dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 272
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 5440
  1. #941

    Domyślnie

    cześć wszystkim

    no i z posadzkami d..a, teraz przed chwilą dzwoniłam bo mieli być w piątek, ale niestety nie wyrobią się, może między świętami w co przeogromnie wątpię, tak więc w chwili obecnej nic się nie dzieje

    wczoraj dostaliśmy od geodety mapkę po wykonawczą 600zł nas kosztowała i od razu zaniosłam ją do gminy do protokołu odbiorczego wody, pan powiedział że do świąt dostaniemy protokół do ręki więc chociaż tyle, kolejny dokument do odbioru domu

    Nina schody superanckie, bardzo ładne i efektowne, bardzo mi się podobają

    Ani@ szkoda że mieszkasz na drugim krańcu Polski, mogłybyśmy umówić sie na spacer i wspólne zakupy po ikei cz też ikeji hihihihihihih

    jeżeli chodzi o kompromisy przy wykończaniu to u nas są wszech obecne i na porządku dziennym, bardzo się ciesze z tego że pierwszym zakupem po otrzymaniu pozwolenia na budowę było ogrodzenie, bo teraz już bym 3 tys. nie wydała na słupki i siatkę

    dziewczynki jeżeli chodzi o choróbska to nas też nie omijają, Filip leży z zapaleniem płuc w domu i tak ma być przez najbliższe trzy tygodnie, a ja niestety na 7 stycznia mam wyznaczoną datę operacji, mam nadzieje że to tylko tak groźnie brzmi i jak mi brzuszek otworzą to sie okaże że wszystko jest w porządku i po tygodniu o wszystkim zapomnę, no ale zobaczymy

    pozdrawiam cieplutko, Gosia

  2. #942
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    A ja mam do Was pytanie: szczególnie do tych z Was, którzy podnosili ściankę kolankową nad domem.
    My też planujemy podniesienie, zarówno nad domem (1 pustak) jak i nad garażem (2 pustaki).
    Nasz wykonawca stwierdził, że wymaga to przeprojektowania więźby, mówil tez o innym osadzeniu okien dachowych.
    Jakie sa wasze doświadczenia? Zmienialiście coś w projekcie więźby i usytuowaniu okien połaciowych?

    A wogóle to coś z pamięcią u mnie nie tak bo nie mogę sobie przypomnieć kto podnosił ściankę .....
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  3. #943
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Izulek jak mnie pamięć nie myli to chyba Sylwia podnosiła?

    Sutruh szybkiego powrotu do zdrowia dla ciebie i synka
    Moja zapalenie płuc miała w styczniu tego roku i długo kaszlała jeszcze po chorobie a nie mówiąc o 14 zastrzykach w pupke

  4. #944

    Domyślnie

    Cytat Napisał sutruh
    ja niestety na 7 stycznia mam wyznaczoną datę operacji, mam nadzieje że to tylko tak groźnie brzmi i jak mi brzuszek otworzą to sie okaże że wszystko jest w porządku i po tygodniu o wszystkim zapomnę, no ale zobaczymy
    pozdrawiam cieplutko, Gosia
    Gosiu, mam nadzieje, ze to nic powaznego, trzymam mocno kciuki aby wszystko poszlo po Twojej mysli.

    Iza, z tego co pamietam (zwracalam na to uwage, gdy ogladalam foty), to Sylwia miala podniesiona scianke. Na 14 stronie sa zdjecia Magdy, Sylwii i moje. Najlatwiej sobie wybrac zdjecia z widokiem od frontu. Widac roznice np. spogladajac na zakonczenie dachu przy tym gornym balkoniku (na jakiej wysokosci okna balkonowego to wypada. Niestety zdjecie Sylwii sie nie otwiera (przynajmniej u mnie ) - moze da sie namowic aby wstawic je raz jeszcze? Sylwia, a Ty musialas w zwiazku z tym cos zmieniac w konstrukcji wiezby?

    U mnie news dnia to fakt, ze jednak damy rade finansowo podolac drewnianym parapetom, co mnie strasznie cieszy. W sumie, to tych parapetow u nas tak duzo nie ma ( - raptem 5 -> u mnie odpada kuchnia, lazienka i garaz)

  5. #945

    Domyślnie

    O Magda, pisalysmy w tym samym czasie

  6. #946

    Domyślnie

    ano my podnosilismy scianke o 1 pustak nad domem i nad garazem......ale zmiany konstrukcji wiezby wymagalo u nas tylko poszerzenie i wydluzenie garazu do dwusytanowiskowego !! O oknach tez nikt nic nie wspominal.....
    Mam nadzieje, ze w zwiazku z tym dach mi na glowe kiedys nie spadnie

    pozdrawiam

  7. #947
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Hej dziewczyny
    obejrzałam sobie zdjęcia - dzięki Ania
    Wczoraj mój mąż spotkał się z naszym kierownikiem budowy i ten stwierdził, że absolutnie nie trzeba zmieniać konstrukcji dachu, my jedynie musimy wydlużyć krokwie tak aby wystawały 60 cm ponad lico ściany, ale to juz wynika z MPZP.
    Powiedział jedynie, że w związku z podniesieniem ścianki okna połaciowe będą na wysokości 1,5 m. Obydwoje jesteśmy wysocy, więc wydaje mi się, że nie będzie problemu.
    A u Was na jakiej wysokości wypada dolna krawędź tego okna dachowego?
    Pozdrawiam
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  8. #948
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Iza, nie wiem na jakiej wysokości są u nas okna dachowe ... mogę je otworzyć, chociaż wolałabym, żeby były troszkę niżej. No cóż ja kurdupel jestem... . Wprawdzie nie podnosiliśmy scianki - są tylko 3 pustaki, wieniec i murłata - ale muszę ci powiedzieć, że to w zupełności wystarczy. Jest to naprawdę odpowiednia wysokość. Zapraszam po raz kolejny do siebie. Zobaczycie sobie już konkretnie to co Was interesuje.
    Sylwia ma podniesioną ściankę ale ona też nie ma wieńca, i o tym też trzeba pamiętać.
    U mnie wczoraj odkopali oczyszczalnie i dzisiaj zastanawiają się co z tym dalej zrobić. A wygląda to nieciekawie... zdjęcia w moim dzienniku.

  9. #949
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Gosia, trzymam kciuki za szybkie zapomnienie po 7 stycznia. Mam nadzieję, że to nic groźnego i szybko zapomnisz o tym nieprzyjemnym "zdarzeniu" a w międzyczasie Twój Filipek wyzdrowieje i będzie czekał z niecierpliwością, kiedy mamusia wróci już do domku.....
    Pozdrowionka i życzenia powrotu do zdrowia dla wszystkich naszych najmłodszych.....

  10. #950

    Domyślnie

    Iza, u mnie tez pewnie jest cos ok 150 - gdy podejde do okna moge przez nie wygladac "normalnie" (mam 172cm ) - im wyzej okno tym lepiej doswietla pomieszczenie, oczywiscie bez przesady z ta wysokoscia, bo fajnie jest moc sobie przez nie powygladac Idealny uklad to bylyby dwa okna jedno nad drugim

  11. #951

    Domyślnie

    Ani@ i Nina dziękuje

    Izamy mamy podniesione ścianki o jeden pustak i okno otworze normalni nie ma problemu (170cm-taka moja wysokość) ale przez okno widzę tylko niebo hmm... musze się wybrać do sąsiadów i sprawdzić co z połaciowego okna można jeszcze zobaczyć więcej tzn. czy oni mnie będą widzieć bo ja ich nie widzę hihiihihhi

  12. #952
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Witajcie
    u nas szał przed swiąteczny typowo nie budowlany hihi
    Martynka juz wyzdrowiała ale za to złapało Dominika na szczescie tylko przeziębienie.
    Przyznam szczerze ze nie poczytałam co napisaliście bo naprawde to byl męczący czas , ale obiecuje ze nadrobie tymczasem chciałam Wam przekazac najlepsze zyczenia



    pozdrawiam

  13. #953
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    A u nas małe zmiany

    mamy bramę garażową


    tymczasowe drzwi potem będą w kotłowni do wejścia do garażu


    to jest widok na łzienkę


    moja córa "pod prysznicem"


    a tu wnęka na pralkę w kotlowni


    widok na wiatrołap


    a to widok na lasek będzie gdzie na spacerki chodzić



    Oczywiście dach nie zrobiny mają wpaść w czwartek po świętach
    okna mamy gotowe tylko, że skzrynki z roletami będą 4 stycznia mam
    nadzieję, że dach już chociaż w połowie ułożą.


    Wszystkiego dobrego w Święta Bożego Narodzenia

  14. #954

    Domyślnie

    Magda! Hihi, zobacz zdjecie nizej! identyczny wzor!
    Wy tez macie Normstahl?



    Poza tym u nas tez spore postepy -> sa juz podlogi na poddaszu nieuzytkowym - z plyt osb



    i odpalilismy juz instalacje elektryczna, czyli stala sie jasnosc! Poza tym - co widac na pierwszej focie - mamy juz okna! I opaski wokol nich I polaciowe wszystkie tez juz sa!

    A na koniec - dla Was wszystkich najserdeczniejsze zyczenia zdrowych, cieplych i rodzinnych Świąt! A w przyszlym roku, niech nasze Granaty coraz bardziej granatowe beda!

  15. #955

    Domyślnie

    witam wszystkich
    długo nic nie pisałam bo u mnie nic się nie działo.
    4 grudnia podpisaliśmy akt notarialny i już jesteśmy właścicielami 48 arowej działeczki
    projekt granata robi nam architekt indywidualnie, a dzisiaj szukaliśmy z geodetą kamieni granicznych strasznie zmarzłam ale udało się odkopać kilka
    Mam nadzieje że uda mi się wkleić foto naszej działki

  16. #956

  17. #957

  18. #958

  19. #959

    Domyślnie

    Hej, zmniejsz prosze zdjecia, bo cale granatowe forum sie rozjechalo.

  20. #960
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Ani@ brama jest Hormana złoty dąb one sa chyba wszystkie
    na jedno kopyto robione

    Ani@ pytanko kiedy tynkowaliście ten kawałek ściany nad garażem?
    bo cieśle chcą zostawić metr od ściany bez dachówki żeby nie połamali
    tynkarze dachówek a jeszcze chcą najpierw podbitke zrobić bo podobno ta nasza dachówka to łamliwa i delikatna (Roben falista plus)

    [/b]

Strona 48 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony