dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 272
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 5440
  1. #1761
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Komin odwrócisz tak jak ja i będzie dobrze. A piec na ekogroszek tez sie zmieści. Popatrz na rozwiązanie mishy. Ona ma piec na eko w pomieszczeniu gospodarczym.
    No i tak w ogóle, skoro kupiłeś już projekt, to witaj w Naszym gronie....
    A gdzie reszta granatowców?
    Ania, ty już po lakierowaniu podłóg?

  2. #1762

    Domyślnie

    Jakie szybkie odpowiedzi - jak cieszy .
    Niby ma się zmieścić, szkoda że nie widać jak to wygląda. W dół kopać nie mogę, a nie wiem czy nie za ciasno tam będzie. Zakładam, że musi wejść, a jak nie to samym kominkiem grzać będę. No a ten komin to jak ma na górze wyglądać w standardowym projekcie? Otwieram drzwi i wpadam na komin? Ile on by musiał od stany odstawać w głąb pokoju?

  3. #1763
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Kilka stron wcześniej są zamieszczone moje zdjęcia z górnego pokoju. Fakt, ja mam powiększonego Granata i to, że komin odstaje od ściany w niczym mi nie przeszkadza a wrecz przeciwnie, powstała tam mała super garderoba... Ale jeżeli planujesz np rekuperator to robisz sam komin bez wentylacji i juz masz mniej tej ściany niz u mnie. Ja oprócz komina spalinowego ceramicxznego, mam tam jeszcze 4 kanały wentylacyjne....

  4. #1764

    Domyślnie

    No nie planowałem rekuperatora, ale jak dobrze widziałem - to u ciebie jest ????
    Czy to chodzi o to zdjęcie ? :



    A ile on ma szerokości w pokoiku jak można spytać ? I jak jest większy ten twój pokój w porównaniu do projektowego?

  5. #1765
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Tak, to u mnie Pokój ten po podłodze ma 20m2. O ile jest większy od oryginału niestety, nie pamietam. Musisz sprawdzić w projekcie. Ale z tego co pamietam to odległość od komina do ścianki kolankowej wynosi 170cm. Z drugiej strony komina nigdy nie mierzyłam to i nie wiem...

  6. #1766

    Domyślnie

    wasiek z jakiej firmy miałaaś pustaki ?

  7. #1767
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Siorka, moje puastaki pochodziły z fabryki w Redzie koło Gdańska. A dlaczego pytasz?

  8. #1768

    Domyślnie

    pytam bo w projekcie mam ytonga i zastanawiam się czy nie zamienić na inny tańszy gazobeton

  9. #1769
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Siorka, to już zostaje w waszej gestii. Jak ja kupowałam materiał na budowę to o itongu mogłam sobie pomarzyć, nigdzie go nie było.... Pewnie gdyby był, zbudowalibyśmy z itonga. Zresztą ten zwykły gazobeton też był jak na lekarstwo ale udało mi się załatwić....i domek stoi. Na zewnątrz mam 15 cm styropianu, więc będzie ciepło w domku zimą....... a przynajmniej taką mam nadzieję...
    Coś widzę, że znowu musze przywołać do porządku co poniektórych....hmhmhm Sylwia, Marta, Fato... gdzie Wy się podziewacie? Przecież sami nie budujecie tak jak u mnie sie to odbywa, więc od czasu do czasu można cos skrobnąć nam tutaj a nie ciągle tylko ja i Ania na zmianę.....

  10. #1770

    Domyślnie

    [img][/img]

    pierwsza budowla

  11. #1771
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    i pierwsza otwarta przez Ciebie kolejna stronka.....

  12. #1772

    Domyślnie

    Siorka gratulacja a okazji 1, ale jakże istotnej budowy teraz już pójdzie, jak z bicza strzelił więc czekamy na kolejne fotki. Ja też coś postaram się wstawić - dzięki Wasiek za instrukcję , jak tylko będę mieć ciut więcej czasu. Choć po szalonej ekipie od ścian, teraz dach robi się wolno i generalnie już mają opóźnienie bo do 10 czerwca mieli skończyć, ale że nam się nie spieszy, to przyjmujemy to ze spokojem. Teraz dumamy co dalej - zamykać do przyszłego roku dechami, czy jeszcze skrobać kaskę na okna... hmmm, dylematy.

  13. #1773

    Domyślnie

    juz juz juz melduje sie po tygodniowej nieobecnosci
    bylismy na wakacjach bez dostepu do netu i dzis postaramy sie nadrobic zaleglosci opisowe, bo podczas gdy my sie wylegiwalismy nasz wykonczeniowiec nie tracil czasu i dzialal zgodnie ze wskazowkami...

    tak na szybko opowiem:
    na gorze skosy juz wykonczone a okna dachowe pieknie obrobione plytami
    na dole slup zakrywajacy lodowke (projekt pokazywalam na stronie 20 lub 23...)juz stoi i zabudowy "kominowo-sufitowe" w kuchni i w pokoju dziennym juz prawie wykonczone zaczal tez juz "gladziowac" w gabinecie.
    jutro sobota wiec pstrykniemy fotki i pokaze postepy

    witam nowych granatowcow - w razie pytan sluze pomoca !!

    Ani@ szkoda ze z poprzedniej strony nie widac juz zdjec...tym razem nie mialam szczescia zeby je zobaczyc kiedy jeszcze tam byly

    ok, lece wstawiac kolejne pranie...bo po tygodniowym wyjezdzie to maly sajgon mam w lazience

  14. #1774

    Domyślnie

    Witam!

    Czytam czytam czytam...
    U nas bez zmian. Problem z dojazdem i to co miało być w kwietniu pewnie będzie na jesień. Ręce opadają na starcie ale cóż "nikt nie mówił że będzie łatwo".

    Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego zasłużonego wakacyjnego odpoczynku.


    [/b]

  15. #1775
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Dama, tak to juz jest z budową.....jeszcze nie raz ci ręce będą opadać... a to na terminy... a to na "fachofców" zobaczysz a i tak bedziesz szła do przodu.....

  16. #1776

    Domyślnie

    Niestety…. ręce mi opadają cały czas na urzędników.. 10 czerwca złożyliśmy wniosek o PNB a 20 czerwca br kobitka w urzędzie nie potrafiła mi odpowiedzieć na pytanie czy wszystko jest ok i ile czasu potrwa załatwienie wniosku, gdyż wybiera się na urlop i dopiero w 1 tygodniu lipca zajrzy do teczki z dokumentami jak minie 30 dni od zlożenia wniosku… a chyba 30 dni to oni maja na wydanie PNB… krew mnie zalewa..
    Ani@ mam nadzieję że pokażesz zdjęcia swoich pięknych wnętrz domku…niestety miałam pecha i nie zdążyłam ich zobaczyć..
    Pozdrawiam

  17. #1777

    Domyślnie

    Agaba nie przejmuj się my złożyliśmy wniosek o WZ 25.02.08 a decyzję otrzymaliśmy 30 maja...i to niestety negatywną bo projektant uważa ,że nie ma działki sąsiedniej zabudowanej...chociaż 20 m od granicy naszej działki jest zabudowa ale nie ma z nami wspólnej granicy............. a w zaznaczonym przez niego obszarze analizowanym znalazły się 3 domy sąsiednie...mimo to twierdzi, że nie ma sąsiedniej zabudowy.. ...Wszyscy urzędnicy mają inwestorów w du...... i dla nich nie ma najmniejszego znaczenia czy ty stracisz rok czy więcej na walkę z papierologią - bo tak to niestety wygląda w naszej rzeczywistości.
    Kochani Granatowicze poszukuję kogoś z Lubelszczyzny lub okolic u kogo można by zobaczyć postawione mury Granacika.....jeśli ktoś byłby tak miły będę baaaaaaardzo wdzięczna?!
    Renia

  18. #1778
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar asiulaiprzemo
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Glisno
    Kod pocztowy
    69-210
    Posty
    67

    Domyślnie

    hejka[
    my juz mamy upragnione przez większość pozwolenie na budowę!!!
    mój mąz z teściem rozpoczęli produkcję bloczków na fundamenty, już mamy ok 250 szt, do końca jeszcze daleko ale najgorzej mówią to zaczać a później jakoś poleci. Własnie organizujemy sprzęt na zdjęcie humusu. już wiem jak wgrywać zdjęcia ale mój małżonek nie ma czasu zgrać ich na płytkę, bo w domku nie dysponuję necikiem i zdjęcia muszę wklejać w pracy. Mam nadzieję ze w najbliższych dniach uda mi się jakimś sposobem go przekonać.
    pozdrawiam
    P.S. AGABO2, Renato i Marcinie, cierpliwości, muszę Wam powiedziec ze mieliście peccha trafiając na takiego urzędasa, ja też jestem urzędnikiem, mam 26 lat a idąc do innych urzędów i będąc petentem takiego 50-cio letniego urzędasa rece opadaja, na samo wejście mierzy cię z pytaniem w oczach "czego tu" jak ja mam petenta to staram sie go "wypuścic" dopiero jak wszystko załatwię czesto słysze ze my młodzi innaczej podchodzimy do sprawy, szybko załatwiamy sprawy bo znamy się na internecie i innych nowinkach najgorsi są Ci przed emerytura, co boją się kompa i internetu wszystko robiąc "na piechotę" i żeby "Polska nie zginęła" no cóż jeszcze trochę czasu minie zanim to się zmieni.
    pozdrawiam
    [/b]

  19. #1779

    Domyślnie

    Witam!
    bardzo spodobał nam się projekt GRANAT, ale musimy go zrobic w konstrukcji szkieletowej. Moze ktoś z Was adaptował ten projekt do takiej konstrukcji i może coś nam podpowiedzieć. Ile kosztuje taka adaptacja

  20. #1780

    Domyślnie

    asiulaiprzemo dzięki za słowa otuchy... tylko w moim przypadku odnoście Warunków zabudowy trafił mi się niedowartościowany facet z aparatem na zębach ok 30-tki, któremu zajęło 8 miesięcy wydanie dokumentu... pozwolenie na budowę załatwia kobitka ok 30 lat.. chyba mam pecha i nie lubią mnie w urzędzie ale wierzę mocno że tylko jak załatwię papiery budowa pójdzie szybko i bez roblemów

Strona 89 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony