dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 272
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 5440
  1. #1201

    Domyślnie

    witam wszystki!! moj granat zaczyna budowac sie w maju. Mam pytanie do misha555 czy mozesz mi napisac o ile wydluzylas taras poniewaz ja tez planowalem wydluzyc ten dach i zalamac go ale nie bylem pewien. Gdy zobaczylem twoje zdjecie stwierdzilem ze to jest dobre rozwiazanie. Jesli mozesz prosze napisz jaka ma dlugosc. Pytanie do wszystkich jakie kominy stosujecie gotowe czy z cegly i jesli z cegly pelnej to ile Wam weszlo na dwa kominy. Pozdrawiam wszystkich

  2. #1202
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Witam nowych granatowców.... rottik działeczka bardzo ładnie wygląda z tą zielona trawą a i widoki niczego sobie....
    Mariusz ja zastosowałam kominy systemowe leiera.....kominek podłączony, grzeje od października i wszystko jest w porządku.

  3. #1203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angelb
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    fato

    jakiej szerokości jest twoja klatka schodowa?

  4. #1204

    Domyślnie

    Dzięki kochani za miłe przyjęcie, śledzę ten wątek już od dluszego czasu i cieszę sie że mam od kogo podpatrzeć .
    Czekam na kolejne wasze foteczki i niebawem będę sie chwalił zakupami

  5. #1205

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek
    No Fato, ładnie, ładnie .... Tylko powiedz mi gdzie będziesz miał kominek? komin jak widzę masz w kuchni to jak chcesz usytuować kominek? Chyba, że go nie planujesz.....

    Kominek będzie jak najbardziej w projekcie nic tam nie było zmienione tam od komina będzie jeszcze ścianka działowa tylko tyle, że nie ma spiżarki. Kominek oczywiście narożny

  6. #1206

    Domyślnie

    Cytat Napisał angelb
    fato

    jakiej szerokości jest twoja klatka schodowa?
    Odpowiem jutro co do milimetra.

  7. #1207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angelb
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał fato
    Cytat Napisał angelb
    fato

    jakiej szerokości jest twoja klatka schodowa?
    Odpowiem jutro co do milimetra.
    az takiej dokladnosci nie mnialam na mysli.... ,chodzi o to,ze u mnie sa dosc waskie schody 90 cm i ogladajac fotki twoich schodow tak sobie pomyslalam,ze jak mi wyjda takie jak u ciebie na fotce to nie bedzie wcale zle

  8. #1208

    Domyślnie

    Dzieki wasiek bo mam klopot jaki wybrac, wiekszosc materialow juz czeka na budowe tylko te kkominy mnnie martwia. Jezewli chodzi o pytania to czy wszyscy dodawali okno dachowe na klatce schodowej?? tam jest az tak ciemno?? pozdrawiam

  9. #1209

    Domyślnie

    Mariusz, a jaki bedziesz mial piec? Bo jezeli kondensacyjny, to zdaje sie, ze trzeba i tak kwasowke wkledac, wtedy nie ma sensu systemowy, tylko lepiej zwykly murowany + rura kwasowkowa (porozmawiaj z kierbudem). Ten kominkowy moze byc systemowy. ja mam oba systemowe (ale nie mam kondensacyjnego pieca).
    Jezeli chodzi o okno na klatce, to ono bardzo duzo dalo. Prownuje ze stanem, kiedy lezala folia na calosci dachu i byla dachowka. Dolna czesc schodow byla calkiem ciemna, gorna byla jasna, ale oczywiscie dlatego, ze drzwi nigdzie nie bylo (z dolu nie ma skad dochodzic tam swiatlo - no chyba, ze masz takie rozwiazania jak Nina (wasiek), czyli nie masz sciany dzialowej miedzy pokojem a hallem). Na gorze wszystko bedzie zalezalo od tego, czy przeszklisz drzwi od wszystkich sypialni czy nie. Ja mialam taki dylemat, ale poczytalam sobie o dorastajacych dzieciach, ktore notorycznie zaslaniaja przeszklone drzwi do swoich pokojow plakatami/kocami/roznymi wynalazkami (zreszta moj maz potwierdzi, ze robil tak samo ), ze postawilam na wszystkie pelne. Ale gorny korytarzyk jest jasny, wlasnie dzieki temu dodatkowemu oknu. Poza tym kwestie praktyczne - gdy jest okno nie trzeba zapalc swiatla na schodach, gdy sie wchodzi na gore

  10. #1210

    Domyślnie

    A tak bardzo poza tematem, to wlasnie doszlam do wniosku, ze jezeli kiedykolwiek bede jeszcze budowala dom, to NA BANK bedzie to dom parterowy te skosiki pozeraja mase kasy i czasu na wykonczenie
    tylko musialabym miec troche wieksza dzialke niz obecnie, bo na tej i tak by sie nie zmiescil taki dla naszej rodziny

  11. #1211
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Witajcie
    Witam wszystkich nowych granatowiczów

    z racji tego ze dośc długo nie pisałam dziś zasypie zdjęciami co prawda narazie sie nic nie dzieje ale tych zdjęc jeszcze nie pokazywałam
    Okna przyszły w piątek i mam nadizeje ze uda sie w przyszłym tygodniu zacząc wprawianie


    tył domku

    tył domku

    przód



    salon

    część kuchenna i ścianka przy kominie wydłuzona o 70 cm

    widok na wiatrołap i wyjście główne

    łazieneczka na dole

    komin w kuchni za ścianką

    wejścia do pokoi ( wyszły dwa jednakowe bo zmienilismy trochę scianki ) zmniejszylismy trochę sypialnie tworząc maly korytarzyk

    scianka między pokojami

    wyłaz dachowy

    przepraszam za ilośc ...

  12. #1212
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    czytałam ze ktoś sie pytała o kominy
    my mamy tez kominy systemowe System PRESTO ale to są tez bez tego kwasochlonnego wkładu i nie nadają sie na piec kondensacyjne ...

  13. #1213

    Domyślnie

    Sylwia, super! gratulacje z okazji kolejnych postepow
    ps. A jaka macie dachowke na dachu (ona jest "cieniowana"? - ma przejscia tonalne w kolorystyce?)

    Zobaczcie, tyle nas buduje Granata, ale chyba zaden z nich nie jest taki sam

  14. #1214
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Ani@ - mamy dachówke ceramiczną z ROBENA kolor miedziany to jest ta najmniejsza nie jest cieniowana

    Postępy to mam nadizeje sie dopiero zaczną no ale te zdjecia wkleiłam tak zebyscie nie zapomnieli o mnie hihihi

    to prawda tyle "granatów na tej ziemi " ale każdy inny... i na swoj sposób piękny ...

  15. #1215
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    a tak mamy na poddaszu rozwiązane wejście do pokoi , zdecydowalismy sie na to ze względu na dzieci zeby miały jednakowe pokoje bez tej wneki


  16. #1216
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bacia

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    8

    Domyślnie Ile bloczków bk?

    Witam wszystkich granatowiczów Dziękuję za zdjęcia dotyczące ścianki kolankowej.Rzeczywiście podniesienie jej wysokości o jeden bloczek bk nie spowodowało dużej zmiany.Ze względu na to,że jestem na początku przygody budowania własnego domu, ważne są dla mnie wszelkie informacje związane z budową.Jestem na etapie liczenia ilości potrzebnych materiałów.
    ściany zewnetrzne i wewnętrzne nośne-beton komórk.240x240x590 -1450sztuk
    ściany wewnętrzne działowe -bet.kom.240x120x590 - 460 sztuk.
    Mam do was pytanie,czy te ilości pokrywają się ca z waszym zużyciem tego materiału?
    Bacia

  17. #1217
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Bacia, myślę, że to za duża ilość BK na granata w stanie normalnym. Mój Granat jest powiększony i to dosyc dużo i spojrzałam w swoje zapiski - poszło dokładnie 1321 bloczków BK. Tyle bloczków kupiliśmy i nic nie zostało. Co do podniesienia ścianki kolankowej to pamietaj o różnicy w wymiarach poszczególnych materiałów. Ja budowałam z BK i mam trzy bloczki ale pozostali budowali z maxa lub keramzybetonu a wymiar poszczególnego bloczku jest różny.Inaczej wygląda podniesiona ścianka w ilości o jeden z Bk a inaczej będzie to wyglądało z maxa. popatrz dobrze. Moje osobiste zdanie jest takie, że te trzy bloczki BK w zupełności wystarczą. Do tego dochodzi wieniec gruby na 24cm, murłata też z 20cm a potem jeszcze zabudowujesz przestrzeń wolną obok murłaty i też dodatkowo podnosisz ściankę.

  18. #1218

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz221
    witam wszystki!! moj granat zaczyna budowac sie w maju. Mam pytanie do misha555 czy mozesz mi napisac o ile wydluzylas taras poniewaz ja tez planowalem wydluzyc ten dach i zalamac go ale nie bylem pewien. Gdy zobaczylem twoje zdjecie stwierdzilem ze to jest dobre rozwiazanie. Jesli mozesz prosze napisz jaka ma dlugosc.
    Witam mariusz ciesze sie ze podoba ci sie nasz pomysl
    nasz taras ma dlugosc 3,5m (od sciany do slupow podpierajacych 2,5m) i caly jest zadaszony

  19. #1219

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz221
    Dzieki wasiek bo mam klopot jaki wybrac, wiekszosc materialow juz czeka na budowe tylko te kkominy mnnie martwia. Jezewli chodzi o pytania to czy wszyscy dodawali okno dachowe na klatce schodowej?? tam jest az tak ciemno?? pozdrawiam
    dzis bylam na inspekcji i z przyjemnoscia musze zakomunikowac ze prawie cala strona "tarasowa" jest juz pokryta folia
    bedac na schodach wewnatrz.....bylo ciemno, a przeciez folia delikatnie przepuszcza swiatlo.....wiec ciesze sie bardzo ze zdecydowalismy sie tam na okno

  20. #1220
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Halo, halo ..... wiecie co, ja nie mam ściany między salonem a schodami i tez mam okno w dachu nad nimi i jestem z tego pomysłu baaaardzo zadowolona. Światło wpada cały dzień co tez dodatkowo optycznie powiększa przestrzen klatki schodowej. A tak prawde mówiąc to klatka jest baaaardzo wąska....

Strona 61 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony