dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie osuszacz powietrza - jaki?

    na ścianach w mieszkaniu pojawił się grzyb
    na szybach skrapla się woda
    w jednym z pokoi jest szczególnie zimno i nie idzie go nagrzać
    tu jest nasza sypialnia - pozostaje uczucie że pościel i ubrania są zimne i jakby lekko wilgotne

    doszliśmy do wniosku, że chyba jest tu za duża wilgotność
    najpierw chcielibyśmy to sprawdzić a jeśli się potwierdzi to zastosować osuszacz powietrza

    czy ktoś był w podobnej sytuacji? chodzi o to czy wystarczy wypożyczyć taki osuszać, wysuszyć i spokój na długi czas? czy to raczej rozwiązanie krótkookresowe i być może trza sobie taki osuszacz zafundować na własność, żeby w miarę potrzeb korzystać
    oczywiście chodzi o taki osuszacz domowy a nie profesjonalny (cena)
    a jeśli kupić to jaki? na co zwrócić uwagę? czytałam że dobrze żeby nie tylko pochłaniał wodę ale też oddawał ciepłe powietrze do pomieszczenia które w czasie pracy urządzenia się tworzy

    aha, a jak/czym można zmierzyć stopień wilgotności powietrza w pomieszczeniu?

  2. #2

    Domyślnie

    Wypożyczenia osuszacza się nie opłaca. Nie jest to kwestia kilku dni i wychodzi, że za kwotę, którą byś zapłaciła za wypozyczenie - mozna kupić osuszacz dla siebie (nie taki super profesjonalny, ale taki nie jest potrzebny do osuszania mieszkania)
    Nam tak wyszło w wyliczeniach, po telefonach do kilku firm, wypożyczających taki sprzęt.
    I kupiliśmy firmy FRAL model DRY DIGIT 2020. za 700 zł. Na allegro, bo w sklepie kosztował 200-300 zł drożej. Sporo wody nam sciągnął już.

    A wilgotność powietrza mierzy się higrometrem.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cynamonka Zobacz post
    ......czy wystarczy wypożyczyć taki osuszać, wysuszyć i spokój na długi czas? czy to raczej rozwiązanie krótkookresowe.....
    W budynku z wielkiej płyty, osuszacz to raczej leczenie objawowe .
    Szukajcie przyczyn. Przepytajcie sąsiadów, czy mają ten sam problem. Sprawdźcie czy piwnica nie podmaka.
    Przykładowo.....
    źródłem problemów może być zła wentylacja pustki powietrznej pod dachem, nieszczelność złącz płyt.....chodnik nachylony w stronę budynku, nieszczelność rur w termoforni.
    Spróbujcie zasięgnąć języka w firmie zajmującej się osuszaniem po zalaniach - może coś podpowiedzą

    PozdrawiaM

  4. #4

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jankes77

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jakie może być zużycie prądu przy osuszaczu dry digit 2020?
    Czy można to porównac do pracy lodówki w domu.
    Pozdrawiam
    Jankes

    Nasza paprotka - Galeria

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kamilus

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    40-083
    Posty
    1

    Domyślnie

    i archeologia
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 26-08-2014 o 14:59

  7. #7
    Banned
    Konevka

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piotrów
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    66

    Domyślnie

    Trzeba zastanowić się co jest przyczyną wilgotności i ją zlikwidować. Np. brak okapu w kuchni. Po zlikwidowaniu przyczyny można zająć się osuszaniem mieszkania ew. zostawić to naturalnemu działaniu ogrzewania i odpowiedniego wietrzenia pomieszczeń. Wydaje mi się że w tym przypadku nie obejdzie się bez mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agnesss90

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    śląsk
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dobra rada od mgrudzinski sama walczyłam z wilgocią na starym mieszkaniu więc wiem że nie jest to nic przyjemnego.
    Znajomi doradzili mi kupno osuszacza, doradzili też bym nie szukała na własną rękę tylko poleciła się specjalisty w tych kwestiach.
    Wtedy podali mi namiary na firmę z mojego miasta u której sami już dokonywali zakupu różnego rodzaju sprzętu.
    Chodzi mi o firmę klima-sklep.pl
    No to za namową zadzwoniłam.. Fachowo doradzili co wybrać więc warto rozejrzeć się za tego typu sprzedawcą, jeszcze raz polecam klima-sklep dla każdego bo to sklep internetowy więc dokonują wysyłki kurierem i to naprawdę szybko
    I tak w tajemnicy mówiąc mają też dobre ceny

  9. #9

    Domyślnie

    Ale sam osuszacz niestety nie rozwiąże problemu... Wilgoć będzie wracać. Także raczej radziłbym wezwać fachowców, bo osuszanie to tylko leczenie objawowe.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agnesss90

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    śląsk
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    2

    Domyślnie

    ja podałam przykład jak to było u mnie, a osuszacz był dobrą inwestycją
    stąd mój post powyżej

    mam nadzieje, że po generalnym wysuszeniu przez fachowców o których mówi leśko
    osuszacz pomoże w utrzymaniu prawidłowego poziomu wilgoci w pomieszczeniu

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnesss90 Zobacz post
    osuszacz pomoże w utrzymaniu prawidłowego poziomu wilgoci w pomieszczeniu
    Nie pomoże.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bodzio7511

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-375
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.Mam pytanie odnośnie osuszacza powietrza Blyss.Co może być przyczyną nie ściągania wilgoci z powietrza,jest załączony już 2 dni a w pojemniku sucho.Zrobiłem taki eksperyment kładąc zwilżoną chusteczkę i nic nadal sucho.W domu jest dosyć ciepło a wilgotność też.proszę o jakieś podpowiedzi.

  13. #13

    Domyślnie

    A jakie ma parametry ten osuszacz?
    Ogród - moja miłość

  14. #14

    Domyślnie

    Tylko Master DH62 - osuszacz budowlany. W miesiąc osuszy najbardziej zawilgocone pomieszczenie. Ale - jak tu pisano - jest to "leczenie" objawowe..
    Ogród - moja miłość

  15. #15
    Banned
    Jakub33

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Osuszacz oczywiście może pomóc w jednym pokoju, co prawda ich stosowanie właśnie jest takie przede wszystkim jednorazowe np po zalaniu, w nowych domach itd. To nie są jakieś bardzo drogie urządzenia np taki[SPAM] ma wydajność około 21 litrów na dobę i kosztuje niecałe 900 zł - to jest akurat wersja do domu czyli jest cichszy i ładniejszy. I nie musi to być osuszacz budowlany jak to kolega powyżej napisał - do jednego pokoju by utrzymać poziom wilgotności wystarczy taki jak podałem, tylko że będzie on musiał chodzić jednak dosyć często, pewnie najlepiej za dnia by nie przeszkadzał w nocy. Jednak znalezienie przyczyny to podstawa na dłuższą metę, jeśli nie da się jej określić to pozostaje przeprowadzka, bo w bloku za wiele samemu się nie da powalczyć jeśli inni sąsiedzi nie mają takiego dziwnego problemu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-02-2017 o 15:15 Powód: odgrzebywanie starych postów aby lokować produkt

  16. #16

    Domyślnie

    Najpewniej jest słaba izolacja, pomoze tylko gruntowny remont.

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    turkucpodjadek

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mi bardzo pomógł osuszacz. Pierwszy niestety nie wytrzymał i padł, ale od miesiąca mam - nawet daje radę na całym parterze, ale muszą być wszędzie otwarte drzwi. Póki co testuje, sprawdzam, ale widzę w końcu jakiś efekt
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 19-10-2021 o 07:28

  18. #18
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.687

    Domyślnie

    Zapraszamy do obejrzenia filmu z naszego kanału murator.tv. Osuszacz budowlany jest niezbędny na budowie, bo znakomicie przyspiesza tempo prac. Nie trzeba czekać w nieskończoność aż jesienią czy zimą ściany, podłogi wyschną. Osuszacz budowlany rewelacyjne usunie skutki zalania mieszkania.
    Osuszacze domowe zadbają o jakość powietrza. Co ciekawe, najlepiej pracują w temperaturze dodatniej. Jeśli chcecie zadbać o powietrze bez stęchlizny w domu letnim, w którym są meble tapicerowane, dywany i książki, najlepszy będzie osuszacz adsorbcyjny, bez sprężarki. Pracuje już od temperatury 1 stopnia Celsjusza.

    O tym wszystkim na filmie. Zapraszamy do obejrzenia:
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  19. #19

    Domyślnie

    Witam, choć temat stary chciałbym się Was poradzić mieszkam w domu, jest on nie ocieplony i na razie nie mogę ocieplić…, chce kupić dwa osuszacze jeden do dużego pokoju a drugi do mniejszego - patrzyłem na Internecie jest tego masa a w castoramie sprzedawca doradzał mi sprzęt bez jakiejkolwiek wiedzy…, możecie polecić jakiś dobry i sprawdzonej firmy. Wolę zapłacić trochę więcej jeżeli będzie to konieczne , ale żeby spełniał swoje zadanie… dobrze jakby załączał się sam w razie potrzeby i zbiornik na wodę był wystarczający a rozmiar samego urządzenia byl w miarę nie za duży dzięki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony