dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie tynkowanie - prostowanie scian

    Mam strasznie krzywe sciany. Nie dosc ze w płaszczyznie kazdej z osobna, to takze między sobą są różnice kilku cm w jednym rogu.

    Poradzono mi abym nadłożył tynk gipsowy CEKOL TR-49 ( http://www.cekol.pl/news.php?id=27 )
    1) Jak praktycznie za pomocą listw tynkarskich wyprowadzić sciany. Kazdą listwę mogę przy pomocy poziomicy ustawić, ale jak zrobić ustawienie przeciwnej sciany aby była wporządku.

    2) Czy są różne grubości listw tynkarskich - bo w niektórych miejscach nic nie planuje nadłożyć, a w niektórych nawet 2 cm. Czy muszę w niektórych miejscach wkuć tą listwę w scianę ?

    3) Jakich narzędzi używać do tynkowania - plastikowych pacek, czy metalowych, czy styropianowych ?

    Pozdrawiam Janek

  2. #2

    Domyślnie

    Listwy są dostępne w grubościach: 6 i 10 mm.
    pozdrawiam!
    pokar

  3. #3

    Domyślnie

    ja wyprowadzałbym te krzywizny zwykłym tynkiem bo gipsowy to bankructwo.

    tam gdzie nic to dałbym 0.5 cm a resztę do tego, na listwach wyprowadzisz.

  4. #4

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą ale lepiej zastosować płyty g-k , nadal będziesz miał ściany z gipsu w rozsądnej cenie, bo "nadrabianie" sciany gipsem z agregatu to faktycznie droga zabawa.

  5. #5

    Domyślnie Re: tynkowanie - prostowanie scian

    Cytat Napisał premierzkrakowa
    1) Jak praktycznie za pomocą listw tynkarskich wyprowadzić sciany. Kazdą listwę mogę przy pomocy poziomicy ustawić, ale jak zrobić ustawienie przeciwnej sciany aby była wporządku.
    2) Czy są różne grubości listw tynkarskich - bo w niektórych miejscach nic nie planuje nadłożyć, a w niektórych nawet 2 cm. Czy muszę w niektórych miejscach wkuć tą listwę w scianę ?
    3) Jakich narzędzi używać do tynkowania - plastikowych pacek, czy metalowych, czy styropianowych ?
    Ad.1) Tradycyjny kątownik jest najlepszy, choć lepiej dbałość o kąty zachować w takich pomieszczeniach jak kuchnie, łazienki - tam gdzie będą kładzione płytki, gdyż ewentualne rozbieżności od kąta prostego mogą być sporym problemem. W pozostałych pomieszczeniach czasami lepiej pozostawić proste ściany z niewielkimi rozbieżnościami od kąta prostego, gdyż próby wyprowadzenia mogą oznaczać spore naddatki tynku, a najczęściej różnica do 4 stopni jest niezauważalna tzw. gołym okiem.
    Ad.2) Lepiej nie wkuwać, niech znajdą inny punkt oparcia dla łaty tynkarskiej. Natomiast co do zasady nie zgadzaj się na pozostawianie listw w tynku, niech je usuwają po wygładzeniu ściany. Pozostawione listwy to ryzyko większych uszkodzeń tynku gdy będziesz próbować później wywiercić otwór w takim nieszczęsnym miescu oraz ew. korozji przebijającej przez cienki tynk.
    Ad.3) Styropianowych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony