dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 199
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał edyta kozłowska
    Pomyliłam się - Hormann 2.800 zł.
    Doradźcie mi coś proszę
    Edyta
    ja za hoermanna w 2004 roku dalam 2400 braz, i troszke byla niewymiarowa wieksza wyskokosc.
    to cena z montazem ale bez autoamtyki.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiula77
    ja mam natomiast pytanie o wymiary bramy garazowej, w projekcie mam przewidzianą 240x210,wystarczy czy za mało?Jesli mało to ile jest w sam raz. Czy wymiary bram sa standardowe a tym samym nizsza cena niz na zamówienie?
    kasiula77 2,40 to nie jest dużo. My mamy 2,60 i w sumie jakby była większa też by było dobrze.
    Jeżeli chcesz sie dowiedzieć jakie wymiary są standardowe to podejdź do jakiejś firmy i się o to spytaj. Na pewno bramy na zamówienie mają inną cenę (czytaj wyższą).
    Tak samo z drzwiami wejściowymi jak i oknami. Aha i jak jest inny niż biały kolor to też jest dopłata.

    np. u nas zrobił się problem z oknami już po wymurowaniu jak przyjechał pan na pomiar. Zrobiliśmy standardowy wymiar 1,8 na 1,5 (szer. na wys.) no i do tego murarz dodał 20 cm na skrzynkę od rolety. A pan OKNIARZ powiedział że skrzynka na rolety ma 16 cm i trzeba było doklejać. Po prostu trzeba o wszytsko dowiadywać sie przed samą budową

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BASAJEW

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1

    Domyślnie BRAMA GARAŻOWA

    JESTEM AKURAT SPRZEDAWCĄ BRAM GARAŻOWYCH. MAM W OFERCIE TAKIE FIRMY JAK: WIŚNIOWSKI, HORMANN, NORMSTAHL, KRISPOL, BIGTOR, ANDOVE, INTERFLEX, DAKO. SPRZEDAJĄ MI SIĘ WSZYSTKIE BRAMY I PRAKTYCZNIE NIE MAM PROBLEMÓW Z ŻADNĄ Z TYCH FIRM CHODZ CZASAMI, KAŻDEJ Z TYCH FIRM ZDAŻA SIĘ JAKAŚ USTERKA NAWET W NORMSTAHLU. JEŚLI CHODZI O SERWIS POLECAM BRAMY WIŚNIOWSKI I DAKO. SERWISY TYCH FIRM JEŻDZĄ PO CAŁEJ POLSCE I W OKRESIE GWARANCYJNYM WSZYSTKO NAPRAWIAJĄ BEZ MOJEGO UDZIAŁU. SERWIS POGWARANCYJNY HORMANNA I NORMSTAHLA JEST DOSYĆ DROGI. JEŚLI CHODZI O CENY TO SĄ ZRÓŻNICOWANE I UZALEŻNIONE OD WIELU CZYNNIKOW JAK: PROFILOWANIE PANELA PAZIOME WĄSKIE, BEZ PRZETŁOCZEŃ, JEDNO PRZETLOCZENIE, KASETON I STRUKTURY PANELA WOODGRAIN CZY GŁADKI. A PRZYKŁADOWE CENY PANI BRAMY 2500 X 2100 W KOLORZE ZŁOTY DĄB U MNIE Z MONTAŻEM W WARSZAWIE TO:

    WIŚNIOWSKI...............BEZ PRZETŁOCZEŃ............2960.00 BRUTTO
    KASETON........................3250.00 BRUTTO

    HORMANN EPU40.........JEDNO PRZETŁOCZENIE......3200.00 BRUTTO
    KASETON.........................3460.00 BRUTTO

    HORMANN LPU40.........JEDNO PRZETŁOCZENIE......3590.00 BRUTTO

    NORMSTAHL Z SIŁOWNIKIEM................................4400.0 0 BRUTTO
    BEZ SIŁOWNIKA................................3990.00 BRUTTO

    KRISPOL ........POZIOME WĄSKIE...........................2900.00 BRUTTO
    KASETON.......................................3020 .00 BRUTTO

    BIG TOR.........POZIOME WĄSKIE...........................2860.00 BRUTTO
    KASETON......................................3140. 00 BRUTTO

    DAKO.............POZIOME WĄSKIE...........................2920.00 BRUTTO
    KASETON.......................................3160 .00 BRUTTO

    ANDOVE..........BEZ PRZETLOCZEŃ.........................2880.00 BRUTTO

  4. #44

    Domyślnie Re: BRAMA GARAŻOWA

    z tym dako to przesadziłes, są niezli ale w oknach.

  5. #45

    Domyślnie

    Witam,

    Mam pytanie dotyczące standardowego wyposażenia bram segmentowych, co powinienem mieć w "zestawie" oraz co powinno się ew.dokupić (czujki, zamki, uchwyty, blokady, etc.) aby zwiekszyć jej funkcjonalność?

    W rodzinie i u znajomych dość popularną bramą jest brama firmy Hoerman.
    My optujemy za LPU40, woodgrain, ciemny dąb (dark oak), o wym 4500x2150.
    Pozdrawiam
    Kasia i Andrzej

    Nasze zdjęcia z budowy

  6. #46

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś może ma bramę WeatherGuard firmy Amarr - jest to firma amerykańska , grubosc panela 3,5cm. Proszę o opinie.
    Pozdrawiam

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agatonia

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    5

    Domyślnie RE: Standardowe wyposażenie bram

    Cytat Napisał Lechosia
    Witam,

    Mam pytanie dotyczące standardowego wyposażenia bram segmentowych, co powinienem mieć w "zestawie" oraz co powinno się ew.dokupić (czujki, zamki, uchwyty, blokady, etc.) aby zwiekszyć jej funkcjonalność?

    W rodzinie i u znajomych dość popularną bramą jest brama firmy Hoerman.
    My optujemy za LPU40, woodgrain, ciemny dąb (dark oak), o wym 4500x2150.
    Pozdrawiam
    "Lechosia" - standardowe wyposażenie bram segmentowych zależy w dużej mierze, albo przede wszystkim od producenta.
    Są tacy , którzy w standarcie do każdej bramy dodają zamek i uchwyt,
    a sa i tacy, u ktorych te elementy musisz dokupić. Oczywiście jeżeli kupujesz bramę z napedem , to zamek jest Ci niepotrzebny. Chyba, że nie masz dodatkowego wejścia do garażu, wówczas zamek może sie przydać do zamontowania rozryglowania do napędu ( kiedy braknie prądu).
    Co do czujek ( fotokomórki) - są one na wyposażeniu napędów . Ale czy w standardzie ,czy za dopłatą to też zalży od sprzedawcy.
    Standardowy napęd w zestawie posiada zazwyczaj głowice + radio+pilot +szynę.
    I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, na jaką powinnas zwrócic uwagę przy zakupie bramy segmentowej to jakie spreżyny ma na wyposażeniu
    ( naciągowe , czy skrętne) :roll:

  8. #48

    Domyślnie

    Dzięki za info, ostateczny wybór właśnie padł na Hoerman LPU40.
    - wymiar 4500mm x 2125mm,
    - kolor RAL 9016 złoty dąb, woodgrain_ocynk, grubość 42mm,
    - segmenty 500mm z przetłoczeniami co 250mm, pasy M,
    - trakcja N ,sprężyny skrętne na wale w nadprożu (min. h nadproża 210mm),
    - szybki napęd SupramaticE wraz z pozostałym osprzetem.

    Cena z montażem 6200zł.

    Pozdrawiam
    Kasia i Andrzej

    Nasze zdjęcia z budowy

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Czy jest jakaś typowa wysokość bramy garażowej ?

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    Czy jest jakaś typowa wysokość bramy garażowej ?
    Typowa raczej nie, wymiary są brane z typoszeregu producenta, w którym zawarto zakres wymiarów (długość względem wysokości). Warto zrobić obmiar własnego otworu pod bramę, uwzględnić tynki i podłogę na gotowo i dobrać najbliższy pasujący wymiar właśnie z tego typoszeregu.
    Pozdrawiam
    Kasia i Andrzej

    Nasze zdjęcia z budowy

  11. #51

    Domyślnie

    za to promocje cenowe na bramy producenci mają przważnie dla tych najpopularniejszych rozmiarów, i tu można czasem dobrze zaoszczędzić

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Monika_76
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    prawie Olsztyn
    Posty
    252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lechosia
    Dzięki za info, ostateczny wybór właśnie padł na Hoerman LPU40.
    - wymiar 4500mm x 2125mm,
    - kolor RAL 9016 złoty dąb, woodgrain_ocynk, grubość 42mm,
    - segmenty 500mm z przetłoczeniami co 250mm, pasy M,
    - trakcja N ,sprężyny skrętne na wale w nadprożu (min. h nadproża 210mm),
    - szybki napęd SupramaticE wraz z pozostałym osprzetem.

    Cena z montażem 6200zł.

    Pozdrawiam
    Dobrą cenę masz, tak myslę
    Nam po negocjacjach zeszli do 6600 brutto (też juz z montażem), brama 5000x2250, LPU 40, kolor dąb (chyba ciemny), napęd supramaticE, dwa piloty.
    Mieszkamy w Faworycie od 19.02.2011
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika_76
    Cytat Napisał Lechosia
    Dzięki za info, ostateczny wybór właśnie padł na Hoerman LPU40.
    - wymiar 4500mm x 2125mm,
    - kolor RAL 9016 złoty dąb, woodgrain_ocynk, grubość 42mm,
    - segmenty 500mm z przetłoczeniami co 250mm, pasy M,
    - trakcja N ,sprężyny skrętne na wale w nadprożu (min. h nadproża 210mm),
    - szybki napęd SupramaticE wraz z pozostałym osprzetem.

    Cena z montażem 6200zł.

    Pozdrawiam
    Dobrą cenę masz, tak myslę
    Nam po negocjacjach zeszli do 6600 brutto (też juz z montażem), brama 5000x2250, LPU 40, kolor dąb (chyba ciemny), napęd supramaticE, dwa piloty.
    Witam,
    W tej chwili cena nam odpowiada, jej rozpiętość jest ogromna, to samo za 7k też się znalazło. Ogólnie wysłaliśmy zapytanie ofertowe do ponad 10 punktów dystrybucji Hoerman, wygrał gość, który przedstawił bardzo szczegółową ofertę dając nam poczucie indywidualnego traktowania, co bardzo cenimy. Oferta w wielu wariantach, z opisem co trzeba mieć, co można oraz co jest tzw. ściemą ze strony producenta.
    Pozdrawiam
    Kasia i Andrzej

    Nasze zdjęcia z budowy

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Nie mam jeszcze otworu w murze a chciałby zrobić najbardziej typowy. Garaż podziemny, wjazd na dwa auta. Jaki wymiar byłby optymalny ? pozdr adam

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    Nie mam jeszcze otworu w murze a chciałby zrobić najbardziej typowy. Garaż podziemny, wjazd na dwa auta. Jaki wymiar byłby optymalny ? pozdr adam
    Nie ma czegoś takiego jak "wymiar optymalny". Wszystko zależy od pozostawionego otworu wjazdowego (jak ma być na 2 auta, to przynajmniej 4500cm), wysokości nadproża (tańsze rozwiązania z wyższym nadprożem, np. Hoerman H nadpr.=min21cm), wysokości właściwej do stropu (inne rozwiązania mocowania) i tego jakie samochody mają tam parkować (zwykłe osobówki, czy dostawcze, chłodnie etc).
    Do garażu podziemnego wchodzą w grę tylko bramy segmentowe (pionowe i poziome) i uchylne. Na rozwierane nie ma miejsca.
    Jak znasz wszystkie odpowiedzi na te pytania wybór jest prosty, patrzysz na typoszereg oferty producenta.
    Pozdrawiam
    Kasia i Andrzej

    Nasze zdjęcia z budowy

  16. #56

    Domyślnie

    udało mi się poznać przemiłego Pana z Hormanna i będę miał bramę hybrydę Panele serii domowej a prowadnice/mechanika od przemysłowej. Podobno mechanizmy przemysłowe to przepaść vs. "cywilne".

    Moja brama ma 6000x2450 więc jakiś kłopot mam nie ukrywam. Hormann jako jedyna firma, z którą się kontaktowałem chce mi to sprzedać bo inni producenci kręcą nosem i wolą typówki.
    DIMPLEX Si14TE.....mój nowy pożeracz czasu

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    kazdy ci sprzeda brama jaka chcesz nawet o bardziej nietypowych wymiarach tylko trza isc do takiego dilera co mu sie chce dupe w tej sprawie ruszyc
    bo im latwiej jest zamawiac typowki bo dzwoni i mowi pani jadzie 1 poprosze 3 4 tez 3 i tak dalej a tak to musi jechac dookladnie pomiezyc zadac ci pare pytan i dopiero wyslac faksem zamowienie pozdrawiam mam hormana i mam wisniowskiego horman to zwykla a wisniowski segmentowa
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika_76
    Cytat Napisał Lechosia
    Dzięki za info, ostateczny wybór właśnie padł na Hoerman LPU40.
    - wymiar 4500mm x 2125mm,
    - kolor RAL 9016 złoty dąb, woodgrain_ocynk, grubość 42mm,
    - segmenty 500mm z przetłoczeniami co 250mm, pasy M,
    - trakcja N ,sprężyny skrętne na wale w nadprożu (min. h nadproża 210mm),
    - szybki napęd SupramaticE wraz z pozostałym osprzetem.

    Cena z montażem 6200zł.

    Pozdrawiam
    Dobrą cenę masz, tak myslę :)
    Nam po negocjacjach zeszli do 6600 brutto (też juz z montażem), brama 5000x2250, LPU 40, kolor dąb (chyba ciemny), napęd supramaticE, dwa piloty.
    Cena faktycznie bardzo dobra. Nam wycenili bramę LUP40 5000x2125mm, kolor ciemny dąb, przetłoczenia M, napęd SuperMatic P na 7400zł. Sprawdzałam u dwóch przedstawicieli i cena była podobna.
    Zebrałam ofert u konkurencji i wychodzili taniej tj.:
    1) Wiśniewski, gładka, orzech - 6160 zł
    2) Krispol, gładka (PASAT slick lub Sirocco slick), napęd Marantec - 6700 zł
    3) Normstahl g60 Trend 6080zł (ale nie jest gładka:-( więc odpada), Eurotrend Iso - 7200 zł
    4) i Poltau z Łodzi, z napędem FAAC - 6014 zł
    Zastanawiam się nad bramą Poltau, Wisniewski lub Krispol (z uwagi na dobry napęd). Może ktoś ma doświadczenia z tymi markami i doradzi co najlepsze?
    Pozdrawiam.

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lasci
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    okolice Kościerzyny
    Posty
    152

    Domyślnie

    Hormann 2500x2125 LPU40 panel 4 cm przetłoczenia M zewnętrzny złoty dąb z napędem i dwoma pilotami - 4100 zł brutto z montażem takaoferte dostałem a Wisniowskiego za 3900zł i teraz mam dylemat która firma jest lepsza,czekam na jakąs pomoc bądz też sugestie. A co powiecie na temat drzwi zewnętrznych wejsciowych,jakie są dobre? metalowe?pcv? czy też drewniane?

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    run10

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    1

    Domyślnie wszystkie innie bramy tylko nie wiśniowski

    Nie wybierajcie produktów wiśniowskiego bo jak nie będzie coś działało to będziecie sami naprawiali bo oni mają wszystkich gdzieś tylko żeby sprzedać .ostrzegam ostrzegam czytajcie inne fora i osoby nie zadowolone piszcie bo może to w końcu do kogoś dotrze że tak się nie postępuje .

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony