dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 272
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 5440
  1. #821

    Domyślnie

    Iza udało mi się z łazienką



    nasza łazienka jest większa niż w projekcie, szerokość ok. 180cm dł. 210cm,
    nad sedesem jest okno strzelnicze wkleje zdjęcia łazienki to zobaczycie dlaczego, a drzwi będa zaraz przy szafkach

  2. #822

    Domyślnie

    są wymogi odnośnie otwierania sie drzwi do łazienki??? chodzi mi o to czy mają otwierać się na zewnątrz czy do wewnątrz??? czy jak inwestor sobie chce tak je montuje

  3. #823
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Sutruh - no pięknie Twoja łazienka wygląda ...
    Masz więcej możliwości, bo przy szerokości takiej jak w projekcie to niewiele można zdziałać . W moim dzienniku mam wklejony pomysl na moja łazienkę .. tylko ciekawe czy w trakcie budowy się zmieni ten układ czy nie ...
    Na razie w poniedziałek zasypujemy fundamenty i ... czekamy do wiosny
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  4. #824

    Domyślnie sutruh

    Cześć, wg przepisów dot. drzwi łazienkowych muszą się one otwierać na zewnątrz.Gdyby ktoś np. miał wypadek(zatrucie czadem, poślizgnięcie) można się tam dostać bo od środka nie da się ich zatarasować.Inna rzecz, że przez typowe , tanie drzwi wewnętrzne wypełnione tzw. plastrem miodu każdy dorosły facet przechodzi jak przez masło...

  5. #825

    Domyślnie

    Witam!
    Piękne fotki dziewczyny tak trzymać.

    Wasiek fotek nie ma bo nic się nie zmieniło nadal papierologia, w przyszłym tygodniu dopiero składamy papiery do starostwa.
    Hajduczek super, że tak blisko będziemy mogli się "podglądać". My zaczniemy na wiosnę (mamy taki zamiar).
    Sutruh popieram Nikita1 drzwi wejściowe do budynku i łazienkowe muszą być otwierane na zewnątrz.

    Pozdrowiam!

  6. #826

    Domyślnie

    Sutruh popieram Nikita1 drzwi wejściowe do budynku i łazienkowe muszą być otwierane na zewnątrz.
    DaMa ale "muszą" bo tak twoim zdaniem powinno być, czy "muszą" bo jest to gdzieś zapisane i jak przyjadą odebrać budynek to będe miała problemy??? kurcze a w projekcie drzwi zewnętrzne otwierają się do środka

    pomóżcie mi bo tak się zastanawiam i drzwi łazienkowe to różnie się otwierają w domach, żeby nie było kuchy

    u nas drzwi zewnętrzne otwierają się na zewnątrz, bo przez to będzie większa powierzchnia do manewru w wiatrołapie, ale te w łazience to bym wolała żeby się otwierały do środka, żebym kogoś nie trafiła tymi drzwiami wychodząc z łazienki i żeby nie obijać drzwi od pom. gosp. z tymi od łazienki, chociaz jak mamy zmiejszone pom. gosp. to może nie będą drzwi się na wzajem stykały

  7. #827

    Domyślnie

    Suruh jeśli chodzi o drzwi wejściowe do budynku to mała poprawka (zmieniono rozporządzenie p.poż.) dot. obecnie to tylko budynków gdzie jednocześnie może przebywać pow. 50 osób a wiec w naszym przypadku nie obowiązuje
    Jeśli chodzi o drzwi łazienkowe to w Polsce muszą być otwierane za zewnątrz (np. w Niemczech nie obowiązuje)

  8. #828

    Domyślnie

    DaMa dzięki za informacje, więc trzeba coś pokombinować z dzwoneczkiem przy drzwiach żeby każdy słyszał że się otwierają

  9. #829

    Domyślnie

    Sutruh a propos garazu......
    tak najbardziej to sie cieszy malz, zwlaszcza na ogromna podwojna brame cos czuje ze razem z synkiem beda spedzac cale godziny naciskajac pilota od tejze bramy i bawiac sie to spuszczajac brame to ja podnoszac..... (przynajmniej bede miala chwile dla siebie )
    szcze mowiac to jest najwieksze pomieszczenie calego Granata i troszke teraz zaluje ze nie udalo mi sie przepchnac pomyslu z powiekszeniem domku wzdluz o 2 cegly......no ale jak to sie mowi : juz po ptakach..

    obiecalam wkleic zdjecia z wylania stropu.....ale cos nam komp szaleje i nie bardzo chce laczyc sie z ciezko chodzacymi stronkami jak np. fotosik
    moze dzis jeszcze sprobuje

  10. #830

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz221
    Witam wszystkich!! będę jednym z nielicznych mężczyzn na tym forum, jesli dane mi będzie tu pozostać. Moj własny projekt zakupie dopiero za miesiąc ale juz dokładnie obserwuje co sie dzieje u pozostałych. Mam pytanie czy posiada ktoś dane na temat betonu ile poszło na fundamenty, stropy, może jakieś kosztorysy, ponieważ bardzo jestem ciekaw ogólnych kosztów. pozdrawiam wszystkich serdecznie i zycze bezstresowego budowania a w przyszłości mieszkania w swoich domkach.

    ps. moj email [email protected]
    ps.2 jeżeli jest ktoś z woj. podkarpackiego lub okolic to z chęcią zobaczę na zywo ten piękny domek
    pozdrawiam

    Witam Mariusza wsrod uroczych dam snujacych opowiesci o budowaniu obys byl u czestym gosciem !!

    Mariusz na nasz stan "0" poszlo rowne 25k PLN; w tym robota murarza wzial 5k.
    jesli chodzi o beton to:
    21,5m3 B15 na fundamenty (mamy podwojny garaz)
    12m3 B10 na zalanie plyty

    na strop natomiast:
    16m3 B20 (podwojny garaz + dom)[/b]

  11. #831
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Właśnie wróciłam z wojaży na nasze wschodnie ziemie a tu nowy przyszły Granatowiec się pojawił ........... witam nowego, trzeciego rodzynka w tym towarzystwie. Obys tylko jak rozpoczniesz juz budowę był częstszym bywalcem - ujawnionym oczywiście - niż pozostali dwaj
    Dziewczyny ładnie wam domki rosną.....
    U mnie powolutku ale tez do przodu......

  12. #832
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    mariusz 221 - witamy serdecznie
    u nas poszło tak :

    1. Na ławice kopane 90 cm w ziemi poszło - 21.5m3 betonu B15 ale mielismy do tego baardzo duzo grubego gruzu( typu kostki chodnikowe ite.)
    gazaż mam powiekszony o 1m na szerokośc i o 1 m na dlugośc

    2. Na fundamenty do góry ( bo nie robilismy z bloczków tylko tez lane ) - 13m3 B15

    3. Chudziak - 8,5 m3 B15

    4. Strop - pełny lany nie terriva - 13m3 B20

    pozdrawiam

  13. #833

    Domyślnie

    w koncu udalo mi sie wrzucic zdjecia do fotosika

    zatem krotka dokumentacja z zalewania stropu:

    przygotowania w garażu:


    lasek w garazu (ach jak ja marzylam o takich lasachi borach kiedy widzialam zdjecia innych inwestorow........jak widac marzenia sie spelniaja ):


    szalowanie balkoniku:


    tyl Granata:


    taki bede miala widok z sypialni :


    jak sie kilku panow do roboty wezmie:


    to juz po niedlugiej chwili zalewanie zakonczone:


    a to "dziury" na podpory dachu nad tarasem (powiekszylismy taras i wysnelismy dach, aby caly taras byl zadaszony):

  14. #834
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    misha555 kolejny etap za wami.


    A u nas tak na razie jest reszta bez zmian
    brak ścianek działowych i kominów

    jakoś tak dziwnie bez tych okien dachowych


    i front

    dzisiaj miała być wiecha ale cieśle się nie pokazali

  15. #835

    Domyślnie

    cześć pokaże Wam dzisiaj zdjęcia wytynkowanych pomieszczeń, jeszcze trzeba posprzątać, chłopaki zrobią to w poniedziałek








  16. #836

    Domyślnie

    nie mogę pokazać nic ze swojej budowy bo takowej nie ma jeszcze

  17. #837
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Gosia, zupełnie inaczej wyglądają pomieszczenia jak jest już tynk, nie uważasz? Robi się wtedy już tak domowo a nie budowlano.....
    Magda no i widzisz Twój domek tez jest już pod dachem a tak jeszcze nie dawno martwiłaś się.....
    Marta u Ciebie jeszcze chwila i będzie ten sam etap co u Magdy.....
    Tylko Fato jak zwykle zaspał i nic nam nie pokazuje......
    oooo zapomniałam o JOOLI, która miała nam pokazać swoje fotki..... Jola napisałam krok po kroku jak wkleja sie zdjęcia, jeżeli masz problem to przeslij mi kilka zdjęć na mojego maila a ja zrobie to za Ciebie i wszyscy będziemy mogli obejrzeć jeszcze jednego Granata..... czekam.....adres maila w stopce...

  18. #838

    Domyślnie

    pada śnieg, pada śnieg ... trala la la la

    Nina domek w środku wygląda przepięknie, w sobotę wsadziliśmy na nowo kozę i już nie mogę się doczekać tych wieczorów przy kominku hihiihihi

    pozdrawiam, Gosia

    acha znacie stronę www.nasza-klasa.pl? jest od roku więc może już znana, jeżeli nie, wiejdźcie na nią i szukajcie znajomych fajna zabawa

  19. #839

    Domyślnie

    Sutruh, moj maz na naszej-klasie znalazl juz 18 osob z podstawowki...nawet jakis spotkanie planuja . Fajnie sie tak spotkac po...20 latach ale ten czas leci

    Jak fajnie u Was te tynki wygladaja! Jakby juz sciany byly pojechane jakims fajnym smietankowo - bezowym kolorkiem

    U nas tez od jutra koza sie bedzie pasla w duzym pokoju na razie jakas nagrzewnica chodzi (az sie boje o rachunek za prad ) - podsusza tynki w malej lazieneczce. Od jutra tez wchodzi hydraulik - dzis juz rozlozone sa izolacje na foliach. Pod koniec tygodnia wylewki

  20. #840

    Domyślnie

    Ani@ dzięki, nasze tynki teraz jeszcze zabawniej wyglądaja bo są w jasne ciapki, ale Wy idziecie z budową jak burza, ja bym chciała żeby u nas wylewki były do 10 grudnia, zobaczymy

    wczoraj był majster od schodów robił pomiary zobaczymy co mi powie w piątek, ciekawe czy uda mu się zmieścić schody z spoczynkiem czy nie ich montaz będzie zaraz przed świętami 20-21 grudnia

    pozdrawiam, Gosia

Strona 42 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony