dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 272
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 5440
  1. #141
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szymon79

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    witam fato!

    milo mi poznać, faktycznie to rozwiazanie tez bierzemy pod uwagę i tam też zrobic jadalnie, a nad tym wykuszem np balkon.

    Czekamy rownież na inne podpowiedzi i opinie

    Pozdrawiamy
    ewelina i szymon

  2. #142
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szymon79

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    witam fato!

    milo mi poznać, faktycznie to rozwiazanie tez bierzemy pod uwagę i tam też zrobic jadalnie, a nad tym wykuszem np balkon.

    Czekamy rownież na inne podpowiedzi i opinie

    Pozdrawiamy
    ewelina i szymon

  3. #143
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szymon79

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Aaaaaaaa i jeszcze prośba do wszystkich Granatowiczów. Prosilibyśmy o fotki szczególnie salonu i kuchenki, rowniez tych osób ktore nie mają ścianki miedzy salonem a schodami. Wielkie dzieki

    Pozdrowionka
    Ewelina i szymon
    [email protected]

  4. #144

    Domyślnie

    Pozdrawiam bardzo cieplutko Mój Granacik ma piękne fundamenty! Wasiu dzieki za radę odnośnie krokwi ,nawt nam do głowy nie przyszło aby zapytać o tak ważną rzecz!Kiedy fundamenty zostały zrobione my zadajemy sobie pytanie, czy bloczki mają dobry wymiar tj.jak w projekcie czy lepiej może było dobrać większe?Tak ,tak człowiek chce zrobić jak najlepiej i często gubi zwykły rozsadek!Zwłaszcza jak buduje dom! Nasi murarze są spoko Tak myślę bo inaczej to...... W sobotę jeden z nich widząc mnie stojącą nad domeczkiem i milczącą zapytał :Co tak kierowniczka patrzy i nic nie mówi ?ja na to bo nie wierzę ,że to mój ,nasz dom!!!!!A chłopina tylko się uśmiechnął Nie wiem jak to jest , wszystko mamy dokładnie zaplanowane co jak gdzie i kiedy! A i tak wszystko uklada się po swojemu.Przepraszam ,ale ktoś ma w planie powiekszyć dom o ok 0.9 m My tak zrobiliśmy ale tylko wydłużyliśy od strony salonu . Jest O.K

  5. #145

    Domyślnie

    Pozdrawiam bardzo cieplutko Mój Granacik ma piękne fundamenty! Wasiu dzieki za radę odnośnie krokwi ,nawt nam do głowy nie przyszło aby zapytać o tak ważną rzecz!Kiedy fundamenty zostały zrobione my zadajemy sobie pytanie, czy bloczki mają dobry wymiar tj.jak w projekcie czy lepiej może było dobrać większe?Tak ,tak człowiek chce zrobić jak najlepiej i często gubi zwykły rozsadek!Zwłaszcza jak buduje dom! Nasi murarze są spoko Tak myślę bo inaczej to...... W sobotę jeden z nich widząc mnie stojącą nad domeczkiem i milczącą zapytał :Co tak kierowniczka patrzy i nic nie mówi ?ja na to bo nie wierzę ,że to mój ,nasz dom!!!!!A chłopina tylko się uśmiechnął Nie wiem jak to jest , wszystko mamy dokładnie zaplanowane co jak gdzie i kiedy! A i tak wszystko uklada się po swojemu.Przepraszam ,ale ktoś ma w planie powiekszyć dom o ok 0.9 m My tak zrobiliśmy ale tylko wydłużyliśy od strony salonu . Jest O.K

  6. #146

    Domyślnie

    Pozdrawiam bardzo cieplutko Mój Granacik ma piękne fundamenty! Wasiu dzieki za radę odnośnie krokwi ,nawt nam do głowy nie przyszło aby zapytać o tak ważną rzecz!Kiedy fundamenty zostały zrobione my zadajemy sobie pytanie, czy bloczki mają dobry wymiar tj.jak w projekcie czy lepiej może było dobrać większe?Tak ,tak człowiek chce zrobić jak najlepiej i często gubi zwykły rozsadek!Zwłaszcza jak buduje dom! Nasi murarze są spoko Tak myślę bo inaczej to...... W sobotę jeden z nich widząc mnie stojącą nad domeczkiem i milczącą zapytał :Co tak kierowniczka patrzy i nic nie mówi ?ja na to bo nie wierzę ,że to mój ,nasz dom!!!!!A chłopina tylko się uśmiechnął Nie wiem jak to jest , wszystko mamy dokładnie zaplanowane co jak gdzie i kiedy! A i tak wszystko uklada się po swojemu.Przepraszam ,ale ktoś ma w planie powiekszyć dom o ok 0.9 m My tak zrobiliśmy ale tylko wydłużyliśy od strony salonu . Jest O.K

  7. #147
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szymon79

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    witam gata!
    a jakie rozwiązania miedzy kuchnia a salonem? murek, scianka? spiżarka zostaje czy robicie z niej czesc kuchni?
    powiedz prosze jak optycznie stojąc w kuchni daleko jest do tarasu? czy ta przestrzen jest wystarczająca ? wnikam w to tak bardzo poniewaz obawiam sie czy jest wystarczająca ta przestrzeń wszak wiekszosc dnia sprzeda sie w tych dwoch pomieszczeniach

    pozdrawiam
    szymon i ewelina

  8. #148
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Gata miło, że się odezwałaś fajnie tak patrzec jak TWÓJ WŁASNY DOM wyrasta z ziemii..... to było piekne.... ale teraz zaczną się znowu pytania....typu a może jednak zrobic to inaczej? Podczas całego okresu budowy miałam wiele watpliwości, zresztą teraz też mam. Właśnie zaczęli robić mi dach a ja cały czas obawiam się czy aby na pewno dobra jest długość krokwi.
    Szymon to ja, kobieta
    Muszę Ci powiedzieć, że ja wydłużyłam dom o 1,5m i poszerzyłam o 1,20m. Z tego manewru wyszło mi 200m2.Taras również zmieniłam - jest on szerszy i wokól całej ściany domku...stąd też duże okna tarasowe w salonie i w pokoju po drugiej stronie korytarza. łazienka na dole po zmianach ma około 6m2 pokój gospodarczy 10m2, pokój dolny 19m2
    U góry przy naszej sypialni to znaczy tam gdzie jest balkon zrobiłam garderobę kosztem pomniejszenia łazienki, kóra i tak będzie miała około 10m2. Pokoje u góry mają po 20m2 a nasza sypialnia aż 28m2
    Generalnie jestem zadowolana ale zadaję sobie teraz pytanie po co mi tyle przestrzeni jak moje dzieci już wyfrunęły z Gniazda? Będą tylko spedzac wakacje u mnie.....No cóż, jest to mój pierwszy i zarazem ostatni dome więc.... niech tam.

    A to jest moja wyrzeźbiona murłata, podoba się Wam?
    [/img]http://foto0.m.onet.pl/_m/1f620492ad50d2cbe383e2e073d0ad28,5,19,0.jpg

    a tutaj widać jak garaż jest zapełniony styropianem na ocieplenia....

    [img]http://foto1.m.onet.pl/_m/43efb0bc8962d13833668ea9b7f13f89,5,19,0.jpg

  9. #149
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego ale nie mogę wkleic zdjęć??!!
    Spróbuję raz jeszcze podac link do albumu, może teraz?/

    to jest mój garaz zapakowany po sam dach styropianem na ocieplenie

  10. #150
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie


    nareszcie udało mi się wkleić!!! hura!!
    To jest ta moja wyrzeźbiona murłata
    W dniu dzisiejszym zmieniła kolor na orzechowy .. ale to pokażę następnym razem
    A teraz dobranoc wszystkim

  11. #151
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AGNIESZKAR

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    1

    Domyślnie GRANAT

    Witam wszystkich GRANATOWCÓW. My równiez z mężem jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu Granat. W tym tygodniu mieliśmy zalewać fundamenty ale niestety nie wyjdzie a to ze względu na pierwszą naszą katastrofę budowlaną (koparka uszkodziła rurę ) całe fundamenty zalane aż potrzebna była ingerencja straży. No i zaczeło sie wysuszanie wykopu. Dzisiaj okazało się że znowu problem z wodą zawór nie trzyma i dopiero w piątek przyjdą naprawić (takich mamy fachowców).

    Pozdrawiam Agnieszka

  12. #152

    Domyślnie budowa

    Witajcie ! planujemy z męzem budowe granata, zastanawiamy sie jednak nad reanymi kosztami budowy tego domu. Jeśli ktos mogłby nam choc troche pomóc w ocenie kosztów bede bardzo wdzieczna,
    pozd Ania

  13. #153

    Domyślnie

    Hmmm
    jestesmy po wizycie u architekta w sprawie adaptacji.....co za koles - troche mnie zdenerwowal....zaczal podwazac moje propozycje zmian, np: dodatkowe drzwi z sypialni do lazienki bezposrednio; nazwal to rozwiazanie smiesznym i niepotrzebnym a conajmniej dziwnym!!! i co z tego, skoro JA TAK CHCE!!
    ale najbardziej nas ubawil, jak powiedzielismy, ze chcemy powiekszyc taras i w calosci go zadaszyc, nie uwierzycie co zaczal nam rysowac
    najpierw stwierdzil, ze przeciez oryginalnie taras jest bardzo duzy i po co go powiekszac!! a potem zaczal tworzyc zadaszenie na kartce i probowal nam udowodnic, ze jesli przedluzymy dach to.........bedzie on siegal az do ziemi!!
    zapytalam go tylko grzecznie czy slyszal kiedys o tym, ze dach mozna zlamac stwierdzil: ano tak, teraz to inaczej wyglada (dziwny mlody architekt!!)
    mam jeszcze takie pytanie: czy ktos z was przerabial garaz na dwustanowiskowy i dodatkowo poglebial go o 1m?? jestem ciekawa, co na to mowili wasi architekci?? czy byl to duzy problem??
    pzdr
    Marta

  14. #154

    Domyślnie

    ojej, ale mi sie napisalo: "czy ktos poglebial garaz" jeszcze sobie pomyslicie, ze chcemy pod nim dol wykopac
    chodzi mi oczywiscie o wydluzenie go o metr przy jednoczesnym powiekszeniu do dwoch stanowisk!!

  15. #155

    Domyślnie

    Cytat Napisał misha555
    Ani@ a ile ten wasz majster wziął za robotę??
    Bo nasz potencjalny wykonawca zaproponował (jeszcze przed spotkaniem na rozmowę o konkretach), że może zbudować, ale pod warunkiem, że on da również materiały (niby po cenach rynkowych). Zastanawiamy się, do jakiej kwoty z nim w ogóle rozmawiać...
    Misha - wezmie tyle, ile napisalam - czyli 43tys za stan surowy zamkniety - z polozeniem dachu,ociepleniem budynku (styropianem) oraz polozeniem tynku na zew.suma ta platna jest w transzach w zal od postepu prac - 3 tys zaliczki, 10 tys po wykonaniu fund, kolejne 10 tys po zalaniu stropu itd

    Poza dodaniem okien w salonie/kuchni dodalismy okno polaciowe w suszarni (pomieszczeniu nad garazem), zlikwidowalam okno w pom gospodarczym i zmienilam okragla okienko na kwadratowe (hihi, moja mama nie moze mi tego wybaczyc, bo jej sie wlasnie to okienko najbardziej podoba

    Wasiek - czy te okna ze zdjecia (boczna elewacja) sa takie jak w projekcie - 120/140?

  16. #156

    Domyślnie

    Ani@ ale mi głupio teraz przeczytałam twoj post jeszcze raz..........rzeczywiście pisałaś jasno i wyraźnie, że to za robociznę. Ja się po prostu jeszcze nie wprawiłam w tym wszytskim...
    zanim sie polapie w nazewnictwie budowlanym to jeszcze troche potrwa...

    my tez zmienilismy to okragle okno na kwadratowe

  17. #157
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Miło poznać kolejnego " granatowca" to do Ani N
    co do Twojego pytania, to niestety nie otrzymasz konkretnej odpowiedzi, ponieważ realne koszty budowy Granata zależą od wielu czynników takich jak:
    - z czego chcesz budować, gdzie się budujesz, jakiego masz wykonawcę i jakie zmiany wprowadziłaś w projekcie. Koszty orientacyjne mojej bydowy do chwili obecnej to około 130 tyś z materiałami na wykończenie zewnętrzne ( styropian i rzeczy do niego potrzebne ) i ocieplenie dachu ( wełna mineralna, płyta regipsowa). W tym również dachówka ceramiczna Robena i dwie raty za robociznę w kwocie 23. tys pln.
    Koszty pozostałych granatowcóe na pewno są mniejsze, ponieważ ja jak juz wcześniej pisałam mam powiększoną wersję projektu.
    Ani@ ja wszystkie okna pozmieniałam. Moje okna kuchenne i w pokoju gospodarczym z łazienką to 150/140 a w salonie 230/140. Nie podobały mi sie tak małe okienka. U góry tez mam okna dwuskrzydłowe balkonowe ale zrezygnowałam z okien dachowych w pokojach. Okno dachowe zostawiłam w łazience i dodałam jedno dachowe nad schodami, żeby doświetlic korytarz.
    Dobranoc chyba juz czas iść spać bo jutro rano do pracy

  18. #158

    Domyślnie

    Misha - nie no luuuz nie ma problemu

    Wasiek - dwa pytanka jesli mozna - czego chyba nie doczytallam -> myslalam, ze pokazane przez Ciebie dwa okna poddasza na elewacji bocznej to ona z tych dwoch malych sypialnie...jednak ponizej doczytalam, ze to okna garazowe - czyli podnioslas caly garaz, aby "wyrownal" sie z wys domu? (przepraszam za taka laicka terminologie )

    W kuchni tez powiekszylas? ale podnosisz je na elewacji, czy myslisz, ze 140 zmiesci sie aby nie kolidowalo z blatem kuchennym?

  19. #159

    Domyślnie

    Sutruh - wlasnie odczytalam, ze tez planujesz rekuperator. Masz swietna cene - mi firma wycenila cala instalacje na 11tys. czy mozesz podrzucic namiary na Twoja firma?

  20. #160
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szymon79

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Czesc WAŚKO - kobietko !

    fakt rozszerzenie domu też wchodzi w gre, ale powiedz prosze czy to wiąże sie ze zmianą konstrukcji dachu? a co bys powiedziaa na takie rozwiązanie. Poszerzamy dom ale tylko na długości salonu, schody i pomieszenia gospodarcze z łazienka maja scianę tak jak w projekcie. Nam w sumie zalezy tylko na takim zabiegu zwiekszającym odległośc miedzy kuchnia a tarasem. Kolejne pytanko wiąze sie z kuchnią , czy w związku z twoim poszerzeniem zwiększyłaś szerokośc kuchni ( przesunięcie kominka?) no i ostatnie pytanko dotyczące garderoby na poddaszu, nasz pomysł to albo między dwoma pokojami , albo przy założeniu poszerzenia częśći salonu, garderoba prosi sie zaraz za schodami, co ty na to?

    Pozdrawiamy i dzieki za info

    ewelina i szymon

Strona 8 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony