dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Kto "ciągnie" budowę?

Głosujących
377. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kobieta

    172 45,62%
  • M

    142 37,67%
  • 63 16,71%
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 232
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oli_oli
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U nas nikt się nie znał więc było po równo.

    Ja oczywiście w moich rozważaniach pomijam nieobecność fizyczną jednej ze stron.

    Zielonooka - ładne oko.

    Wszytstko jest względne.
    gg 4593726

  2. #42

    Domyślnie

    Decyzje wspólnie
    Negocjacje cenowe z wykonawcami i sprzedawcami żona
    Nadzór nad wykonawstwem ja
    Odbiór końcowy zawsze razem
    Pozdrawiam
    ---------------------------
    Decyzja i tak należy do Ciebie

  3. #43

    Domyślnie

    Muszę przyznać że właściwą budowę prowadzi mąż, ja natomiast zajmuję się wszystkim co do niej doprowadziło (czyli naszym dobytkiem w postaci dzieci - gdyby nie one mąż by dalej mieszkał na 70 m).
    Ja znalazłam działkę, projekt, materiał na ściany itd. mąż to zaakceptował po przemyśleniach. Decyzje zapewne podejmować będziemy wspólnie, ale to ja podsuwam pomysły.

  4. #44

    Domyślnie

    Od samego początku ja, mój mąż jeździł sobie przy niedzieli popatrzeć
    jak idzie budowa.

  5. #45

    Domyślnie

    Skąd ja to wiem ...Umnie tez tak będzie..przyjedzie na piwo pod więżbe..
    Decyzja o budowie była podjeta tylko przezemnie a zgode drugiej połowy dostałam po wielu tlumaczeniach jak tracimy płacac czynsz w blokowisku..tak wieck działka kredyt i wszystkie formalnosci od poczatku sa na mojej głowie ..mimo iz mąż patrzy namnie z lekkim niedowierzaniem
    Tu była reklama

  6. #46

    Domyślnie

    Ja się zajmuje budową i od strony papierkowej i materialowo-wykonawczej. Finansujemy wspólnie. Mąż "wizytuje" laskawie i podziwia postępy. Najlepsze jest to jak jedziemy razem na budowe, Malż wypytuje sie o szczególy i tajniki, a potem na miejscu "świeci wiedzą"...
    Mi taki uklad pasuje, wiec nie narzekam. Robie to co lubie.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Robi się coraz ciekawiej
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #48

    Domyślnie

    Mąż buduje, pogania wszystkich, pilnuje terminów, a przede wszystkim rewelacyjnie się targuje. Ja opisuję jego zmagania.
    No, trochę udziału mam, na co są dowody (np. malowanie więźby, sprzątanie, walka z lebiodą ). No i przede wszystkim wysłuchuję opowiadań mojego męża, za co powinno należeć się szkodliwe.

    Dlatego też mój forumowy nick: Żona budowniczego (jak już pisałam w oryginale miało być "Żona sfrustrowanego budowniczego", ale się nie zmieściło ).

  9. #49

    Domyślnie

    Faceci! schodzimy na psy. Dziewczyny za nas domy budują, drzewa sadzą, boję się co będzie dalej.
    buduj szkoda dnia!!!
    www.investdom.com.pl

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale powiem jeszzce cos przekornie- do budowy sie nie wtracal ale wykonczeniowki juz mu nie daruje - bedzie musial cos podecydowac
    ja i tak zrobie po swojemu ale niech sie udziela ...choc troche...

  11. #51

    Domyślnie

    U nas głównie ja
    zalatwiam, knuje, organizuje i wymyślam...
    żona ma sie zająć urządzaniem wnętrza i ogrodu ... ja pojęcia o tym nie mam ... o smaku i guście nie wspominając ...
    Gorzej od tego gdy o Tobie źle mówią jest tylko wtedy gdy o Tobie nie mówią ...
    GG# 2555806

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    no to już jest nieźle - jakaś taka równowaga zpanowała :

    43
    43
    13...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A mnie zastanawia jedno zdanie powtarzane bardzo czesto i nie tylko w tym watku
    otóz, wiekszosc Panow deklaruje sie ze kompletnie nie bedzie uczestniczyc w decyzjach dotyczacych wykonczenia domu

    zwykle pisza ze nie maja gustu smaku i ze to zona bedzie urzadzac
    jeden tylko Pan sie oburzyl i stwierdzil ze dom jest tez dla niego i ma prawo decydowac (nawet ) o tym jakie np uchwyty w kuchennych szafkach (co zreszto goraco popieram i uwazam ze slusznie mowi )
    kurcze ... faktycznie faceci nie znaja sie na urzadzaniu wnetrz ???
    (ciekawe ze wiekszosc malarzy, projektantow mody architektow i designerow to wlasnie mezczyzni) czy po prostu z lenistwa badz z checi unikniecia konfliktow tak mowicie? a moze to zbyt malo meski zajecie dobieranie koloru sofy do koloru scian i ksztaltu pokoju?

    jak to z Wami jest ?

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    (ciekawe ze wiekszosc malarzy, projektantow mody architektow i designerow to wlasnie mezczyzni)

    jak to z Wami jest ?
    zauważ że w większości to geje
    wnioski wyciągnij sama

  15. #55

    Domyślnie

    Mój głos to głos na mężczyznę, nie wyobrażam sobie dzielenia tych obowiązków.
    A jak znam nasze małżeństwo to moja kobieta uaktywni się jak będzie etap wykańczania wnętrz.
    Dziś jest tam 100% moich sił.
    Wydaje mi się to bardzo zdrowym podziałem obowiązków.
    Ja zmieniam proporcję.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heath
    Cytat Napisał zielonooka
    (ciekawe ze wiekszosc malarzy, projektantow mody architektow i designerow to wlasnie mezczyzni)

    jak to z Wami jest ?
    zauważ że w większości to geje
    wnioski wyciągnij sama

    nie wiem czy wiekszosc to geje - nie sprawdzalam
    ale to co? prawdziwego faceta poznac po tym ze nie odroznia zielonego od czerwonego i nie ma zdania jaki styl wnetrza lubi? (nie mowie o wdawanie sie w niuanse kolorystyczne ale tak ogolnie)

    ps. pytam powaznie bez prowokacji bo czesto sie wlasnie spotykam z takim nastawieniem - ale zastanawia mnie czy tak jhest faktycznie czy sie tak przyjelo ze faceci nie znaja sie na kolorach i ze to "niemeski" wybierac zaslony do sypialni....
    hej , Panowie - naprawde Wam wszysko jedno czy lazienka bedzie niebieska czy zółta jak jajecznica ? a sypialnia zgnilozielona a nie biala? nie ma to znaczenia?

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Akurat mi to nie jest obojetne, ale dla mnie i pewnie wiekszosci facetów cholernie męczące jest ogladanie kilkuset wzorów płytek czy firan i odpowiadanie na pytanie "to czy to?" kiedy różnica jest ledwie zauważalna. To pewnie dlatego mają powstać "centra rozrywki" z tv, playstation i czasopismami dla facetów w centrach handlowych.

    ps. extra avatarek (jak zawsze)

  18. #58

    Domyślnie

    Moja opinia, co do postawionego pytania, to:

    "Mężczyzna "ciągnie" budowę, a kobieta "przeciąga".

    Jak mówi stare polskie przysłowie: "Dom pod dach, a chłop w piach..." Skąś sie musiało urodzić... [/b]

  19. #59

    Domyślnie

    Jak mówią: Dla faceta "czerwony" to kolor, a "śliwka" to owoc i tyle...jeżeli chodzi o ekstrawagancje kolorystyczne. Ale swoją drogą to, że kobieta, to niekoniecznie lepszy gust ma. Są takie co nie mają, wystarczy na ulicy popatrzeć.

    Zazdroszcze tym facetom, co w 100% oddają wykańczanie wnętrza domu kobiecie i mają do niej pełne zaufanie, bo cóż z całego budowania domu jak ściana prosta, a kolor nie ten...?

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.chmielinski
    Moja opinia, co do postawionego pytania, to:

    "Mężczyzna "ciągnie" budowę, a kobieta "przeciąga".

    Jak mówi stare polskie przysłowie: "Dom pod dach, a chłop w piach..." Skąś sie musiało urodzić... [/b]
    Jesooooo - odłączam mojego faceta od budowy - chciałabym, żeby jeszcze pociągnął chwilkę, szczególnie, że ma wiele zalet
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony