dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 98 z 272
Pokaż wyniki od 1.941 do 1.960 z 5440
  1. #1941
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    No u nas sufit prawie zrobiony ale jutro będziemy jedną stronę rozbierać. Jednak co oczy widzą to widzą, żadne tam rysowanie na suficie. Troszkę nie podoba mi sie kształt jaki wyszedł przy kominku no i chyba za głeboko wchodził ten podwieszany sufit do pokoju. Jutro mój mąż przesunie go w stronę kuchni o 25 cm i wtedy chyba będzie lepiej. Węża świetlnego połozymy jednak z każdej strony a nie tylko z jednej tak jak mysleliśmy jeszcze wczoraj.
    Czyli standard, w trakcie pracy wychodzą różne rzeczy i na bieżąco zmieniamy je sobie.....który fachowiec tak by mi zrobił????? żaden, każdy leciałby tak jak ma powiedziane a potem żądałby kasy za rozbiórki i ponowne robienie....Oj, dobrze mam z tym moim fachowcem......

  2. #1942
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Marta, poczekam na zdjęcia......lubię oglądać zdjęcia, bo u mnie to wszystko zmienia się powolutku a u Was to idzie jak burza......

  3. #1943

    Domyślnie

    Udało się.... muszę się pochawalić ...
    po 13 miesiącach walki w Urzędach dzisiaj odbieramy Pozwolenie na Budowę i robota rusza 01.09.08

  4. #1944
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Hej, coś nam wątek spada

    Pytanko mam, kochani, mamy stan surowy zamknięty , ale pozostały nam jeszcze do zrobienia dwie rzeczy: wylanie schodów wejściowych i tarasu.
    I teraz podpowiedzcie: czy robi się to przed czy po ociepleniu budynku?
    I w jaki sposób to wykonać prawidłowo? Dylatacje itp. Pomóżcie ....


    ps. a widzieliście jakie mam śliczne okna ?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  5. #1945

    Domyślnie

    Izulek śliczne masz i drzwi i okna a jaki to kolor? orzech czy mahoń ?

    My jeszcze nie mamy wylanych schodów i tarasu więc nie wypowiadam się na ten temat...na razie

    a moje okna i drzwi widziałaś?? hihi
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  6. #1946
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Kasiula, piękne Twoje drzwi i okna, drzwi szczególnie mi się podobają Nawet myślałam, że już wysyłałam swoje och i ach, ale jednak nie ...

    Nasze okna to "drzewo różane" kolor jak mahoń, troszkę ciemniejszy, z tą różnicą że typowy mahoń był "w paski" a to "drzewo różane" ma fakturę usłojenia jak drzewo

    Twoje okna też chyba w podobnej tonacji??
    Jakie planujesz parapety zewnętrzne i wewnętrzne?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  7. #1947

    Domyślnie

    Ja zastanawiałam się nad takimi drzwiami jak ty masz...ale nie było akurat mahoniu...a już mieliśmy podjętą decyzje,że okna mahoń weźmiemy...nasze drzewo to mahoń, ale kolor palisander(kolor mahoń na drzewie mahoniowym akurat wyglądał jak pomarańcz)...a okna i brama garażowa mahoń również kolor mahoń

    Parapety już mamy zamówione wewnętrzne...mahoń...identyczne jak okna,drewniane oczywiście, ale zamontują dopiero jak będą tynki w domu. A zewnętrzne tez mamy wybrane...kolor ciemny brąz taki sam jak rolety zewnętrzne...pasują do okien i drzwi i też będą dopiero jak elewacja będzie gotowa

    A propo elewacji...jakie planujecie kolory elewacji...ja zastanawiam się nam oliwką ewentualnie groszkowa zieleń...nie za ciemna i wykończenia piaskowcem ale jeszcze się zastanowimy ...mamy czas !!
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  8. #1948
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    A to Wy macie okna drewniane ? Czy tylko drzwi?

    Elewacja? Czy ja wiem, taki jasny pistacjowy kolorek mi się podoba, ale też myślę o tradycyjnym w odcieniu żółci, albo jakaś pastelowa morelka...
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  9. #1949

    Domyślnie

    Nie nie my mamy okna plastikowe ale kolor okleiny to mahoń...i brama garażowa tak samo...tylko drzwi drewniane...ale jak pisałam z drzewa mahoniowego o kolorze palisander Chodziło mi,że drewniane parapety wewnętrzne bedziemy mieć chyba źle się wyraziłam

    A co do elewacji to właśnie myślałam o takim tradycyjnym...ale chyba za dużo tych domów...a ja chce wykończyć piaskowcem, więc cały byłby żółty...trochę było by za dużo... ale w sumie na razie mamy inne rzeczy do zrobienia,do elewacji jeszcze daleko

    a ty jakie masz parapety zewnętrzne? bo ja zastanawiam się czy takie płytki położyć czy jakieś inne...nie wiem dokładnie jak to wygląda,ale facet w hurtowni mówił,że ładnie...
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  10. #1950

    Domyślnie

    witam szczesliwe panie posiadaczki pieknych okien bardzo ladne - ciemne.....
    my tez mamy ciemne - orzech cala reszta "wystroju" jest w podobnym brazie (brama, drzwi wejsciowe - jeszcze niegotowe, parapety, rynny i slupy drewniany na tarasie)
    elewacja mnie najbardziej podoba sie takie jasne cappucino z ciemniejszym tynkiem strukturalnym w dolnej czesci...... no i mysle ze jest praktyczne - kurz i brud nieszybko rzuca sie w oczy a u nas bedzie wialo bardziej niz gdziekolwiek w okolicy wiec praktyczne myslenie przede wszytskim

    u nas prace ida pelna para... gora juz wygipsowanai raz pomalowana na bialo (oprocz lazienki, czekamy na projekt i wylizcenie ilosci plytek, zeby je zamowic)
    pokoj gabinetowo - goscinny tez juz wygipsowany i teraz fachowiec wzia sie za reszte dolnych pomieszczen....

    na zewnatrz tez zaczyna wrzec panowie od drogi dojazdowej i podjazdu juz weszli na teren - mam nadzieje, ze za 3-4 tygodnie bede Wam mogla pokazac przod dzialki juz wylozony kostka juz niemoge sie doczekac, bo na razie rozrzucona ziemia z zuzlem wyglada okropnie

    za tydzien odbieramy drzwi wewnetrzne, wyposazenie lazienek i kupujemy kafle do kuchni, skrytek, kotlozni i korytarza na dole...moze tez i tarasowe sie uda wybrac??
    niebawem beda tez gotowe drzwi zewnetrzne i meble kuchenne, w nastepnej kolejnosci przyjada meble do pokoju dziennego..... do tej pory na pewno nie zdazymy wszystkiego pomalowac i polozyc podlog, ale na szczescie mamy gdzie te wszystkie rzeczy skladowac, wiec bede juz spokojna ze je mamy

  11. #1951

    Domyślnie

    czyzbym po raz kolejny otworzyla stronke?? chyba zdarzylo mi sie to przy str.31 ??

    zapomnialam wspomniec o ogrodzie....z przyczyn praktycznych zrobimy jednak juz czesciowo ogrod w tym roku.... no chociaz trawe zasiejemy, zeby sie nie kurzylo za bardzo

  12. #1952

    Domyślnie

    misha ale z was szczęściarze...u mnie dopiero za parę dni wchodzi pan od instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej a potem już jakoś pójdzie...chyba ale już nie mogę doczekać sie takiego etapu na jakim wy jesteście...tynki, kolorki itp. a tu nawet ścianek działowych nie ma...ale już mamy umówionego pana (który stawiał dom) że wchodzi i działa ze ściankami jak tylko pan od instalacji podprowadzi do budynku rury kanalizacyjne...a potem znów pan o kanalizacji dokończyć robotę...itd.
    w każdym razie mam nadzieję,że i ja niedługo będę mogla pochwalić się,że ściany już malujemy i że czekamy na meble...

    Acha...mam pytanie o dolna łazienkę...czy mieści się wam kabina prysznicowa od okna do rogu,ale nie robiąc wnęki? i jakie macie ustawienia w górnej łazience...?

    Nam kabina na dole się nie mieści a w projekcie jest narysowana dla picu... więc na górze będziemy mieć i wannę i prysznic
    jak macie jakieś zdjęcia-ustawienia toalety, wanny, umywalki itp. to proszę pokażcie...ja mam pewien pomysł, ale może wy macie lepiej
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  13. #1953
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Mało pisze ale moge troche juz pokazać

    łazienka dolna






    Łazienka górna






    Salon + kuchnia








    Przedpokój




    Za tydzien schody a pod koniec sierpnia kuchnia.

  14. #1954

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiulakp
    Acha...mam pytanie o dolna łazienkę...czy mieści się wam kabina prysznicowa od okna do rogu,ale nie robiąc wnęki? i jakie macie ustawienia w górnej łazience...?

    Nam kabina na dole się nie mieści a w projekcie jest narysowana dla picu... więc na górze będziemy mieć i wannę i prysznic
    jak macie jakieś zdjęcia-ustawienia toalety, wanny, umywalki itp. to proszę pokażcie...ja mam pewien pomysł, ale może wy macie lepiej
    kasia ja nie wiem, co wy macie za projekt... a moze okno macie wieksze/szersze??
    my w dolnej lazience dajemy kabine narozna 90-tke!!! i kabina bedzie sie konczyc akurat przy oknie....
    przed kabina bedzie sobie kibelek, a na przeciw kibelka ale blizej drzwi (zeby sie nie uderzac ) bedzie umywalka.....chyba nawet 60-tka....
    juz mamy wszystko pomierzone i wiem, ze wejdzie
    Gosia chyba pokazywala swoja piekna jasna lazieneczke na dole (a moze to byla Ani@ - dziewczyny wybaczcie !! ) z kabina szklana kwadratowa bez brodzika i tam na jednej scianie zmiescily sie wszytskie 3 sprzety !!

    co do gornej lazienki... na ktorejs ze stron wczesniejszych zamieszczalam fotki z naszej lazienki... a pozniej dla Izki jeszcze rzut z gory z rozrysowana instalacja wodna... mamy 3 pary drzwi w tej lazience (dwie jak w projekcie, trzecie to "prywatne" przejscie z sypialni do lazienki obok drzwi do pom.nad garazem)
    dodalismy scianke dzialowa prostopadle do sciany dzielacej lazienke i pom gosp. tak ze powstal kacik na kibelek pod oknem oraz naroznik do naroznego prysznica....
    tak wiec na gorze zmiescimy wszytsko oprocz bidetu (ktorego nie chcemy po prostu ) i jeszcze zostanie sporo miejsca na ustawienie dzieciecej wanienki na stelazu i ewentualnej widowni takich zdarzen

  15. #1955

    Domyślnie

    aaaaaaaa kasia pochwal sie pomyslem ustawienia gornej lazienki koniecznie!! u nas co prawda zmiany juz by bylo ciezko zrobic, ale moze innym dasz natchnienie??

  16. #1956

    Domyślnie

    Iza - piękne okna, mam nadzieję, że jesteś zadowolona z ekipy bo u nas na dniach wchodzą, no i zaliczka wpłacona więc raczej nie zrezygnujemy . Napisz jakie masz spostrzeżenia po ich pracy. Co do tarasu i schodków to my już mamy zrobione - robił pan od ścian, więc myślę, że można spokojnie robić przed tynkami.
    Miło patrzeć na Wasze wnętrza - mają forumowiczki głowę na karku bo wszystko tak ładnie zrobione
    U nas po walkach z ekpią od dachu w końcu skończyli - wymieniali nam blisko 90 dachówek bo były poszczerbione - czy liczyli na naszą wadę wzroku i przeoczenie?? dziwne, ale pan dekarz nie umiał nam na to pytanie odpowiedzieć. ponadto ławy kominiarskie zamontowali czarne, a stopnie szare - taki misz masz wątpliwej urody. no i z tego wszystkiego z 2-tyg. terminu realizacji, zrobił się 2-miesięczny. Licze jednie, że na głowę nam kapać nie będzie
    Pozdrawiam wszystkich zaawansowanych (przecież nie napiszę "starych" ) i nowych forumowiczów.

  17. #1957
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EDZIULA

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2

    Domyślnie GRANAT

    Cytat Napisał sutruh
    anijka masz juz zobiony projekt schodów? wiesz ile musimy przygotować kasy na ich zrobienie jeszcze nie jeździliśmy po stolarniach,

    napisz coś na temat "wykańczaniówki" , masz już dachówkę zamontowaną?

    Jestem na etapie tzw. papierkowym. Bardzo chciałabym zobaczyć Granata. Jestem z Nowej Soli. Czy istniałaby możliwość żeby przyjechac i zobaczyć dom?

  18. #1958

    Domyślnie

    misha jakoś nie moge się zabrać do zrobienia jakiejś wizualizacji...nie ma czasu ale jak tylko znajdę chwilę to usiądę do kompa i postaram się coś "zmajstrować" a wtedy na pewno się pochwalę
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  19. #1959

    Domyślnie

    magda super fotki... zanim się obejrzymy już zamieszkasz w swoim granaciku
    mam pytanie...ile zapłaciłaś za płytki do salonu...ja widziałam właśnie takie tylko ciemniejsze i strasznie się na nie napaliłam (i prawdopodobnie je kupię)

    ale nie pamiętam ile kosztowały, ale mogę znaleźć na nacie...dlatego chcę cenę twoich,żeby porównać dzięki z góry
    "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba."

    Jak Kasia i Tomek budowali domek

  20. #1960

    Domyślnie

    MAGDA idziecie jak burza !!
    widze po zdjeicach ze juz wiekszosc plytek polozona
    a co robiliscie w kotlowni i skrytkach - jesli masz skrytki... jakies lepsze plytki?? czy raczej takie tansze??
    juz nie moge sie doczekac kiedy u nas facet skonczy wreszcie gipsowanie i malowanie na bialo......
    plytki do dolnej lazienki beda za 2 tygodnie, za 2 tygodnie rowniez bede miala projekt gornej lazienki a potem jeszcze z tydzien na plytki....
    a w najblizsza sobote jade kupowac plytki do kuchni, do przedpokoju, kotlowni i skrytek.... moze juz definitywnie wybierzemy kolory farb...
    odbierzemy tez kabiny prysznicowe oraz drzwi wewnetrzne, ktore przekazemy stolarzowi do obrobki i malowania...

    z kostka na podjezdzie mamy tydzien obsuwy... tydzien w sumie nieduzo...ale ja juz mialam nadzieje szybko efekty zobaczyc... no nic poczekamy

Strona 98 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony