dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 214
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 4265
  1. #1481

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    A czy qqlio powyżej nie poleca?
    Ja mam namiar na naszego kierbuda, ale mieszka w Krynicy i dojeżdżał raz w miesiącu. Taką zresztą mieliśmy ekipę, że nie musiał częściej
    Nie nie nie Kierbuda zdecydowanie nie moge polecic Oj nie.
    Pisalem o POS.
    Pozdrawiam

  2. #1482

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta M
    Hejka
    Jeszcze mam pytanko .... mieliscie moze kontakt z http://www.trapez-carbo.com.pl/index...na/pokaz/287/4 chce u nich zrobic wycene dachowki
    Ja miałem. Kupiłem wszystko na dach i okna dachowe.
    Przymykacie czasem oczy
    Czasem zamykacie usta
    Lepiej jest się nie wychylać
    Kartoteka będzie pusta

  3. #1483
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Erol 1
    Cytat Napisał Edyta M
    Hejka
    Jeszcze mam pytanko .... mieliscie moze kontakt z http://www.trapez-carbo.com.pl/index...na/pokaz/287/4 chce u nich zrobic wycene dachowki
    Ja miałem. Kupiłem wszystko na dach i okna dachowe.
    Rozumiem , ze wspolpraca z nimi byla ok i mozesz polecic ....

  4. #1484

    Domyślnie

    Tak, mogę polecić. Ale targuj się. Pokazuj wyceny od innych, marudź.
    Wynegocjuszesz lepsze warunki .
    Przymykacie czasem oczy
    Czasem zamykacie usta
    Lepiej jest się nie wychylać
    Kartoteka będzie pusta

  5. #1485
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renata.W
    Ponawiam pytanie czy możecie polecić dobrego sprawdzonego kierownika budowy, który nadzorował budowy w Węgrzcach, Zielonkach?
    Zobacz w moim podpisie.


    Ostatecznie ja też mogę.

  6. #1486

    Domyślnie

    To moze "przy okazji" kierbuda

    CZARNA LISTA Odradzam: Kierownik budowy Marian Lukasik
    Odebrane szalunki law na gruncie nienosnym i odebrana konstrukcja dachu, ktora po wizycie insp. nadzoru wymagala duzych, istotnych poprawek to chyba wystarczajace wytlumaczenie.

    Pozdrawiam

  7. #1487
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sajuri

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam!
    Do czarnej listy mogę dodać architekta Pana Krakowiana. Miał zrobić przeróbki i adaptację naszego projektu. Zajęło mu to... pół roku!
    Po odebraniu projektu ze starostwa z wystawionym pozwoleniem na budowę, po dokładnych oględzinach okazało się:
    -nie ma zbrojenia ław fundamentowych (tylko zapisz głównego projektu, że zbrojenie należy zaadoptować uwzględniając warunki gruntowe)
    - zostawiony stary komin
    - brak wyrysowanego w rzucie poddasza i dachu komina od nowego kominka ustawionego na środku salonu
    - zostawione szambo z oryginalnego projektu (kanalizacja w drodze 4 m od domu!!!!!!!!!!!)
    - żle umiejscowiony dom na działce (miało być: maksymalnie do tyłu i 4,5 m od prawej granicy - zrobil na odwrot i prawdopodobnie gdybyśmy domu nie przestawili to nie dałoby się wjechac do garażu)
    - żle zaprojektowana instalacja kanalizacyjna (w garażu??)
    - z uwagi na wymogi starostwa zmienialiśmy kąt nachylenia dachu - Pan architekt nie zrobił nowego zestawienia drewna


    to tyle ile na razie zauważyliśmy

    Polecałabym również uważać na wykonawcę Pana Jana Kudłacza. Daliśmy mu projekt do wyceny (niestety w pośpiechu był to orginał). Nie odpowiadała nam cena zaproponowana przez tego Pana więc poprosiliśmy o zwrot planów. Miał je przywieść w Sobotę. Nie przywiózł, nie zadzwonił. Gdy ja do niego zadzwoniłam stwierdził że on za nami nie bedzie jeżdził bo on nie ma w tym interesu i ze jak mi potrzebny ten projekt to mam sobie sama po niego do Myślenic przyjechac.

    ...

  8. #1488

    Domyślnie

    Mnie adaptację robił Krakowian i akurat jestem z niego zadowolony.
    Wszystko było w terminie. Pozwolenie na budowę opóźnione tylko o 2 tygodnie. Ale to było 2 lata temu.
    Przymykacie czasem oczy
    Czasem zamykacie usta
    Lepiej jest się nie wychylać
    Kartoteka będzie pusta

  9. #1489

    Domyślnie

    Ja również współpracowałem z Panem Krakowianem w sprawie adaptacji. Pozwolenie dostaliśmy miesiąc temu. U mnie też zakres zmian był minimalistyczny ale takie były nasze ustalenia: Dostosowanie projektu "pod" urzędników, tak żeby pozwolenie zostało wydane i potem, żeby dom został odebrany.

    Jestem zadowolony z jego pracy choć kontakt z nim jest czasem wysoce utrudniony

    Cytat Napisał Sajuri
    - zostawione szambo z oryginalnego projektu (kanalizacja w drodze 4 m od domu!!!!!!!!!!!)
    U nas gdyby architekt nie wrysował szamba (choć kanalizacja również niedaleko) i studni to czekalibyśmy na pozwolenie jeszcze z pół roku. Pani inspektor z wydziału architektury przyczepiła się do warunków technicznych.

    Także wszystko zależy od tego na co się umawialiście (albo czego nie dogadaliście).

  10. #1490
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzydlug

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta M
    Cytat Napisał Erol 1
    Cytat Napisał Edyta M
    Hejka
    Jeszcze mam pytanko .... mieliscie moze kontakt z http://www.trapez-carbo.com.pl/index...na/pokaz/287/4 chce u nich zrobic wycene dachowki :)
    Ja miałem. Kupiłem wszystko na dach i okna dachowe.
    Rozumiem , ze wspolpraca z nimi byla ok :D i mozesz polecic ....
    Kupowałem w Trapez-carbo cały dach (dachówki, folię, okna dachowe, rynny).
    Wszystko było ok

  11. #1491

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renia77
    Cytat Napisał salatar
    Cytat Napisał Renia77
    Witam
    Czy ktoś mógłby mi polcieć ekipę od oczyszczalni przydomowych? I tak w ogóle jaka jest lepsza mechaniczna czy biologiczna oraz jak to wygląda cenowo? Pozdrawiam
    dodaję pytanie o firmę
    Ponawiam prośbę
    Witaj,
    mi oczyszczalnie robila firma Monbud z Mogilan (http://www.monbud.pl/). Juz ich tutaj zreszta polecalem.
    Jezeli masz na dzialce odpowiednio duzo miejsca i nasiakliwa glebe to najlepiej kupic oczyszczalnie drenazowa. W innym przypadku musisz sie zastanowic nad drozsza oszczyszczalnia bezdrenazowa, np z osadem czynnym.
    Ja kupowalem oczyszczalnie bezdrenazowa i gdy jej szukalem odwiedzilem w Krakowie jeszcze firmy http://www.impet.net.pl/ na Kalwaryjskiej i http://eco-oczyszczalnie.pl/ na ulicy Podzamcze, wiec tam tez mozesz sprawdzic.
    Pozdrawiam

  12. #1492

    Domyślnie

    Cytat Napisał asasello
    Cytat Napisał Renia77
    Cytat Napisał salatar
    Cytat Napisał Renia77
    Witam
    Czy ktoś mógłby mi polcieć ekipę od oczyszczalni przydomowych? I tak w ogóle jaka jest lepsza mechaniczna czy biologiczna oraz jak to wygląda cenowo? Pozdrawiam
    dodaję pytanie o firmę
    Ponawiam prośbę
    Witaj,
    ...Krakowie jeszcze firmy http://www.impet.net.pl/ na Kalwaryjskiej i http://eco-oczyszczalnie.pl/ na ulicy Podzamcze, wiec tam tez mozesz sprawdzic.
    Pozdrawiam
    Ja niestety nie mogę polecić IMPETU - po 3 miesiącach dosłownie zapadł mi się zbiornik plastikowy - nie chcieli mi uwzględnić reklamacji i musiałem wezwać rzeczoznawce aby ocenił co było przyczyna.
    Sprawę rozwiązali polubownie ale nie zwrócili mi wszystkich kosztów pierwszej instalacji.
    Jeśli szukasz taniej firmy to możesz skorzysta z nich ale jeśli szukasz dobrej firmy to na pewno nie Impet.
    Zbudowałem i nic z tego nie wynika ...

  13. #1493

    Domyślnie Re: Podsumowanie

    Cytat Napisał AiRnEssT
    Cytat Napisał ann&tom
    BIAŁA LISTA

    p. Krzysiek Zając (501435815 można sie powołać na Tomka z Bieżanowa) - fachowcy - robili całą wykończeniówkę (ocieplenie poddaszy g-k, tynki wew, wylewki tynki zewn.) - żałuję że nie budowałem z nimi od podstaw

    skład Budbet (kominy, materiały na stan surowy) - Kapelanka - Pan Mariusz - wszystko na telefon i terminowo

    Przyłącza wod-kan. Pan A.Wawro (603796124) - sprawnie szybko wszystko w MPWiK-u załatwione - nie tanio ale bez stresu

    Elektryka - Pan P. Porąbka - wszystko porządnie, sprawnie, doradził i pomógł

    Ułożenie kostki Pan Robert - szybko, sprawnie,

    CZARNA LISTA

    Ekpia Pana Roberta Śliwy (okolice Limanowej) -"ekipa górali" stan surowy - jakość wykonania robót mizerna, projekt dla nich to magia, poprawek już nie można sie doprosić

    Pan Marek Skupień - ponad półroku trwało przesuniecie słupa energetycznego z formalnosciami - prawie położył mi budowę

    Nie podaję pozostałych nr telefonów ponieważ nie zostałem upoważniony (dla zainteresowanych podam na maila)

    DOBRA TO JA POWIEM ODNOSNIE TEGO POSTU !!! BO KOLEGÓW BIAŁA LISTA JEST MOJĄ CZARNĄ !!! INNYCH NIE SPRAWDZAŁEM z tej listy ale A.WAWRO to jest 100 % CZARNA sorry że krzyczę ale się uniosłem. mam mały stary domek w centrum Krakowa ( ok 110m2). interesowało mnie wkucie instalacji co. i położenie nowej wod-kan wraz z przeniesieniem pieca na dół . porównywałem 4 firmy min. 3 z tego forum i we wszystkich cena była podobna 5k z materiałem , różniło się to czasem wykonania od 4 dni i start od zaraz do 9 -10 dni i start za tydzień . natomiast pan a. wawro przyszedł i powiedział ze kosztuje ta robota 8,5 k a jego kolega dodał że bez materiału !!! na pytanie ile z materiałem usłyszałem 13,5 tysiaca złotych a czas robót 14 dni, wiec grzecznie podziękowałem. wybrałem ofertę Pana Janusza Wilka i mogę go polecić bo robi solidnie szybko i co jest powiedziane to jest na prawdę wiec polecam nr do Niego to 502 166 999. minęły dwa tygodnie i już dawno murarze zatynkowali nawet robotę Pana Wilka która trwała dokładnie 4 dni, kiedy dzisiaj zadzwonił kolega pana a. wawro który z nim wtedy był i powiedział że ewentualnie mogą to zrobić za 7k + materiał . na moja odpowiedz że już zapłaciłem i mam zrobione za 5k z materiałem zaczął mi wciskać kit że on też miał na myśli z materiałem. Wiec jak ktos chce dac się zrobić w konia to proszę bardzo korzystać z usług tego pana - nie wiem jak bedzie z jakością roboty bo tej nie było ale na pewno nie będzie tanio a liczenie po 250 pln bez materiału a 300 pln z materiałem od punktu ( bez znaczenia czy wod-kan czy co + piony plus przeniesienia pieca na dół liczone za 5 punktów) to chyba sami forumowicze ocenicie po swojemu.
    Czytanie ze zrozumieniem jest bardzo przydatną umiejętnością uczononą już w podstawówce. Wolny rynek polega na tym że wybiera się wykonawce usług którego przy porównywalnej jakosci cena jest niższa. Napisałem że nie jest tani ALE jeżeli ktoś miał kłopoty z MPWiK w Krakowie to mnie rozumie. JA uważam, ze wykonawca który potrafi pomóc w rozwiązaniu problemów jest godny Białej Listy. Wpisanie kogoś na CZARNĄ że podał wysoką cenę pozostawiam do oceny forumowiczów
    Mam do sprzedania paletę Porotherm25, palete klinkieru, stemple, deski

  14. #1494
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    thebe

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam serdecznie, jestesmy tu calkiem nowi i zaczynamy dopiero przygode ... i tak... szukamy kogos kto wykona nam studzienke wodomierzowa i przylacze do wodociagmu gminnego ( 2-3 m doslownie bo woda przechodzi przez nasza dzialke ).. szybko i w dobrych cenach - gmina Kocmyrzow Luborzyca... bardzo dziekuje za rady

  15. #1495
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MP58

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Ogrodzenie

    Witam wszystkich forumowiczów. Właściwie to jestem czytaczem tego forum. Rzadko piszę cokolwiek ale skorzystałam już z dwóch fachowców polecanych przez Was i jestem zadowolona. Aktualnie szukam kogoś kto zbuduje mi 120 m ogrodzenia ( dom koło Skawiny) interesuje mnie usługa kompleksowa. Proszę jezeli ktoś zna i może polecić jakąś dobrą firmę będę wdzięczna.

  16. #1496
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Re: Ogrodzenie

    Cytat Napisał MP58
    Witam wszystkich forumowiczów. Właściwie to jestem czytaczem tego forum. Rzadko piszę cokolwiek ale skorzystałam już z dwóch fachowców polecanych przez Was i jestem zadowolona. Aktualnie szukam kogoś kto zbuduje mi 120 m ogrodzenia ( dom koło Skawiny) interesuje mnie usługa kompleksowa. Proszę jezeli ktoś zna i może polecić jakąś dobrą firmę będę wdzięczna.
    Mam prosbę , jeżeli można to podaj nazwy wykonawców. Każda opinia jest przydatna.
    Jeżeli jakieś telefony są nieaktualne to też proszę o nowe.

  17. #1497
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar mijas
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta M
    Cytat Napisał Erol 1
    Cytat Napisał Edyta M
    Hejka
    Jeszcze mam pytanko .... mieliscie moze kontakt z http://www.trapez-carbo.com.pl/index...na/pokaz/287/4 chce u nich zrobic wycene dachowki
    Ja miałem. Kupiłem wszystko na dach i okna dachowe.
    Rozumiem , ze wspolpraca z nimi byla ok i mozesz polecic ....
    Ja korzystałem z ich usług. Kupowałem blachę z posypką i okna dachowe. Szybko sprawnie i cenowo też nie najgorzej. Polecam

  18. #1498

    Domyślnie

    CZARNA LISTA Betoniarnia Krakbet Odradzam
    Nic nie wiem o jakosci ich betonu, ale wczoraj kierowca gruszki z betonem zgubil droge (tak!) i przy probie nawracania kolo mojego domu
    - zniszczyl droge i drenaz kolo drogi, rowniez krawezniki
    - zniszczyl nawierzchnie mojego parkingu
    - zniszczyl slupek ogrodzenia i podmurowke
    Po tym wszystkim pracownicy firmy Krakbet po prostu odjechali...
    Zyczliwi odpisali numer rejestracyjny, wiec mam nadzieje, ze wyegzekwuje naprawe tych rzeczy, ale mysle, ze duuuuuzo to mowi o umiejetnosciach kierowcow Krakbetu. O ich wychowaniu nie wypowiem sie... Bo brak mi slow...

  19. #1499
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar majamp
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie Re: Dach

    Cytat Napisał Edyta M
    Cytat Napisał Sloneczko
    Dachmistrzowie:

    Franek Wrona: 513 067 338

    Wacław Wiśniewski: 662 241 168

    Kiedyś pracowali razem, teraz mają 2 odrębne firmy. Obaj dobrzy, ale Franek jest jeszcze mniej zepsuty i przez to tańszy Powiedz, że masz kontakt od Oli z Muratora
    Hejka
    Dzieki SLONECZKO no wlasnie do Franka nie moge sie kurka dodzwonic , a Wisniewski robil mi juz wycene dachu ..... i z tym zepsuciem trafilas w przyslowiowa 10 !!!!
    A ja mimo "zepsucia" polecam Pana Wacława. Według nas warto było zapłacić. Dach jest piękny, a tak uczciwego wykonawcy jeszcze nie mieliśmy (chciał odliczyć jedną rozbitą przez pracownika dachówkę od ustalonej ceny!).

    Pozdrawiam.

  20. #1500

    Domyślnie

    dawno mnie tu nie było, ale jako że zrobiliśmy w końcu kuchnię to mogę szczerze i z czystym sumieniem polecić Pana Dawida tel. 600097150. Tak jak pisałem po schodach, na samym końcu trafiają mi się najlepsi fachowcy. A wracając do kuchni: super cena, super wykonanie, przemiły i sympatyczny człowiek.... może już wystarczy Każdemu życzę takich wykonawców, można wyjechać zostawić klucze i wrócić po robocie. Aaaaa zdjęcia można zobaczyć w galerii.

Strona 75 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony