dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Z czego zbudować dom?

    Witam!
    Mam problem. Chcialam zbudowac dom z belitu. Czy ytong bedzie lepszy?Poradzcie z czego lepiej budowac dom i ktory z materiałow bedzie tanszy?

  2. #2

    Domyślnie

    Zadaj sobie pytanie:
    Czy TANIO znaczy dobrze????
    Jak sobie już na to pytanie odpowiesz, to reszta będzie bardzo prosta.

  3. #3

    Domyślnie

    każdy materiał ma swoje za i przeciw. Porównaj koszt materiału ale i i koszt robocizny oraz możliwości fachowców bo do ytonga to byle murarza nie można dopuścić

  4. #4

    Domyślnie

    Witaj

    Ja polecam taniego i dobrego tz pustaka ceramicznego. Mój domek już stoi i jest ok.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,

    Miałem ten sam dylemat Prawda jest taka, że wszystko zależy od zasobności Twojej kieszeni My wybraliśmy tzw. suporeks (nie wiem czy dobrze to napisałem). Standardowa zaprawa i mury pną się do góry. Rozmawiałem z wieloma osobami które uzywały Ytonga i mimo zapewnień dystrybutorów musieli docieplać budynki. Jeżeli chodzi o ceramikę to koszta były wyższe a wiele osób miało problemy z mocowaniem np szafek z uwagi na postki pomiędzy ściankami.
    Niestety o tym czy dokonaliśmy słusznego wyboru dowiemy się pewnie za parę lat hihi (po kilku sezonach grzewczych).

    Pozodzenia Pozdro

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Ja powiem tak :
    Na dzisiejszym rynku nie ma złych materiałów budowlanych (oczywiście mówimy o materiałamch posiadających odpowiednie certyfikaty i dopuszczonych do obrotu w Polsce), różnią sie one własciwościami (jedne sa cieplejsze, inne mają lepsza akumalacyjność cieplną jeszcze inne maja lepsze parametry dźwiękoszczelne).
    Wyboru musisz dokonac sama i nikt Cię w tym nie wyręczy.

    A pomóc możesz sobie sama : przeczytaj uwagę jaką masz napisaną pod swoim imieniem (nickiem) i skorzystaj z tej rady.
    Zaręczam, ze dostarczy Ci to odpowiedniej wiedzy, by samodzielnie podjąć decyzję.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Ja najpierw myslałem o betonie komórkowym, a potem jak policzyłem to wyszło, że na prawde niedużo droższa jest ceramika poryzowana i wybudpowałem (tzn. buduję) z porothermu.
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  8. #8
    Guest

    Domyślnie Re: Z czego zbudować dom?

    Cytat Napisał KasiaPa
    Witam!
    Mam problem. Chcialam zbudowac dom z belitu. Czy ytong bedzie lepszy?Poradzcie z czego lepiej budowac dom i ktory z materiałow bedzie tanszy?
    Tańszy będzie belit. Co do właściwości nie wiem - ja mam dom z ceramiki

  9. #9

    Domyślnie

    cześć
    a może bloczki wapienno -piaskowe?
    my na 99% (ten 1% to tak zwyczajowo bo róznie to bywa ) będziemy budować z silikatów (jejku kiedy to będzie...... na razie namietnie czytamy Forum ),
    materiał sprawdzony, w miarę tani, ma dobrą izolacyjność akustyczną, dodatkowo zawiera wapno więc nie ma plesni i grzybów,
    więcej informacji znajdziesz na Forum i na stronach producentów silikatów
    tanio nie znaczy źle - domy w większości (jesli nie maja wad konstrukcyjnych) z ceramiki, betonu, silki i tak służą podobny czas

    pozdrawiamy
    Pixi i Dixi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony