dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 272
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 5440
  1. #1901

    Domyślnie

    Witajcie Granatowcy, odzywam sie po bardzo długiej przerwie ale mielismy masę problemów papierologiczny , na szczęscie wszystko ruszyło z kopyta i lecimy z budowa naszego Granacika kilka fotek jak to poleciało








    A tutaj przeniesione wyjście na taras


    Reszta fotek w albumie który i tak już trzeba uzupełnic, Panowie bradzo szybko idą z robotą dzisiaj mamy zalewać już strop, niestety nie obyło sie bez małych wpadek takich jak np brak wyprowadzenia rury doprowadzającej powietrze do kominka no ale na szczęscie wszystko opanowane.
    Śledzę temacik na bierząco gratuluje tym co już sie wprowadzili świetna sprawa, Wasiek schody rewelacja też mi sie takie marzą zapewne będą inspiracją dla wielu granatowiczów, obiecuje regularnie uzupełniać temacik pozdrawiam

    ALBUM

  2. #1902
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek
    Iza, przyjrzałam się dzisiaj swojemu dachowi i stwierdzam, że u mnie też dachówka boczna nie przykrywa krokwi do końca i wcale nie mam blachy - nie podoba mi sie takie wykonczenie (sorki ) U nas ta wystająca ozdobna krokiew po prostu pomalowana jest bejcą tak jak wszystkie pozostałe krokwie. To z kolei tez może sie komus nie podobać ale my tak mamy i nie narzekamy. Powiem więcej bardzo fajnie to wygląda jak ciemniejszy o ton kolor wystaje spod dachówki.
    Nina, tylko że tu nie chodzi o krokiew tylko o deskowanie dachu. Różnica polega na tym, że u nas te deski wystają poza krokiew, tak więc dachówka nie zachodzi na krokiew jak u Ciebie (obejrzałam dokładnie zbliżenie Twojego dachu), tylko trochę poza krokiew wystają deski. I to ich nie zakrywa dachówka. Muszę jeszcze dokładnie zobaczyć czy da się zrobić tak jak u Ciebie.
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  3. #1903

    Domyślnie

    rottik mam pytanko do ciebie bo widze że budujesz z ytonga i chyba 36,5 - czy będziesz ocieplał ?
    i ile kupiliście bloczków?

  4. #1904

    Domyślnie

    I tak jak obiecałam jeszcze kilka zdjęć z przebiegu budowy
    nasz tymczasowy garaż na rupiecie

    A tak wszystko wyglądało zaraz po wyschnięciu stropu

    A to jeszcze przed zalaniem stropu

    Kładziemy terriwe...stemple już podtrzymują )

    I balkonik...długa z nim historia,ale jak zobaczyłam ze jest kwadratowy a nie półokrągły to delikatnie mówiąc, wściekłam się ale teściu obiecał ,że zrobi tak,żebym była zadowolona

    Okno od jadalni

    Moja mama na progu salonu

    tak wygląda od tyłu:

    Chyba macie dośc już tych zdjęć...ale pokaże wam jeszcze tylko z dachówką

    I nasza śliczna dachóweczka

    i tak prezentował się nasz domek tuż przed zastojem


    Niedługo będę miała zdjęcia domku z drzwiami i oknami wygląda cudnie hihi zresztą sami ocenicie


    no już was nie zamęczam...niedługo więcej
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  5. #1905

    Domyślnie

    Super zdjęcia kasiulakp . Śliczne to ślubne
    Rozumiem tą sytuację z balkonikiem, bo bardzo dodaje uroku domkowi i te balustrady też. Tysiące projektów oglądałam i żaden nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak projekt granat. Będziemy musieli dokonać kilku zmian, ale chce by charakter pozostał taki jak na tych zdjęciach projektu. Kolor dachówki, elewacja...super.
    Na razie "debatujemy" nad zmianami. Też będzeimy mieć odbicie lustrzane. W związku z tym że taras musimy zrobić z boku, to chce też na środku tego boku zrobić wykusz jak w szmaragdzie i obok drzwi. Myślę, że jeśli nie zmieszczą się takie jak z tyłu w projekcie to będą wąskie poprostu, może nawet jednoskrzydłowe. Męcze Anulę i Anię moimi przeróżnymi dylematami i chyba dziewczyny mają mnie już dość.
    Napiszcie mi czy wszyscy zostawiacie kuchnie otwartą, czy ktoś ma tam kawałek ścianki np.? Jakoś tak całkiem otwartej kuchni sobie nie wyobrażam. Pamiętam, że ktoś miał lodówkę na środku chyba zabudowaną, ale nie mogę teraz tego znaleźć.

  6. #1906

    Domyślnie

    beata_piotr ja mam tak
    [img][/img]

  7. #1907

    Domyślnie

    Dzięki beata za miłe słowa Moja kuchnia będzie otwarta...nie mam spiżarki, więc tym bardziej będzie większa. Ale od kominka będzie ścianka,bo będzie narożny i planuję to mniej wiecej tak:

    z tym,że tutaj jest na innej ścianie a u nas będzie jakby lustrzane odbicie
    A za ścianką planuje postawić wielką lodówkę...taka side-by-side, natomiast od strony jadalni chyba lekko "zasłonię" kuchnie szafkami...oczywiście tylko dolne. I chciałabym zrobić tam szuflady również od strony jadalni,żeby można było schować tam coś przydatnego jak zapasowe sztućce czy podkładki pod talerze hihi.
    Tak, tak mam już wszystko w głowie, wciąż siedzę na internecie i podglądam pomysły
    acha...wasiek znalazłam wczoraj na ebay ten komplet wypoczynkowy ale czy to prawdziwa skóra? i po ile go zamówiłaś razem z przesyłką? bo ja widziałam tylko licytacje bez kup teraz. No ale zobaczyłam też że to firma z berlina a my mamy do berlina rzut beretem hihi więc jak coś to skoczymy sami...ja się zakochałam w tym wypoczynku i męczyłam wczoraj męża i powiedział że jak juz w końcu będziemy meblować to może kupimy właśnie ten

    Kończę bo obiadek mi się przypali i na druga zmianę do pracy do usłyszenia!!
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  8. #1908

    Domyślnie

    Acha...siorka zapomniałam dopisać,że wasze rozwiązanie jest tez super pozdrowienia
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  9. #1909

    Domyślnie

    Siorka bardzo fajne rozwiązanie, kuchnia nie całkiem zamknięta a jednak trochę schowana. No i większa. Tylko kurcze żal mi rezygnować ze spiżarki, to takie potrzebne pomieszczenie. Przynajmniej dla mnie.

    Kasiulakp czyli jeśli dobrze zrozumiałam kominek w tym miejscu cow projekcie, tylko ścianka od kuchni do której przylega będzie dłuższa tak???

    Nie żal Wam rezygnować ze spiżarki?

  10. #1910

    Domyślnie

    siorka74- tak jest to ytong 36,5 i ocieplać nie będziemy, a co do ilości bloczków to odpowiem ci w najbliższym czasie
    kasiulakp- fajne foteczki miło popatrzeć jak rosną kolejne granaciki.
    A u nas dzisj miał być strop i lipa dostawca zawalił a wykonawca sie wkurza heheh ruszają jutro ze stropem

  11. #1911

    Domyślnie

    Chodzi mi o coś takiego: (klejone na szybko)


  12. #1912
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Kasiula, moje sofy to prawdziwa skóra a drewno wokól też prawdziwe. Rozpakowalismy na razie tylko fotel, żeby zobaczyc kolor skóry. Jest ok, bezowy taki jak na zdjęciu. Szwy sa równe, tylko trochę drewno z malymi usterkami, których nie widać tak na pierwszy rzut oka. Ja licytowałam te sofy i wylicytowałam je za 1000 euro. Z Berlina, chociaż nie mamy rzut berem - przywoziliśmy je sami. I tak jak pisałam wczesniej płaciłam dopiero teraz , kiedy euro jest tak nisko. W sumie z kosztem przewozu wydałam na ten zestaw około 3900 zł.....
    Rotik, dziekuję za pochwały naszych schodów..... Mnie się też nadal bardzo podbają....

  13. #1913

    Domyślnie

    Właśnie wróciłam z pracy i od razu siadłam do kompa...

    beata mi właśnie chodzi o coś takiego jak narysowałaś tylko,że chciałabym tam postawić szafki...a nie ścianę, a co do kominka to dobrze rozumiesz. Właściwie nawet bym powiedziała,że ta ścianka będzie jak na projekcie tylko nie będzie spiżarki Bo tez nie chciałabym jej za dużo przedłużać tylko tak jak widać na projekcie
    A nie szkoda mi z niej rezygnować bo my w pomieszczeniu gospodarczym nie będziemy mieć pieca (bo zakładamy ogrzewanie gazowe) więc tam będę miała więcej miejsca na różne zapasy
    Dzięki wszystkim za miłe słowa, cieszę się że do was dołączyłam bo mogę powymieniać się myślami i spostrzeżeniami z kimś kto wie o czym mówię hihi


    wasiek wypoczynek jest piękny a do tego kusi cena...oj chyba będę miała taki sam jak ty dzięki za info o cenach
    rottik głowa do góry...jak zaleją strop to zobaczysz że zanim się obejrzysz już dach będą kładli
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  14. #1914

    Domyślnie

    Cytat Napisał beata_piotr
    Męcze Anulę i Anię moimi przeróżnymi dylematami i chyba dziewczyny mają mnie już dość.
    Beata, nie mam dosc pisz, pisz, bo najlepiej wczesniej miec juz wszystko poukladane, a nie potem wyburzac czy zamurowywac. Czy dostalas moja odpowiedz nt wykuszu (bo niei wiem, czy to, ze mam dosyc oznacza, ze nie doszlo? )? Jesli nie doszlo, to powtorze - moje zdanie jest takie, ze ta powierzchnia jest za mala i na wykusz i na takie drzwi balkonowe z boku (jak na Twoim rysunku), wtedy nie bedziesz miala zupelnie miejsca np na tv (zakladajac, ze bedziesz miala naroznik czy sofe pod scianka dzielaca od schodow), rozwaz zrobienie drzwi balkonowych w wykuszu, bedzie miala 2 w 1

  15. #1915

    Domyślnie

    wasiek mam ogromną prośbę...mogłabyś wkleić zdjęcie tego fotela co rozpakowaliście...sorki,że ja ciągle o tym wypoczynku, ale potrzebuję zobaczyć kolor...wiem,ze kiedyś wklejałaś takie zdjęcie, ale nie mogę go znaleźć aha i jeszcze jedno...ile na niego czekaliście?
    dzięki z góry
    ps. czy ktoś może napisać mi o ogrzewaniu pisałam wcześniej ale nikt mi nie odpisał ...jak coś wiecie na ten temat to dajcie znać
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  16. #1916
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiulakp

    Acha...mam jeszcze pytanie do wszystkich: jakie ogrzewanie zakładacie? My myslimy nam gazem albo nowością czyli pompą ciepła,ale z racji tego,że to nowość wahamy się bo nie znamy nikogo kto to już przetestował no i założenie jest bardzo drogie... około 50 tyś. Ale z drugiej strony mozna dostać na do dofinansowanie bo to jest ekologiczne ogrzewanie (żadnych spalin itp.) no i koszt ogrzewania rocznie to jedyne 1000zł. Ale z nów gdzieś mój mąż wyczytał,że w zimie nagrzewa dom jedynie do 15 stopni...to wtedy się nie opłaca. Ale mimo wszystko dodatkowo od kominka pociągniemy płaszcz wodny i oczywiście podłogowe
    Gdyby ktoś wiedział coś o pompach ciepła albo ma gaz to proszę o podpowiedź co się bardzo opłaca. dzięki z góry
    Kasiu my zakładamy pompę ciepła, na razie mamy zakopane kolektory poziome, reszta będzie robiona pod koniec września, jak wszystko dobrze pójdzie ... czytaj: jak fachowcy nie będą się ociągać.
    Pompę mamy IVT, podłogówka w całym domu, do tego kominek ale ma być rekreacyjny, tzn. bez płaszcza, bez rozprowadzenia ciepła. Do tego mamy wentylację mechaniczną z reku i GWC.
    Mam nadzieję, że zimą będziemy mieli więcej niż 15 stopni
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  17. #1917

    Domyślnie

    Ania, tylko jeśli w wykuszu zrobię drzwi to nie za bardzo tam stolik postawie,a jak mam go odsuwać to wykusz niepotrzebny się wydaje. Sama nie wiem już. Pomyślałam, że jeśli zrobię tak jak narysowałam to pod okno dam sofę, do tego jakiś stoliczek, tv na tej ściance od schodów i jakieś dwa fotele może zmieszczę. I wtedy w wykuszu stolik.

    Edit:
    Kurcze, obmyśliłam sprawę, pooglądałam trochę zdjęć i chyba masz rację i to najlepsze rozwiązanie z tymi drzwiami w wykuszu jednak.
    Choćby tutaj: (mam nadzieję, że właściciel się nie pogniewa za publikację na tym wątku)- trzeba kliknąć w "schnący salon (1)"
    http://maciejon.republika.pl/Stolark...-%20index.html

  18. #1918

    Domyślnie

    Iza dzięki za info...ale czy ta firma która zakłada wam tą pompę jest sprawdzona, i czy znacie kogoś kto już to ma? w sensie czy pytaliście kogoś o to jak to działa? Aha ile was to wszystko będzie kosztowało? mój mąż dzwonił do firmy wczoraj i powiedzieli,że 50 tyś ale netto...a ja obawiam się,że jesli wydamy taką grubą kasę a w zimie ma tylko 15 stopni ciepła dać to w ogóle szkoda zachodu...masakra...już nie wiemy co robić
    Jak możesz to napisz mi jak najwięcej informacji o tym dzieki
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  19. #1919
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Kasia nas to wyniesie około 60 tys brutto. to jest już cena z całą podłogówką łącznie z wylaniem posadzek. robi to jedna firma - lokalny przedstawiciel - firma Sun energy. Nie znamy nikogo ze znajomych kto ma pc, ale tu na forum jest wątek o pompach ciepła - baaardzo długi, jak będziesz miała chwilę to poczytaj
    http://forum.muratordom.pl/post2636202.htm#2636202
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  20. #1920
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Ani@ proszę zajrzyj do skrzynki, wysłałam Ci wiadomość. Bardzo mi zależy na pokazaniu mojemu męzowi Twojego pieca kaflowego i łazienki. Gdybyś mogła, to przeslij mi na pocztę: [email protected]

Strona 96 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony