dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 174 z 214
Pokaż wyniki od 3.461 do 3.480 z 4265
  1. #3461
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    okurcze

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    To ja dorzucę do białej listy wykonawców firmę Elve - Fotowoltaika. Profesjonalnie, fachowo, pomagają pozyskać środki, fajnej jakości panele, 10 lat gwarancji. Dokładnie tak, jak by sobie życzył.

  2. #3462
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JacZenio
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    30-800
    Posty
    49

    Domyślnie

    Poszukuje namiarów na firmę, którą wykona wylewki z jastrychu cementowego. Miejscowość Kraków.
    Czy ktoś z Was na doświadczenia z wykonawca, który wykonywała takie posadzki na chemi firmy Knopp?

  3. #3463

    Domyślnie

    Witam,
    Jeśli ktoś z was szuka sprawdzonej firmy robiącej tynki to polecam firmę SuperTynki z Krakowa (https://www.facebook.com/SuperTynki). Niedawno robili u mnie tynki gipsowe w domu. Świetna jakość, wyszło naprawdę gładko. Budowa po pracy posprzątana, a Pan Paweł z brygadą bardzo sympatyczny i profesjonalny.

  4. #3464

    Domyślnie

    Witam,

    Poszukuję hydraulika - etap ZERO przepusty w płycie fundamentowej + drenaż, czy może ktoś kogoś polecić? Budowa na Prądniku Białym w Krk , blisko Zielonek. Dziękuję!

  5. #3465

    Domyślnie

    Witam,

    Drodzy Forumowicze proszę o opinie na temat firmy Bud-Tadex. Czy kładli u kogoś kostkę betonową? Szukam dobrych fachowców i nie chciałabym zatrudnić kogoś nieodpowiedniego. Proszę pomózcie czy miał ktoś styczność z nimi? Z góry dziékuje.

  6. #3466

    Domyślnie

    Witam,

    poszukuję solidnego wykonawcy od ogrodzeń. Czy możecie kogoś polecić?
    Z góry dziękuję.

  7. #3467
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    litama

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-389
    Posty
    2

    Domyślnie pierwsze doświadczenia

    Dzień dobry,
    Ja też dopiero zaczynam - zarówno przygodę z budową domu jak i wymianę doświadczeń na tym forum . Pierwsze pytanie dotyczy listy wykonawców z Małopolski - czy jest gdzies taka lista czy trzeba się przedzierac przez wszystkie posty, żeby zweryfikować ewnetualną firmę? Czy ktos miał do czynienia z panem Stanisławem Makuszewskim (firma budowlana Makos) z Krakowa?
    Pozdrawiam wszystkich.

  8. #3468
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    litama

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-389
    Posty
    2

    Domyślnie szukam firmy budowlanej

    Poszukuję solidnej firmy budowlanej - dom do postawienia w Krakowie. Mam nadzieję, że roboty można będzie rozpocząć po wakacjach (ta nadzieja jest związana z pozwoleniem na budowę, na które czekam ). Jeśli ktoś może coś polecić będę wdzięczna.

  9. #3469
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    Czarna lista: Mobilny Market lub MobilnyMarket z Wieliczki ul. Jedynaka, przy podpisywaniu umowy zapewnienia o super obsłudze dowozach na czas itp...
    A rzeczywistość smutna: problemy z transportem na czas zamówionych towarów (pan zapisał ale gdzieś sie zagubiło albo nie ma wolnego auta itp), zawsze nie taka ilość jak zamówiona tylko taka jak się akurat zmieściła na auto, pustaki na ściany odstawione nie na strop tylko kilka metrów od budowy i informacja że nie przyjadą hdsem wstawić bo nie maja czasu.. rozbita cała paleta pustaków przy rozładunku i brak jakiejkolwiek rekompensaty (tak wiem lepiej nie płacić wcześniej ale mądry Polak po szkodzie..). bez komentarza....nie polecam
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

  10. #3470

    Domyślnie

    Do mojej białej listy dopisuję:
    Flizy: 508727533 bardzo solidnie, starannie, ale trzeba dokładnie ustalić cenę wcześniej, uważam, że wyszło trochę za dużo.
    Panele montaż- ekipa z salonu Hoff w Bieżanowie, braliśmy stamtąd też płytki, cenowo wyszło bardzo ok, porównywalnie do sklepów internetowych, warto pytać o lepsze ceny, niż te oficjalne.
    Lampy: cosycottage.pl

  11. #3471

    Domyślnie

    Powoli domykamy budowę - tak więc mogę się podzielić swoją wstępną listą:
    Czarna lista
    stan surowy - Kazimierz Łabuz z ekipą - z Kasiny
    Biała lista
    hydraulik - Karol - 663140252
    elektryk - Artur - 889360344
    wylewki - Tadeusz - gość ciężki w kontakcie ale robota fachowa - 602449580

  12. #3472

    Domyślnie

    Dzień dobry

    Mamy zamiar budować się w Michałowicach, jak na razie jesteśmy na etapie projektowania. Mogę polecić geotechnika do badania gruntu tel. - 725105348, - uratował nas od kupna trefnej działki. Architekta i geodetę już mam, ale namiary napiszę jak skończą robotę, natomiast teraz poszukuje taniego projektanta sieci wod-kan. Ktoś coś ?

    Pozdr

  13. #3473
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    CZARNA LISTA

    Jako że sami budujemy nasz dom, bardzo mi przykro, że pierwsza ekipa jaka miała u nas gościć od razu ląduje na czarnej liście:

    "Dom-System"
    Firma Remontowo-Budowlana Dominik Postawa
    Mokrzyska
    woj. małopolskie

    Firma Pana Dominika teoretycznie specjalizuje się w tynkach i wylewkach maszynowych jak również w ocieplaniu poddasza pianą pur. Piszę teoretycznie, gdyż nie dane nam było przekonać się o tym na własnej skórze. Front prac omówiony w maju, szczegóły i termin ustalone i zatwierdzone przez obie strony. Rozpoczęcie prac (pierwsze tynki, później reszta) zaplanowany na 18.07. (Był robiony wywiad na innej budowie, jakość prac ok, inwestor nie skarżył się na ekipę... o dziwo...)

    Tydzień przed rozpoczęciem tynkowania podjęliśmy wielokrotną próbę nawiązania kontaktu, bezskutecznie. W piątek poprzedzający 18.07 pan Dominik dzwoni,że mają opóźnienia, będą "za tydzień". Historia powtarza się dwukrotnie, po czym słuch po nim ginie. W sumie opóźnienie trzy tygodnie i oczywiście kolejne tygodnie czekania na nową ekipę, większość ekip proponuje połowę września. Czyli suma summarum firma Dom -system wstrzymuje nam budowę na dwa miesiące. Podczas ostatniej rozmowy padają stwierdzenia " musi mnie pani zrozumieć, w budowlance są opóźnienia"
    Ostatnio edytowane przez m*kasia ; 04-08-2016 o 14:27

  14. #3474

    Domyślnie

    szon213 Łukasiak jest moim Kierownikiem Budowy i nie mam zastrzeżeń. W sumie nie jest czepialski, ale gdy potrzeba to przyjeżdża, doradzi, a także wylapuje co trzeba. Takie wrzucanie kogoś na czarną listę, bo nie przypasował jest dla mnie chore. Albo ma się rzetelne argumenty, albo sobie coś takiego lepiej darować.

  15. #3475
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ewapesto

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jesteśmy na samym początku - kończymy właśnie projekt indywidualny. Będziemy budować w Krakowie. I jak narazie możemy wpisać na BIAŁA LISTĘ:

    GEODETA Tadeusz Dąbkowski tel. 606 678 131- wykonywał dla nas 2 mapki do celów projektowych, praca bez zarzutu, sprawnie, dobry kontakt.
    NOTARIUSZ - Katarzyna Kosiniak-Imiołek - bardzo dobra kancelaria, umieją dobrze doradzić.

    Po zakończeniu współpracy z architektem również damy feedback.

  16. #3476

    Domyślnie

    Ile dałaś za mapkę my za 5 szt + wer. elektroniczna 700 zl.

  17. #3477

    Domyślnie

    Jedna uwaga odnośnie tak dobrze opisywanej tutaj ekipy tynkarskiej Wojtka Para.
    Co do samego wykonania nie ma się co czepiać, są lekkie niedociągnięcia, ale przy większej ilości m2 to nie do uniknięcia, generalnie jest ok.
    Natomiast problem powstał przy zabudowie łazienki. W rurze kanalizacyjnej do prysznica 30cm tynku... Rura zabezpieczona deklem przed tynkowaniem, po tynkowaniu dekiel również na miejscu. Jeżeli coś się wydarzyło wystarczyło powiedzieć w trakcie pracy, gdy nie było położonej podłogi, tylko wylany chudy.
    Szybkie rozkuwanie chudziaka i czyszczenie zapchanego elementu. Dobrze, że to tylko 4h pracy własnej, a nie kucie wylewki z podłogówką, czy też płytek.

  18. #3478
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcinzz

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    SG
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinzz Zobacz post
    Witam wszystkich,

    Poszukuję ekipy budowlanej oraz kierownika budowy do wybudowania domu jednorodzinnego w Rzeszotarach w gminie Świątniki Górne. Najlepiej ekipa od fundamentów aż po wszelkie prace dekarskie Może ktoś polecić dobrą i sprawdzoną ekipę budowlaną?

    Wszelkie kontakty mile widziane.
    Z kilkoma ekipami rozmawiałem, byłem oglądać niektóre budowy/realizacje z mniejszym i większym sukcesem. Z kilkoma ekipami jestem na etapie przygotowania wyceny/kosztorysu.

    Poratuje ktoś jeszcze jakimś kontaktem?

    Pozdrawiam
    M.

  19. #3479

    Domyślnie

    Marcinzz polecam moją ekipę, namiary znajdziesz w tym wątku, mogę podać na priv - pan Grzegorz z okolic Lubnia, pracują też w Krakowie i okolicach

    do białej listy dodaję:

    + SSO ekipa p Grzegorza z Lubnia

    + Tartak Kubdrew ze Skawy

    + Betoniarnię Uchacz - Mszana Dolna

    + Roboty ziemne Jurtex Rabka-Zdrój

  20. #3480

    Domyślnie BUD KACZMARCZYK aka WAKK-BAU" aka Krzysztof Kaczmarczyk DOMBUD

    Cytat Napisał jasiek1985 Zobacz post
    Ostrzeżenie przez duże O! przed pseudo-firmą która nazywa się BUD KACZMARCZYK vel Krzysztof Kaczmarczyk z Lipnika koło Myślenic. Występuje tez pod mailem kasiulenka@ coś tam po małpce lub telefon 507256723
    Nie będę więcej pisał bo ten koleś wysyła smsy z pogróżkami więc zwyczajnie się boję. Jakby ktoś był zainteresowany wyczynami budowlanymi tego pana to chętnie opisze na priva. W każdym razie proszę mi wierzyć - należy go omijać szerokim łukiem!
    Pozdrawiam
    Jasiek
    Niestety po takim czasie muszę potwierdzić tamtą opinię.

    UWAGA NA:

    BUD KACZMARCZYK aka WAKK-BAU" aka Krzysztof Kaczmarczyk DOMBUD

    Telefon nadal taki sam: 507256723

    Na początku wszystko miło, Pan Krzysztof opowiada jakie to wszystko jest proste i jak on to lubi murować z ytonga.
    Omawiamy szczegóły na miejscu - wszystko pięknie
    Potwierdzam chęć współpracy
    Przesyła wzór umowy umowę a niej zapisy typu:

    "Wartość powierzonych prac w zakresie kierowania oraz budowy domu wedlug projektu ....................... strony określają na kwotę .............zł , przy czym wynagrodzenie będzie wypłacane co tydzień w każdy piątek przelewem internetowym w godzinach porannych lub gotówką po zakończeniu dniówki:


    1 tydzień - 5000,00 zł (pomniejszona o kwotę zaliczki w wartości 2000,00 zł) "

    - czyli już po pierwszym po tygodniu możemy być już 7000zł w plecy

    "Strony ustaliły iż budowa będzie budowana w systemie gospodarczym , również strony ustaliły iż cena jest ceną netto ................ zl , możliwość wypisania faktury na firmę BUD-Kaczmarczyk kierowaną przez właściciela firmy Krzysztofa Kaczmarczyka zamieszkałego w (...) cena może ulec zmianie o 23% gdy właściciel będzie chciał F Vat. F Vat zostanie wypisana po skończeniu i rozliczeniu się z budowy , lub 1 tydzień przed skończeniem budowy i prac budowlanych jak i rozliczenia się F Vat zostanie wypisana tylko i wyłącznie na żądanie właściciela budowy. F Vat zostanie wypisana tylko i wyłącznie z Kwoty ...............zł"

    cały zapis pozostawię bez komentarza

    Kolejne wątpliwości wzbudza brak NIP-u firmy Pana Krzysztofa ale po odpowiednich poszukiwaniach po adresie można znaleźć wpis w CEIDG

    dla NIP-u: 6811932835


    Data zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej
    2016-06-20
    Data wykreślenia wpisu z rejestru
    2016-06-27


    a to już martwi naprawdę

    Wisienka na torcie:


    Data rozpoczęcia wykonywania działalności: 2015-07-09
    Firma przedsiębiorcy: Krzysztof Kaczmarczyk Firma Budowlana "WAKK-BAU"
    Zmiana danych we wpisie 2016-03-15
    Firma przedsiębiorcy: Krzysztof Kaczmarczyk DOMBUD

    polecam poszukać firmy BUD-Kaczmarczyk - mnie się nie udało takiej odnaleźć

    czyli opisywana na pewnym blogu zmiana nazwy firmy jest prawdziwa

    Gdyby ktoś chciał chociaż pobieżnie sprawdzić potencjalnego przedsiębiorcę to:Tutaj wyszukiwarka CEIDG:

    https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg/ceid...ui/Search.aspx

    polecam sobie wyszukać po numerze NIP a następnie po adresie wpisać odpowiednio samą gminę i miejscowość - historia robi się jeszcze ciekawsza

    po telefonie i pytaniu o NIP informacja że nie pamięta - prześle smsem. Po wyrażeniu wątpliwości co do systemu rozliczania się za etapy budowy informuję że on ma już inną budowę i rozłącza się - pomimo wcześniejszych zapewnień o możliwości rozpoczęcia robót.

    Żeby było ciekawiej to pojawiają się też poważne wątpliwości czy podsyła zdjęcia z wykonywanych przez jego ekipę robót, czy może zdjęcia są "pożyczone"

Strona 174 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony