dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Kto "ciągnie" budowę?

Głosujących
377. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kobieta

    172 45,62%
  • M

    142 37,67%
  • 63 16,71%
Strona 12 z 12
Pokaż wyniki od 221 do 232 z 232
  1. #221

    Domyślnie

    Stan surowy zamknięty i instalacje ja. Prace wykończeniowe to popis mojej żony. Świetnie Jej szło na etapie wyboru materiałów, sposobu wykonania, itp. Świetnie dogadywała się z wykonawcami, którzy w trakcie pracy akceptowali wszystkie zmiany z uśmiechem na ustach. Co do płatności, tak w zakresie ustalenia ceny jak i oczywiście uregulowania zapłaty, wykonawców kierowała do mnie.

  2. #222
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    Cytat Napisał ged
    Ten świat się do góry nogami przewraca. I Wam jest z tym dobrze?
    Cóż, już dawno stwierdziłam, że znacznie przyjemniej jest w pracy, niż w domu. Wolę zarabiać i kierować, niż " myć gary i robić lekcje z dzieckiem". Mężczyźni przyjemność pracy mieli kiedyś w pakiecie matrymonialnym. Teraz muszą o nią zawalczyć i czasem... przegrywają.
    Kalisony

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał ged
    Kalisony
    pewnie tak
    ale jak się bieże męża, to się go ogląda też pod tym kątem
    dwie ekpansywne osoby w domu robiące jednocześnie karierę to problem niedopilnowanych dzieci i braku tzw "ogniska", dobrze, jak ktoś w tym domu jest, czyż nie?

  4. #224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    Cytat Napisał ged
    Kalisony
    pewnie tak
    ale jak się bieże męża, to się go ogląda też pod tym kątem
    dwie ekpansywne osoby w domu robiące jednocześnie karierę to problem niedopilnowanych dzieci i braku tzw "ogniska", dobrze, jak ktoś w tym domu jest, czyż nie?

    coś w tym jest
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  5. #225
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Badija

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Strategia - ustalanie planów tego, co będziemy robić jako rodzina - razem

    Plany - projekt, achitektura, układ pomieszczeń, wyposażenie wnętrz, kolorystyka - ja (czyli baba); papierologia - dalej ja, ogród - ja

    Wykonawstwo - ekipy, negocjacje, zakup materiałów, pilnowanie, terminy - małżonek, obsługa całości, malowania, konserwacja, koszenie trawnika, ścinanie drzew, roboty ziemne i inne - małż.


    Sądzę że to uczciwy podział, bo lubię szperać w necie, wymyślać, projktować, dbać o szczegóły, za to "współpraca" z ekipami to jest coś co próbowałam robić i wychodziło delikatnie ujmując średnio. Za miętka jestem

  6. #226
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Renata27
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Oczywiście, że kobietki przodują na budowach !!!

  7. #227
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    po ostatnim tygodniu - stwierdzam, że to ja jestem inwestorem w realu jak i na papierze
    mąż to jedynie siła robocza, która robi co ja nakazuję


    ja już wysiadam
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  8. #228

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    JA!!!!!
    tadam!!!! :D

    zeby bylo sprawiedliwie to ON płaci :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    Bardzo mi się podoba taki podział ról.
    Budujemy -razem, płacimy -razem.
    aga

  9. #229
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilaer
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    140

    Domyślnie

    JA. WSZYSTKO SAMA ROBIĘ, tzn. wszystko sobie sama wymyślam i tak długo o tym mówię, aż mąż zrealizuje .

  10. #230

    Domyślnie

    lilaer.To znaczy, że nie tylko ja buduję tym sposobem. Jest nas wiecej.Sssssuper!!!
    aga

  11. #231

    Domyślnie

    Generalnie uważam, że nie liczy się płeć lecz wiedza. doświadczenie i umiejętności. Z tego co wiem, to mężczyźni są z natury bardziej analityczni i dlatego też częściej niż kobiety sprawują stanowiska gdzie liczy się dokładność oraz precyzja. To się jednak powoli zmienia i kobiety również coraz częściej widać na budowach

  12. #232
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Łukasz,
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    72
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Fizycznie facet, wybór technologi i inne sprawy techniczne facet oczywiście po konsultacji, rozmowy z ekipami prawie tylko ja, natomiast wszystkie wykończenia otrzymuje ładnie rozrysowane z pytaniem czy tak się da i do roboty. Gdyby nie kolejny mieszkaniec domu w drodze kładzenie płytek, malowanie, rozkładanie podłogówki itp na pewno by nie odpuściła żeby nie pomóc.
    "Jeśli jest więcej niż jeden sposób wykonania pracy, i jeden z nich skutkuje katastrofą, to ktoś to w ten sposób zrobi"

Strona 12 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony