dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Kaloryczność gazu

    Ludzie czy ktoś z was jest w stanie zmierzyć kaloryczność gazu i zna normę jaka powinna być. Ostatnio z zasłyszenia wiem że np. huta szkła miała problemy bo nie mogła rozgrzać pieców ze względu na niską kaloryczność gazu. Czy ktoś nie robi nas przypadkiem w "bambuko" dopompowując np. powietrze. Kiedyś gaz miał niebieski płomień teraz coraz częściej widzę płomień czerwonawy.

  2. #2

    Domyślnie

    Wkurza mnie to ze gdy nalewam wody do wanny w sobotę to najlepiej do niej tylko grzałkę wsadzić, bo nie da się wykapać w tej zimnicy. Znaczy to ,że w różnych okresach dnia czy tygodnia kaloryczność gazu jest inna. A to znaczy że robią nas w bambuko. Sam pic C.O. chodzi prawie cały czas wtedy gdy jest czas dużego poboru gazu w mieście np. wieczorem 19-20 godz. I przychodzą rachunki z kosmosu, ale jeszcze nie widziałam na rachunku jakichś notatek pt. cena niższa bo mniejsza kaloryczność- liczą jak za zboże. Kurna ,a te opłaty zmienne i stałe, i jeszce abonament i jeszcze coś tam jeszcze nie wiadomo oco chodzi i rachunek jak dla Kulczyka lub innego bogacza. Precz z monopolem.

  3. #3

    Domyślnie Re: Kaloryczność gazu

    Cytat Napisał YEYO
    Czy ktoś nie robi nas przypadkiem w "bambuko" dopompowując np. powietrze.
    No, powietrze nie, bo była by to mieszanka wybuchowa, ale azot tak.
    Nawet jest takie pojęcie gaz ziemny zaazotowany.
    A kto stoi na straży kaloryczności gazu ?
    Nie wiadomo, może URE (Urząd Regulacji Energetyki) ?
    Czy jest jakieś laboratorium ?
    Jak pobrać próbkę do zbadania ?

  4. #4

    Domyślnie

    Przy dużym zużyciu (a więc i spadku ciśnienia) azotem jest "uzupełniane cisnienie" (tak kiedyś usłyszałem od gazownika). Ale czy i jak to sie przekłada na możliwość wyegzekwowania obniżenia ceny??? Widzę ciemność.
    Paweł

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Męczy mnie ten sam problem. U mnie w bloku woda gotuje się średnio 2 razy szybciej, niż u mojej mamy w domku (taki sam czajnik BEZ kamienia, taka sama kuchenka). To o czym to może świadczyć? Ale w bloku nikt nie grzeje gazem...., nie opłaca się fałszować gazu przy niskich zużyciach
    Będę pytać w pracy, ale dopiero w poniedziałek...

  6. #6

    Domyślnie

    Wydaje mi sie że u nas [GSG Zabrze, o/Oswiecim] gaz nie jest <fałszowany> - zużywam mniej gazu niż wychodziło mi z wstępnego bilansu cieplnego domku

    pozdr - Krzysiek

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Podciągam temat, może ktoś coś wie konkretnego?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Można zbadaç gaz np. tutaj:
    Politechnika Wrocławska - w Instytucie Chiemii i Technologii Nafty i Węgla
    Laboratorium Geologiczno Złożowe Zielonogórskiego Zakładu Górnictwa Nafty i Gazu w Zielonej Górze.
    W instytucie nafty i gazu:
    http://www.inig.pl/indexpl.html
    W Warszawie kompleksowe badanie składu kosztuje 600 zl netto + dodatkowo za pobranie trzeba zaplacic jesli to oni mieliby pobrac probki.
    A jaki gaz powinien byc to jest w umowie z zakladem gazowniczym.

  9. #9

    Domyślnie

    No i znów trzeba by pacić za jakies tam ekpertyzy. Nic mnie to nie obchodzi że im spada cisnienie. Płacę za towar taki a taki czy to lato czy to zima i ma być dobrze powtarzam precz z monopolem. to samo dotyczy prądu. Sprzęt maja wypasiony za opłaty stale i zmienne nas szaraków. Tylko dlaczego tak trudno wszystko u nich zalatwić.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał heno17
    .. im spada cisnienie. ..... to samo dotyczy prądu.
    Jakem inż. od elektronów nie słyszałem o ich rozcienczaniu przez ZE.


    Paweł

  11. #11

    Domyślnie

    podciągam, w Trójmieście podobne obserwacje

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Witam
    Prąd se zrobie!
    Cholera! Gaz też będe musieć?!
    Pozdrawiam Adam M.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skrool

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    7

    Domyślnie

    pogadali my se a temat umarł śmiercią naturalną: http://sredniowiecze.zdrowo.info.pl/pandemia.html . A już myślałem że coś z tego będzie
    Ostatnio edytowane przez skrool ; 07-05-2014 o 13:15

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skrool

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jaka jest różnica pomiędzy gazem wysokometanowym i zaazotowanym?

    Podstawowe różnice są w składzie chemicznym oraz we właściwościach fizycznych. Gaz ziemny wysokometanowy posiada ciepło spalania 39 MJ/m3 oraz wartość opałową 36MJ/m3. Gaz ziemny zaazotowany to ciepło spalania 28 MJ/m3 oraz wartość opałowa 25MJ/m3. Znaczne różnice są również w składzie gazu. Gaz wysokometanowy zawiera około 98% metanu.

  15. #15

    Domyślnie

    Do Paweł I czy jak ci tam. Skoro nie umiecie panoczku nawet czytać ze zrozumieniem to nie ogłaszajcie światu że jestescie inż. Pozdrawiam, myślę że robisz w elektryce i masz deputat pradu bo tak się mądrzysz. Przeskocz więc na inny post i nie zabieraj cennego czasu innym płacącym.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał heno17
    Do Paweł I czy jak ci tam. Skoro nie umiecie panoczku nawet czytać ze zrozumieniem to nie ogłaszajcie światu że jestescie inż. Pozdrawiam, myślę że robisz w elektryce i masz deputat pradu bo tak się mądrzysz. Przeskocz więc na inny post i nie zabieraj cennego czasu innym płacącym.
    Paweł

  17. #17

    Domyślnie

    A na poważnie: skąd w ludziach tyle agresji i braku poczucia humoru.
    Paweł

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Zróbcie te badania kaloryczności bo z gadania nic nie wynika.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Te badania kaloryczności można sobie zrobić samemu: bierzesz "wystandaryzowany" pojemnik z wodą i sprawdzasz, ile czasu zajmie jej zagotowanie. "Profesjonaliści" robią tak samo... Ja nie liczyłam kaloryczności, bo mi się nie chciało, tylko właśnie porównałam kilka różnych kuchenek (zużycie gazu sobie obejrzałam na liczniku...). I co mi z tego? Nawet jak dam do ekspertyzy, to powiedzą, że muszą zrobić własną na mój koszt... A i tak nie wierzę, że to coś da, bo nie ma konkurencji!!! Co zrobię, jak będzie nie tak? Pójdę do urzędu konsumentów? Beznadziejne.

  20. #20

    Domyślnie

    EZS - jak rozumiem żartujesz z tym gotowaniem wody - bo jak określisz sprawność qchenki (na moje oko moze byc 50 a moze i 70% wp na wartość opałową) ?

    pozdr- Krzysiek

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony