dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 10
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 199
  1. #121

    Domyślnie

    Trochę dziwne, że Wiśniak wychodzi drożej od Hormanna. Natomiast stwierdzenie, że Hormann jest lepszy od Wiśniowskiego też jest stwierdzeniem na wyrost.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  2. #122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bylo juz na forum ze podstawa to dobry montaż. Reszta to szczegóły.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Trochę dziwne, że Wiśniak wychodzi drożej od Hormanna. Natomiast stwierdzenie, że Hormann jest lepszy od Wiśniowskiego też jest stwierdzeniem na wyrost.
    .
    Nie wiem co będzie z dobrym montażem a to jest podstawa. Dodatkowo montaż do dolnego pasa wiązarów ( nie mam stropu)
    Miał ktoś taki przypadek , jak to zrobić ?
    Ostatnio edytowane przez modena ; 10-04-2014 o 20:15

  4. #124

    Domyślnie

    Montaż do wiązarów nie stanowi problemu. Czasami trzeba dokręcić co nie co aby zamontować napęd.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    albo ktoś chce cię skroić na wiśniowskim albo ktoś policzył za mało w hormanie

    jeśli duża firma to chyba z reklamacją w sprawie złego montażu nie powinno być problemu?

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    albo ktoś chce cię skroić na wiśniowskim albo ktoś policzył za mało w hormanie
    Ano racja witku86 jedno i drugie , po przekopaniu wszystkich ofert i analizie netto/brutto itp. wyszło że jednak toszkę namieszałam i ceny wychodzą podobnie a nawet prawie tak samo ( w zależności z jakim napędem) a Wiśniowski z napędem supramatic jest droższy "tylko" o 270 zł

    DLACZEGO Horman nie ma przetłoczenia L

  7. #127
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Wiśniowski wcale nie jest taki tani. Zwłaszcza przy dużych bramach i porządnym automacie. Poproś jeszcze o ofertę Normstahla - jest promocja na bramy Secura (automat za 1zł)..

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Wiśniowski wcale nie jest taki tani. Zwłaszcza przy dużych bramach i porządnym automacie. Poproś jeszcze o ofertę Normstahla - jest promocja na bramy Secura (automat za 1zł)..
    Bwojtku czyli zastosować zasadę gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta
    Ale nie znam żadnych opinii na temat Normstahla nie brałam go wcale pod uwagę . Jaki byłby najlepszy napęd i czy mają przetłoczenie L idę oblukać w necie

  9. #129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Ale nie znam żadnych opinii na temat Normstahla nie brałam go wcale pod uwagę . Jaki byłby najlepszy napęd i czy mają przetłoczenie L
    Napęd Magic 1000, przetłoczenia masz różne: http://www.normstahl.pl/pl/produkty/...e/670/717.html
    Opinie są nawet na tym forum.

  10. #130

    Domyślnie

    To znowu ja
    Ustaliłam już że na Normstahla mnie nie stać , przyznaję że przetłoczenia mają bardzo ekstra
    Mam wielką prośbę
    Czy dysponujecie zdjęciami po montażu dużej bramy ,takiej 550lub 500 cm ? Jeśli ktoś ma i mógłby się podzielić fotkami to będę bardzo wdzięcznaInteresują mnie dwie wersje
    1) horman ,złoty dąb z przetłoczeniem M
    2) wiśniowski ,złoty dąb, gładki-smothgrain, bez przetłoczeń ( L)

    Zdaje się że będziemy wybierać po wyglądzie
    Na oględzinach w terenie widuję tylko małe bramy
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez modena ; 16-04-2014 o 10:31

  11. #131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Ustaliłam już że na Normstahla mnie nie stać , przyznaję że przetłoczenia mają bardzo ekstra


    Dziwne sprawa... Wiśniowski 5500x2250 Smoothgrain złoty dąb kosztuje cennikowo 6930 netto z automatem Optimum. Ten sam rozmiar bramy Normstahl Secura w aktualnej promocji to 7241 netto z lepszym napędem (Magic 1000). Faktycznie budżet na całą budowę się posypie Zwłaszcza jak zmienić Optimum na coś rozsądniejszego.

  12. #132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Osobiscie to bym prooonowal zmienic naped. Jak juz nie chcesz magic to spokojnie wez nice. Bramy wisniowski ok ale ich naped to juz niekoniecznie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post


    Dziwne sprawa... Wiśniowski 5500x2250 Smoothgrain złoty dąb kosztuje cennikowo 6930 netto z automatem Optimum. Ten sam rozmiar bramy Normstahl Secura w aktualnej promocji to 7241 netto z lepszym napędem (Magic 1000). Faktycznie budżet na całą budowę się posypie Zwłaszcza jak zmienić Optimum na coś rozsądniejszego.
    Bwojtku rozesłałam oferty w rejonie i przysłano mi wyceny na 8. 200zł z vat 8 % , wszyscy takie same , jakby się umówili
    GDYBYM dostała wycenę na 7.241 zł to bardzo chętnie bym wzięła tego Normstahla .Różnica nie rozbiłaby mi tak bardzo budżetu ( chyba)
    Wiśniowskiego mam wynegocjowanego z napędem Supramatic za 6.800 , a horman kosztowałby tak samo.
    Horman nie ma bram bez przetłoczeń , wiśniowski ma i normstahl też ma .

    Idę szukać dalej w takim razie
    Ostatnio edytowane przez modena ; 16-04-2014 o 12:12

  14. #134

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Osobiscie to bym prooonowal zmienic naped. Jak juz nie chcesz magic to spokojnie wez nice. Bramy wisniowski ok ale ich naped to juz niekoniecznie.
    W wiśniaku to bym zmieniła napęd oczywiście , ale że niby tego magic z firmy N też zmienić na inny .Nie mam zaufania do Nice

  15. #135
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Musisz mieć jakieś traumatyczne przeżyciu co do nice. U mnie brama garażowa, rozwierana i rolety lecą na nice i na prawdę nie ma z nimi żadnego problemu. Te dwie pierwsze to już z 8 lat. Będę musiał pomalować bo wygląda nieteges ale działa
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #136

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Musisz mieć jakieś traumatyczne przeżyciu co do nice. U mnie brama garażowa, rozwierana i rolety lecą na nice i na prawdę nie ma z nimi żadnego problemu. Te dwie pierwsze to już z 8 lat. Będę musiał pomalować bo wygląda nieteges ale działa
    nie, tylko za dużo czytam i gdzieś pisali że nice nie ten teges .Ale prawda że wszystko co produkowano kilka lat temu np.8 ,jest trwalsze niż to co się teraz produkuje

  17. #137

    Domyślnie

    A przypadkiem napędy OPTIMUM nie robi dla Wiśniowskiego NICE?
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  18. #138
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Być może robią to te same skośne oczka

  19. #139
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Być może robią to te same skośne oczka
    hahaha
    "bo jak oni zobaczyli stan naszych dróg to myśleli że ta autostradę to już skończyli " hahaha

  20. #140
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy ktos miał do czynienia z nowymi panelami Wiśniowskiego 60mm?
    Mam oferty na:
    Normstahl Superior+ 42 (42mm, nie wiem jaki tam dają napęd) ok. 7000 zł
    Hormann (przetłoczenie M, 40mm, supramatic) ok. 6000
    Hormann (przetłoczenie L, 40mm, supramatic) ok. 6700
    Wiśniowski (60mm, Mido) ok. 5700

    I zastanawiam się nad Wiśniowskim, gdyż parametry izolacji termicznej są bardzo dobre.
    Ostatnio edytowane przez tomekwa ; 29-09-2014 o 08:04
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

Strona 7 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony