dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 74 z 272
Pokaż wyniki od 1.461 do 1.480 z 5440
  1. #1461
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    I oczywiście najlepsze życzenia z okazji urodzin
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  2. #1462
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar asiulaiprzemo
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Glisno
    Kod pocztowy
    69-210
    Posty
    67

    Domyślnie konkret !!!

    Witam !!!
    mam konkretne pytanie i będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
    Chciałabym wiedziec kto w Was ma strop inny niż TERRIVA. My chcemy zrobić strop z płyt betonowych, moze ktoś już tak zrobił.
    Czekam na jakąkolwiek odpowiedź
    pozdrawiam Aśka

  3. #1463
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Asia, my będziemy mieli tradycyjny strop monolityczny.

    A teraz moje dalsze pytania:

    1. ścianka oddzielająca kuchnię od salonu - ta na której stoi kominek (no może nie do konca na niej, bo w rogu ) - pytanie: jaką długą macie tą ściankę? My na razie zrobiliśmy 1,5 m (nie mamy spiżarni) i zastanawiam się czy jeszcze nie wydłużyć ....
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  4. #1464

    Domyślnie

    Ehhh Magda jak pieknie z ta podbitka i kolorkiem gdzieniegdzie na zewnatrz.... nam do podbitki jeszcze troche i bedziemy ja miec zupelnie inaczej niz Wy...mianowicie --> rownolegle do dachu...nie prostopadle do sciany... zobaczymy jak wyjdzie
    a kolor dobieraliscie do okien?? czy w takim samym kolorze jak podbitka beda rowniez podpory dachu na tarasie?

    a propos drzwi prysznicowych... jesli beda ponizej 1000zl to lepiej uwazac na ich jakosc i sprawdzic dokladnie wszytskie zawiaski nie zebym byla zwolenniczka "kup drozej badz pewny" bo i za mniejsza sume mozna znalezc produkty wysokiej jakosci, ale jednak drzwi od kabiny maja posluzyc na dluzej...szkoda byloby je wymieniac po 3-5 latach

  5. #1465

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    Teraz jestem na etapie zadawania pytań, więc wybaczcie

    1. Okno w kuchni - na razie otwór mam zrobiony, tak jak w projekcie, czyli wyżej (bodajże 110 cm od gotowej podłogi). Zastanawiam się jednak czy nie zrobić tak jak jest w części jadalnianej (90 cm). Jak macie u siebie?

    2. Rura doprowadzająca powietrze do kominka - w projekcie jest 160, rozmawialiśmy z kierbudem, oraz facetem od kominków i obydwaj twierdzą, że wystarczy 110. Co o tym myślicie?

    Misha czekam z niecierpliwością na zdjęcia.
    Nadal nie wiem ile podnosić ściankę kolankową 1 pustak nad domem, 1 nad garażem , 1 nad domem, 2 nad garażem ...

    Magda śliczną będziesz miała elewację, kolorek przecudny
    Iza
    1. zastanawialismy sie nad blatem kuchennym rowno z parapetem, ale z tego co widze na budowie to chyba jednak bedzie wyzej tak troszke wbrew mojej woli, ale chyba raczej bede zadowolona....obawiam sie ze bateria zlewu moze mi wypasc akurat na ramie okna (po lewej) i jesli okno bedzie wyzej, to nic nie przeszkodzi mi go otwierac a ze naleze raczej do dryblaskow to tymbardziej

    2. my na razie nie bedziemy montowac kominka (moze za kilka lat) ale rura jest juz doprowadzona i wyglada mi na 16.....budowlancy nawet nie pytali tylko zrobili jak w projekcie

    3. jesli nie masz poszerzanego dachu to moze warto sie pokusic o powiekszenie domku o 1 a garazu o 2 pustaki ?? tylko pewnie akurat dach garazu wypadnie w miejscu ozdobnej jetki i tak jak my nie bedziecie jaj mogli zamontowac

  6. #1466

    Domyślnie

    a my bywamy na budowie.....ale za kazdym razem zapominamy wrzucic aparatu do wozka nasz maly 15-miesieczny pomagier zawsze bywa z nami
    w sobote mielismy wkopywac darowane od tesciow drzewka, ale sobota nie obfitowala w piekna pogode raczej w deszcz wiec z sadzenia nici...no wiec i ze zdjec nici...
    ale zaraz poprosze meza to kilka pstryknie jutro (jak na zamowienie)
    obiecuje ze je wrzuce

  7. #1467
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Hm.. podbitka miała być zoty dąb ale coś mąż kiepsko szukał i kupił kolor tik
    i według mnie jest za ciemna (kolor ostateczny widać przy balkonie) i troche to jest schrzanione, na tarasie mamy słupy wylewane i właściwie to żadnej foty z podbitką nie mam jak na tarasie wygląda pstryknę i pokażę.

    Też chciałam ściankę wydłużyć żeby trochę kuchnie zasłonić ale za wąsko
    ja robię kuchnie w wymiarach dł wychodzi 336 na 200 potem mam 1,5m wolnej ściany i wstawiam pod oknem stół a narożnik wymierzyłam ok 2,5x1,80
    wg mnie urządzanie tego salonu bez zmian trzeba z miarką latać

  8. #1468
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Iza, co do okien to u mnie okna są na jednym poziomie. Nie jest to poziom, żebym mogła zamiast parapetu zrobic blat ale tego nie chciałam. Parapet jest 10 cm nad blatem i tak miało być. Rura od kominka ma na pewno Fi 110 i to w zypełności wystarczy. Tymbardziej, że kominek wcale nie ma większego wejścia na rurę od powietrza. Spokojnie Twoi fachowcy moga zrobic tak samo. Taka duża rura jak jest w projekcie to do otwartego kominka sie nadaje.
    Nastepna sprawa podniesienie ścianki kolankowej. W projekcie jest na trzy pustaki i wieniec na 24cm ( chyba dobrze pamietam ) tak, że w sumie wyhodzą tak jakby 4 pustaki. Mnie osobiście to w zupełności wystarczy, bo i optycznie domek jest w sam raz. Jak podniesiesz ściankę kolankową to pamietaj, że trzeba wydłużyc więźbę, żeby okap nie była za krótki.
    Misha , czekamy na zdjęcia....

  9. #1469
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    ups.... i po raz kolejny udało mi się otworzyc nową stronkę, znaczy się szczęście chyba mam.......

  10. #1470

    Domyślnie

    no Wasiu rzeczywiscie masz szczescie
    ja az 3 posty dzis napisalam, bo mialam nadzieje, ze to ja dzis zaczne nowa stronke, a tu nic

    jutro jak maz pstryknie fotki, to pewnie juz z ogrodzeniem, albo chociaz slupkami w koncu bedziemy mogli byc ciut bardziej pewni ze nikt nieproszony nie szwenda nam sie po budowie...

  11. #1471
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2magda5
    Hm.. podbitka miała być zoty dąb ale coś mąż kiepsko szukał i kupił kolor tik
    i według mnie jest za ciemna (kolor ostateczny widać przy balkonie) i troche to jest schrzanione, na tarasie mamy słupy wylewane i właściwie to żadnej foty z podbitką nie mam jak na tarasie wygląda pstryknę i pokażę.

    Też chciałam ściankę wydłużyć żeby trochę kuchnie zasłonić ale za wąsko
    ja robię kuchnie w wymiarach dł wychodzi 336 na 200 potem mam 1,5m wolnej ściany i wstawiam pod oknem stół a narożnik wymierzyłam ok 2,5x1,80
    wg mnie urządzanie tego salonu bez zmian trzeba z miarką latać
    Magda, ja planuję podobnie, jeśli chodzi o rozmieszczenie kuchni i salonu, z tą różnicą, że nie mam spiżarki, więc długość kuchni to ok. 4 m. Zabudowa będzie albo w literę L albo U. Pod oknami stół z krzesłami, dalej wypoczynek i maly stolik kawowy, na przeciwko TV i mała komoda.
    A gdzie w kuchni planujesz lodówkę?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  12. #1472
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Kuchnia będzie w kształcie litery L i lodówka stanie przy ścianie spiżarni
    od ściany do okna jest ok 80cm mam nadzieję, że wejdzie planuję lodówkę wolnostojącą

    plan taki:
    lodówka (60cm) dwie szafki po 60, zmywarka 45, szafka pod zlew 45cm
    potem narożna 60 szer na 105 dł kuchenka 60cm i szuflady 45
    i koniec mebli stojących

    zrobiałm w programie z ikei kuchnie ale nie umiem wklejać

  13. #1473
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Brzmi ciekawie. Muszę też spróbować sobie coś wykombinować w jakimś programie aranżującym wnętrza.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  14. #1474
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    wejdź na stronkę www.dobreprogramy.pl
    ściągnij fajny program Allno AG Kitchen Planner prosty a wizualizacje ekstra

    ja troche już wyceniam kuchnie musze jeszcze do gawina pójść
    na kuchnie same meble tak 5 tys przeznaczam i drugie 5tys na AGD

    byłam już w BRW model telesto kolor złota wiśnia i właśnie w IKEI faktum adel średni brąz wybrałam i tu pies pogrzebany nie wiem która?

  15. #1475
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    a masz jakieś linki do tych kolekcji?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  16. #1476
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar asiulaiprzemo
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Glisno
    Kod pocztowy
    69-210
    Posty
    67

    Domyślnie przymiarki

    Izuś
    nie wiem (bo już mam kołowrót w głowie) czy są juz Twoje zdjęcia z kuchni w całej okazałości ale ja też zamierzam zostawić spizarkę, dlatego jestem ciekawa jak bedzie wyglądała Twoja kuchnia. Może o ustawieniach jakie planujesz tez napisz. JUz mam kupioną nową kuchenkę i lodówkę wszystko 60-tki (kupiłam teraz bo później moze nie bedzie kasy na takei wypasy zlew tez chciałabym dwu-komorowy nie wiem czy bedę miała jeszcze miejsce na szawki dlatego chciałam oddzielić kuchnię ściana do połowy, zeby było miejsce na szafki, napisz co o tym myślisz.
    będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź

  17. #1477
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Asiu, ja nie będę miała spiżarki. Nad ustawieniem mebli ciągle myślę. Aktualne zdjęcia są w moim dzienniku, ale niewiele jeszcze można zobaczyć, bo nawet stropu jeszcze nie mamy.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  18. #1478
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Tak linki podaję to łatwiesze od wklejania fotek

    http://www.brw.com.pl/

    kuchnie na zamówienie - modern line - telesto (linku bezpośrednio nie ma)

    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/64481907
    kolor średni brąz (podgląd frontu)

    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/ca...kitchen/12313/
    a tu szafki stojące

  19. #1479

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    Asia, my będziemy mieli tradycyjny strop monolityczny.

    A teraz moje dalsze pytania:

    1. ścianka oddzielająca kuchnię od salonu - ta na której stoi kominek (no może nie do konca na niej, bo w rogu ) - pytanie: jaką długą macie tą ściankę? My na razie zrobiliśmy 1,5 m (nie mamy spiżarni) i zastanawiam się czy jeszcze nie wydłużyć ....
    Izulek, my mamy ściankę pomiędzy salonem a kuchnią ok. 2,30m długości a jak to wygląda zobaczycie niebawem.

  20. #1480

    Domyślnie

    Magda, a nie zraza Cie bardzo duza ilosc niepochlebnych opinii nt jakosci BRW (chocby tu, na forum)? Nie twierdze, ze ikea to jakas szalowa jakosc (tansze produkty sa mizerne), ale zobacz, jaka daja gwarancje na kuchnie! - 25lat
    podpisano: fanka ikei

Strona 74 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony