dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 134
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2663
  1. #41

    Domyślnie

    To tak co dwie głowy to nie jedna. Ja myślałam o jakieś szafie wnękowej w przedsionku ale nie wiem czy się zmieści. Wykorzystanie schowka pod schodami na kurtki i buty to dobry pomyłs.

  2. #42

    Domyślnie

    A macie może zrobiony wstępny kosztorys i jak on ma się do tego zamieszczonego na stronie internetowej praconi projektowej?

  3. #43

    Domyślnie

    Chętnie przyłączę się do grona sympatyków Faworyta decyzja podjęta jak tylko otrzymamy warunki zabudowy (które dziś szybko zmieniałam pod ten projekt dopóki decyzja nie wydana) biegnę kupić ten projekt.
    Z Alis31 już się chyba poznałyśmy na temacie Faworyta, który założyłaś.
    Cieszę się że jest więcej osób które będą budowały ten dom.

    My wybieramy wersję B bez garażu lustrzane odbicie. Niestety nie zmieści nam się wersja z garażem na działce a szkoda.

    Pozdrawiam Iza

  4. #44

    Domyślnie

    Wg pracowni to materiały wyniosły jak wiesz 197 tys a nam wycenili wykonawcy i tak w jednym wyszło 140 tys a w drugim 120 tys.Pracownia wiele materiałów zawyżyła jak np okna policzyli 24tys to mocno zawyżone tak samo drzwi czy inne materiały,tu się ucieszyłam,robocizna myślę że w 80tys się zmieścimy i wykończenie ok 100tys więc jak w 300tys się zmieścimy to będzie dobrze a u ciebie dużo odejdzie garaż.Wszystko wyjdzie w praniu.

  5. #45

    Domyślnie

    Ja bym chciała zmieścić się w 250 tys maksymalnie 300 bo niestety budowa będzie na kredyt.

  6. #46

    Domyślnie

    Witam
    My zdecydowalismy sie na Eko. Zmartwila mnie jednak informacja o niedociagnieciach w projektach. Czy macie jakies nowe wiadomosci w tym temacie?
    pozdrawiam
    Gosia

  7. #47

    Domyślnie

    cześć,
    my kupiliśmy Faworyta, wstępne przeglądnięcie przez wykonawcę nic nie wykryło :) czekamy na pozwolenie i jak tylko dostaniemy to zaczynamy budowę,
    Pozdrawiam

  8. #48

    Domyślnie

    Mam prośbę o ocenę projektu, co o nim myślicie? jakieś zmiany? jesteśmy na etapie czekania na pozwolenie i chcemy ruszyć z budową, więc jest jeszcze czas na ewentualne zmiany.
    link do projektu:
    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt/faworyt.html

  9. #49

    Domyślnie

    Witam
    Jesli chodzi o Faworyta to jest super. Dla nas niestety za szeroki (stad wybor waskiego Eko). Ale uklad wnetrz bez zastrzezen jak zadko (a ogladam projekty od kilku lat wiec mysle ze mam porownanie). Super funkcjonalny. Mnie tylko brakuje garderoby przy wejsciu, albo chociaz duzej szafy, ale mozna ewentualnie zrobic ja ze spizarni.
    Zastanowilabym sie jeszcze czy nie zrobic drzwi z sypialni do lazenki.
    Moniaol napisz prosze jakie przewidujecie koszty wybudowania stanu deweloperskiego, bo wycena na stronie pracowni wiadomo ze zanizona.
    I czy z jedna ekipa.
    Zastanawia mnie fakt, ze Eko jest wyceniony duzo drozej, mimo ze na oko stopien skomplikowania wydaje sie byc podobny do Faworyta. Ja dopiero czekam na pierwsze wyceny, ale straszono mnie na Forum, ze koszt stanu deweloperskiego moze wyniesc ok 500tys.(budujemy pod Warszawa)
    pozdrawiam

  10. #50

    Domyślnie

    witam, co do przedsionka, to myślę że rzeczywiście miejsca na dużą szafę tam nie będzie, bo wtedy okno byłoby w szafie :), będzie mniejsza szafa w rogu na rzeczy aktualnie noszone (reszta w garderobach na górze), podobnie z obuwiem. Trochę szkoda mi oddać spiżarki na powiększenie przedsionka, bo w kuchni też jest co chować :)
    Co do wyceny, to wstępna jest na ok 320 tys, będziemy chcieli zrezygnować z wykonania niektórych rzeczy (np. wylania i wykończenia tarasu, wykończenia jednej łazienki, być może wykończenia pomieszczenia nad garażem itp. jeszcze do końca nie wiemy) i dołożenia do czegoś innego. Nie mam koncepcji na wykończenie niektórych wnętrz, więc też nie chcę się spieszyć.
    A Wy już budujecie?
    Pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    Czesc

    Zaczynamy wiosna 2007. Ale juz szukamy ekipy no i u nas w gminie formalnosci zalatwia sie ok 6 miesiecy.
    Czy budujecie z jednym wykonawca? I czy podalas cene za stan deweloperski czy z wykonczeniem? Jesli z wykonczeniem, to naprawde niezle, bo dom spory i chyba nienajlatwiejszy. No i w jakiej czesci Polski?
    pozdrawiam

  12. #52

    Domyślnie

    Ciekawa jestem czy u was okna sa typowe(oczywiscie te bez lukow). Nam wykonawca powiedzial, ze wszystkie nietypowe, wiec bedziemy przy adaptacji zmieniac jesli sie da. Zastanawiamy sie tez nkupieniu niestety bialych plastikowych. Nie mamy szprosow wiec moze nie bedzie tak zle. A wy?

  13. #53

    Domyślnie

    na dole są typowe, ale za to te na górze wyjątkowo nietypowe i dość drogie (sama góra - cztery okna łukowe - wyniosą ok 10000), będą chyba plastiki w okleinie, no i jeszcze są szprosy poziome. Troche nam wyjdzie za te okienka :)
    Dom będzie budowała nam jedna firma (znajomy), więc trochę taniej jest.

  14. #54

    Domyślnie

    jesteśmy z Poznania, budujemy pod Poznaniem

  15. #55

    Domyślnie

    W poniedziałek zostaliśmy właścicielami projektu faworyta wersja B bez garażu.
    Teraz robiona jest adaptacja projektu na mapki mam nadzieję, że na przełomie lipieca - sierpienia uda nam się ruszyć z budową.

  16. #56

    Domyślnie

    ja znowu chcę zlikwidować okno w toalecie na dole i w spiżarce a dać drzwi przeszklone.....

    Alis, w żadnym z wariantów Faworyta nie ma okna w łazience na dole, więc nie musisz z niczego rezygnować (jest w spiżarce i przedsionku)
    Pozdrowienia
    też właścicielka tego projektu

  17. #57

    Domyślnie

    do Alis jeszcze jedno,
    w kosztorysie z pracowni wycena stolarki okiennej jest na poziomie niecałych 11 tys., a nie jak piszesz 24 tys. Więc moim zdaniem jest dużo zaniżona. Mamy wyceny stolarki z kilkunastu salonów i najtańsza oferta to ok. 19 z montażem (okna PCV w obustronnej okleinie). Podejrzewam, że będzie można jeszcze trochę zejśc z tej ceny. Twoja oferta 15,5 tys jest zaskakująco niska ???
    Pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    a teraz do Izy,
    powodzenia w załatwianiu formalności, jak ruszycie daj znać,
    my jesteśmy jeszcze ciągle w trakcie załatwiania, już mam dosyć tych urzędów, marzę o tym żeby w końcu zacząć :)
    Pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Witam!

    W poniedziałek kupiliśmy projekt faworyta wersja B bez garażu, lustrzane odbicie. Jak na razie ze zmian to wprowadziliśmy okna dachowe w każdej sypialni po jednym, nad schodami i w pomieszczeniu gospodarczym przy łazience. Myślę jeszcze o powiększeniu dolnej łazienki tak aby przesunąć ścianę w stronę korytarza a zlikwidować spiżarkę w kuchni, ale to jest jeszcze nie przesądzone. Generalnie projekt jak dla mnie jest wręcz idealny. Mam nadzieję, że nie będzie w nim niedociągnięć.
    Na razie robimy adaptację projektu na mapki i składamy dokumenty do pozwolenia na budowę. Mam nadzieję, że na przełomie lipca i sierpnia ruszymy z budową.
    Liczę na wymianę doświadczeń w trakcie budowy.

    Pozdrawiam
    Iza

  20. #60

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o urzędu wyjątkowo miło i sprawnie wszystko poszło, oby tylko szybko teraz już dostać to pozwolenie na budowę. Jedno jest pewne dzięki wyczytanym informacją na forum muratora załatwiłam wszystkie formalności tak, że jak otrzymywałam warunki zabudowy to już miałam poskładane wnioski w energetyce, gazowni, mapki się robiły itp. A jeszcze 2 miesiące temu byłam całkiem zielona i myślałam że przeprawa z urzędami będzie długa. Najbardziej zablokował nas sąsiad bo nie odebrał powiadomienia z urzędu o wszczęciu postępowania w sprawie warunków zabudowy, mam nadzieję że nie przyblokuje nas przy pozwoleniu na budowę.

    Ja jeszcze nie robiłam, żadnych wycen ale liczę, się z tym, że okna mogą być drogie, ale ja nie chcę ich zmieniać podobają mi się takie jakie są.


    Teraz zabieram się za szukanie ofert kredytowych i ewentualnych wykonawców.

Strona 3 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony