dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 87 z 272
Pokaż wyniki od 1.721 do 1.740 z 5440
  1. #1721
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    No fato, tempo rzeczywiście szybkie. No i domek od razu inaczej wygląda jak ma tynki na ścianach....
    A jakie robisz ogrzewanie w salonie? Podłogówka czy grzejniki?
    Salon inny niż wszystkie.....

  2. #1722

    Domyślnie

    W salonie będą grzejniki a tam gdzie płytki to oczywiście podłogówka czyli kuchnia, łazienki, wiatrołap i hol. Pozdrawiam

  3. #1723

    Domyślnie

    Ani@ dokładnie takie same mam dylematy, dzieki za podpowiedz. Wasiek ja u was gościnnie, bo ja buduję Planetę ( zapraszam do oglądania, troszkę zdjęć wstawiłam). Skąd inąd ( nie wiem czy poprawnie ort.) uważam ze mają dużo podobieństw w układzie pomieszczeń. A i moi sąsiedzi budują granata. I ja tak z sympatii do was zagłądam. Pozdrawiam. Ani@ a masz juz łazienkę na górze?

  4. #1724

    Domyślnie

    Aniu, świetne schody, ładny kolory i chyba bardzo dokładnie wykonane. Aż miło popatrzeć jak domek nabiera kształtów. Ja mam pytanko co do drzwi bo też bardzo mi się podobają - co to? jaka firma? U nas jeszcze trochę czasu do takich decyzji, ale fajny pomysł zawsze w cenie.

  5. #1725

    Domyślnie

    ANI@ schody przepiekne !! my wlasnie czekamy na fachowca, ktory przyjedzie pomierzyc wszytsko co trzeba...znajomym robil drzwi...nam tez zrobi (wewnetrzne)
    schody planujemy tylko oblozyc trepami bez podstopnic bo wydawalo mi sie ze na tak malej przestrzeni klatki schodowej bedzie ciezko,ale teraz po twoich zdjeciach widze, ze sie myle... moze meza namowie jeszcze na podstopnice?? trwalsze to latwiej czyscic przy zabrudzeniach no i schody takie sie jednolite robia... jeszcze pomysle

    drzwi wewnetrzne kupimy jakies surowe drewniane....spec od schodow pieknie nam je oszlifuje, pomaluje/zabejcuje i zrobi do tego oscieznice...i z cena tez dobry deal z nim zrobimy

    obecnie "pan na wykonczeniu" konczy obkladac skosy plytami, jutro schodzi na dol, zeby w kuchni i pokoju dziennym zrobic dodatkowe scianko-polki i slup na lodowke z plyt K-G. potem zajmie sie szpachlowaniem scian....gosc jest szybki i jak na razie dokladny....

    na zewnatrz natomiast panowie robia w tej chwili odprowadzenie deszczowki dookola domu. drzewka puscily listki, maz spryskal chwasty roundapem... no i w ogole wszystko tak cieszy
    moze sprobuje usiasc do wrzucenia jakichs fotek...

    fato mamy identycznie rozwiazana sprawe ogrzewania, podlogowka pod plytkami, w salonie grzejniki, ale twoj salo przez wykusz jest obszernijszy i jasniejszy (dodatkowe 2 okna) - super.

  6. #1726

    Domyślnie

    no ale zeby nie bylo zawsze tak pieknie w moich opowiesciach musze sie przyznac ze mamy jedna wtope.....
    otoz juz dwa miesiace temu "bramiarz" obiecal dostarczenie bramy wjazdowej przesuwnej ..... do teraz nie przywiozl....czasem nawet nie odbiera telefonu.... najgorsze ze 2/3 ceny juz wplacone...
    w koncu zrobi te brame........ALE KIEDY ??!! #$%

  7. #1727

    Domyślnie

    Cytat Napisał misha555
    schody planujemy tylko oblozyc trepami bez podstopnic bo wydawalo mi sie ze na tak malej przestrzeni klatki schodowej bedzie ciezko,ale teraz po twoich zdjeciach widze, ze sie myle... moze meza namowie jeszcze na podstopnice?? trwalsze to latwiej czyscic przy zabrudzeniach no i schody takie sie jednolite robia... jeszcze pomysle

    Misha
    , ja tez pierwotnie rozwazalam same trepy, ale - wlasnie to co piszesz - chcialam ujednolicic je kolorystycznie (choc widzialam tez niesamowite, z pomalowanymi na bialo podstopnicami oraz bialymi tralkami i efekt byl super klimatyczny) i po drugie - moj maz ma dlugasne stopy, podejrzewam, ze synowie to odziedzicza i sie troche balam ciaglego sprzatania - choc teraz, w erze szorowalnych farb, to tez nie problem.
    Trzymam kciuki za brame, jak ktos ma problem z odbieraniem telefonow, to stosuje zawsze sprawdzajaca sie metode dzieciola dzwonie czesto, z roznych numerow, nie ma sily, aby ktos nie odebral

    Beciaitomek - drzwi zamowilam w fabryce mebli Chobot (na linku moj model to Gama). W poprzednim mieszkaniu mialam od nich kuchnie i przez pare lat (caly czas uzytkowania) zero zastrzezen.
    Poza tym nigdzie nie moglam znalezc drzwi, ktore mialyby klasyczny podzial, a pasujace z serii lazienkowe byly po prostu odwroconymi do gory nogami drzwiami pelnymi. Zawsze byly jakies dodatkowe panele, co mnie nie urzadzalo. Drzwi są okleinowane dębem, maja regulowane ościeżnice. Zamówiłam tez u nich cos, co podpatrzylam u Mamy i swietnie sie sprawdza - poza walorami estetycznymi jest bardzo praktyczne przy malych dzieciach i ich brudnych lapkach - zabudowalam glif - przejscie miedzy hallem a pokojem. Wstawie fote jak to wyszlo .

    Fato, gratuluje postepow! i rzeczywiscie Nina ma racje - to Gosia wstawiala swoja balustrade, ktora - z tego co pamietam - zrobil jej szwagier (szczesciara! ). Ja jeszcze nia mam i przynajmniej do konca miesiaca miec nie bede - pan, ktory bedzie ja wykonywal niestety ma powazne klopoty ze wzrokiem (pewnie choroba zawodowa - od spawania itd) i ma przewidziana w tym miesiacu operacje. Poczekam na niego

    Kasiula - gorna lazienka jeszcze w rozsypce - caly czas oblepiona zoltymi tasmami, nie ma lustra ani oswietlenia, nawet kontaktow jeszcze nie zalozylismy, takze jeszcze chwilke.

  8. #1728

    Domyślnie

    Zabudowany glif, o ktorym wyzej pisalam


    Tu od strony pokoju


    A na dokladke jeszcze najmniejszy pokoj na gorze

  9. #1729
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Aniu, ślicznie u Ciebie, już tak bardzo domowo.
    Drzwi bardzo ładne, super kolor. My chyba też obudujemy wejście do salonu, bardzo fajnie to wygląda.
    Czy zarówno na górze jak i w salonie na dole masz ten sam parkiet?
    A w kuchni też? Bo wygląda jakby ta podłoga stanowiła jedną całość. Chyba że tak idealnie dobrałaś kafle .
    Gratuluję eleganckiego wykończenia. Bardzo w moim guście.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  10. #1730

    Domyślnie

    Aniu, bardzo dziękuję za info dotyczące drzwi - niestety z W-wy do Gdańska jest kawałek więc pewnie nie skorzystam. A szkoda, bo drzwi ładne. I w ogóle wnętrza masz piękne - ze smakiem, pomysłem. Mam nadzieję, ze dasz się namówić na "nadszarpnięcie" z lekka swojej prywatności i pokażesz jeszcze coś - choćby tę łazienkę której ja nie miałam okazji zobaczyć

  11. #1731
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xatia

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ani@! Ogladajac Twoje zdjecia coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, ze chce wlasnie Granacik. Juz nawet nic innego nie szukam. Bardzo przestronnie to wsyzstko wyglada. I ta klatka schodowa wcale nie taka waska jak mi sie wydawalo. Mam nadzieje, ze jeszcze cos nam pokarzesz

  12. #1732

    Domyślnie

    Baaaaardzo Wam dziekuje!

    Izulek - tak, wszystkie podlogi w pokojach na gorze, w gabinecie na dole i w duzym (nieduzym ) pokoju to jedna i ta sama klepka - polozona we wzor okretowy, czyli z nieregularnymi przesunieciami. W kuchni jest gres, tylko na razie rzeczywiscie tworzy praktycznie jednolita powierzchnie z drewniana podloga. Pisze "na razie", bo niestety juz niedlugo lakierowanie... a strasznie mi sie podoba ten jasny kolor. Jest opcja z zastosowaniem bialej bejcy i dopiero potem polakierowanie (to pozwoliloby na takie fajne jasne wybarwienie debu), niestety nie mam na to kasy (i tak juz lezymy i kwiczymy jezeli chodzi o finanse ). Takze podlogi beda mialy naturalny kolor debu - czyli powinno wyjsc jak schody.

    Beciaitomek - obiecuje, ze niedlugo raz jeszcze pokaze malenka lazienke

    Xatia, slusznie, ze nie tracisz czasu na szukanie Klatka nie jest oczywiscie najszersza, ale pewnie sa wezsze , w kazdym razie bardzo wygodnie korzysta sie ze schodow

  13. #1733

    Domyślnie

    Aniu, trzymam za słowo

  14. #1734
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Ania, super....podoba mi się i widzę, że mamy podobny gust.... U mnie obydwa filary będą zabudowane dębem a do tego w korytarzu na dole i na górze, tak do wysokości 90 cm będą - nie wiem jak to dokładnie nazwać - płyty dębowe z frezowanymi pilastrami takimi samymi jak na słupach. Do tego moje drzwi w wiatrołapie będą bardzo mocno przeszklone. Ja nie mam tam żadnej ścianki. Specjalnie tam nie wstawialiśmy, żeby zrobic takie właśnie duże drewniano-szklane drzwi do wiatrołapu. Tak praktycznie to stolarz juz mi mówił, że drzwi są juz zrobione ale niestety, u nas jeszcze nie mozna ich wstawić.....musimy zrobic korytarze....

  15. #1735
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    No i tak ogólnie to duzo jeszcze pracy przed moim mężem a kasa już dawno pusta. Dobrze, że za robocizne płacic nie muszę, bo nie wiem kiedy byśmy to skończyli.....
    Gosia,,,, tak cichutko się przypominam, że jesteśmy jeszcze tu a Ciebie nie ma. Daj znać jak Ci się mieszka. Troszkę juz mieszkasz w Granaciku.....

  16. #1736

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ani@
    Zabudowany glif, o ktorym wyzej pisalam


    Tu od strony pokoju
    a tak tu sobie gościnnie zaglądnęłam (moi przyjaciele budują Granata) i muszę powiedzieć, że masz bardzo, bardzo ładnie Aniu. Szczególnie podoba mi się kuchnia i PIEC. Czy mogłabyś podać producenta tego pieca (no i oczywiście cenę, jeśli możesz)

  17. #1737

    Domyślnie

    Gosia, popieram Nine - napisz cos prosze, jak drugie, trzecie i kolejne wrazenie z zamieszkiwania Granata!

    Czesc Aleksandro Piec stawiał mi zdun, który wspolpracuje z Wytwórnią Kafli Zygmunta Kuliga ze Stalowej Woli. Piec jest z tych mniejszych (w Granacie pokoj jest naprawde nieduzy - 24m kw, wiec wiekszy piec nie wchodzil w gre) - ma 2,5 na 3,5 kafla, 8 kafli wysokosci (+ cokol i gzyms). Calkowity koszt (material + robocizna) to 7800 (w tym robocizna 2500). Bardzo dlugo trzyma cieplo (po ostatnim dolozeniu jest cieply jeszcze po 20h) - no ale to cecha charakterystyczne piecy kaflowych, za to dluzej sie nagrzewa. Uwielbiam go i pale nawet wtedy, kiedy jest teoretycznie na to za cieplo

    Beciaitomek - uwaga! -












    U mnie teraz przyspieszenie - sa parapety zewnetrzne, w kolorze dachowki...


    i... TARRRRAM!!! podbitka i tynk zewnetrzny


    Caly domek pokaze w najblizszym czasie (mam koszmarny bajzel - znow - na dzialce, panowie dzis skonczyli, jutro jeszcze przychodza polozyc zdjete do tynkowania dachowki, wiec wrecze im pare pojemnych worow na smieci )

  18. #1738
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Ania, ale trafiłam.... zdjęcie łazienki dolnej od strony okna - fajnie wygląda. Bardzo mi się podoba....masz gust.... Fajnie juz masz. Tynk, podbitka, w środku prawie koniec, to kiedy planowana przeprowadzka? Mam nadzieję, że nie zamilkniesz tak jak GOSIA ( bardzo ładnie proszę o zabranie głosu przez koleżankę, jedyną mieszkanke Granata.
    A co do tempa, to rzeczywiście szybko to idzie u Ciebie ale to pewnie kilka ekip robiło.
    A tak na marginesie, to nikt więcej nie chce się pochwalić jak tam Wam idzie budowanie?

  19. #1739

    Domyślnie

    No, jest przerwa w meczu, wiec pisze:
    Nina, naszego Granata od poczatku budowal jeden pan, ktory zmienial ludzi, z ktorymi wspolpracowal - na poczatku byli z nim murarze, potem ludzie, ktorzy z nim ukladali dach, potem tynki. Tylko instalacje oczywiscie inni ludzie. Ten sam pan mial nam tez robic podbitke i tynk zew, ale niestety byl o 50% ( ) drozszy, od panow, ktorzy mi ostatecznie ten tynk robili. Przypomniala mi sie ekipa, ktora sasiadom strasznie szybko i bardzo porzadnie wykonczyla dom na zew. Placilam 12zl/m kw. Wpadlo ich dzis pieciu, naprade im sie robota w rekach palila. Na razie opaski wokol okien tez sa otynkowane i maja kolor taki, jak sciany. daje sobie czas, aby opatrzec sie z elewacja i zastanowic sie czy/na jaki kolor malowac opaski. Kabe (tej firmy mam tynk), robi tez farby, ktorymi bedzie mozna ewentualnie pomalowac otynkowane opaski.
    Niestety zabraklo mi materialu na tynk mozaikowy (na opaske) i az tydzien sie na to czeka, wiec kawalek opaski jeszcze poczeka na zrobienie.
    Lece, bo druga polowa sie zaczela

  20. #1740

    Domyślnie

    Witam
    Długo mnie tu nie było bo nic się u mnie nie działo ale cały czas śledzę wasze poczynania
    Wasiek – ty to masz nie złe przeboje
    Jutro jedziemy stawiać kibelek na działce, a w sobotę przychodzi geodeta wyznaczyć dom.
    W lipcu i sierpniu wodociągi i energetyka we wrześniu urodzi się dzidziuś, a w październiku fundamenty. Od wiosny przyszłego roku dalej. Jak oglądam wasze domy to korci mnie wziąć kredyt na szczęście mój mąż mnie sprowadza na ziemię – kredyt tak ale na koniec
    Pozdrawiam wszystkich i życzę szybkiego zakończenia budów
    MASAKRA - PISZĘ W TRAKCIE MECZU POLSKA - AUSTRIA
    TO NIE NA MOJE NERWY

Strona 87 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony