dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    STALID

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Dzielnica
    Centrum
    Posty
    43

    Domyślnie Zestawienie szlifierek do gładzi

    Witam. Proszę o opinie osób posiadających/pracujących niżej wymienionymi zestawami, bądź proszę o propozycję innych. Ważne jest, jak dana szlifierka radzi sobie ze szlifowaniem w rogach wewnętrznych. Festool, Rokamat, Virutex mają ściąganą cześć osłony krążka szlifierskiego. Czy taka szlifierka szlifuje do samej krawędzi ściany, tak że nie trzeba już poprawiać ręcznie - packą. Słyszałem od właściciela Festoola, że przy szlifowaniu rogów bez osłony, strzępi się papier, tak więc nie używa tej funkcji, a wszystkie rogi szlifuje ręcznie. Wydaje mi się, że rozwiązanie firmy Flex jest najlepsze - zmieniana głowica, na oscylacyjną trójkątną. Istotne jest również, jak dana szlifierka sprawdza się w małych pomieszczeniach, gdzie jest obniżony zakres ruchu. Jak szlifuje się nimi sufit (system podciśnienia/uprząż/wózek itp.); czy producent pomyślał o odciążeniu człowieka podczas takiej pracy? Jaka jest żywotność, bezawaryjność? Ile używacie taki sprzęt? Ile m2 przepracował? Proszę o uwagi, komentarze. Pozdrawiam.

    1. Flex szlifierka WST 700 VV Vario-Plus + odkurzacz S 47
    2. Festool Planex - zestaw szlifierka + odkurzacz
    3. Virutex szlifierka LPC97S + odkurzacz Virutex
    4. Rokamat szlifierka Gecko 80000 + odkurzacz Rokamat

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    STALID

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Dzielnica
    Centrum
    Posty
    43

    Domyślnie

    Nikt mi nie przyjdzie z tymi czterema zestawami, żebym mógł sobie porównać, dlatego pytam na forum z wieloma użytkownikami. Sama umiejętność posługiwania się nic nie da, jak nie będziesz miał odpowiedniego sprzętu. Nie będę nikogo zadręczać pytaniami. Spytałem o konkretne rzeczy.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    STALID

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Dzielnica
    Centrum
    Posty
    43

    Domyślnie

    Zatem jak jest ze szlifowanie rogów i sufitów tymi szlifierkami?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    STALID

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Dzielnica
    Centrum
    Posty
    43

    Domyślnie

    Czy flex też ma system przysysający szlifierke do powierzchni szlifowanej, tak ja festool?

  5. #5

    Domyślnie festool flex odp.

    Nie ciekawa ta twoja wizja a raczej kryteria, którymi się kierujesz. Tej osłonki się nie używa ponieważ bez zdejmowania wybiera tak blisko ściany, że pacą z siatką ruszysz i po krzyku. Robiłem festoolem 225 z srt 45 i powiem tak.
    Głowica jest źle wyważona jak szlifować trzeba sufit musisz tarcze rozpędzić i zacząć płynnie po równym przyłożeniu. Tak się nie da z ziemi bo nie przyłożysz trzeba wejść na drabinę, zejść i jechać już na zassanej. Festool jest bardzo precyzyjny ale jak startuje to tarcza jest nie ustabilizowana, bije nim się rozkręci. Nie da się przyłożyć zassać i włączyć. Miejsce startu do poprawki. Bardzo dobry sprzęt ale ciężki. Piekielnie ciężki, na podwójnym ramieniu prawie nie pracuje bo łapy odpadną. Salon w regipsie 30 m2 jak zrobisz to padniesz.
    Na fleksa wse 700 nawet nie patrz bo chyba się komuś we łbie poprzestawiało z tą ceną. Pic na wodę by klienta naciągnąć na system wymiennej głowicy. No i ta linka niedopuszczalne. Wysoko mierzysz a ja Ci powiem kup sobie DED7758 tam masz 2 zmienne głowice jak w flexie. Kosztuje 750 zł. Dedra wcale nie jest taka zła. ma amortyzację silnika i silnik sposób mocowania jak festool. Prawie taka precyzyjna jak festool. Zdolny zawsze musi się nauczyć pracować nową maszyną a utalentowany zrobi wszystkim.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar budowlani.itd
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    4

    Domyślnie MPMPGP a czy pracowales na w/w dedrze?

    j.w.

    Cytat Napisał MPMPGP Zobacz post
    Nie ciekawa ta twoja wizja a raczej kryteria, którymi się kierujesz. Tej osłonki się nie używa ponieważ bez zdejmowania wybiera tak blisko ściany, że pacą z siatką ruszysz i po krzyku. Robiłem festoolem 225 z srt 45 i powiem tak.
    Głowica jest źle wyważona jak szlifować trzeba sufit musisz tarcze rozpędzić i zacząć płynnie po równym przyłożeniu. Tak się nie da z ziemi bo nie przyłożysz trzeba wejść na drabinę, zejść i jechać już na zassanej. Festool jest bardzo precyzyjny ale jak startuje to tarcza jest nie ustabilizowana, bije nim się rozkręci. Nie da się przyłożyć zassać i włączyć. Miejsce startu do poprawki. Bardzo dobry sprzęt ale ciężki. Piekielnie ciężki, na podwójnym ramieniu prawie nie pracuje bo łapy odpadną. Salon w regipsie 30 m2 jak zrobisz to padniesz.
    Na fleksa wse 700 nawet nie patrz bo chyba się komuś we łbie poprzestawiało z tą ceną. Pic na wodę by klienta naciągnąć na system wymiennej głowicy. No i ta linka niedopuszczalne. Wysoko mierzysz a ja Ci powiem kup sobie DED7758 tam masz 2 zmienne głowice jak w flexie. Kosztuje 750 zł. Dedra wcale nie jest taka zła. ma amortyzację silnika i silnik sposób mocowania jak festool. Prawie taka precyzyjna jak festool. Zdolny zawsze musi się nauczyć pracować nową maszyną a utalentowany zrobi wszystkim.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony