dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 272
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 5440
  1. #861
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Sylwia, witam....
    ja jestem i cały czas piszę.... jak widać....

  2. #862
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Gosia, a jak tam u Ciebie sprzątanie po tynkach,aa......

  3. #863
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Wasiek - ja tez jestem , co prawda dorywczo bo dzieciaki nie daja posiedziec ale czytam, czytam licze na duzo zdjec od wszystkich

  4. #864
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    No, to tak jak ja. Akurat wrócił mój mąż z budowy i musiałam mu obiadek podać, bo ciężko pracuje mój biedaczek.....

  5. #865
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Sylwia, jak same nie powstawiamy zdjęć to chyba innych nie zobaczymy.....
    A może ktoś jeszcze jest na forum i czyta?????
    Halo, Granatowcy, gdzie się podzialiście?????

  6. #866
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    hmm w tym problem ze nie mam nic nowego ale jak sie zmobilizuje to jutro podajce na budowe i cosik pstrykne

  7. #867

    Domyślnie

    HAlo Halo
    ja tez caly czas czytam
    ale zdjec nie mam nowych wiec niczego nie powklejam
    pogoda u nas na zachodzie tez mrozna choc sniegu juz nie ma (bylo go tylko toszenke przez 1 dzien), ale i tak musimy czekac jeszcze z tydzien az sie stropy "stęgną" i wtedy murarze zadecydują czy uda się jeszcze cos zmajstrowac na budowie
    na razie czekamy i podziwiamy postepy WASZE..
    szukamy tez styropianu, okien, dachowek, drewna i chcemy juz teraz zima wiekszosc materialow kupic, bo mamy gdzie je przechowac, a zima zawsze ceny sa troszke nizsze

    poznalam ostatnio przemila dziewczyne, ktora okazalo sie byc projektantem wnetrz....
    chyba namowie ja zeby obejrzala nasza kuchnie i salon i cos ladnego tam wymyslila.....albo moze lazienke na gorze tez jej pokaze??
    pozdrawiam i wklejajcie zdjecia

  8. #868

    Domyślnie

    dzieki Ani@ i Sylwia 25 za dobre chęci w odnalezieniu ilości pustaków ceramicznych na dom , a co do "standardu" ocieplenia 12-15 to przy szerokości pustaka 38 wydaje mi sie przesadą tak grube ocieplenie. Porotherm podaje że 38 nie trzeba wogóle ocieplać co mi sie wydaje zbyt odważnym stwierdzeniem. Ale najlpeiej się zapytać tych co tak wubudowali.
    Nie chcę zrobić z domu termosu i dać zbyt duzego ocieplenia, zwłaszcza że nie planuje wentylacji wymuszonej. No ale to są wszystko plany, czeka mnie jeszcze spora ilość konsultacji w tych sprawach.

  9. #869
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Halo, halo witam Darka....Agata śpi?....
    to tak na marginesie... ..Oj, duzo jeszcze przed Toba ... duzo... ale to i tak jest warte późniejszych chwil spędzonych rano na tarasie ...... tak myślę, bo sama jeszcze tego nie znam....ale myślę, że w najblizsze lato poznam to uczucie....

  10. #870

    Domyślnie

    Hej,
    jak obiecalam tak zrobilam - podaje ilosci cegiel, jakie zuzylismy na dom (choc prawde mowic Darek nie wiem, czy jest to dla Ciebie wiadomosc dnia , bo przeciez Ty zamierzasz budowac z cegly o innym wymiarze)
    1. cegla SZ 220 288x188x220 - 3.000szt. (- 120 szt zwrotu)
    2. cegla U 220 250x188x220 - 1548szt. (- 396 zwrotu)
    3. cegla K3 250x120x220 - 1.176szt.
    4. bloczek betonowy (fundamenty) - 12x24x38 - 1575szt (- 2 palety - nie pamietam juz, ile na 1 palecie bylo)

    Nina, u nas dzis tez jest bialo


    srednia sypialnia (góra)


    najmniejsza sypialnia (góra)


    garaż przygotowany do zalania


    obraz z drabina

  11. #871

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek
    Halo, Granatowcy, gdzie się podzialiście?????
    Czasem trzeba popracowac na budowie, co nie? Ten dom sam sie nie zbuduje
    Wasiek, czy ja dobrze widze, ze u Ciebie w duzym pokoju na podlodzep o lewej stoja jakies roslinki? Czy tam zimujesz krzewy w doniczkach? Ja mam zgryz, bo jestem zielona w kwestii zieleni i zastanawiam sie, jak przezimowac takie miniaturki-jałowce. Sa w doniczkach - plastikowych (na razie ich nie przesadzalam, bo jeszcze nie do konca usyalilam kolorystyke schodow wejsciowych, a one maja tam stac ). Czytalam tu na forum, ze mozna je w tych doniczkach zakopac na czas zimy w ziemi, ale jakos mi tak ich zal jest nie wiem, czy dadza rade...a bardzo by mi ich szkoda bylo, bo to pierwszy nasz prezent "na nowa chate", ktory otrzymalismy na wiechowej imprezie

  12. #872
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Ale tu się dzieję...
    Z zamkniętymi oczami wlazłam na poddasze ale wlazłam
    jak tam kurde dużo miejsca
    wszak jescze brak ścian działowych ale to pomieszczenie nad garażem to ekstra suszarnia wyszła

    u nas solary, piec gazowy kondensacyjny, podłogówka, kominek z płaszczem
    wodnym a gaz z butli

    Kurde gdzie ta wiosna??
    Ani@ pięknie, biało ja już bym się wprowadzała

    Dach się nie robi i robić się nie będzie dopiero w przyszłym tygodniu
    zaczna dachówkę kłaść u mojej mamy a teraz u niej łaty kładą

    U nas to kominy poszły w górę a działówki to też nie wiem
    czy się wtym roku doczekam

    I z tego powodu na odstresowanie się oglądam namiętnie
    chirurgów i skazanego

    a mąż niech sobie buduje domek
    i czekamy na wieści z banku kiedy kredyt na wykańczaniówke dostaniemy
    to w tedy będę "szaleć" w rozsądnych i przemyślanych zakupach oczywiście

  13. #873

    Domyślnie

    Dzieki Ani@ za info. Każda informacja jest cenna, ostateczniej decyzji jeszcze nei podjeliśmy.
    wasiek dzieki za przywitanie.
    Dziś byłem w tartaku. Czy cena 750 zł netto za m3 drzewa na więźbę dachową to dużo? Powiedzieli że po nowym roku ma byc jeszcze droższa.
    Na razie czekam na wycene materiałów z kilku źródeł.
    A do Magdy muszę się wybrać i obejżeć jak rośnie domek, ostatnio jak widziałem to strop dopiero był, a teraz

  14. #874
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Witam dzisiaj wszystkich czytających i piszących. Kolejny dzien budowlany juz za nami....
    Darek, nie wiem czy Ciebie pocieszę ale siebie na pewno. Jak ja kupowałam drewno na więźbę ( z kłopotami ) to płaciłam 850 brutto za m3, czyli netto wychodziło gdzieś 695zł. Niestety, z tego co widzę, to ceny nadal galopują....
    Magda powiem Ci, że ja na początku też miałam zamiar zainstalować solary, zresztą jeszcze niedawno o tym myslałam ale po wyliczeniach mojego kolegi zrezygnowałam z tej inwestycji. Okazało się, że rzeczywiście jest to droga inwestycja i wcale nie zaoszczędzę na ogrzewaniu latem wody tylko przez instalację solarną. Ogrzewając eko groszkiem, koszt podgrzania wody latem wcale nie jest taki horrendalny a do przeżycia - bez ponoszenia , powiedzmy 10 tysięcy na solary. Środki te przeznaczę na innym cel

  15. #875

    Domyślnie

    Magda, ja mialam podobny tok myslenia jak Nina, ale juz teraz Wam zazdroszcze tych solarow...ech...moze kiedys...

    Wrzucam foty z dzis - to bloto wyglada okropnie ten styropian byl taki bielutki




  16. #876
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Ani@, a wylewki to z miksokreta, czy z betoniarki?

  17. #877
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Ja wstępnie umówiona jestem na 10.12 na wylewki. Muszę jeszcze zamówić piasek i kupic cement aż 4 tony chyba.... i 40 ton piasku. Jak możesz to napisz cenę za wylewki i czy z materiałem Twoim czy fachowcy robia swoim materiałem...dzieki....

  18. #878

    Domyślnie

    No to wasiek z ceną drewna mnie nie posieszyłaś. 750 netto to i tak było najtaniej
    Moge Was jeszcze pomęczyć i prosić was jeżeli macie wyliczenie ile wychodzi metrów ścian zewnętrznych, działowych itp.
    Mam zamiar policzyć to sam, ale zanim to zrobie orientacyjnie bym chcial wiedzieć. Dzięki za pomoc.

  19. #879
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Darek, ja Ci niestety nie pomogę.... chociaz bym chciała..... mój Granat jest duzo większy od pozostałych...ma "tylko" 200m2.....no cóż tak wyszło, chociaż juz stwierdzam, że jest dla nas za duzy.....ale... te przestrzenie są boskie....

  20. #880
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Witajcie!
    Darek - my za wiezbe placilismy 600 zł netto i udalo sie tylko czec wziac na fakture i zaplacic z vatem reszta w cenie netto , a jesli chodzi o ilosc sciank to szczerze mowiac nie wiem bo nigdy tego nie liczylismy

    Ani@ - bosko , jeszcze troche i wykonczeniówka pełna para pojdzie co????????

Strona 44 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony