dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 272
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 5440
  1. #1801
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    I chyba znowu musze przywołac Granatowców do porządku......
    Sylwia, Marta, Ania, Fato, Iza.....GOSIA...... nie macie żadnych rozterek budowlanych? Wszystko idzie Wam jak z płatka? To tez sie chwalcie, żeby inni zobaczyli, że tak tez mozna sie budować....

  2. #1802
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    już się melduję
    U nas zaczęli deskowanie dachu. Fotek na razie brak
    Jutro przed nami trudny dzień. Jedziemy na poważną rozmowę z naszymi budowlańcami stanu surowego za dachem .
    Mamy podpisaną z nimi umowę, ale dwa dni temu "szef" zaczął mężowi coś wspominać, że były (będą) dodatkowe prace i on chce zweryfikować zakres umowy ( i co pewnie za tym idzie - kasę ).
    Więc, jak na rozsądną Panią Inwestor przystało pojechałam wczoraj do naszego kierownika budowy z umową z wykonawcą i z wypunktowanymi pracami za które wykonawca chciałby zapewne dodatkowe pieniądze, oraz z wypunktowanymi pracami, których wykonawca nie wykonał pomimo zapisów w umowie ( z różnych względów ich nie wykonał, np. chcieliśmy rzeźbione krokwie, potem się rozmyśliliśmy, jest jeden komin zamiast dwóch bo mamy pompę ciepła itp.). Kierownik potwierdził moje argumenty i jutro mam je zamiar rzeczowo wyłożyć wykonawcy. A co, nie będę dawała się robić w ....

    Zaczęliśmy także zbierać oferty na wykończeniówkę.
    Powiedzcie mi czy:
    - 125 zł netto z materiałem za ocieplenie poddasza (wełna 15+5, karton gips, folia, przygotowanie do malowania)
    - 23,50 zł netto za tynki cementowo-wapienne z materiałem
    - 135 zł netto za ocieplenie zewnętrzne (15 cm styropianu plus tynk sylikatowy 2 mm baranek) z materiałem i montażem parapetów zewnętrznych
    - 50 zł netto za standardowe (cokolwiek to znaczy ) położenie kafli

    to są dobre ceny??

    Pozdrawiam
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  3. #1803

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    Zaczęliśmy także zbierać oferty na wykończeniówkę.
    Powiedzcie mi czy:
    - 125 zł netto z materiałem za ocieplenie poddasza (wełna 15+5, karton gips, folia, przygotowanie do malowania)
    - 23,50 zł netto za tynki cementowo-wapienne z materiałem
    - 135 zł netto za ocieplenie zewnętrzne (15 cm styropianu plus tynk sylikatowy 2 mm baranek) z materiałem i montażem parapetów zewnętrznych
    - 50 zł netto za standardowe (cokolwiek to znaczy ) położenie kafli

    to są dobre ceny??

    Pozdrawiam
    Izulek ja Ci podam może moje to będziesz miała się do czego odnieść.

    Tynki gipsowe lub cementowo-wapienne - 11 zł sama robocizna
    Ocieplenie zewnętrzne styropian z tynkiem 2 mm baranek - 27 zł sama robocizna
    Położenie kafli normalnych rozmiarów 25 zł oraz tych bardziej uciążliwych 27 zł.

    Pozdrawiam

  4. #1804
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    O kurcze, nie załamuj mnie Twoje ceny są chyba nie z tego roku
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  5. #1805

    Domyślnie

    Takie u Nas ceny i dobrze bo gdyby było inaczej to bym się załamał kaska się kończy ale myślę że się wyrobię w tym roku z tym co zaplanowałem a co zostanie to na przyszły rok.

  6. #1806
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Fato, Twoje ceny są za piekne, żeby były prawdziwe.....chyba, że....a z jakiej części kraju pochodzisz, bo nie pamietam?
    U nas na północy, tynki cementowo-wapienne niżej niż 17 zł za sama robociznę nigdzie nie znajdziesz a i to jest rodzynek. Normalnie wszyscy krzycza 20zł. Ocieplenie zewnętrzne całkowita robocizna czyli styro, siatka,klej a potem na to tynk to od 55 wzywż i niżej sie nie da. Ja sama za ocieplenie i wtopienie siatki w klej zapłaciłam po znajomości 22 zł za metr a i tak mi skopali. Teraz jak rozglądam sie za tynkiem to ceny zaczynaja sie od 23 zł za metr położenia tynku.

  7. #1807
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    2Magda5 a gdzie ty sie podziewasz? Zniknęłaś tak samo jak sutruh......... może jednak odezwiecie się do nas, pleas......

  8. #1808

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek
    Fato, Twoje ceny są za piekne, żeby były prawdziwe.....chyba, że....a z jakiej części kraju pochodzisz, bo nie pamietam?
    U nas na północy, tynki cementowo-wapienne niżej niż 17 zł za sama robociznę nigdzie nie znajdziesz a i to jest rodzynek. Normalnie wszyscy krzycza 20zł. Ocieplenie zewnętrzne całkowita robocizna czyli styro, siatka,klej a potem na to tynk to od 55 wzywż i niżej sie nie da. Ja sama za ocieplenie i wtopienie siatki w klej zapłaciłam po znajomości 22 zł za metr a i tak mi skopali. Teraz jak rozglądam sie za tynkiem to ceny zaczynaja sie od 23 zł za metr położenia tynku.
    Wasiek te ceny jakie ja mam są wszędzie w naszym regionie "świętokrzyskie", a jeśli chodzi o tynki to nasze gipsowe po 11 zł robocizna a w łazienkach i garażu cem-wap w ramach promocji dostaliśmy w tych samych pieniądzach. A ocieplenie zewnętrzne to sama robocizna bez materiału 27 zł oczywiście obejmuje wszystko.

  9. #1809

    Domyślnie

    ok ok ja tez sie znow melduje

    nasze ceny za robocizne przy wykonczeniu:

    - polozenie plytek podlogowych : 35PLN
    - polozenie plytek w lazienkach : cena umowna za calosc....zobaczymy ile wyjdzie
    - tynki wewnetrzne : 13 PLN
    - ocieplenie i tynk zewnatrzny : 40 PLN
    - podbitka : 45 PLN
    - malowanie scian: 7 PLN na gotowo
    - poddasze na gotowo (z malowaniem) : 55 PLN m2.

    w centrum wielkopolski !! 30 km od poznania....

    Izulek szukaj szukaj....bo to co piszesz to ceny z kosmosu !! albo sprobujcie znalezc jednego DOBREGO fachowca od calej wykonczeniowki - wtedy wszytsko jest do dogadania

  10. #1810

    Domyślnie

    dzis po raz pierwszy wybralismy sie cala rodzina (czyli w 3 i pół osoby) na podboj sklepow ...
    odwiedzilismy kuchnie w BRW.... i chyba sie zdecydujemy... jestem umowiona na piatek na projekt i wycene w salonie BRW ale juz wiec=m czego chce i w jakich kolorach, wiec to bedzie tylko formalnosc

    odwiedzilismy tez rozne salony imarkety z plytkami, tapetami i podlogami (wszelkiego rodzaju)...
    tak wstepnie wybory padly..
    - lazienka na gorze : Paradyz bambus...ale wciaz nie wiem jaki uklad zrobie
    - podloga i sciana z kuchenka w kuchni : gres polerowany 60x30 Yukon.....taki sliczny delikatny beż z polyskiem
    - podloga w pokoju dziennym : panele Balterio dab tasmanski z v-fuga...myslelismy o panelach drewnianych, ale ze wzgledu na dzieci ktore ciagle cos upuszczaja, przewracaja, jednak zdecydowalismy sie na panele laminowane... teraz mamy drewniane i po 4 latach juz sa bardzo nieladne i zuzyte... faktem jest ze wtedy nie bardzo sie znajac na tym wszytskim wybralismy to co nam sie podobalo nie zwracajac uwagi czy drzewo jest trawde czy miekkie i teraz mamy tego efekt....

    wybralismy tez ceramike lazienkowa i jestesmy bardzo zadowoleni z dzisiejszego dnia (zakupow zero ale jakaz satysfakcja z dokonanych wyborow )

    nadal mam problem z okresleniem korytarza...jasny czy ciemny? plytki/gres czy panele? farby czy tapety? ostrzejsze kolory czy stonowane? nic mi do glowy nie przychodzi

  11. #1811
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    A ja mam nowe schodki przed domkiem.... oczywiście inne niz w projekcie, bo tamte za nic mi się nie podobały. Nasze schodki do domku są identyczne kształtem jak balkon nad drzwiami, tylko powiekszone.... jak wiekszość rzeczy u mnie....
    I jak Wam sie podobają?


  12. #1812

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek
    I chyba znowu musze przywołac Granatowców do porządku......
    Ania, ....GOSIA...... nie macie żadnych rozterek budowlanych?
    Ninka, no normalnie wypoczac sie spokojnie nie da
    Wakacjowalismy sie przez 2 tyg i w ogole o budowie nie myslelismy
    Pytalas wczesniej o lakier - polozyli nam go dzien przed naszym wyjazdem, nastawilam reku na 100% i pojechalismy. Gdy wrocilismy jednak czuc jeszcze bylo troszke ten lakier. Przewietrzylismy i jest super. Teraz tylko sie zastanawiam, jak ja te parapetowe zrobie, z takim slicznym nieporysowanym parkietem az mi go zal mam plan dorysowac na zaproszeniu przekreslony but na wysokim obcasie

    Ale najwazniejsze - Nina - najserdeczniejsze gratulacje!!!! oczywiscie z okazji ciazy Twojej corki . Chyba jakis dobry teraz czas na ciaze, bo niedawno sie dowiedzialam, ze u mnie w rodzinie tez bedzie kolejna dzidzia (nie ja, nie ja ).

  13. #1813
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Ania, no widzisz, bo ja Was tak polubiłam, że wytrzymać bez Waszych wpisów trudno....
    A jak udał się urlop? Pogoda była ok, a reszta?

  14. #1814
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Dziekuję za gratulację....My się bardzo cieszymy..

  15. #1815
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Nina,

    a ja prośbę mam do Ciebie. Coś mi się kojarzy, że przymierzałaś się, albo już złożyłaś wniosek o zwrot vatu.
    Mogłabyś mi powiedzieć, czy dalej obowiązuje termin 30 czerwca, aby rozliczyć wydatki za 2007 rok?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  16. #1816
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Marta .... gratulować ??


    Wracając zaś do cen wykończeniówki - to są ceny z materiałem, więc jakby trudno porównać, ale mam inną wycenę samej robocizny:
    - Izolacja poddasza, wykonanie stelaży i opłytowania płytą G-K,
    przygotowanie do malowania 68zł m kw
    -Wykonanie ścianek działowych na stelażu, opłytowanie, przygotowanie
    do malowania 48zł m kw-. Kafelkowanie:
    - proste 54zł m kw
    - zacinane kąty 35zł mb
    - cokoły 25zł mb
    - mozaika 90zł - 120zł m kw

    cały czas szukamy ..
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  17. #1817

    Domyślnie

    Ano gratulowac
    dlatego mamy takie cisnienie na zakonczenie wykonczenia we wrzesniu i przeprowadzke z poczatkiem pazdziernika...chcemy tam troszke pomieszkac i przyzwyczaic naszego pierworodnego zeby pozniej w polowie grudnia ten szok nie byl ani dla niego ani dla nas tak ogromny

    z tym Vatem !! swietny pomysl.... kto sie juz rozliczal - bardzo prosze o wskazowki.... bo nam beda chyba mieli tez troszke do oddania

    zaraz zabieram sie za przygotowanie zdjec do wklejenia...maz bedzie siedzial ze wzrokiem wlepionym w 22 latajacych po trawie facetow upoconych jak prosiaki to ja w spokoju zrobie co obiecalam

  18. #1818

    Domyślnie

    ok, to zaczynam - dzis tylko kilka fotek...

    widok na sciane w pokoju dziennym, gdzie bedzie TV:


    kuchnia od strony wejscia do skrytki:


    kuchnia -widok z wejscia do pokoju dziennego:


    kuchnia - widok z tarasu (pokazuje tesciowej co i jak ):


    lazienka na gorze - intymny kibelek :


    niebawem wiecej fotek (ale to ja musze wziac aparat w swoje rece... )

  19. #1819
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Marta, to ja jeszcze raz zapytam o intymny kibelek w górnej łazience: teraz jak już są wykończone skosy i podłoga - jest odpowiednia wysokość, czy facet 1,80 spokojnie tam stanie wyprostowany?
    I gdybyś mi tylko napisała jaka jest odległość od otworu drzwiowego do tej ścianki dzielącej kabinę od kibelka .
    Kuchnia już nabiera właściwych kształtów. Zastanawiam się tylko czy ten filar nie spowoduje, że do kuchni nie będzie docierało światło dzienne z salonu . Ale zapewne Ty na żywo widzisz to i wiesz, że będzie dobrze
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  20. #1820

    Domyślnie

    Wasiu gratulacje !!
    teraz widze, ze budowa Waszego mocno powiekszonego Granata to nie byl przypadek Ty po prostu wiedzialas, ze bedziesz miala wiecej wnusiow no i trzeba bedzie ich gdzies wszytskich pomiescic i ugoscic, jak przyjada na wakacje
    my pol roku temu myslelismy ze trzeci pokoj na gorze zostawimy na bialo i wrzucimy stare meble....a teraz trzeba bedzie zrobic wszystko... od A do Zet
    sle skoro jestesmy lekko na uboczu to przynajmniej syn nie bedzie sie nudzil i za rok - dwa beda dwa takie urwisy biegaly po ogrodzie [/img]

Strona 91 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony