dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 199
  1. #21

    Domyślnie

    przy takiej cenie zalozylbym normstahla bezdyskusyjnie no ale ty placisz

  2. #22

    Domyślnie

    W zeszłym miesiącu w trójmiescie kupiłem bramę wisniowskiego 2,5 x 2,1
    złoty dąb bez automatu za 2860,00. z vatem 7% i montazem w cenie.
    Firma zamontowała mi ją zanim zdążyłem dojechać na budowę z pieniędzmi, działa super za miesiąc dokupię sobie automat, obiecali mi że sprzedadzą po kosztach tylko zapłacę za montaż .
    pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał holusio
    przy takiej cenie zalozylbym normstahla bezdyskusyjnie no ale ty placisz
    zdecydowanie przyłączam się do holusio - normstahl w porównaniu z Big Torem wypada zdecydowanie na plus a jeżeli cena jest podobna ja wybrałbym normstahla (mam zresztą taki zamiar do dali mi wycenę na poziomie nieco wyższym od Big Tora

  4. #24

    Domyślnie

    Jedna praktyczna uwaga, co do bram firmy Normstahl. Oglądałem taką bramę i posiadała ona całkiem płaską (jak stół) powierzchnię (nie wiem czy tak są wykonane wszystkie ich bramy). W takim przypadku będą bardzo widoczne wszystkie ślady eksploatacji - małe wgnioty, np. wskutek oparcia roweru itp. Paskudnie to potem wygląda. Blacha takich bram - nie tylko Normstahl - ma grubośc około 0.5 mm a w środku jest miękka pianka, stąd ich podatnoś na takie wgnioty. Bramy Wiśniowskiego czy Krispolu posiadają nierówną powierzchnię przypominającą strukturę drewna z mnóstwem małych "wgniotów" i z tego powodu eksploatacyjne małe wgnioty są niewidoczne.

  5. #25

    Domyślnie

    heniu chodzi ci o plaska powierzchnie bez struktury ktora nie wystaepuje we wszystkich bramach
    moge tylko powiedziec ze wiekszosc paneli wykonywana jest przez powtarzajacych sie producentow co tyczy sie przede wszystkim wykonawcow ktorych wymieniles i wszystkich mniejszych lokalnych skladaczy bram
    reasumujac gladka powierzchnia nijak nie laczy sie z marka normstahl`a

    a twoje spostrzezenie jest jak najbardziej trafne lepiej jak brama ma powloke fakturowana i jeszcze dodatkowo przetloczona..

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Co do Hormanna - sprawdź, czy brama którą Ci oferowali nie ma przypadkiem 2 cm grubości (konkurencja i zresztą sam Hormann ma zwykle 3,5 - 4cm). Cena wydaje się korzystna, tylko ten mały "zonk" w postaci cieniuchnego skrzydła bramy . Sama się prawie dałam nabrać , ponoć nowa ich sztuczka

  7. #27

    Domyślnie

    Juz chyba zgłupiałam , sama nie wiem co wybrać???
    Stasiupomorze!!! A twoja brama Wiśniowskiego jaką ma grubość???? bo chyba ta "moja" Hormanna była jednak 2 cm

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał edyta kozłowska
    Juz chyba zgłupiałam , sama nie wiem co wybrać???
    Stasiupomorze!!! A twoja brama Wiśniowskiego jaką ma grubość???? bo chyba ta "moja" Hormanna była jednak 2 cm
    Bramy wisniowskiego mają zawsze 40mm i są oczywiscie izolowane w srodku. W sezonie ta cena by była raczej nie możliwa ale w srodku zimy zjezdzają z ceny aby miec co robic.

  9. #29

    Domyślnie

    Dzięki Stasiu
    Ale i tak dalej nie wiem co wybiorę

  10. #30

    Domyślnie

    Cześć!
    JA oprócz wiśniowskiego poleca DAKO. Mieszka tam gdzie te bramy robią.
    Mam bramę złoty dąb przetłaczaną 3,5x2,3 za 3,800(bez napędu z montazem). Polecam!
    Napęd to około 1000zl
    Pozdrawiam

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    A jakie znaczenie ma grubość bramy przy załozeniu, ze garaż nie będzie ogrzewany ?
    Tak się zastanawiam czy warto zabijac się o tę grubość.

    Mam ofertę na hormana 250x230 z napędem i montazem za 4 tys i bardzo mi (a zwłaszcza mojemu męzowi ) podoba ta brama. Czy sądzicie, ze lepiej szukać Wiśniowskiego np, bo podejrzewam, że za tę cenę spokojnie dostanę te 4cm ?

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wwiola
    A jakie znaczenie ma grubość bramy przy załozeniu, ze garaż nie będzie ogrzewany ?
    Tak się zastanawiam czy warto zabijac się o tę grubość.

    Mam ofertę na hormana 250x230 z napędem i montazem za 4 tys i bardzo mi (a zwłaszcza mojemu męzowi ) podoba ta brama. Czy sądzicie, ze lepiej szukać Wiśniowskiego np, bo podejrzewam, że za tę cenę spokojnie dostanę te 4cm ?
    Nie wiem, jakie znaczenie użytkowe ma w rzeczywistosci różnica w grubości, ale powiem, ze poczułam się naciągana . Bo "niby" to samo, ale jednak nie... Tak jak "odchudzane" profile okienne Veki produkowane specjalnie na polski rynek. Też "niby to samo', ale nie lubię kiedy Wielkie Koncerny traktują nas jak klienta III kategorii.
    Z drugiej strony, jesli w granicach 3500-3800 można kupić bramę z napędem o normalnej grubości i dokładnie takich samych zaletach użytkowych, to dlaczego mam tyle samo płacić za jakiegoś "chudzielca"? Dlatego że z Hormanna?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał stasiupomorze
    W zeszłym miesiącu w trójmiescie kupiłem bramę wisniowskiego 2,5 x 2,1
    złoty dąb bez automatu za 2860,00. z vatem 7% i montazem w cenie.
    Firma zamontowała mi ją zanim zdążyłem dojechać na budowę z pieniędzmi, działa super za miesiąc dokupię sobie automat, obiecali mi że sprzedadzą po kosztach tylko zapłacę za montaż .
    pozdrawiam
    Gdzie kupowałeś swoją bramę?

  14. #34

    Domyślnie

    vviola tak tylko obrazowo podam z katalogów Hormanna dla bramy segment. gr 2 cm.
    - U=1,0 dla segmentu
    - U=1,36 dla płyty bramy
    - U=1,8 dla wbudowanej bramy (o powierzchni 10m2) ---> dla bram gr. 4 cm U wynosi około 1,3 dla wbudowanej bramy.
    Tak więc trzeba sobie porównać bo 4 cm są na pewno cieplejsze i widać o ile...

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Tylko czy to będzie 1,8 czy 1,3 dla nieocieplanego i odizolowanego termicznie od domu garażu ma naprawdę niewielkie znaczenie. Ja wiedziałam od początku, że za tę cenę dostaję 2 cm. W zasadzie rozmowa zaczęła sie od pyania czy garaż będzie ocieplany.
    I zdecduję się chyba na tę własnie bramę. Facet handluje również Wiśniowskim, ale jakos ich bramy mi sie nie podobają. Może to kwestia tylko tego, że w sklepie była pokazana brama hormana taka jaką ja potrzebuję a Wisniowskiego była tylko uchylna.
    A w ogóle to jeszcze przypatrzę się dziś pilniej temu Wiśniowskiemu (a raczej jego bramie )

  16. #36

    Domyślnie

    Wwiola
    A w ogóle to jeszcze przypatrzę się dziś pilniej temu Wiśniowskiemu (a raczej jego bramie )[/quote]

    Proponuję sprawdź Wiśniowskiego jak i działającą na tym samym terenie DAKO. wykonwnie takie samo a w cenie rozne.!
    Mają duzy asortyment od uchylnych,segmentowych do bram ogrodzeniowych kutych i normalnych.
    polecam!

  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekSw
    Pisałem już w innym poście - brama Interflex wymiar 2500x2260 z montażem - 2700 brutto, ewentualnie dodatkowo napęd Marantec (zrealizowany na łańcuchu) z automatyką i dwoma pilotami 1200 brutto - razem 3900 brutto. Nie znalazłem tylko żadnego użytkownika takiej bramy, może to źle.....
    Natomiast firma handlująca bramami już przeze mnie sprawdzona - kupowałem pokrycie dachowe, handlowiec się poczuwa (reklamowałem jedno okno dachowe)
    Krzysiek, jakie opinie po pół roku użytkowania Interflexu?
    Gość ma w ofercie bramy Wiśniowskiego i Interflex - bardziej zachwala te drugie, no ale różnica w cenie jest, więc ma w tym interes.
    Kupiłbyś drugi raz Interflex?

  18. #38

    Domyślnie

    Witam
    Czy ma ktoś bramę segmentową z Interflex?
    Mam wymiar 2900x2500 i 2 wyceny z automatyką i montażem
    Wiśniowski - 6070zł
    Interflex - 5280zł

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    melis

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    brame o takich wymiarach w okleinie drewnopodobnej to ja Ci z montazem sprzedam w granicach 4500 PLN brutto

  20. #40

    Domyślnie

    ja mam natomiast pytanie o wymiary bramy garazowej, w projekcie mam przewidzianą 240x210,wystarczy czy za mało?Jesli mało to ile jest w sam raz. Czy wymiary bram sa standardowe a tym samym nizsza cena niz na zamówienie?

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony