Też_Blondyny

  14. #774
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Tak ci sami, była umowa że u nich zbijają więźbę i folie kładą
    do nas wchodzą robią to samo potem zmiana i do rodziców dachówke
    kładę a potem do nas


    I znowu dzień zmarnowany a nawet dwa bo jutro podobno też sobie wolne biorą

    P.S ale ta Ani@ szaleje...
    a ile radochy z mężem pod takim otwartym prysznicem.....

  15. #775
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Hej, hej...
    no tak mnie nie było ( byłam u Córki i wnuuuusia mojego kochanego ) i cicho na forum....hmmhmm coś chyba znowu muszę rozruszać wszystkich..
    Na początek - Gosia miło, że wstawiłaś Wasze zdjęcie Ładnie wyglądacie......
    Ani@ Ty z kolei dostaniesz reprymendę, że tak długo nic a nic sie nie odzywałaś...
    A co, jak widzę to jestem najstarsza z Was wszystkich więc mogę sobie pozwolić... czyz nie???
    Magda, tylko spokojnie - cieślę wejdą i szybko wszystko zrobią. - Trzymam kciuki za błyskawiczne pokrycie dachu dachówką.
    Izulek, nie ma to jak wszystko idzie sprawnie na budowie, to wtedy zaczynamy już myśleć o wykończeniówce....i tak trzymać....

  16. #776

    Domyślnie

    Wasiu, tylko letko

    Nie odzywalam sie, bo mialam juz totalnie kosmiczna jazde z dachowka. Zreszta musze wreszcie wstawic pare zdjec i zakonczyc historie, bo sporo osob do mnie pisze na pw w sprawie creatona.
    Historia zakonczyla sie tak, ze juz mam prawie skonczony dach (brakuje tylko okien polaciowych i paru brakujacych dachowek, ktore za jakis tydzien maja sie pojawic). I wywalczylam proste dachowki. 4 miesiace super-nerwowy, ale jestem z siebie dumna!

    Magda - no zaszalalam, ze ciesze sie straszliwie z tego dobrodziejstwa, jakim jest net, bo udalo mi sie znalezc prawie polowe taniej niz w linku

  17. #777
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Ani@, oki zawsze będzie letko.....
    A tak na poważnie, to sama często zagladam do wątku założonego przez Ciebie o Creatonie i widzę, że to nie tylko Tobie coś złego z tą Firmą się przytrafiło. Opisz tam całe rozwiązanie... a u nas wklejaj zdjęcia z pokrytego ciężko wywalczoną dachówką dachu...ufff.....szkoda tylko tych nerwów i czasu, który niestety straciłaś na walkę z nieuczciwym producentem czy hurtownikiem? Kto w końcu przyznał się do winy?

  18. #778
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    To jest domek mojej mamy




    A to jeden z pokoi i stan w jakim go zobaczyliśmy gdy pojechaliśmy
    oglądać domki i już wiadomo dlaczego cieśli nie było w piątek
    mogli chociaż gnojki po sobie sprzątnąć



  19. #779

    Domyślnie

    No no widzę że prace postępują w szalonym tempie. A my byliśmy na spotkaniu z Architektem i ostatecznie przedstawilismy zmiany jakie chcemy wprowadzić.
    U nas z nowości jakiej tutaj u Was nie ma to przedłużenie dachu od garażu na wiatę.
    Likwidujemy okienko okrągłe ale pozostawiamy atrapę na tynku- coś tam wymyślimy może napis " A.D. 200..."
    [b] Waśku[b] przestawimy komin w spiżarni
    Obstajemy też przy zaprojektowaniu schodów z podestem - odwrócimy bieg schodów , na dole dołożymy dwa schodki a na górze 1- zobaczymy jak to się uda na etapie projektowania.
    Podnosimy też dosyć sporo poziom budynku. Tak po cichu liczymy na to że przez to też uda się nam obejść w jakiś sposób pompe do kanalizy :/ i uda się nam wpiąć do grawitacyjnej sieci.
    Pozdrawiam wszystkich [b]Granatowiczów[b] i dzielcie się fotografiami, to bezcenne wskazówki
    Hajduczek

  20. #780
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Magda, to ja miałam "lepszych" fachowców Teraz jak ostatnio kopalismy wokól domu, to mój mąż odkowpywał butelki po piwie!!! Były zakopane w glinie obok domku...wyobrażacie to sobie? Ja od razu każdemu z fachowców na początku mówiłam, że w ogóle nie toleruję picia na budowie.... no to co robilii.... pili piwo a butelki zakopywali cobym nic nie widziała... dobre co?
    Hajduczek, ciekawa ta zmiana, rzeczywiście nikt z nas nie dodał wiaty do budynku...

Strona 39 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony