dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 134
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2663
  1. #21

    Domyślnie

    Działkę mamy po Poznaniem, budowlaną, jeszcze projektu nie kupiliśmy, ale już chyba podjęliśmy decyzję że to ten. Jeszcze tylko zostały nam ostatnie rozmowy z wykonawcą co do ceny, z bankami co do kredytu i kupujemy. Czas szybko płynie, chciałabym żebyśmy zaczęli w tym roku, chociaż jeszcze dużo papierów do załatwienia zostało i kasy do wydania :) A w ogóle to przez 5 lat mieszkałam w Kołobrzegu :)

  2. #22

    Domyślnie

    Jaki ten świat mały . A ja wolałabym mieszkać gdzieś koło dużego miasta, tak mi się wydaje,więcej możliwości (szczególnie dla dzieci), ale to bardzo trudna, życiowa decyzja i chyba się nie odważymy zmienić miejsca zamieszkania. Kiedyś marzyło mi się Trójmiasto...

  3. #23

    Domyślnie

    Wkońcu FAWORYT jest już dostępny do obejrzenia, dlatego bardzo proszę o opinie na temat tego projektu. Mi wydaje się idealny (jak dla rodziny 2+2), ale miłość bywa ślepa i powszechnie wiadomo, że ideałów nie ma, a może jednak?


    Link do pracowni: http://www.mgprojekt.com.pl/

  4. #24

    Domyślnie

    Witam ponownie,mam pytanie czy ktoś buduje lub zbudował Faworyta gdzieś koło Wrocka?

  5. #25

    Domyślnie

    cześć, mi się ciągle podoba, nic ładniejszego z zewnątrz i bardziej funkcjonalnego wewnątrz nie widziałam )) jest tak ładny, że zamówilismy projekt ))

  6. #26

    Domyślnie

    A co sądzicie o pracowni MG Projekt ? Ja kupiłem Agnieszkę z tej firmy i jestem rozczarowany jest mało dokładny( w porównaniu z innymi biurami ) są duże nieścisłości a więżbę dachu dołączyli jak się póżniej okazało z jakiegoś innego projektu.Gdybym teraz kupował projekt to nie byłby napewno z MG Projekt .Bardzo podobał mi się(technicznie ) projekt z Studio Atrium.

  7. #27

    Domyślnie

    Na temat projektu Agnieszki rzeczywiście niektórzy wypowiadają się niezbyt przychylnie, ponoć są jakieś niedociągnięcia, nie wiem jak będzie z Faworytem, bo chyba go jeszcze nikt nie wybudował, a nie jestem fachowcem i nie potrafię ocenić czy projekt jest dobry czy zły. W jednym z biur architektonicznych powiedziano nam, że mg zasadniczo robi dobre, czytelne projekty. Jeszcze tego nie wiem, czy rzeczywiście tak jest, ale w miarę postępu budowy napewno poinformuję :)

  8. #28

    Domyślnie

    Czy może ktoś wie kiedy firma MGProjekt w końcu utworzy całą stronę .Bo komunikat ,że jest w budowie już jest od ponad roku.

  9. #29

    Domyślnie

    nie wiem kiedy skończą, ale widać że coś robią, bo codziennie dochodzą nowe projekty

  10. #30

    Domyślnie

    Czy nikt więcej nie buduje domu z tej pracowni?

  11. #31

    Domyślnie

    Wczoraj znaleźliśmy ten projekt mg Faworyt chociaż wystąpiliśmy o warunki zabudowy pod inny projekt z biura z500 projekt Z27 to decyzja zapadła. Projekt Faworyt jest dla nas idealny wersja B odbicie lustrzane.

    Czy kupiłaś już może projekt?

    Pozdrawiam Iza

  12. #32

    Domyślnie

    Witam,tak kupiłam już projekt,też uważam że jest najlepszy i również zamówiłam odbicie lustrzane,zaczynam w jak najszybciej jak tylko dostanę pozwolenie na budowę.Byłam wycenić w salonie okna,narazie tylko w jednym salonie i policzył nam okna PCV oklejone z obu stron z łukami jak w projekcie na 15.500 tys a bez łuków na górze na 11.500 tys. a dodam że będę robić obniżany salon.Pozdrawiam i czekam na wieści od ciebie.

  13. #33

    Domyślnie

    Właśnie udało mi się zmienić telefonicznie dane do warunków zabudowy całe szczęście, ze jeszcze decyzja nie była wydana. Dzwoniłam również do biura projektowego mg projekt i w przeciwieństwie do biura Z500 dostałam konkretne i fachowe informacje.


    Nam na pierwszy rzut oka brakuje okien dachowy. I chciałabym powiększyć dolną łazienkę przesunąć ściankę bliżej drzwi wejściowych a zlikwidować spiżarkę i w to miejsce powiększony by był przedsionek o to co zostało zabrane na łazienkę. Nie wiem czy jest to zrozumiałe co napisałam mam nadzieję, że tak. A o co chodzi z tym obniżanym salone tzn. będą schodki?
    Cieszę się, że będę miała możliwość wymiany doświadczeń.

    Iza

  14. #34

    Domyślnie

    Tak będą schodki,a czemu ci brakuje okien na górze?ja znowu chcę zlikwidować okno w toalecie na dole i w spiżarce a dać drzwi przeszklone,wiesz mi ja bym nie powiększała łazienki bo uważam że jest wystarczająca dla gości dam tylko wc i umywalkę a ze spiżarni bym nie rezygnowała bo jest naprawdę przydatna a w na stychu nad garażem planuję pokój tzw rekreacyjny tzn dam stół do ping-ponga,atlas itp,a skąd jesteś jeśli mogę wiedzieć i jakie planujesz ogrzewanie?

  15. #35

    Domyślnie

    cieszę się że wybrałaś ten projekt i cieszę się również że będziemy mogły się wymieniać doświadczeniami,a kiedy zaczynasz?

  16. #36

    Domyślnie

    Chciałabym, żeby pokoje na górze były widne i nie wiem czy te okna będą wystarczające.
    Co do ogrzewania nie jestem jeszcze specjalistką w sprawach technicznych i szczegółach, ale w trakcie budowy pewnie już będę . Dużo liczę na wiedzę teścia w sprawach ogrzewania i nie tylko. Coś rozmawialiśmy o piecu gazowym i pompie ciepła oraz o rozprowadzeniu ogrzewania z kominka.
    W łazience na dole chciałabym żeby był prysznic. A spiżarka nie wiem czy będzie mi potrzeba niestety mam dwie lewe ręce jeśli chodzi o przetwory i gotowanie . Może kiedyś się to zmieni ale jak na razie nie widzę potrzeby aby ją zostawić. Okno w toalecie mój małżonek jak najbardziej chce aby było.
    Fajna sprawa z tą powierzchnią nad garażem my niestety na naszej działce nie zmieścimy wersji z garażem.
    Będziemy się budować w Karczewie k/Otwocka a Ty?

  17. #37

    Domyślnie

    Ja bym chciała zacząć jak najszybciej w ciągu 2 tyg. (mam taką nadzieję) powinniśmy dostać już Warunki Zabudowy i dopiero będziemy występować o pozwolenie na budowę. Liczę, że do wakacji zbierzemy dokumentację. Jak nie będzie przeszkód. Najgorsze jest to, że na wszystko czeka się tygodniami.

  18. #38

    Domyślnie

    To prawda że długo się czeka na papiery,ja zaczęłam papierologię od 6 grudnia i jestem na etapie adaptacji projektu u architekta,długo czeka się na pozwolenie na budowę,myślę że w lecie już ruszę,a jeśli chodzi o spiżarkę to ja również beztalencie z przetworami chodzi mi o trzymanie zapasów,często jeżdżę do Makro i np kupuję cały worek papieru toaletowego czy np proszki czy mąkę lub cukier czy wodę lub soki,czy mopa z wiaderkiem bo coś się rozleje a w toalecie praktycznie nie przebywasz a teraz w bloku nie mam gdzie tego magazynować no i często bym trzymała garnki np z zupą aby nie trzymać w lodówce,wiesz mi byłam u kilku znajomych i bardzo sobie chwalą a ci którzy zrezygnowali żałowali ale to już twój wybór a te okna w lukarnach są naprawdę duże zawsze możesz dodać okno połaciowe,ja jestem z Wrocławia a już niedługo mam nadzieję z Mrozowa.

  19. #39

    Domyślnie

    Dzięki za radę z tą spiżarką chyba będziemy musieli to przemyśleć.
    Chociaż wydawało mi się, jak oglądałam projekt Internecie, że pod schodami jest jakiś schowek? I myślałam, że część rzeczy typu mop można tam schować ewentualnie w pomieszczeniu gospodarczym.

    Ja już bym chciała zlecić robienie mapek do celów projektowych ale z drugiej strony do póki nie mam WZ to się boję chociaż nie powinno być problemu z otrzymaniem tej decyzji ale jakoś tak się wstrzymuję. Nie wiem co będzie napisane w tych warunkach zabudowy i z jakimi przedsiębiorstwami będą potrzebne uzgodnienia typu energetyka, gazownia. Czy nie powinnam już o to wystąpić?
    Przed nami jeszcze częściowa rozbiórka garaży i pomieszczeń warsztatowych. Bo jak na razie to działeczka nasza jest niestety zabudowana.

  20. #40

    Domyślnie

    Jak najbardziej można walić do gazowni i energetyki ale zapytam męża jak u nas było to ci napiszę a tak pod schodami jest pomieszczenie gospodarcze ale ja tam planuję trzymać kurtki,buty bo to zawsze dużo miejsca zajmuje a nie będę latać do góry po płaszcz czy buty tam będę trzymać tylko ciuchy.

Strona 2 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony