dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 272
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 5440
  1. #1001
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    aaa.... zapomniałam, że kiedys wycofując lekko uderzyłam w betonowy słupek przy parkingu ale nic sie nie stało.....mąż mi teraz to przypomniał...hihihihihi

  2. #1002

    Domyślnie

    IZULEK
    Dom ma wymiary 14,59 m / 9 m, a łazienka na dole 1,5m / 2,60m = 3,90M2

  3. #1003

    Domyślnie

    Ja w wakacje byłam w chorwacji autem na wyspie tam są tak wąskie uliczki że wróciłam z poodzieranymi boczkami i pod blokiem na parkingu nie zauważułam autka z tyłu i wgniotłam mu troszeczke zderzak na szczęście był to samochód mojego sympatycznego sąsiada

  4. #1004

    Domyślnie

    Wiwat Wiwat Panom Murarzom SKOŃCZYLI !!! po tworach cieśli czeka ich już tylko podmurówka + kominy z klinkieru; taras i schodki wejściowe
    Od jjutra może wchodzić cieśla....ale faktycznie wejdzie koło 20-go (jeśli pogoda pozwoli), bo wtedy przyjedzie drewno...
    mam nadzieję że pójdzie mu równie szybko i dokładnie jak tym Panom

    AgaKuba jak obiecalam:

    ściany nośne zewnętrzne i wewnętrzne --> 2220 szt. Porotherm 25
    ściany działowe --> 600szt Porotherm 11,5
    cegła na kominy --> 3080 szt. cegła pełna

    wymiary domu: 11m x 8m + garaż dwustanowiskowy 6m x 7m
    do tego podnieśliśmy ścianę kolankową domu o 1 pustak i garażu o 2 pustaki.

    pozdrawiam i witam nowych oraz na nowo obudzonych forumowiczów

  5. #1005
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Na działke trzeba skoczyć zobaczyc prace dachowe ale trzeba by było odrazu
    z aparatem jechać, w sobotę koniecznie na zakupy w poszukiwaniu czegoś co podziała dłużej (może) niż 5 lat.

    Teraz czekamy na okienka po niedzieli maja być to już dom nabierze jakiegoś
    wyglądu, bo te moje żółte firanki z logo YTONG to straszą

    We Wrocku dzisiaj zimno - 5 straszy za oknem

  6. #1006
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AgaKuba
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Olszyna
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo za pomoc
    Przydała się bardzo
    Na dniach będziemy kupowac Porotherme bo ceny już zaczynają lecieć w górę .. ehh ... ta kasa
    Granat
    Komentarze
    Mieszkamy od 13.04.2012

  7. #1007

    Domyślnie

    Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i jak najszybszego zamieszkania w Granacie Granatowcy
    Ktoś się o mnie upominał?
    U mnie spokojnie i powoli kompletują się dokumenty do pozwolenia na budowę.
    Mamy już warunki z energetyki i przeżyliśmy nie jest źle
    Zgoda na zjazd też już gotowa. Czekamy na warunki wodno kanalizacyjne, coś się długo ociągają z ich wydaniem .
    Konstruktor przerabia strop na żelbetowy i doprojektowuje balkon + schody.
    Jesteśmy zdecydowani na wybudowanie z silki18 + 15 wełna mineralna. 7-9 marca mają być targi budowlane we Wrocławiu więc z pewnością się tam wybierzemy.
    To na tyle u mnie i z zaciekawieniem nadal oglądam wszelkie zdjęcia.
    pozdrawiam
    Hajduczek

  8. #1008
    alfredg
    Guest
    alfredg

    Domyślnie Powitanie

    Witam Wszystkich "Granatowców". Do tej pory razem z żoną z ukrycia śledzilismy losy formumowiczów. Także zdecydowalismy sią na budowę Granata i rozpoczynamy papierową robotę. Miło nam bedzię móc zasięgać rady w sprawach związanych z budową od ludzi bardziej "zaawansowanych w boju" od nas czyli zielonek. Pozdrawiamy serdecznie.
    P.S planujemy rozpocząc budowę w kwietniu i w tym roku zakończyć stan surowy a nóż się uda.

  9. #1009
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Hej, hej witam kolejnych szczęśliwych posiadaczy naszego projektu...miło, że projekt ten zdobywa coraz więcej fanów. Ciekawe kto pierwszy zamieszka i opowie nam swoje wrażenia z codzienności w Granacie....
    A może jest już ktos, kto czyta w ukryciu naszą stronke i zamieszkuje w zbudowanym juz domku? Może się odezwie? Zapraszamy.....

  10. #1010

    Domyślnie

    O, witam nowych Granatowiczow!

    A ja wkleje naszego Granata w odslonie wieczornej.
    Tarrram!!


  11. #1011

    Domyślnie

    Witam wszystkich, dziś piszę na forum po raz pierwszy. Muszę powiedzieć że przeglądałam wiele projektów, ale granat zrobił na mnie duże wrażenie, jak narazie jest moim faworytem. Mam do was pytanie, czy wyobrażacie sobie ten projekt, ale bez balkonu nad wejściem, jak mogło by to wyglądać, może macie jakiś pomysł? Nie chcę balkonu, ale poza tym szczegółem cała reszta tj. wymiary, rozmieszczenie pomieszczeń, prostota domku naprawdę podoba mi się. No i jeszcz jedna prośba, czy ktoś kto ma już postawiony domek, mógłby przesłać mi na maila zdjęcia wnętrza domku, byłabym bardzo wdzięczna. pozdrawiam Sylwia
    mój mail: [email protected]

  12. #1012
    alfredg
    Guest
    alfredg

    Domyślnie Wykusz w jadalni

    Nie spotkałem na formum nikogo kto wprowdził by w projekcie zmianę polegająca na tym aby w jadalni zamiast okna zrobić wykusz ( połowa sześcioboku foremnego) a nad nim umieścić balkon tak aby dwie górne sypalnie miały wspólny balkon. Co sądzicie o takim pomyśle? Osobiście bardzo podobają się jadalnie z wykuszami i chcemy wprowadzić taką zmianę w "naszym projekcie" Mam nadzieję że będzie to ładnie wygladało zarówno na zewnatrz jak i w wewnatrz.

  13. #1013
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    O jak miło coraz więcej nas... Wiesz ja w peirwotnej wersji miałam tak zrobione, ale w trakcie budowy zmieniłam projekt z powodu;
    1. pomieszczenia mam tak duże ( salon z kuchnią ) że nie potrzebuję jeszcze dodatkowej przestrzeni a
    2. po balkonie zostawiłam tylko duże okna w dwóch pokojach na górze - co możesz zobaczyc na moich zdjęciach.
    Poza tym stwierdziłam, że balkon to dodatkowy kłopot - to z doświadczeń już wybudowanych - i wcale nie będę z niego korzystać jak mam tak duzo przestrzeni przed domkiem, za domkiem.....
    Zastanów się dobrze, czy chcesz zrobic balkon tylko ze względów wizualnych.....i mieć dodatkowe problemy z przeciekami i innymi temu podbnymi problemami...
    czy lepiej nie mieć takich problemów.

  14. #1014

  15. #1015
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Ani@ Granat wieczorową porą jest .......przepiekny......

  16. #1016

    Domyślnie

    Nina dzieki...teraz juz jest taki...prawdziwie domowy

    Alfredg - a patrzylas na Szmaragd? Bo tam wlasnie jest wykusz w miejscu, w ktorym Ty planujesz.

    Sylwia77 - my mamy balkon, jednak jest to miejsce, z ktorym szczegolnie trzeba uwacac przy realizacji, aby uniknac slynnych mostkow . A jakbys go przerobila na gorze - dach mialby nieprzerwana linie z jakas lukarna, czy jakos inaczej? A moze cos takiego?
    http://www.projekty.ign.com.pl/index...=detail&id=469

    Gdy szukalam projektu, to tez chcialam jak najprostszy dom, z dachem dwuspadowym, bez balkonikow (jestem wielka fanka Skandynawii i uwielbiam ich architekture - wlasnie jak najmniej skomplikowana. Mniej znaczy wiecej )
    Jednak jak zobaczylam ten pekaty granatowy balkonik, to cos we mnie peklo i od razu wiedzialam ,ze to TO.

  17. #1017
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    siates

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hejka!!
    Ja jak zobaczylam balkonik w granacie to aż zamarłam.Bardzo mi się spodobał i wiedzialam, że od razu ten projekt jest dla mnie.Na początku mąż nie chcial domu z balkonem bo to zawsze dodatkowy koszt, ale jak pokazałam mu Granata, to się zgodził na niego.Przy wyborze projektu ja kierowałam się aby dom był funkcjonalny, a mąż patrzył na koszty.
    Myśleliśmy jeszcze nad Iskierką, ale stwierdziliśmy, że dodatkowy pokój na dole się przyda.Chcemy na początek zrobić dół, a jak zamieszkamy to będziemy kończyć górę. Wszystko okaże się jeszcze jak zaczniemy budowę.Aż się nie mogę doczekać.

  18. #1018
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Coś cichutko znowu na tej naszej stronce....Pewnie u was tak samo jak u mnie na północy zima na całego Dzisiaj jak jechaliśmy z mężem na budowę to prędkościomierz pokazywał cały czas 40km na zmianę z 30km. W ogóle bardzo złe warunki jazdy dzisiaj były i czułam jak nosi moim samochodem... a mały nie jest...
    Zastanawiam się jak ja jutro dojadę do pracy??? Jak będę zmuszona jechać taką prędkością to pewnie z godzine będę jechać albo i dłużej.
    Ja chcę juz wiosny.........

  19. #1019
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Siates dodatkowy pokój na dole to wyjście awaryjne dla nas na starość , coby nie biegać po schodach.....

  20. #1020
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    siates

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Masz racje Wasiek co do tego pokoju.Na starość będzie ok.Mnie narazie cieszy sypialnia z balkonem.śmiałam się do męża,że serenady będzie mi śpiewać pod balkonem.Tylko z tym głosem nie za bardzo hihihi.....

Strona 51 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony