dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    e_kran
    Guest
    e_kran

    Domyślnie Ile za drenaż opaskowy fundamentów ?

    Mam pytanie. Ile może wynieść koszt wykonania drenażu opaskowego wokół fundamentów ? Długość ścian fundamentowych po obwodzie wynosi 60-70 m. Nie jest to jednak kwadrat ani prostokąt, tylko kształ ma nieco połamany. Trzeba więc będzie zrobić 4 studzienki rewizyjne lub więcej.

    Ile wynosi rozsądna cena R+M za wykonanie czegoś takiego ?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Re: Ile za drenaż opaskowy fundamentów ?

    Cytat Napisał e_kran
    Mam pytanie. Ile może wynieść koszt wykonania drenażu opaskowego wokół fundamentów ? Długość ścian fundamentowych po obwodzie wynosi 60-70 m. Nie jest to jednak kwadrat ani prostokąt, tylko kształ ma nieco połamany. Trzeba więc będzie zrobić 4 studzienki rewizyjne lub więcej.

    Ile wynosi rozsądna cena R+M za wykonanie czegoś takiego ?

    Pozdrawiam
    podnosze watek
    renjul

  3. #3
    Po wybudowaniu domu będę znała się na wszystkim i będę potrafiła wszystko zrobić sama, tylko wtedy to już po co ....

  4. #4
    e_kran
    Guest
    e_kran

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigsister
    Dzięki wielkie !
    Ten link rzuca trochę światła na sprawę kosztów drenażu. Wykonawca, który miał mi robić cały stan surowy, wycenił ten mój drenaż na ok. 16 tys. zł. !!! Fakt, policzył 6 studzienek rewizyjnych etc. ale cena mnie po prostu powaliła, stąd moje pytanie na forum. W głowie mi się nie chciało pomieśćić, że trochę rury PCV + żwiru + piasku itp. ma mnie kosztować taką masę kasy.

    Na marginesie, nie mniej mnie powaliło to co ludzie wypisywali w przytoczonym wątku na temat łączenia rur spustowych rynien z drenażem fundamentów. Ja jestem totalny laik budowlany, ale na to bym nie wpadł, żeby sobie wpuszczać wodę z dachu bezpośrednio do rury drenażowej ....
    Nabieram sporej rezerwy w stosunku do porad niektórych "doradców".

  5. #5
    e_kran
    Guest
    e_kran

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigsister
    Dzięki wielkie !
    Ten link rzuca trochę światła na sprawę kosztów drenażu. Wykonawca, który miał mi robić cały stan surowy, wycenił ten mój drenaż na ok. 16 tys. zł. !!! Fakt, policzył 6 studzienek rewizyjnych etc. ale cena mnie po prostu powaliła, stąd moje pytanie na forum. W głowie mi się nie chciało pomieśćić, że trochę rury PCV + żwiru + piasku itp. ma mnie kosztować taką masę kasy.

    Na marginesie, nie mniej mnie powaliło to co ludzie wypisywali w przytoczonym wątku na temat łączenia rur spustowych rynien z drenażem fundamentów. Ja jestem totalny laik budowlany, ale na to bym nie wpadł, żeby sobie wpuszczać wodę z dachu bezpośrednio do rury drenażowej ....
    Nabieram sporej rezerwy w stosunku do porad niektórych "doradców".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony